AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adamjx

AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: Adamjx »

Witam. Mam internet drogą radiową o prędkości do 1024Kb/s. Zestaw Antena kierunkowa (na dachu) 19m przewodu RF-240 i karta bezprzewodowa PCI (odległość do dostawcy neta 500m) Wszystko chodzi jak należy, ale pojawił się problem. Muszę przenieść komputer trochę dalej od okna. W tym celu zakupiłem AP z funkcją APClient (ten z tematu) aby dołączyć do niego przewód rf-240 i z AP dalej zwykłym kablem do zintegrowanej karty sieciowej płyty głównej. Za nic nie potrafię tego ustawić. Żeby wejść w ustawienia AP musiałem w ustawieniach połączenia sieciowego wpisać IP 192.168.1.1, maska podsieci 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.253 i w przeglądarce adres 192.168.1.254 tyle co zdołałem zrobić. Dalej czarna magia. Proszę w miarę prostym językiem napisać co powinienem dalej zrobić, metoda prób i błędów w tym przypadku nie zdaje egzaminu. Pozdrawiam.
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: wolfek »

moze jakies screeny zamiescisz, to pomożemy :) bo tak na sucho to widac ze malo osob uzywa tego sprzetu.
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

Mam te apki w sieci, bardzi ładnie chodza i łatwo sie konfiguruja. Fabryczne ustawienia to: IP: 192.168.1.254, maska: 255.255.255.0. Na karcie wpisujesz IP:192.168.1.200, maska jak wyzej, brama: 192.168.1.254 i wchdzisz do ustawien. W zakłądce basic ustawiasz tryb pracy jako client i po kazdej akcji dajesz apply coby sie restartnał i zaakceptował zmiany. Jesli siec jest szyfrowana do w zakładce security dajesz odpowiedni rodzej szyfrowania i apply. Jesli dostawca filtruje MAC w zakładce basic dajesz mac clone (single cos tam cos tam). Po zakonczeniu konfigu przechodzisz do ustawien kary sieciowej, wpisujesz na niej IP, maske, brame, dns od dostawcy i ma działac.
Adamjx

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: Adamjx »

OK. A jeżeli dokupiłem jeszcze sparklana WRTR-141 Broadband Router i chciałbym aby ten pierwszy odbierał sygnał a drugi siał po mieszkaniu to jak podłączyć?czytałem, że do portu WAN i jak wygląda sprawa z tym MAC adresem przecież dostawca przypisał mi jeden a ja przykładowo chciałbym użyć oprócz PC- laptopa. Dzięki.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

Mozna. Jesli juz skonfigurujesz APC jako przepuszczalny dla MAC to podpinasz go skretka do portu WAN routera i w zakładce WAN ustawiasz takie dane jak od dostawcy i klonujesz w routerze MAC karty(tej co dopisana jest u dostawcy). Za routerzem na LANie ustawiasz ip z innej klasy niz te pozostałe i wpinasz tyle kompow ile chcesz.
Adamjx

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: Adamjx »

Chciałoby się mieć jakiegoś specjalistę wifi na godzinę koło siebie. Nic z tego. Nie mogę tego ustawić może kabel od AP do rutera mam zły już nie wiem czy ma to być prosty czy skrętka a w ogóle jest tam więcej ustawień np jakieś IP statyczne itp. Chyba odpuszczę albo spróbuję w wolnym czasie jeszcze raz. Muszę się douczyć, czym jest WAN i do czego służy. Dzięki za odpowiedzi gdyż tutaj jest o wiele mniejszy ruch niż w dziale dla netu komórkowego. Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

Kabel moze byc obojetnie jaki, byleby był dobrze zarobiony. AP sam rozpoznaje rodzaj kabla. Do WAN podpinasz kabel od dostawcy, innymi słowy "wejscie" neta. Ten temat nie jest do działu komorkowego. Napisz konkretnie co sie dzieje i co chcesz uzyskac?
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: bobik »

SparkLAN WRTR-141
Witam zakupiłem tego AP tylko mam problem:-(
jak się wyszukuje sięc..?? i jak sprawdzić siłe syglału...???
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: wikara »

witam jak sprawdzić siłę sygnału jakim programem bo w konfiguracji na stronie tego routeraWRTR 141 z ustawieniami można tam zobaczyć sygnał ale mam to zabezpieczone hasłem przez admina?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

jak nie znasz hasła to nie sprawdzisz
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: bobik »

Dzięki :-) Mam jescze jedno pytanie kupiłem tego AP dlatego ze chcę przenieść kompa w inne miesce i duzo kabla idzie.
neta mam na antena panelowa---kabel---i karta sieciowa radiówka.

moge go sam skonfigurować zeby wpisać adres Mac karty sieć.. w Ap
prosze o pomoc
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

Mozesz. Wchodzisz do ap po standardowym ip. Ap ustawiasz w tryb klienta, ustawiasz mu ip z innej klasy zeby nie kolidowal z ip w sieci, zaznaczasz pole: clone mac (single comp.) zmieniasz na karcie na ip takie jak miales od dostawcy i ma hulac. Pamietaj ze po kazdej zmianie adresu IP w apku musisz takze zmienic adres na taka sama klase na karcie sieciowej.
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: bobik »

Dzięki simiga super;-)
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: bobik »

Witam mam jeszce jedno ptyanie jakie trzeba wpisać IP jak wczodze do AP
za każdym razem musze wpisać inne bo wcześniesze niewchodzi od 1 do 254
Obrazek

i jak zresetować całkowicie AP...????
POZDRAWIAM :-)


//edit


Witam mam pytanie łapie sieci bezprzewodowe na AP
czy 30(chyba % to dobry zasieg ...?????

Obrazek


używaj opcji "edytuj" - MaxFM
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: MaxFM »

Zeby wejsc do ustawien musisz miec ustawione IP z takiej klasy jak ma AP.
Zeby zrobic restart przytrzymujesz przycisk 2-3 sek, zeby zresetowac przytrzymujesz przycisk ok 15 sek i potem wył. i wł. zasilanie.
30% wg wskazan site survey to bardzo dobry sygnał.
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Re: AP SparkLan WAPR-141 Pomoc w konfiguracji

Post autor: bobik »

Dzięki bardzo mi pomogłeś :D
Awatar użytkownika
bobik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-25, 14:45

Witam

Post autor: bobik »

Mam taki problem ,ze jak ustawiam w Ap i mi się resetuje to potem czasami <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> wejsć do ust.
Michaelkew

Hello. My first post.

Post autor: Michaelkew »

Hello
This is my first post here

https://fhgfo8fgfg6fg5df4gfgfv0fvkjf7.com
ODPOWIEDZ