Asus 4G-AC68U - blokowanie dostępu do internetu po MAC

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Asus 4G-AC68U - blokowanie dostępu do internetu po MAC

Post autor: error105 »

Mam sobie tego Asusa z którego do dzisiaj byłem bardzo zadowolony... czemu do dzisiaj ? Ano dlatego że nie mam pojęcia jak jednemu klientowi WiFi zablokować dostęp do Internetu, najlepiej wszystkie porty poza 502 (na którym u niego działa Modbus).
Poratuje ktoś i podpowie jak to osiągnąć ?

Żeby nie było, wiem że z głównego menu można wybrać -> Network Map -> Clients i tam zaznaczyć delikwenta i kliknąć przełącznik blokujący dostęp do internetu. Problem w tym że połowa urządzeń które mam w sieci tam nie figuruje w tym kochany falownik Huawei :(
Tak, jest podłączony do WiFi, skanerami IP widzę że ma nadany adres (statyczny po MACu), mogę go pingować, wysyła sobie śmieci na serwery Chińskie i o :(
Czy istnieje jakiś inny sposób by zablokować go ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Asus 4G-AC68U - blokowanie dostępu do internetu po MAC

Post autor: wojteks »

Skoro nie chcesz nic wysyłać z falownika odłącz go od sieci WiFi, w czym problem?

Zapewne też możesz się zalogować do niego i wywalić mu konfigurację WiFi (zapewne sam podałeś hasło do WiFi osobie konfigurującej falownik).
Nie pomagam na PW!
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Re: Asus 4G-AC68U - blokowanie dostępu do internetu po MAC

Post autor: error105 »

Doczytaj do końca, na porcie 502 działa modbus który wykorzystuję ! Więc nie mogę go wywalić, a raczej nie chcę. Przynajmniej na razie.
ODPOWIEDZ