jaki model wifi do laptopa??

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emilalupa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-04-15, 22:22

jaki model wifi do laptopa??

Post autor: emilalupa »

Witam!W poprzednim poscie dotyczacym internetu w niemczech pytalam o int w laptopie w Niemczech.Mam juz metlik w glowie zupelny ale coz..Znalazlam gdzies na forum ze w Niemczech jest duzo darmowego int wifi.Moze kupie wiec wifi w Polsce,tylko jaka bylaby/bylby najlepszy do laptopa ASUS A3HF-5A009H??moze mi ktos doradzic??
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: jaki model wifi do laptopa??

Post autor: mar_kow »

... Do tego nadaje się każda karta pracująca w paśmie a/b/g - nie znam sytacji wykorzystania pasma "n" w Niemczech a karty te są stosunkowo droższe. Wybrać tylko należy slot jaki chce się używać - warto pomyśleć o karcie do której można dołączyć zewnętrzną antenę.
... A w rodzajach można przebierać jak w ulęgałkach... Tylko trzeba sprawdzić czy laptop nie ma już zamonotowanej karty na pokładzie. Ja np jeżeli jestem w pobliżu darmowego hotspota - korzystam używając karty zamontowanej fabrycznie w laptopie. Pracuje wzorowo.
link do wyszukiwarki hotspotów w Polsce: http://www.hotspot.info.pl/
W necie jest wiele takich - zagranicznych również.

- właśnie sprawdziłem: ASUS A3HF-5A009H posiada standardowo WiFi na pokładzie :lol: więc żadna dodatkowa karta nie będzie potrzebna. Wystarczy włączyć kartę i dokonać wyszukania sieci... Ogólnie dostępne zazwyczaj działają na automatycznych ustawieniach (DHCP)...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaki model wifi do laptopa??

Post autor: zDaleKi »

emilalupa pisze:...Znalazlam gdzies na forum ze w Niemczech jest duzo darmowego int wifi.Moze kupie wiec wifi w Polsce,tylko jaka bylaby/bylby najlepszy
Znalazłaś gdzieś, ale pytanie zadałeś na niewłaściwym sub-forum <Co wybrać - sprzęt>.
Przenoszę na sub-forum radiowe.
Ostatnio zmieniony 2007-05-21, 16:39 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: jaki model wifi do laptopa??

Post autor: mar_kow »

BliSki pisze:
emilalupa pisze:...Znalazlam gdzies na forum ze w Niemczech jest duzo darmowego int wifi.Moze kupie wiec wifi w Polsce,tylko jaka bylaby/bylby najlepszy
..."Znalazłeś gdzieś, ale..."
...BliSki - to płeć piękna pyta... musisz wybaczyć...
ODPOWIEDZ