Internet 5G w parterowym domu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
switek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-04-22, 15:02

Internet 5G w parterowym domu

Post autor: switek86 »

Cześć, chciałbym się podpytać jaki sprzęt potrzebuje, aby rozprowadzić neta po domu parterowym 130m2. wg map zasięgu jest net 5G T-Mobile.
Dom szkieletowy, podłączonych URZ po wi fi może być max 25-30 (wszystko licząc TV/ konsole, telefony, laptopy/ drukarki itp). Jak to najlepiej zrobić?
Ja wymyśliłem, aby zastosować router z anteną zewnętrzną. Kabel od anteny do routera, który byłby w korytarzu pod sufitem. Podejrzewam że sygnał będzie w miarę silny w całym domu (jako że szkieletowy i parterówka) ale i tak po kablu chciałbym podłączyć TV, PC i skrętkę pociągnąć do każdego pokoju.

Pytanie czy dobrze kombinuje? antena zewn. --> router--> switch --> 6 portów ethernet do każdego pokoju.
Jaki były odpowiedni router/ switch/ antena? (nie wiem czy musi być router za 250zł czy 1900zł) Czy może jakoś zupełnie inaczej/ prościej zrobić?
pzdr
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet 5G w parterowym domu

Post autor: wojteks »

Pokaż jakieś testy (LTE albo 5G) zrobione smartfonem z kartą TM. Pokaż tu obrazki z programu netmonster i speedtesty, najlepiej test zrobiony na dachu czy tam na zewnątrz domu.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ