[NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

[NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: zDaleKi »

Jak donosi Gazeta: >KLIK do Gazeta<

Cytuję części najistotniejsze:
Prawie każdy mieszkaniec Małopolski będzie mógł skorzystać z dostępu do szerokopasmowego internetu. To pierwszy taki projekt w Polsce, który ma być wzorem dla innych regionów kraju.

[...]
Internet ma być dostarczony do domostw w całym województwie za pośrednictwem światłowodu. Jednak w najtrudniejszym terenie górskim przy budowie Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej wykorzystywane mają być rozwiązania alternatywne dla technologii kablowej - główne przesyłanie sygnału internetowego drogą radiową.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: MaxFM »

Uff, do podkarpacia niedaleko :shock:
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: sardo nunspa »

Tak ja wiem i relacjonuje na bieżąco :wink: w tym wątku
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: zDaleKi »

Czyli jak widać newsy swoją drogą a życie swoją.
Mnie tylko zaciekawiło z tej informacji wykorzystanie łącz radiowych. Ciekawe jaką dokładnie technologię mają zamiar wykorzystać?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: MaxFM »

pewnie 2,4 bo do wimax'a sa troche drogie urzadzenia
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: zDaleKi »

Też tak myślę. Chociaż szkoda, bo WiMax byłby zdecydowanie lepszy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: sardo nunspa »

BliSki pisze:Czyli jak widać newsy swoją drogą a życie swoją.
Jestem takim sceptykiem, ponieważ to nie jest pierwszy cudowny news jaki w życiu słyszałem. Pamiętam rok 2000, żadnych widoków na Internet, znikąd. Nagle w Panoramie informacja – spółka Sieci Energetyczne (a może kolejowe) wraz z Elektrimem, będą budować ogólnopolską sieć komputerową i już mają infrastrukturę w postaci setek tysięcy kilometrów światłowodów przy liniach energetycznych (albo kolejowych). Będą silną konkurencją dla TPsa i tak dalej… Wniebowzięty czekałem aż zapukają do mych drzwi z ofertą. Kolega, który był oblatany w tematyce światłowodów rozwinął zdanie z Panoramy „mają infrastrukturę w postaci setek tysięcy kilometrów światłowodów” – do wymiany. Po czym wytłumaczył mi, czym różni się światłowód za 0,05$ za metr od tego za 0,5$ za metr( nie pamiętam już czy to było za metr czy takie były ceny, ale stosunek cenowy na pewno był 10do1).
Potem były wybory parlamentarne w 2001 liderzy obiecywali Internet, a ja jak to ciele wierzyłem.

TPsa oczywiście zrobi te światłowody. Będzie to jednak dalej tak wyglądało jak opisałem w innym wątku. Po prostu partanina, ot choćby na moim domu wisi kabel. Od słupa przez drzewa puszczony między gałęziami. Wiatry tu są silne będzie to zrywać, co chwila. Już gałąź naprężyła linę jak jeszcze raz mocniej zawieje, to pewnie im kabel zerwie.
Druga sprawa ceny. W orgiach reklamowych w TV słyszę telefon za darmo, neostrada za złotówkę ale gdy się policzy, to nadal wychodzi drogo :?
MaxFM pisze:pewnie 2,4 bo do wimax'a sa troche drogie urzadzenia
Uprzejmie informuję, że TPsa już ma "Radiodostęp" Antena kierunkowa 2 razy większa od ATK 20 i max DL 12kb/s :wink:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Sieć internetowa obejmie całą Małopolskę

Post autor: crow6 »

Potem były wybory parlamentarne w 2001 liderzy obiecywali Internet, a ja jak to ciele wierzyłem.
Za jakies 2 lata (albo szybciej :D ) nowe wybory wiec znowu podlacza cala Polske do Internetu :D :D :D

A tak powaznie to tu nigdy nie bedzie pozadnej sieci. Po prostu zyjemy w takim kraju, ze kazdy by chcial ale nikomu sie nie chce. W takim RPA chcieli i maja teraz szybka siec bezprzewodowa za grosze, a w naszym "rozwijajacym" sie kraju placimy xx zl za tzw "Internet" i jeszcze dluuugo nie bedzie lepiej :(
Gott ist ein Popstar ]:->
ODPOWIEDZ