Huawei D100

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Oficjalnie nie ma. Nie ma problemu aby zrobić/zdobyć. Nie pamiętam tylko czy to było na 9V czy mniej.
zygi75
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-12, 20:29
Lokalizacja: torun

Re: Huawei D100

Post autor: zygi75 »

Witam
Mam problem i chciałbym aby ktoś mi pomógł go rozwiązać.
Posiadam huawei D100 w sieci era. Internet działa bez problemu w firmie. Mam stałe IP. Ostatnio zamontowałem monitoring z opcią podgladu przez neta. Problem polega na tym iz nie moge sie połaczyć przez neta z monitoringiem. Porty wydaje mi sie ze dobrze przekierowałem ale dla pewności prosze o prawidłową konfiguracje. porty do przekierowania to HTTP 8080 i 37777 oraz 37778.
z góry dziękuje za pomoc
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Poszukaj, było już o tym.
zygi75
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-12, 20:29
Lokalizacja: torun

Re: Huawei D100

Post autor: zygi75 »

marens pisze:Poszukaj, było już o tym.


szukałem i nie znalazłem :( dla tego bym prosił o wskazówki co gdzie itp
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: zDaleKi »

zygi75 pisze:Porty wydaje mi sie ze dobrze przekierowałem
zygi75 pisze:szukałem i nie znalazłem
Zobacz tu: Konfiguracja sieci radiowych, routerów, accesss pointów...
W sekcji => Przekierowanie portów - Port Forwarding:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

zygi75 pisze:szukałem i nie znalazłem :(
Też właśnie nie mogę tego znaleźć, ale niedawno było omawiane.
Jak znajdę to podeślę.
mrbartecki
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-22, 20:32
Lokalizacja: okolice Bydg.

Re: Huawei D100

Post autor: mrbartecki »

Tylko ja nie widzę zdjęć na 1 str. tego posta? :cfaniak:
B525s-23a, RBM5
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Huawei D100

Post autor: Procio »

Proponowałbym odświeżyć pierwszy post, a mianowicie zdjęcia, gdyż się nie wyświetlają ;)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: zDaleKi »

mrbartecki pisze:Tylko ja nie widzę zdjęć na 1 str. tego posta?
U mnie też nie widać.
Napisałem do autora na PW.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: ksx4system »

Po pierwsze: zdjęcia nie działają (informacja "zdjęcie niedostępne"). :( Czy mogę prosić autora wątku o wgranie ich ponownie? dzięki! ;)

Po drugie: dziś w salonie Play widziałem ten router z ceną... 149pln! :szok: Niestety nie małem czasu zapytać co i jak - wie ktoś może o co chodzi?
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

A co ma chodzić? Cena tego modemu jest taka przy zakupie playonline z umową.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

ksx4system pisze:Czy mogę prosić autora wątku o wgranie ich ponownie? dzięki! ;)
BliSki pisze:Napisałem do autora na PW.
Niestety zdjęcia hostowałem na fotosiku i najprawdopodobniej wygasły.
Problem jest w tym, że nie mam już tego routera więc nie jestem w stanie odtworzyć zdjęć.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: zDaleKi »

marens pisze:Problem jest w tym, że nie mam już tego routera więc nie jestem w stanie odtworzyć zdjęć
A nie ma ich na Gogle? Moze tam przynajmniej miniaturki są?

[ Dodano: 2009-11-27, 07:45 ]
Niestety tam fotki też już są niepoprawne: http://209.85.129.132/search?q=cache:KV ... clnk&gl=pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Huawei D100

Post autor: guteq »

Hmmm... ja mam chyba Marensowe screeny z D100 zrzucone gdzieś na dysk - a nawet jeśli nie, to mam D100 i jak wrócę po weekendzie do domu to pomogę koledze zygi75 ustawić te port forwardy :)
Pozdro,
GutEQ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: zDaleKi »

guteq pisze:ja mam chyba Marensowe screeny z D100 zrzucone gdzieś na dysk
Jak masz to podeślij lub zamieść gdzieś, to uzupełnimy.
Wszystkie ważniejsze opracowania z FAQ już dawno mamy na naszym serwerze, bo te zewnętrzne są jak widać zawodne.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Test został przeredagowany oraz podmieniłem obrazki dzięki uprzejmości bobixa.
jag888
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-19, 17:44
Lokalizacja: www

Re: Huawei D100

Post autor: jag888 »

mam prosbe o podpowiedz, mam D100 pracujace z Modemem Huawei E156, w srodku karta iPlus. Router dziala super, praktycznie podtrzymuje polaczenie kilka tygodni, nie rozlacza. Posiadam jednak konto na Betamaxie, i telefon voip, wiec pomyslalem o zakupie modemu do 7,2 Mb/s. I tutaj zaczynaja sie schody, kupilem Huawei E180, dziala na nim voip super, sek w tym ze po paru godzinach mam brak netu...moze macie jakis pomysl? nic nie zmienialem w konfiguracji, wypinam jeden modem E156...smiga super bez rozlaczania, wkladam drugi E180, dziala, a po paru godzinach brak netu, pomimo ze na www wyswietla stan polaczony, jest to irytujace, zeby robic reset co pare godzin
pozdrawiam
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei D100

Post autor: adamos22 »

@jag888:
A sprawdzałeś czy sam modem E180 podłączony bezpośrednio do kompa działa prawidłowo, czy połączenie też się po pewnym czasie zawiesza ? Sprawdź, czy ustawienia tego modemu (np. Wybór technologii, wybór operator (Ręczny/auto.) itp.) są takie same jak w E156.
Zrób aktualizację firmware'u w modemie i routerze (Jeśli nie masz najnowszego)

Tyle mogę podpowiedzieć, chociaż sam nie wiem do końca co może być przyczyną. Może po prostu modem jest wadliwy, ale przed reklamacją warto sprawdzić wszystkie możliwe opcje.
jag888
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-19, 17:44
Lokalizacja: www

Re: Huawei D100

Post autor: jag888 »

dziekuje za dobry trop, jak sie okazalo mialem starsza wersje firmware, z koncowka 106, wgralem ta z koncowka 108 (jest jeszcze 109 ale brandowana). Gdyby ktos potrzebowal, zalaczam, w srodku opis wgrywania http://rapidshare.com/files/324025168/D ... cedure.rar
art_ii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-03, 23:26
Lokalizacja: www

Huawei D100 a Edimax 3g-6200n

Post autor: art_ii »

Zastanawiam się nad zakupem routera za ok 200-300zł (ceny z allegro) do rozdziału netu z PLAY (modem e220).

Waham się pomiędzy HUAWEI D100 a Edimax 3G-6200n

Wiem, że edimax ma większe możliwości (print server) i tym mnie kusi.
Ale najbardziej zależy mi na stabilnym internecie.

Warto pchać się w Ediego, czy lepiej sobie odpuścic i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Huawei d100 który ma dość dobre opinie użytkowników?
Chyba, że macie inne propozycje ?

Fajnie bybyło mieć możliwość sciagania danych z sieci p2p przez router ale te urządzenia chyba są już duuużo droższe, ale może coś podpowiecie
Dzieki za info
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei D100

Post autor: adamos22 »

art_ii pisze:Warto pchać się w Ediego, czy lepiej sobie odpuścic i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Huawei d100 który ma dość dobre opinie użytkowników?
To zależy jakie masz potrzeby oraz możliwości zakupu tych sprzętów.
Huawei d100 jest OK, nie ma z nim żadnych problemów, jest prosty, mały, oszczędny ale gdy internet 3G jest podstawowym / jedynym dostępem, to lepszy chyba byłby Edimax.

Huawei d100 współpracuje co prawda z każdym modemem tej firmy, ale już z żadnym innym nie.
Edimax w tym zakresie przebija go mocno, bo lista modemów jest naprawdę długa, w tym również praktycznie większość nowych Huawei.

Brak w d100 czegoś takiego jak DynDNS, tylko 1 port RJ45, dość słaby (wg. mnie) zasięg wi-fi bez możliwości użycia anteny zewn. mogą Cię z czasem irytować i możesz żałować. Ale to zależy kto i czego potrzebuje.
Ta obsługa Print-serwera u Ediego to trochę lipa chyba, bo jest tylko 1 port USB i nie można dodać HUBa, więc albo modem, albo Print serwer.

(Są dwie wersje tych Edimaxów - z i bez możliwości podłączenia zewnętrznej anteny wi-fi, mają identyczne oznaczenia, dlatego trzeba pytać sprzedawców)

Było kilka opinii, że Edimax obniża prędkość połączenia, ale moim zdaniem to nie wina routera. Na Amazon.com ten sprzęt ma bardzo dobre opinie.

Tyle moich przemyśleń :)
codek96
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-05, 20:10
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei D100

Post autor: codek96 »

Witam wszystkich uzytkownikow tego wspanialego forum, :)

Mam modem huawei E176 w sieci era i zamierzam kupic router huawei d100 i jezeli ten router byl kupiony np w sieci play to bedzie mi cisnal w erze ? A moje nastepne pytanie to czy na grach sieciowych "strzelankach" typu Battlefield Czy Call of Duty beda lagi i skoki pingu ? czy normalnie jak bez routeru ?

Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam,

Codek96 ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

codek96 pisze: Mam modem huawei E176 w sieci era i zamierzam kupic router huawei d100 i jezeli ten router byl kupiony np w sieci play to bedzie mi cisnal w erze ?
Tak
codek96 pisze:A moje nastepne pytanie to czy na grach sieciowych "strzelankach" typu Battlefield Czy Call of Duty beda lagi i skoki pingu ? czy normalnie jak bez routeru ?
Tak jak bez routera, pod warunkiem że inne urządzenia sieciowe nie zabierają aktualnie pasma. (np. 2PC/lap/n-box itp)
codek96
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-05, 20:10
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Huawei D100

Post autor: codek96 »

Dziekuje bardzo za pomoc :D
MW2 FOREVER
conrdd
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-01-04, 17:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Huawei D100

Post autor: conrdd »

Jaki kolor diody w modemie Huawei E180 pali się w przypadku przejścia w tryb CSD? Zielony jak dla GPRS/EDGE?
lumix10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-13, 19:10
Lokalizacja: Ryki

Re: Huawei D100

Post autor: lumix10 »

Witam wszystkich forumowiczow. Poniewaz jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego tez mam pytanie do ekspertow. Czy huawei d100 plus modem iplusa obsluzy cos innego oprocz kolejnego komputera? chodzi mi o podlaczenie poprzez wifi dysku multimedialnego firmy cibox. Chcialbym aby dysk multimedialny z wbudowanym wifi ktory jest podpiety do telewizora sony potrafil polaczyc sie z internetem...czy jest w ogole to mozliwe???
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

lumix10 pisze:Chcialbym aby dysk multimedialny z wbudowanym wifi ktory jest podpiety do telewizora sony potrafil polaczyc sie z internetem...czy jest w ogole to mozliwe???
Tak, tylko kwestia ustawień.
Nie ma znaczenia co podepniesz pod router: dekoder TV, komórkę etc.
lumix10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-13, 19:10
Lokalizacja: Ryki

Re: Huawei D100

Post autor: lumix10 »

marens pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Tak, tylko kwestia ustawień.
Nie ma znaczenia co podepniesz pod router: dekoder TV, komórkę etc.

W takim razie zakupie pewnie w tym tygodniu ten malutki elegancki routerek i jak juz wroce do polski to postaram sie powalczyc z ustawieniami...czy na cos konkretnego powinienem zwrocic uwage? Chodzi mi o sama konfiguracje routera pod windowsem vista? Acha mam jeszcze pytanie odnosnie regionalizacji... Czy router bedzie dzialal mi w Polsce? Jestem obecnie we Francji i zamierzam go kupic w salonie sieci orange lub sfr.

Jesli mozna by podac krok po kroku instalacje i konfiguracje routera bylbym bardzo wdzieczny. Wiem,ze dla niektorych jest to bardzo latwe...ale dla mnie :/... Dziekuje i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-02-14, 19:53 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font> <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-02-14, 19:52 przez lumix10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Huawei D100

Post autor: Blido »

lumix10 pisze:mam jeszcze pytanie odnosnie regionalizacji...czy router bedzie dzialal mi w polsce?
Tak, wifi w każdym kraju jest na tej samej częstotliwości. Lepiej jednak nie sprowadzać sprzętu ze Stanów, bo obsługuje zaledwie 11 kanałów (sprzęt z Europy obsługuje 13 a z Japonii 14 kanałów). Czasem można problem rozwiązać zmianą firmware, ale nie zawsze.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

lumix10 pisze:jestem obecnie we francji i zamierzam go kupic w salonie sieci orange lub sfr.
Niestety czasem może być w takim routerze dość dużo namieszane. Po orange można spodziewać się wszystkiego, od zablokowania możliwości update firmwarem innym niż od orange (to prawie pewne tak jak u play) to jest jeszcze mało groźne. Gorzej jeśli jest tak przerobiony, że widzi tylko modemy od orange i to do tego tylko te z orange FR, wtedy to już duży problem jest, a jest to możliwe. Mogą też coś w tym oprogramowaniu routera zrobić żeby nie działało z innymi sieciami.

Aha mój pogląd na sprawę to tylko teoria co mogą zrobić, jak jest nie wiem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ