Połączenie modemu od neostrady i PC przez WLAN

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Połączenie modemu od neostrady i PC przez WLAN

Post autor: Gość »

Mam problem ponieważ chciałbym założyć neostradę ale nie mam nawet lini analogowej, ale mieszkająca 2 domy(około 100 metrów) dalej moja babcia ma linie analogową i może założyć neostradę.Dałoby się podłączyć u niej neostrade i zamiast standardowego modemu podstawić modem adsl z routerem i wlanem żebym mógł ściągnąć do siebie ten internet przez jakąś kartę wlan i np. dodatkową antenę gdyby były problemy z zasięgiem?Proszę o pomoc bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam iplusa i ...cierpię.
Lamer

Re: Połączenie modemu od neostrady i PC przez WLAN

Post autor: Lamer »

Da się tak zrobić pod warunkiem że anteny obu urządzeń będą się widziały. Tak naprawdę to na takiej odległości wystarczą najmniejsze anteny panelowe za ok. 50-60 zeta sztuka. Obawiam się że nawet jeżeli routerek postawisz na oknie u babci a sam będziesz z lapim stał w oknie u siebie to bez zewnętrznych anten nic z tego.
ODPOWIEDZ