Router Huawei B818 - ciągły brak neta

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Router Huawei B818 - ciągły brak neta

Post autor: dawidd »

Od jakiegoś czasu mam problem w mojej sieci domowej. Składa sie ona z routera Huawei B818, ktory ma wyłączone wi-fi, AP Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO, 3 switchy(jeden konfigurowalny) i sporej ilości kamer i rejestratora. 3 komputery są połączone z siecią przewodem lan, jeden przez wi-fi. Praktycznie codziennie po włączeniu kompow nie ma dostępu do neta - chociaż fizycznie router jest połączony z Internetem, urządzenia IT działają poprawnie, maja dostęp do neta, rejestrator kamer tez ma dostęp do neta - problem dotyczy tylko komputerów - wszystkie z win10. Na kompach ikonka koło zegarka robi się - "kula" z komunikatem połączono, brak dostępu do Internetu. Nie pomaga odłączenie kabla lan i ponowne włączenie, nie pomaga tez wyłączenie karty sieciowej w Windowsie i ponowne jej włączenie. Zauważyłem, że w momencie kiedy Internet działa na komputerach połączonych przewodem nazwa sieci to "siec", a kiedy Internet nie działa to pojawia się "siec2" lub nazwa sieci wifi. Recepta jest zresetowanie sieci w windowsie w "ustawieniach sieci i Internetu" i ponowne uruchomienie komputera - wtedy znów wszystko działa.
Kiedyś nie miałem tego problemu - nie wiem co może być przyczyna- router, Access Point czy jakaś aktualizacja w windows 10?
Będę wdzięczny za sugestie
RolandV
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2022-02-16, 10:12

Re: Router Huawei B818 - ciągły brak neta

Post autor: RolandV »

dzieje mi się podobnie , zaczęło po najnowszej aktualizacji oprogramowania
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Router Huawei B818 - ciągły brak neta

Post autor: dawidd »

U mnie był włączony DHCP na drugim routerze w garażu. Do niedawna połączony był przez Ubiquiti m2, ale teraz jest kablem i zapomniałem wyłączyć DHCP. Po wprowadzeniu poprawnych ustawień wszystko póki co gra.
Co do aktualizacji routera tej ostatniej to nie zauważyłem negatywnego jej wpływu
ODPOWIEDZ