Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Patryk »

Obrazek

Antena wykonana bardzo solidnie,dostarczana wraz z porządnym,twardym kablem RF5 od długości 10m,zakończonym gniazdem FME (pasuje do większości tzw.pigtaili do kart modemowych) lub wtykiem SMA (np.do modemów ED77/Comander).
Moim zdaniem jedynym minusem tej konstrukcji jest brak podpórki,podpierającej nośnik anteny tak w 2/3 długości - tak długa Yaga ma niestety tendencję do silnego "kiwania się" na wietrze.Długie (o zbliżonych wymiarach do ATK-20) anteny Yagi-Uda Dipola na pasmo TV,z serii "profesjonalnej" posiadają takie podpórki,i są o wiele stabilniejsze pod naporem wiatru - sam posiadam taką antenę.

Przejdźmy teraz do spraw najistotniejszych,a mianowicie osiągów - antena jest naprawdę mocna :) ,i raczej Dipol nie przesadził,określając jej zysk energetyczny.
Idealny sprzęt na trudne warunki odbioru sygnału GSM900.

Pomiary wykonywałem za pomocą stareńkiego telefonu na pasmo 900 - Nokii 5110,z aktywowanym monitorem sieci.
Telefon bez podłączonej anteny zawsze umieszczałem w miejscu,w którym w teście z anteną znajdował się środek jej nośnika.

BTS Plusa (odległość w linii prostej od punktu,w którym mierzyłem sygnał: 5,5 km): bez anteny sygnał pływający od -79 dBm (rzadko) do -87 dBm.Najczęściej jednak -85 dBm.
Z ATK-20: stabilne -48 dBm :hurra:,czasami "spada" do -51.

Ten sam BTS,ale test wykonany na poddaszu domu,krytego dachówką ceramiczną: -85 do -91 dBm / -57 do -59 dBm :hurra:

Orange (odległość do BTSa ok.5 km,fatalne warunki terenowe) - bez anteny (w budynku) czasami trudno się dogadać przez telefon,siła sygnału strasznie pływa od -89 dBm do -103,czyli prawie brak zasięgu.
Test na strychu: bez anteny max -89 dBm
Z anteną: -68 do -73 dBm - to już niezły sygnał :ok:

Na zewnątrz (oczywiście ta sama wysokość,co na strychu) - stabilne -65 dBm.
Podobnie na około -65 dBm łapałem inną stację Orange,oddaloną w przeciwnym kierunku od mojego domu o ok.9 km.

Wyniki świadczą same za siebie ;)

Link do strony producenta: http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7026.htm
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

Ponieważ nie chcę zakładać takiego samego tematu, Patryk pozwolisz, że doczepię się do Twojego.

Znajomy wyjeżdża zagranicę i dał mi "w prezencie" antenę ATK 20. Postanowiłem ją przetestować. W teście anteny Cybertech 17dBi można wyczytać, jak w teorii jest u mnie z zasięgiem.

Ale do rzeczy.

Na początku trochę się zastanawiałem, jak to będzie z mocowaniem kabla, bo jak pisze producent
Przewód koncentryczny 50 Om należy przylutować do symetryzatora wg. zamieszczonej instrukcji
. Instrukcja swoje - życie swoje.
Po otwarciu puszki - niespodzianka :)
O żadnym lutowaniu nie ma mowy, kabel daje się w prosty sposób przykręcić.

Obrazek

Sama puszka jest dobrze wykonana, zamyka się na zatrzaski, jest też szczelna. Może nie jest to jakaś hermetyczna szczelność, ale w zupełności moim zdaniem wystarczy.A jeśli komuś bardzo zależy, to może zawsze umocować jakieś uszczelki itd..


Tak jak Patryk napisał, dużą wadą tej anteny jest miejsce mocowania uchwytu. Może Pudzianem nie jestem, ale utrzymanie anteny za uchwyt wymaga naprawdę dość dużego użycia siły, a przecież sama antena nie waży zbyt dużo, wykonana jest z w dużym stopniu z aluminium. Także ja jej nie widzę umocowanej gdzieś na wierzchołku dachu, bo buja nią niesamowicie. Poza tym nie jest niczym wzmocniona na jej długości.

Osiągi

Umocowałem tą antenę obok "siedemnastki" Cybertecha i powiem szczerze, że jeśli chodzi o zasięg spodziewałem się po niej trochę więcej. CSQ 16 (przy CSQ 12 Cybertecha) to nie jest szczyt marzeń, tym bardziej, że:
a) zasięg Play 900MHz, jest o wiele lepszy niż 2100. 900MHz łapię nawet na Nokii w domu,
b) między ATK 20 a Cybertech 17 jest 0,5 dBi różnicy zysku, a przecież zyskuję ponad 2dBi na kablu (przy 900MHz tłumienie kabla jest prawie dwukrotnie niższe).

Miałem okazję testować antenę przy wyjątkowo wietrznej pogodzie i patrząc jak wiatr nią rusza postanowiłem zlitować się nad nią i umieściłem ją na strychu pod dachem z eternitu, jakieś pół metra niżej, niż była umieszczona antena Cybertech.

Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o prędkości, to nie powiedziałbym, że jest jakaś znacząca poprawa w porównaniu z Cybertechem, ale wielkim plusem tej anteny jest to, że uzyskałem dzięki niej niższe pingi, dzięki czemu internet wydaje się szybszy, gdyż po prostu strony ładują się szybciej.

Obrazek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze:O żadnym lutowaniu nie ma mowy, kabel daje się w prosty sposób przykręcić.
To moim zdaniem jest plus :ok: Łatwo jest skrócić sobie kabel (standardowo w Dipolu dają chyba 10m) bez żadnych narzędzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Linuxiarz »

Pozwolę sobie przytoczyć słowną opinię na temat tej anteny.
Antena ATK-20 którą posiadam z 10m Kabla z wtykiem FME, bardzo dobrze łapie GSM/UMTS 900 (trochę też DCS 1800 i UMTS 2100). Mocowanie anteny jest solidne, można zmienić kąt anteny. Ja na razie mam ją umieszczoną na tyczce drewnianej 10m za domem przymocowanej do słupka, stoi stabilnie tyczka, trochę antena się buja pod wpływem silnego wiatru, ale gdy wiatru nie ma jest ok. Ważne by wycelować antenę dokładnie w BTS/NodeB sugerując się siłą sygnału w TNI. Po takim zabiegu, łapię zasięg 4G Play z 25 km 29 % z Nowego Miasta nad Pilicą loguje i jest stabilne 1 - 2 Mb/s a także o dziwo łapie 3G Play z Kozłowiec maszt Emitela 53 km 16 % nie loguje. Może zasięg by był większy, ale mi konektor luźno w E173u-2 siedzi. Antena warta polecenia, dla osób które chcą łapać zasięg z daleka na wsi i korzystać z internetu szybkiego internetu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: krystianb »

Yanusz pisze:a) zasięg Play 900MHz, jest o wiele lepszy niż 2100. 900MHz łapię nawet na Nokii w domu,
A czy aby ta nokia nie jest na GSM900? Bo moc umtsu jest zwykle mocno ograniczona w porównaniu do gsmu. Konfrontacja z anteną 2.1GHz nie ma jakiegokolwiek sensu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

krystianb pisze: A czy aby ta nokia nie jest na GSM900? Bo moc umtsu jest zwykle mocno ograniczona w porównaniu do gsmu..
To nokia 6220 classic z wymuszonym trybem 3G.
krystianb pisze: Konfrontacja z anteną 2.1GHz nie ma jakiegokolwiek sensu.
Być może, oczywiście lepiej byłoby porównać ją z inną anteną w tym paśmie, ale przestawiłem tu swoje subiektywne odczucia i do czegoś musiałem te wyniki odnieść, choćby kwestię zasięgu.

Nie mniej jednak ATK 20 jest dobrą anteną, dobrze wykonaną i można ją polecić.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 18:13 przez Yanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: krystianb »

Cóż pozostaje przenikliwość no i czułość, czasem zdarzają się modemy z niezbyt udaną końcówką.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: r0siu »

Przyłączam się do tematu.

Kilka dni temu pisałem o Playu z mojej miejscowości. Temat: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=361706#361706

Chciałbym opisać tu małe sprostowanie tematu powyżej i informacje co do anten.
-------------------------------------------------------------

W domu brak zasięgu Play. Kupiłem na początku router + Sierre 307 + ATK20 by Dipol, Myślałem że w mojej miejscowości nie ma play 900 ale jak się okazało to jest. Ale antena jest dość słaba. Dokupiłem więc Cybertecha 17dbi sprawdziłem i porównałem.

porównania:

-Modem Sierra 307 (laptop z modemem schowany na kominie za czaszą stalową - nie mogłem go inaczej ustawić - stromy dach) - 90dbi
-ATK20 (obok czaszy) -82dbi do -85dbi (ustawiana 30min milimetr po milimetrze)
-Motorola Defy -81dbi (na miejscu anten testowanych - trzymam w ręce )
-Cybertech 17dBi (obok czaszy dokręcona bez ustawiania - zaczeło mocno wiać i nie było na to czasu) -82dbi - tyle co ATK20, tylko tą pierwszą ustawiałem co do mm.

Więc w moim przypadku Cybertech chyba będzie lepszy. Sądzę że jak ustawie ją równo to będzie lepiej niż ATK20.

Anteny mają tyle samo kabla h155 (10m) do nadajnika 3700m
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Patryk »

r0siu pisze:porównania:

-Modem Sierra 307 (laptop z modemem schowany na kominie za czaszą stalową - nie mogłem go inaczej ustawić - stromy dach) - 90dbi
-ATK20 (obok czaszy) -82dbi do -85dbi (ustawiana 30min milimetr po milimetrze)
-Motorola Defy -81dbi (na miejscu anten testowanych - trzymam w ręce )
-Cybertech 17dBi (obok czaszy dokręcona bez ustawiania - zaczeło mocno wiać i nie było na to czasu) -82dbi - tyle co ATK20, tylko tą pierwszą ustawiałem co do mm.
Takie porównanie nie ma sensu, gdyż sądząc po użytej antenie Cybertech 17 porównujesz 900 z 2100 MHz i nijak ma się do oceny skuteczności AT20 :]
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

Po kilkudniowych testach mogę stwierdzić, że ATK 20 zdaje egzamin w 100%.
Umieściłem ją na stałe na strychu, co by nie narażać jej na niesprzyjające warunki atmosferyczne (głównie wiatr). Bez anteny modem nie potrafi znaleźć zasięgu. Z anteną, jakieś 5 metrów nad ziemią, pod dachem (jak już wcześniej wspomniałem) trzyma stabilny zasięg od CSQ 14 do nawet CSQ 17 (55%).
aree1987
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-05-27, 16:13

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: aree1987 »

U mnie ta 8 elementowa z dipola daje 54%, -79dBm nonstop. Ndajnik 18km w linii prostej Niestety nawet 2mbit z umowy w nocy nie osiagam bo tak jest zapchana sieć Playa.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: r0siu »

Takie porównanie nie ma sensu, gdyż sądząc po użytej antenie Cybertech 17 porównujesz 900 z 2100 MHz i nijak ma się do oceny skuteczności AT20


To jaka częstotliwość jest lepsza? Test mojej Cybertech 17 już jest na stronie. Czemu taka różnica między dwoma w zasięgu
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Patryk »

r0siu pisze:To jaka częstotliwość jest lepsza?
Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
O wiele bardziej pojemne jest pasmo 2100.

[ Dodano: 2011-09-21, 20:31 ]
r0siu pisze:Czemu taka różnica między dwoma w zasięgu
UMTS900 może być "przyciszone" ze względu na sąsiedztwo normalnych (o nieokrojonych zasobach radiowych) stacji GSM, poza tym pomiar RSSI tak na prawdę nic nie znaczy w przypadku UMTS.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

Widać nie zawsze jest tak, że 900MHz jest lepsze na większe odległości.
ATK20 = -83dBm, 48%, CSQ 15
Przy odległości od nadajnika 3700m trochę dziwi.
Ja mam do nadajnika 2 razy dalej, również brak widoczności, antena w dodatku pod dachem, niespecjalnie ustawiana bo po prostu sobie "wisi" i mam poziom sygnału taki sam, a nawet większy.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Patryk »

Yanusz pisze:Widać nie zawsze jest tak, że 900MHz jest lepsze na większe odległości.
Oczywiście że nie, bo jest o wiele bardziej podatne na interferencje niż 2100, szczególnie przy kiepskiej konfiguracji sieci.
W Play na wielu stacjach pokrycie 900 jest gorsze niż 2100, szczególnie tam, gdzie sąsiadują one z "pełnymi" stacjami GSM - tak jest m.in. w mojej okolicy, ale już na słabo zurbanizowanym Pomorzu 900 daje sobie radę nieco lepiej.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

Po dokładnym ustawieniu anteny, mogę stwierdzić, że jest ona rewelacyjna.

Obrazek

podczas, gdy bez anteny sam modem, ledwo loguje się do sieci.
alamakota33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-06, 01:44
Lokalizacja: wwa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: alamakota33 »

Yanusz pisze: Po otwarciu puszki - niespodzianka :)

Obrazek
witam , mam mały problem bo mam w puszcze tą pętlę podłączoną do śrub
a nie mam tej płytki co na zdjęciu ... i nie bardzo wiem gdzie podłączyć koncentryk ..
a taką antenę gsm dostałem ... niekompletną ...
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Linuxiarz »

alamakota33 pisze:nie mam tej płytki co na zdjęciu
To dlatego tak kiepsko mi zbierała zasieg ta antena, też nie miałem tej płytki. ;)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Yanusz »

Ta płytka to tylko mocowanie kabla koncentrycznego. Jej brak nie ma wpływu na poprawne działanie anteny. Pewnie dostałeś antenę starszej serii zalegającej jeszcze w niektórych magazynach.

W przypadku, gdy nie ma w puszcze takiego mocowania, należy przewód antenowy przylutować zgodnie ze schematem.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
alamakota33
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-06, 01:44
Lokalizacja: wwa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: alamakota33 »

Yanusz pisze:Ta płytka to tylko mocowanie kabla koncentrycznego. Jej brak nie ma wpływu na poprawne działanie anteny. Pewnie dostałeś antenę starszej serii zalegającej jeszcze w niektórych magazynach.W przypadku, gdy nie ma w puszcze takiego mocowania, należy przewód antenowy przylutować zgodnie ze schematem.
ok dzięki
Awatar użytkownika
deejaymg
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2011-04-21, 14:10
Lokalizacja: jesteś?

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: deejaymg »

Właśnie z ciekawości odkręciłem puszkę w swojej starej ATK. Również nie posiadam płytki, ale przewody mam polutowane w schemacie jak podał Yanusz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: krystianb »

Pewnie jak im płytek brakuje to robią po staremu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
deejaymg
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2011-04-21, 14:10
Lokalizacja: jesteś?

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: deejaymg »

Moja antena ma ponad 4 lata, wtedy chyba robili jeszcze bez płytek :)
Potrzebujesz pomocy? Napisz PW.
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Linuxiarz »

deejaymg pisze:Moja antena ma ponad 4 lata, wtedy chyba robili jeszcze bez płytek
Ja swoją kupowałem w Lipcu tego roku i płytki nie było, tylko odrazu kabel na dwie śruby i taka pętla.
jamperr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-01-21, 18:38
Lokalizacja: Siedlce

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: jamperr »

Witam mam pytanie mianowicie tego http://www.cybertech.com.pl/p17,antena- ... fme-z.html
czy jest lepsza od atk-20 bo ten zysk jest nieziemski.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: krystianb »

jamperr pisze:zysk jest nieziemski.
Teoria mówi, że z 16 elementowej yagi-uda nie da się wyciągnąć 24dBi co najwyżej 16.8 jak chcesz to kup...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: key »

krystianb pisze:że z 16 elementowej yagi-uda
Pomijajac, ze to nie do konca jest czysta Yagi-Uda (dodany reflektor) to tez nie wierze w 24dBi.
Nie pomagam na PW.
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Romek »

http://www.cybertech.com.pl/p17,antena- ... fme-z.html
Pojechali po bandzie nieziemsko. :rotfl2:
Takich głupot nie wypada pisać.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
PowerGo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2011-12-19, 11:40
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: PowerGo »

Witam.
Gdzie dokupię symetryzator pętlowy do anten ATK10 i ATK20?

Chciałbym skrócić kabel i obejść się bez lutowania...

Mam obecnie wersję z przylutowanym kablem natomiast potrzebuje tej płytki, która jest widoczna poniżej na zdjęciu:
Obrazek
Obrazek pochodzi z drugiego postu obecnego tematu.
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Antena Yagi-Uda na pasmo 900 MHz - ATK20 by Dipol

Post autor: Romek »

PowerGo pisze:Gdzie dokupię symetryzator pętlowy do anten ATK10 i ATK20?
Zadzwoń tu: http://www.dipol.com.pl/
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ODPOWIEDZ