iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: Mikolaj211 »

Modem zakupiłem 29 lipca 2008r, za 1zł, przy przedłużaniu umowy z IPLUSem. Nie będę ukrywał z jakim podejściem go kupiłem - nie mam zaufania do firm Chińskiej narodowości, do tego kojarzyła mi się ona z modemem E220 (mam do niego obrzydzenie, wciskają go każdemu nowemu klientowi) oraz z telefonem Plusfon (o nim tez mam wyrobione odpowiednie zdanie). Jednak nie za bardzo miałem do wyboru inny modem (szczególnie, że ten był z adapterem PCMCIA), do tego podpisałem umowę na 24 miesiące, a tyle też trwa okres gwarancji modemu. W zestawie dostajemy:
-modem
-etui na modem
-adapter na PCMCIA
-płytę z Iplus Manager (niestety w starej wersji 1.91)
-instrukcję instalacji
-kilka dokumentów o bezpieczeństwie, oraz współczynniku SAR, Europejska Deklaracja Zgodności.

Cały zestaw z zewnątrz wygląda tak:
Obrazek

Po otworzeniu:
Obrazek

Pudełku wg mnie jest bardzo pomysłowe. Budowa przypomina grubsze pudełko na płytę DVD. Nie jest to tandeta, która rozleci się po jednym użyciu. To pudełko jest wytrzymałe i świetnie może służyć do transportu modemu, bez problemu mieści się do standardowej torby na laptopa. Nic nie ma prawa się uszkodzić, gdyż w pudełku jest wkładka z gąbki, a sam modem włożony jest w wyżej już wspomniane etui z tworzywa sztucznego. Modem w etui wygląda tak:
Obrazek


Kilka zdjęć samego modemu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia adaptera, oraz modemu w adapterze:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Teraz może trochę suchych danych:


Gniazdo antenowe: tak
Model: E800
Producent: Huawei
Sieci: praca w sieciach HSDPA/3G/EDGE/GPRS (850/900/1800/1900/2100MHz)
Waga [g]: 50
Antena zewnętrzna w pakiecie: Nie

3G: tak
CSD: nie
EDGE: tak
GPRS: tak
HSCSD: nie
HSDPA: tak
Prędkość przesyłu 3G: Maksymalna prędkość: 384 kb/s
Prędkość przesyłu EDGE: Maksymalna prędkość: 236,8 kb/s
Prędkość przesyłu GPRS: Maksymalna prędkość: 53,6 kb/s
Prędkość przesyłu HSCSD: -
Prędkość przesyłu HSDPA: Maksymalna prędkość: 7,2 Mb/s
Prędkość przesyłu WLAN: -
WLAN: -

Wymagania sprzętowe: Procesor Intel Pentium 866 MHz lub lepszy / 128 MB RAM / 30 MB wolnego miejsca na dysku / system operacyjny Microsoft Windows 2000/XP/Vista (wersja 32bity) / wolne gniazdo ExpressCard/34/54 lub PCMCIA/ przeglądarka internetowa Internet Explorer 5.5 lub nowsza / napęd CD ROM
Inne funkcje: dioda LED informująca o statusie sieci
Kolor: czarny



Teraz podsumowanie: moje uprzedzenia ukazały się oczywiście niesłuszne. Modem działa bardzo dobrze, nie ma z nim problemów. W mojej lokalizacji nie ma sieci 3G, korzystam jedynie z GPRS/EDGE. W powodu słabego zasięgu pojawiają się często problemy z zamieraniem połączenia. Problem ten występował oczywiście także na innych modemach. Natomiast na tym modemie jest dużo lepiej - gdy modem gubi zasięg dioda dwa razy szybko mruga, więc wiem kiedy to występuje, a nie muszę się tego domyślać). Na HSDPA pracowałem jak na razie tylko przez tydzień, na wakacjach. Najwyższy uzyskany wynik to ponad 2mb/s.
Dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić ten modem każdemu użytkownikowi laptopa (niezależnie, czy ma on PCMCIA, czy EXPRESS CARD). Jest to solidny modem, dodatkowo ma złączę na zewnętrzną antenę.


P.S. To moja pierwsza recenzja, proszę o oceny. Gdy będzie się Wam podobać, to mogę zrobić recenzję routera Linksys WRT54G3G, który niedługo bee miał.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 13:51 przez Mikolaj211, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: Jaco »

Coś fotek zbrakło :hyhy:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: Sundance_kid »

P.S. To moja pierwsza recenzja, proszę o oceny.
Dużo technicznych danych a mało dodanego czegoś od siebie. Cos o instalacji np?
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: norbert486 »

Mam ten modem od dwóch miechów i naprawdę spisuje się wyśmienicie.. Pozdro dla braci z chin..:-)
e50+iplus=180kb/s
dkjk80
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-05-29, 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: dkjk80 »

...też używam tego modemu już jakiś czas i...zdecydowanie zero problemów - oby tak dalej :ok:
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: KlonAdam »

Modem dobry, chcialem lepszy e870 (HSUPA) lecz jak się okazało jest on jedynie w ofercie a nie w sprzedarzy ;) <-Dobre...

Modem osiaga jakies 1mbps pobieranych danych lecz co do wysyłanych... 60-80kbps troche słabo...
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: andrzejxxl0 »

KlonAdam,mam identyczny modem, a średnia prędkość,przy ściąganiu plików,to 5000 B,dodam,że w GPRS,więc co robie nie tak?
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: iPlus ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 Mb/s + adapter

Post autor: KlonAdam »

andrzejxxl0 pisze:5000 B
56 kbps.
Jeżeli niedaleko (200-300m) jesteś od zasięgu HSDPA spróbuj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=14291

Lub antenę kierunkowa na EDGE.
ODPOWIEDZ