ZTE MF283+ z Orange

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
radius
Guru bezprzewodowy

Re: ZTE MF283+ z Orange

Postautor: radius » 2017-05-29, 21:09

Trochę w życiu routerów konfigurowałem, ale taka tępa strzała trafiła mi się pierwszy raz. O zgrozo. Netis czy Dasan (niekoniecznie do LTE) to Rolls-Royce przy tej padlinie.

Wymuszanie pasm działa?

NIE działa. Chyba, że ktoś nie rozumie pojęcia wymuszanie.

Wybieram LTE only. Przechodzę do częstotliwość. Zaznaczam 1800 MHz. Robię zastosuj, a on każe WCDMA wpisać. No to zaznaczam 2100 MHz. Biorę zastosuj, a mam monit o częstotliwość GSM. To jakiś żart.

Biorę ONLY WCDMA. Zaznaczam tylko 900 MHz i mam komunikat żeby wpisać częstotliwość GSM i WCDMA.

Większość co zmieniam (klikałem żeby zobaczyć reakcję) kończy się ostrzeżeniem NIEPOWODZENIE.

WiFi tragiczne. Router MiFi (E5573?) postawiony obok emituje silniejszy sygnał niż ta zabawka.

Dobrze, że nie miałem wiertarki, bo na 100% bym rozwiercił.

Jeśli Wasze chodzą tak samo jak ten testowany przeze mnie egzemplarz to zazdroszczę nadmiaru czasu (po włożeniu wtyku do gniazdka tak z 5 minut mruga na czerwono /dioda 3 i 4 G/ po to żeby się zalogować poprawnie), cierpliwości w konfigurowaniu i niskiego poziomu wymagań w stosunku do posiadanego sprzętu.

fi9o
Początkujący użytkownik forum

Postautor: fi9o » 2017-10-17, 10:29

Czy brandowany dla plusa przejdzie aktualizacje bez większych problemów? Domyślny plusowy FW jest kiepski...

Stachu_1988
Początkujący użytkownik forum

Postautor: Stachu_1988 » 2018-09-06, 01:43

mam właśnie taki router od klienta i pytanie- zostawić go czy lepiej śmietnik? Router pod kamery do monitoringu na wsi.

Wróć do „Testy, recenzje, opisy”