[NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

[NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: zDaleKi »

Ciekawe czy Zielona Góra pójdzie w ślady np. Rzeszowa?
Pojawiła sie ciekawa koncepcja o czym można przeczytać tutaj:
>Klik do Gazeta<

Może nie skończy się tylko na obietnicach i projektach?
Ostatnio zmieniony 2007-10-18, 09:02 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: morion »

mówiąc szczerze to ten Rzeszowski daleko odbiega od ideału, jak zwykle radni chcą zabłysnąć tyle że pomysłem o którym nie mają zielonego pojęcia... coś w stylu "weźmy się i zróbcie to" a te 12mln za które chcą to zrobić przecież i tak pójdzie z naszej kieszeni, a jest tyle wazniejszych spraw w miescie na które mogliby spożytkować te pieniądze...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: zDaleKi »

Znam kilka osób, które chwalą sobie ten Rzeszowski ale osobiście nie korzystałem, wiec ciężko mi oceniać.

To że politycy nie mają o tym pojęcia, to jasne. Ważne żeby to powierzyli tym, co się na tym znają....

Co do kasy, to nie wnikałem jak ma to być finansowane... Gdyby się postarali, to unia maże by sporo grosza dołożyła ;) Ale tak czy inaczej i to czy na to, czy na coś innego, to i tak pójdzie z naszej kieszeni. Znam natomiast kilka rzeczy, na które lepiej żeby kasa nie szła a i tak idzie... ale to nie miejsce na to ;) Dlatego można polemizować czy lepiej żeby kasę zmarnowali, czy zainwestowali w np. net? Ciężko też oceniać czy to w przyszłości sie zwróci w różnej postaci o czym było w artykule.

Oczywiście ja też jestem zdania, ze jest wiele rzeczy do zrobienia za taką kasę, ale wiem też, że taka miejska sieć by się przydała. Ja jestem gotów do tego się dołożyć :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: MaxFM »

Szczerze mowiac mialem okazje podpiac sie kilka razy pod ten rzeszowski net, i musze stwierdzic ze zadna rewelacja. Czasem wyciskalem 400kb ale srednio 2 razy w ciagu 10 min mnie rozlaczalo. Jak ap byl przepelniony to albo nie dalo sie polaczyc albo transfer byl tragiczny.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: morion »

jasne ze jesli powierzy sie wykonanie firmie która oprócz checi zysku bedzie chciała zrobić to porządnie to nie mam nic przeciwko, tylko z doświadczenia wiem że skończy się albo na słowach, albo zorganizowany zostanie jakiś lewy przetarg na wykonawstwo i kase zgarnie całkiem przypadkowo firma jakiegoś krewnego radnego i postawi kilka AP w centrum miasta, które bedą działać porządnie tylko w dniu otwarcia i prezentacji ;) a czasem chciałoby się usiąść przy piwku na deptaku i pogooglać ;)))
jutro to dzis... tyle że jutro :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: zDaleKi »

Ciąg dalszy tematu: >KLIK do Gazeta<

Ciekawy jestem jak to dalej się potoczy :D

Mały cytat gdyby link wyekspirował:
"Do tej pory w Zielonej Górze działało sześć punktów, w których każdy za darmo mógł surfować po sieci. Z laptopem można było usiąść pod ratuszem i na uczelni przy ul. Szafrana oraz ul. Wojska Polskiego. Teraz bezprzewodowy internet dotrze np. do ul. Podgórnej lub Zachodniej, po drugiej stronie miasta. Anteny zamontowano na budynkach Urzędu Miasta. Dzięki kolejnej antenie, podwójny zasięg obejmie starówkę i krańce deptaka.

Z internetu mogą korzystać wszyscy, którzy znajdą się w odległości 100 m od nadajników. - To zasięg minimalny"
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: mar_kow »

Ciekawe bo niedawno miałem okazję testować hotspota w Toruniu i tam śmigał rewelacyjnie. Obejmuje co prawda tylko rejon Starówki ale prędkość była rzędu 80-150 kB/s i zacinał się średnio raz na godzinę. Podejrzewam celowość bo w regularnych odstępach. Pewnie odcinał tych którzy używają programów P2P.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] [Zielona Góra] projekt-darmowy net w całym mieście...

Post autor: zDaleKi »

mar_kow pisze:Pewnie odcinał tych którzy używają programów P2P
Zapewne tak. Albo też profilaktycznie ma zamontowany układzik do resetu żeby w razie "zapchania/zwiechy" routera nie wymagał interwencji człowieka.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ