Test zasięgu routera TP-Link DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR542G

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ski
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2008-02-01, 21:25
Lokalizacja: EuDeZeT

Test zasięgu routera TP-Link DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR542G

Post autor: ski »

Witam

Zakupiłem dla klienta Router TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR542G i przy okazji postanowiłem go szybko przetestować. Mam nadzieję, że w pewien sposób pozwoli to zobrazować działanie tego urządzenia.

Testowałem go w bloku 15-piętrowym wybudowanym w latach 70-tych. Podaje te informacje ponieważ konstrukcja jest solidna żelbetonowa, a do wypełnienia ścian w mieszkaniach użyto siporexu (grubość ok. 15cm). Ściana nośna i strop są z żelbetonu (grubość ok. 40cm).

Urządzenia i soft użyte do testów w trybie G:
1. Router TP-Link router DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR542G.

2. Notek Acer Acer ex5220NWLMI (M-530,15,4"+,512RAM,80GB) z wi-fi Broadcom 802.11g

3. Netstumbler

Jak widać sprzęt jest prosty i zazwyczaj kupowany do prostej pracy biurowej. Testowanie polegało na przemieszczaniu się z notkiem, co zmieniało wykres w netstumbler.


Legenda zrzutu.
Czerwone punkty na rysunku:

1. Notek w odleglości 3m od routera. (piętro 1-sze)
2. 2 pokoje obok, tj. 8m od routera w linii poziomej, po drodze 2 sciany-siporex. (piętro 1-sze)
3. 6m w poziomie od routera, po drodze ściana żelbetonowa. (piętro 1-sze)
4. Piętro drugie, po lekkim skosie odl. ok. 3,5m, po drodze 1 ściana żb.+strop (piętro 2-gie)
5. Piętro trzecie podobnie jak w punkcie 4. odl. ok. 8m, po drodze 1 ściana żb.+2stropy (piętro 3-cie)
6. Piętro 4-te brak zasięgu.

wysokość mieszkania 2,45m
strop 35cm
Białe pola oznaczają piętra.

Wykres z Netstumblera




Podsumowując
Testy robiłem na szybko z braku czasu, mam nadzieję, że ktokolwiek skorzysta.
Krótko - uważam, że za tą kase router spokojnie wystarczy użytkownikowi, który posiada wiedze o sieciach.
Z czasem jak nabędę kolejny router postaram się przeprowadzić następny test oczywiście w tej samej topologii.

Pzdr

[edit]

Sprzęt docelowo został zainstalowany w kamienicy. Odległość między urządzeniami 2piętra (ok. 10m). Działa wyśmienicie.
Kolejnym zakupem jaki poczyniłem był TP-Link router DSL Wi-Fi 108Mb/s TL-WR642G, sztuk 2, również dobrze się spisuje.

Brak do tej pory jakichkolwiek problemów z zawieszaniem itp.
TP-Link postawił na niską cenę i masówkę.
W zupełności polecam jako najprostszy/najtańszy przepychacz pakietów.

[edit]
Ostatnio zmieniony 2008-02-15, 20:17 przez ski, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test zasięgu routera TP-Link DSL Wi-Fi 54Mb/s TL-WR542G

Post autor: zDaleKi »

Ciekawy wykresik :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ