SOny Ericsson W200

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

SOny Ericsson W200

Post autor: gebus12 »

Sony Ericsson W200
To niskobudżetowy telefon muzyczny WALKMAN o wdzięcznym imieniu-nazwie kodowej "Melinda". W wielu taryfach można go dostać za złotówkę. Opiszę zestaw z Orange bo w tej sieci go nabyłem.

Dzień dobry!

Zgrabne, czarne pudełko (mi się udało zdobyć za niecałe 30 zł :D) z logiem Orange i fotografią telefonu zawiera:
-Telefon (na szczęście zawsze go dają :hurra: )
-Bateria BST-36 Li-Pol 780mAh (o samej baterii później)
-Ładowarka standardowa
-Zestaw słuchawkowy HPM-60/64 (zależy od zestawu)
-Kabel USB
-Płytkę CD z oprogramowaniem i sterownikami
-Kartę pamięci Memory Stick Micro (M2) o pojemności 128 MB
-Makulaturę…
Zestaw jest moim zdaniem dobrze wyposażony, można by narzekać jedynie na małą kartę M2
Otwieramy…
… i naszym oczom ukazuje się to cudo… Małe, czarne ze wstawkami pomarańczu (w moim zestawie).
Telefon wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, które pokazują go jako wyblakły, nieciekawy klocek.
W rzeczywistości bardzo ładnie się prezentuje i ma idealne wymiary (zainteresowanych odsyłam na stronę mobile.inspiracja) .
Co do jakości materiałów… no cóż MADE IN CHINA. Farba na rogach się ściera tak samo jak z joy’a. No ale na usprawiedliwienie powiem, że leciał nie raz.


Włączamy.

Powita nas logo Se po czym mamy możliwość wyboru albo funkcji telefonu (czyli standard) albo trybu „Tylko muzyka” który to przełączy nas do okna odtwarzacza MP3 bez komunikacji z siecią GSM (coś a la Flight Mode). W tym trybie nie możemy słuchać radia(choć już znalazłem na to sposób) ani robić zdjęć. No po prostu Tylko muzyka. Jeżeli zdecydujemy się z trybu lotu przenieść do normalnego telefonu możemy zrobić to w czasie rzeczywistym bez przerwy w muzyce. W nowszych SE tryb muzyki zastąpiono trybem lotu z prawdziwego zdarzenia (można robić wszystko) jednak nie działa on bez karty SIM w aparacie w przeciwieństwie do „namiastki” Flight Mode w W200.
Po wybraniu opcji „Telefon” i wpisaniu PIN’u pojawi się animacja Orange po czym telefon zaloguje się do sieci. Rozczarowuje troszeczkę wyświetlacz… 128X160 65tyś kolorów. Na szczęście wyświetlacz można wymienić na ten od K510 (256tyś kolorów) i już daje radę.

Menu.(tutaj opiszę menu ze zwykłego softu, nie od Orange)

1. PlayNow
Mało przydatna usługa która pozwala ściągać dzwonki tapety i gry prosto na telefon.
Nie było mi dane z niej korzystać (w Polsce chyba nie działa)
2. Usługi internetowe
Przeglądarka NetFront niezbyt powala. Polecam dograć sobie OpereMini 4.1
3. Rozrywka
Tutaj mamy do wyboru
• Gry (standardowo 2 preinstalowane) JAVA MIDP2.0 CLDC1.0 nic specjalnego
• PhotoDj –Mini paint, mało przydatne
• MusicDJ- Programik do robienia własnych dzwonków, super zabawka, można spędzić na tym godziny :D
• Nagraj dźwięk- Dyktafon AMR. Można nagrać tyle ile jest wolnej pamięci, bez ograniczeń typu jedna notatka max. 10sec
4. Aparat
Jedno słowo – porażka – marne 0.3 Mpx z nic niewartym 4X zoomem cyfrowym
Są jeszcze efekty typu sepia, negatyw jednak najważniejsza jest jakość zdjęć, która w tym wypadku jest hmm.. bez komentarza. Zdjęcia nadają się tylko do mmsów. Poza tym mamy jeszcze możliwość nagrywania filmów video 3GP w rozdzielczości albo 128x96 albo 177x144
5. Wiadomości
Standardowo. SMS MMS(max 300kb) oraz klient E-Mail
6. WALKMAN
Prosty odtwarzacz z equalizerem. Obsługuje znaczniki IDG. Sortuje utwory wg. Wykonawcy i albumu. Posiada możliwość tworzenia play list, jednak ja z tej dogodności nigdy nie korzystałem. Odtwarza też pliki video. Łącznie telefon obsługuje pliki MP3 AAC i WAV (do 16Kh) a z video to 3gp oraz MP4. Jakość dźwięku jest bardzo dobra. Nie można narzekać. Na słuchawkach mocny bas i czysty dźwięk a wbudowany głośnik też ma niezłego kopa. Jest to najgłośniejszy telefon jaki spotkałem. Na głośniczku nie ma co prawda basu ale i tak można normalnie słuchać muzyki. Jak na telefon muzyczny to jestem bardzo zadowolony. Muzykę możemy przenosić przez kabel USB, Irdę lub ściągać z Internetu. Do zestawu dołączono oprogramowanie Disc2Phone jednak ja po prostu przenoszę pliki metodą darg&drop (bo telefon może pracować w trybie MassStorage).
7. Menadżer plików- wygodny, można wybrać widok: tylko telefon, tylko karta M2 oraz wszystkie pliki. Umożliwia kopiowanie i przenoszenie z jednego na drugie. Telefon ma 27.2Mb pamięci dostępnej dla użytkownika + karta M2 (w teorii max. 1GB ale ludzie pakowali 4 gigówy i działało)
8. Kontakty- Pamięci nie wiem ile ale ja mam około dwustu kontaktów i nie woła że za mało  Do kontaktu można dodać 3 numery, adres WWW i e-mail, adres prywatny i służbowy, przypisać indywidualny dzwonek oraz zdjęcie. Na koniec data urodzin i Ew. dodatkowa adnotacja.
9. Radio- Radio FM z funkcją RDS oraz AF. To ostatnie automatycznie ustawia inną częstotliwość tej samej stacji jeżeli sygnał staje się słaby. Można zapisać do 20 stacji. Funkcja automatycznego strojenia jest, ale nie działa najlepiej (przynajmniej u mnie). Lepiej jest samemu przeszukać całe pasmo. Nie posiada niestety funkcji TrackID.
10. Alarmy-Można ustawić alarm jednorazowy oraz cykliczny. Co ważne oba te alarmy działają równolegle tak więc można sobie ustawić np. codziennie budzenie o 6:45 a okazjonalnie jakąś godzinę w środku dnia i poprzedni alarm będzie nie naruszony. Jako sygnał alarmowy można ustawić dowolny plik muzyczny lub radio. Niestety do tego drugiego konieczne są podłączone słuchawki które robią za antenę. Dźwięki alarmu są emitowane przez głośnik gdzie coraz bardziej narastają.
11. Organizator- kalendarz, zadania, notatki, rejestr połączeń, kalkulator, SyncML, minutnik, stoper, Aplikacje JAVA, oraz miejsce do przechowywania ważnych kodów
12. Ustawienia-Nie będę opisywał wszystkiego bo szkoda miejsca. Standardowo.

Transmisja danych.

Czyli to o czym powinno być 
Telefon posiada GPRS klasy 10 oraz schemat kodowania CS-4 co teoretycznie daje możliwość pobierania danych z maksymalną prędkością 80kbps jednak nasi operatorzy obsługują jedynie schemat CS-2 co daje transmisję max. 48 kbps
W praktyce potrafi zasysać nawet z prędkością 6 kilobajtów na sekundę jednak najczęściej oscyluje między 3 a 5KB na sekundę. Modem nie sprawia większych problemów jednak nie powala. Nie czuję żadnej poprawy w porównaniu z Siemensem AX72 (class8). Ostatnio miałem małą wojnę z Orange bo ciągle zrywało połączenia ale teraz działa w najlepsze.
Telefon nie obsługuje EDGE ani UMTS (o HSxPA nawet nie wspomnę  )
Z lokalnych możliwości transmisyjnych pozostaje kabel USB oraz Irda(115kbps). Telefon nie posiada bluetooth’a co jest jedną z jego największych wad.

Ogólnie rzecz biorąc telefon jest dobry dla ludzi kochających muzykę. Boli mnie chyba jedynie aparat 0.3 bo gdyby był 1.3 (taki jak w K510) to kochał bym ten telefon w 100%. A tak to cały czas patrzę za czymś lepszym :) .
Ostatnio zmieniony 2008-05-19, 08:43 przez gebus12, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: zDaleKi »

Dziękujemy za recenzję i prosimy jeszcze do niej dołączyć kilka fotek, wtedy będzie już pełna :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: gebus12 »

Na razie dodaje zdjęcia z aparatu tego telefonu. jak Wejdę na kompa (w tej chwili opera mini 4.1) to dodam zdjęcia zestawu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gebus12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: Sundance_kid »

A jak z baterią?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: Jo_gurt »

Cos dziwny ten telefon sadzac po zdjeciach :hyhy: Rozumiem, ze to fotki zrobione telefonem a nie telefonu? ;)
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: gebus12 »

Cos dziwny ten telefon sadzac po zdjeciach :hyhy: Rozumiem, ze to fotki zrobione telefonem a nie telefonu? ;)
No raczej :cwaniak:
Co do baterii to wytrzyma do max 4 dni ale jak sie słucha dużo muzyki jak ja to max 2 dni
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: Jo_gurt »

gebus12 pisze:Co do baterii to wytrzyma do max 4 dni ale jak sie słucha dużo muzyki jak ja to max 2 dni
Czy ja mam takie wrazenie czy czas pracy na batrii sie sukcesywnie skraca w co raz to nowszych telefonach? Np. moja stara nokia 6021 trzymala ok 6 dni, E51 juz tylko 4 dni chyba ze pogram na niej w cos to juz w ogole.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: gebus12 »

Ja tam nie zauważyłem specjalnie ;)
W nokii 3410 4 dni góra
Potem siemens AX72 1 dzień :rotfl:
No i SE W200 2 dni

Zawsze mi baterie krótko 3mały :]
Awatar użytkownika
benek81
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-11-04, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: SOny Ericsson W200

Post autor: benek81 »

Bardzo wyczerpująca i fajna recenzja. Widać że twórca włożył w nią wiele pracy. Dzięki, przyda się dla tych którzy myśłą o zakupie nowego telefonu
ODPOWIEDZ