Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: wojteks »

Upload?
Nie pomagam na PW!
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Ul i dl do 60.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Masz B628-350 to pora na testy pojedyńczych pasm LTE w tym pojemnościowych LTE z anteną i screeny z aplikacji do zarzadzania pasmami dla HiLink i speedtesty na kazdym.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

No dobra jestem chory i nie wiem kiedy podłącze antenę, mam nadzieję że uda się przed świętami. Jest też taki problem ze aplikacja hilink nie wykrywa b628, co robię nie tak ? Jest w tej chwili podłączony do rbr353 kablem. B628 ma ukryte ssid a sieć rosyła zestaw rbr. Oczywiście przy próbie wyszukiwania b628 sieć jest widoczna, ma też zmienioną nazwę.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Chyba że chodzi ci o apke al life, w niej mogę dodać router, ale z kolei nie widzę nic do zarządzania pasmami, przez ip routera też nic nie widzę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

B628 masz ustawiony w tryb mostka i podłaczony LAN do portu Internet na RBR350? W takim układzie B628-350 pełni tylko rolę modemu LTE a sieć lokalną tworzy Netgear, na jego WAN masz wtedy adres z WAN B328 a nie z serwera DHCP z B628 z zakresu 192.168.9.1xx.
Pasmami na B628 zarządza się za pomocą aplikacji na Windows np. LTEInspecteur, LTE H-monitor lub na Android . Nie jest to aplikacja Huawei HiLink.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Tak mam ustawione jak mówisz się od jakiejś godziny bo nie widziałem co jest nie tak, wcześniej włączanie trybu mostka skutkowało brakiem internetu ale zmieniłem też wcześniej ip z dynamicznego na statyczne i zapominałem o tym, wygląda na to że to to powrót do ustawień z początku aktywował skutecznie ten tryb. Ogólnie to zastanawiam się nad zwrotem tego orbi. Urządzenia pracujące pod jedną z satelit mają dziwny czas pracy, to urządzenia sterujące światłem czy np bramą, dziwne jest to bardzo, w tp linku tego nie było. Ogólnie przy wczesniejszym podłączeniu bez trybu mostka jedna satelita była connection type 5ghz a druga ta felerna 2.4ghz. Teraz w trybie mostka są obie na 5ghz, to dziwne, nie wiem na ile tryb mostka daje + całemu zestawowi, to się okaże pewnie za parę godzin jak pracują moje urządzenia sterujące. Jestem trochę zawiedziony...
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Doszedłem co rozłącza urządzenia to satelita która zmienia pasmo podłączenia do routera raz jest podłączona 5ghz a raz 2.4ghz, wtedy jest restart urządzeń. Pewnie jest na końcówce zasięgu 5ghz i tak się dzieje. Zapewne tracę coś ale czy satelitę idzie na sztywno podłączyć w paśmie 2.4 ghz ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: wojteks »

Podłącz kablem i problem zniknie.
Nie pomagam na PW!
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Jeśli jest backhaul wifi to to pasmo.do komunikacji też jest na 5ghz, czy to ma taki sam zasięg?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: wojteks »

Skoro nie utrzymuje połączenia 5GHz satelita z routerem (backhaul) to znaczy że zasięg 5GHz między tymi urządzeniami jest zbyt słaby. Połącz kablem problem zniknie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

To sprzęt bez dodatkowego pasma 5GHz do backhaul więc mozliwe ze satelity komunikują się ze sobą na 2,4GHz o ile w ogóle masz u siebie sieć RBR350+2xRBS350 w topologii MESH a nie gwiazdy.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Nie wiem co to znaczy ta twoja gwiazda? Router stoi w środku domu, jedna satelita stoi po jednej stronie domu i ma cały czas connection type 5ghz a druga po drugiej stronie domu w podobnej odległości jak ta pierwsza ale ma na swojej drodze przeszkody. Więc pewnie dlatego connection type jest raz 2.4 a raz 5ghz, w momencie przełączania ewidentnie na chwilę zrywa połączenie z urządzeniami
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

wojteks pisze:Skoro nie utrzymuje połączenia 5GHz satelita z routerem (backhaul) to znaczy że zasięg 5GHz między tymi urządzeniami jest zbyt słaby. Połącz kablem problem zniknie.
Tu podobno nie ma backhaul tylko dual band, czyli jak rozumie pasma są wspólne. Jednak moje urządzenia stoją w takim miejscu że akurat często przyłącza między jednym kanałem a drugim :⁠-⁠) Peszek
Szkoda że nie można ustawić żeby connection type do jednej satelity było 2.4 ghz only, powiem wam szczerze że trochę przereklamowany ten sprzęt no i druga sprawa że nie dla laika być może :⁠-⁠) bo najwyraźniej wygląda że mam to ustawione w tej topologii gwiazdy, chyba 99% ludzi ustawia to tak jak ja, jest router i satelity więc satelity dodaje się do routera Ja jestem laik może w porównaniu do was ale np satelit do routera nie idzie dodać przez aplikację. No i największy problem to jest taki że wejść w ustawienia routera po ip można tylko raz a już kolejny skutkuje przeładowaniem strony startowej, więc moim zdaniem czy to taki wypas to do końca bym nie powiedział.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

No i musiałem jednak kupić to co było polecane od początku. Oddałem rbk 353 w jego miejsce mam rbr50 i satelitę rbs50, efekt wiadomo jaki - stabilne połączenie. W między czasie jeszcze raz przestowałem tp linka ax23 + re300 bo nie dawało mi spokoju jak naprawdę było wcześniej, wynik jest taki że tp link działał najgorzej, połączenie było najmniej stabilne, niestety ale wnioski są dwa po pierwsze mesh to tylko triband a wniosek drugi nigdy nie zrobisz tego półśrodkami czyli pół darmo
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: piotrzet »

Żadna nowość. Nie bez powodu ceny czy to Netgeara czy Asusa są wyższe jeśli chodzi o taki sprzęt.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: wojteks »

mdx87 pisze: niestety ale wnioski są dwa po pierwsze mesh to tylko triband a wniosek drugi nigdy nie zrobisz tego półśrodkami czyli pół darmo
Jak ma być tanio to kabel rządzi. Jak ma być dobry mesh to będzie drogo.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Szkoda że od początku nie posłuchałeś, podałem ci wszystko na tacy. To nie jest tak że ja sobie coś wypisuję, ja zawsze wypowiadam się na podstawie własnych doświadczeń i testów sprzętu który posiadam, nigdy nic w ciemno lub w teorii. Od początku pisałem co się sprawdzi w twojej sytuacji i jak widać miałem rację w 100%.Mimo ze to co piszę wielu ludziom jest nie w smak to w końcowym rozrachunku bez fałszywej skromności w 99 przypadkach na 100 się sprawdza.
W twoim wypadku optymalny wybór to był i nadal jest LBR20+2XSatelita, czyli router LTE 18 KAT. MESH, AC2200 na 3 kanałach, solidne złącza SMA do anteny zewnętrznej i do niego antena Dual LTE1800-2600MHz. Satelity też wskazałem, AC3000 jak RBS50 lub AC2200 RBS40/20 czy nawet RBW30 jak ktoś nie potrzebuje LAN , tez wszystkie triband. W ten sposób w sieci MESH 3 urządzenia i 3xAP z backhaul po WiFi.
Wybrałeś B628-350 jako router LTE w bridge i RBR50 jako router w sieci domowej + RBS50 więc też 3 urządzenia ale w MESH tylko dwa , ewentualny zakup drugiego satelity to kolejne koszty a całość pewnie kosztowo wcale nie taniej niż z LBR20+2xsatelita..
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Wybrałem tylko opcję 4 urządzeń dlatego że b628 będzie stał w jednym miejscu i 8 m kabla do rbr50. 8 metrów kabla badzie w listwie i tylko to mną kierowało, muszę 3x w listwie zgiąć kabel o 90 stopni a ten kabel od anten wydaje mi się słabo zginalny a z ethernet nie będzie problemu raczej. Za b628-350 dałem 370 bez gwarancji oczywiście ale też bez brandu więc operator nie zablokuje w razie co. Rbr50 i satelita rbs50 to kolejne 1000zł, nowe gwarancja 2 lata. No i wczoraj dokupiłem jeszcze rbs50y za 317 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Gdzie kupiłeś RBS50y za taka kasę bo sam potrzebuje 2 sztuk na zewnątrz, no i on nie ma LAN więc backhaul tylko po WiFi tak jak RBW30 A CO DO B628-350 to brak brandu wcale nie przesądza że nie pochodzi z Play, sprawdzałeś go po IMEI, nowe kosztują 700 zł, można mieć też za 550 zł od konsultantów Play, brane na firmę, oczywiście pewne z gwarancją.
No i jak router ma robić za modem a potem LAN do RBR50 to OK, tak też mozna to rozwiązać o czym pisałem. 3 jednostki w sieci MESH więc trzeba odpowiednio ustawić topologię na RBR50.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Kupiłem na olx, musisz obserwować, wystawiają często zestaw za 700 zł a przy negocjacji puszczają satelitę za 300.
Zobacz tu do 400 kupisz na pewno.
https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-netg ... S5HgL.html

Nie sprawdzałem po imei bo nie wiem jak i zrobić, wydedukowałem tylko tyle ze po ip routera w jego menu nie ma żadnego loga itd itp więc pewny nie jestem.
Jakbyś pomógł mi z tą topologią to był bym wdzięczny.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

A dobra bo ty pytałeś o zewnętrzne... Nie doczytałem.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Zresztą pomyślałem że ja jej na dworzu nie będę montował więc w ramach za pomoc mogę wymienić za twoją rbs50. Oczywiście ja jej jeszcze nie mam, dziś mi gość wysłał. Zdjęcia stanu mogę przesłać pewnie po jutrze i sprawdzić czy w ogóle działa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Ten co miał tego RBS50y TO CI GO SPRZEDAŁ, miał kiedyś zestaw z RBR i dwoma satelitami, najpierw sprzedał pierwszego satelitę a potem tobie ten zewnętrzny , sledzę ORBI na bieżąco, bo mam jeszcze trochę LBR20 i do tego też satelity, mam wszystkie oprócz RBS50Y więc popoluję. Sprawdź tego B628-350 po IMEI , z operatorów tylko PLAY ma go w ofercie , strona https://www.play.pl/nowy/uslugi/sprawdz ... efonu-imei , nic nie kosztuje . A co do topologii to mając RBR50 z dwoma satelitami ustawia się w ZAAWANSOWANE-Ustawienia zaawansowane-Ust. sieci. bezprzewodowej włączasz w Topologia przesyłu wstecznego odhaczasz Włącz topologię liniową.
Funkcja ta umożliwia satelicie Orbi nawiązać połączenie z innymi satelitami Orbi. Ma ona zastosowanie tylko w przypadku trzech lub większej liczby urządzeń Orbi. Wyłączenie tej funkcji powoduje, że satelity Orbi mogą łączyć się tylko z routerem Orbi. Włączenie lub wyłączenie tej funkcji powoduje ponowne uruchomienie wszystkich urządzeń Orbi.
Nie da rady, RBS50Y nie chodza po tyle co RBS50, te drugie sa poszukiwane i kosztują 550-600 zł, nawet te po konwersji z RBR50. Ogólnie to RBR50 bez satelit nie brakuje, gorzej z RBS50 bo sa tylko w zestawach z routerami.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Sprawdziłem imei, nie występuje u tego operatora uff :-⁠)
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Zastanawiam sie jeszcze nad tą anteną, w sumie moja jedyna możliwość gdzie mogę ją dać to pod podbitką/okapem domu wisiała by jakieś 3.5 metra nad ziemia. Mieszkam też na wzniesieniu co jest zapewne też małym atutem, jednak czy przed montażem powinienem zrobić testy w miejscu montażu ?
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

Antena zamontowana. Bywa różnie, szczególnie z dl, ul jest przeważnie wysoki ale są skoki zaczyna się od np 8 i później idzie na 30 do 50. Nie wiem czy to normalne ?
Jak zrobić test pasm, jaki program, trzeba się podpiąć kablem do routera ? Nigdy tego nie robiłem.

http://foto-hosting.pl/img/ac/e9/df/ace ... 0ed0d.jpeg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Na Windows do zarzadzania pasmami mozna użyć https://drive.google.com/open?id=1K1-S4 ... 9smsP8ksL4, aplikacja pozwala wymusić pojedyńcze pasma LTE lub 2/3 do agregacji na B628, pokazuje dane BTS-a oraz parametry sygnału na testowanym paśmie a w agregacji pasm LTE na paśmie podstawowym.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: mdx87 »

matek451 pisze:Na Windows do zarzadzania pasmami mozna użyć https://drive.google.com/open?id=1K1-S4 ... 9smsP8ksL4, aplikacja pozwala wymusić pojedyńcze pasma LTE lub 2/3 do agregacji na B628, pokazuje dane BTS-a oraz parametry sygnału na testowanym paśmie a w agregacji pasm LTE na paśmie podstawowym.
Potrzebuje pomocy jak to zrobić co wybrać w programie ? Mam wybierać pasma po lewej i robić speedtest na telefonie ?
Jeśli mógłbyś objaśnić krok po kroku. Czy mam wybrać coś w agregation ?

Sinr bywa różny, to normalne ? Zielony, czerwony od -3 do i 17 db.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokrycie domu 2 piętra one mesh tp link.

Post autor: matek451 »

Klikasz Agregation i po pokazniu okna, odhaczasz jedno pasmo na DL, najpierw B7, potem B1 i na koniec B3, i pokazujesz screeny z APLIKACJI i speedtest z kazdego pojedńczego pasma po kolei.
Zablokowany