szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
farap63629
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-12-17, 23:52

szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: farap63629 »

dobry wieczór, szukam dwóch rzeczy

1. możliwe najlepszy repeater plc taki który prześle i 500 i więcej mega (chcę sprawdzone urządzenie, co ktoś przetestował i działa i dopiero wtedy sprawdze na ile moje kable elektryczne w ścianach są w stanie puścić internetu)

jaki model polecacie?



2. mam 500 mega internet z UPC ale ten router jest badziewny, on się jakby gubi jak jest 2 urządzenia BT i 4 po kablu poza tym robi jakieś dziwne akcje , internet zwalnia itd... taj jakby switch w routerze nie wyrabiał - chcę pójść tą drogą.

szukam wobec tego switcha na jakieś 5-6 x rj45, gigabit ale taki co naprawdę sensownie działa, nie gubi się, nie odwala cyrków - byłoby miło gdyby miał jakiś dostęp po kablu/wifi ,żeby ponadawać konkretnym urządzenium po rj45 różne priorytety.

Co polecacie? bo kompletnie sie nie znam
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: Erbit »

farap63629 pisze:...
1. możliwe najlepszy repeater plc taki który prześle i 500 i więcej mega (chcę sprawdzone urządzenie, co ktoś przetestował i działa i dopiero wtedy sprawdze na ile moje kable elektryczne w ścianach są w stanie puścić internetu)

jaki model polecacie?
...
Nie używam więc nie mam własnych doświadczeń. Ponoć dobre są marki Fritz. Zerknij też na ten wpis -> viewtopic.php?f=2&t=64124#p643748

farap63629 pisze:...
szukam wobec tego switcha ...,żeby ponadawać konkretnym urządzenium po rj45 różne priorytety.
Switcha by ponadawać urządzeniom różne priorytety ? Jakie ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: wojteks »

Switch tak zwany zarządzalny ma wiele możliwości, szczególnie te rozbudowane modele za tysiące pln.
Nie pomagam na PW!
farap63629
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-12-17, 23:52

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: farap63629 »

jaki switch na 4-5 złącz niezarządzalny tak do 100-150zł jest najlepszy? one wszystkie są takie same czy jeden możę być lepszy od drugiego w czymś? w czym ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: wojteks »

Kup netgeara gigabitowego 5-8 portów coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/switch-netgea ... 6184382317
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Zarządzalne switche da się kupić już poniżej 200 PLN, ale używane - mogą więc podziałać miesiąc, albo 10 lat. ;)

No i z reguły mają aktywne chłodzenie, bywają więc głośne.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: Erbit »

farap63629 pisze:jaki switch na 4-5 złącz niezarządzalny tak do 100-150zł jest najlepszy? one wszystkie są takie same czy jeden możę być lepszy od drugiego w czymś? w czym ?
Nie są takie same ale ponieważ (jak przyznałeś) nie znasz się na tym to nie kombinuj. Kup Netgear'a jak wyżej kolega polecił i będzie dobrze.
farap63629
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-12-17, 23:52

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: farap63629 »

A powiedzcie mi proszę: na jakie parametry zwraca się uwagę przy zakupie switcha niezarządzalnego?
poza tym,żeby miał gigabit oczywiście.

Aha, no i jeszcze jedno - jaki switch na poziomie tego powyższego netgeara polecacie ale na 4-5 złączy? bo realnie będe potrzebował 1-2 złacza max.
Pytam bo gigabitowych switchy od netgeara jest kilka róznych modeli
tego typu modele znalazłem
GS305
fs205
GS205

które są lepsza a które gorsze a które podobne do tego gs108ge?
no chyba,że ten gs108ge poza tymi dodatkowymi switchami jest w czymś lepszy to go wezmę
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: wojteks »

No to taki https://allegro.pl/oferta/przelacznik-s ... 2172747930

a jak koniecznie ma być zarządzalny (raczej nie potrzebujesz) to https://allegro.pl/oferta/przelacznik-n ... 2877188704

Oczywiście aukcje przykładowe, zapewne można znaleźć tańsze.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

105e zarządzalny nie jest - sprzedawca w tytule pisze że niby jest, a w opisie że nie - i ta druga wersja jest prawdziwa.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: szukam dobreo PLC repeatera oraz dobrego switcha

Post autor: Erbit »

Nie mam żadnych doświadczeń z PLC.

Takie PLC z technicznego punktu widzenia tworzy wysoką częstotliwość (nośna) i po niej przepycha dane. Działa to jak każdy inny moduł (np. radiowy czyli WiFi oraz także Ethernet). W każdym takim przypadku środowisko i zakłócenia w nim występujące będą ograniczeniem. W przypadku Ethernet (skrętki) zakłóceń jest najmniej bo to dosyć zamknięte środowisko. Na jakimś niemieckim forum wyczytałem, że każde zabezpieczenie, każda linka (przedłużacze) to śmierć dla PLC. Jeśli gniazdka, do których podłączasz te PLC są na tym samym zabezpieczeniu (na jednym bezpieczniku) to masz szansę na wyższe prędkości ale,że każde środowisko jest inne to nikt nie odpowie Tobie tutaj co brać. Stać Cię? To kup "FRITZ!Powerline 1220E" i przetestuj, ewentualnie FRITZ!Powerline 540E.

Osobiście jednak szedłbym w stronę kabla (skrętki). Taniej, stabilniej, szybciej. W przypadku PLC nawet włączenie odkurzacza może mocno ograniczyć transfer.


[edyta]
Zarówno FRITZ!Powerline 1220E jak i FRITZ!Powerline 1000E posiadają "Gigabit powerline with 2 x 2 MIMO". We Fritz 5xx nie znalazłem tej informacji czyli trzeba domniemywać, że mają MIMO x 1.
ODPOWIEDZ