Huawei D100

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei D100

Post autor: Cezar1871 »

kszaq pisze:Mój E169 pracował w roku akademickim podłączony do routera kilka miesięcy non-stop (wyłączając przerwy na święta i krótkie wyjazdy) i żyje do dziś. ;)

Ale z drugiej strony warto wyłączać router np. na noc choćby dla samej oszczędności prądu (rzędu kilku-kilkunastu zł na rok) i wyłączenia źródła promieniowania 2.4 GHz, co dla niektórych może okazać się bardzo przemawiającym czynnikiem. :hyhy:
Heh , no tak to promieniowanie ;). Generalnie mam zestawik Huawei D100 i E156G i tak się zastanawiam czy nic mu nie będzie jak go zostawię na dłuższy czas ;)
jt2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-15, 14:53
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Huawei D100

Post autor: jt2 »

A czy internet z routera D100 (sieć PLAY, modem E220) można wysłać kablem do drugiego routera tj. WRTP54G z bramą VOIP i nim rozdzielić internet w sieci lokalnej oraz cieszyć się telefonem VOIP?
Jacek
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Huawei D100

Post autor: pasza_sadyka »

Podpiął bym się z pytaniem czy do RJ45 w D100 można podpiąć inny router? Idealne rozwiązanie dla mnie to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tego routerka z modemem E176 w erze z limitem 16GB tylko boli mnie brak printserwera i tylko jedno gniazdo RJ45 a chętnie podpiąłbym pod niego drukarkę sieciową /rj45/ i netdrive wellanda. Rozwiązaniem było by właśnie możlliwość wpięcia innego routera albo chociaż switcha a już w ogóle miodnie gdyby dało się podpiąć inny router via wifi jako repeater.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

jt2 pisze:A czy internet z routera D100 (sieć PLAY, modem E220) można wysłać kablem do drugiego routera tj. WRTP54G z bramą VOIP i nim rozdzielić internet w sieci lokalnej oraz cieszyć się telefonem VOIP?
Podpiął bym się z pytaniem czy do RJ45 w D100 można podpiąć inny router?
Tak, można ale z VoIP'em nie nastawiałbym się.
Wszystko zależy od jakości sieci Playa w okolicy, gdzie będzie miał być wykorzystywany.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Huawei D100

Post autor: przemox.1 »

a czy z tego rutera moż mieć internet przez LAN ?
Chodzi mi o to ze jak kupi tego Huaweia D100i do niego mój E160 to czy ja mogę swój PC podłączyć przez LAN a rodzice przez Wi-Fi ?
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

przemox.1 pisze:a czy z tego rutera moż mieć internet przez LAN ?
Chodzi mi o to ze jak kupi tego Huaweia D100i do niego mój E160 to czy ja mogę swój PC podłączyć przez LAN a rodzice przez Wi-Fi ?
Tak, można. Masz do dyspozycji jeden port LAN czyli wtyk RJ-45
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Huawei D100

Post autor: pasza_sadyka »

A próbował ktoś podpiąć do tego routera dysk sieciowy? W zasadzie teoretycznie powinno działać ale pamiętam moje boje ze zwykłym routerem :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei D100

Post autor: Jo_gurt »

pasza_sadyka pisze:tylko jedno gniazdo RJ45
Podłącz przełącznik i po sprawie.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Huawei D100

Post autor: pasza_sadyka »

Mam pytanie z innej beczki - mam ten router, jest naprawdę bardzo sympatyczny jednakże chciałbym aby na wejściu rj-45 podawał adres IP z innej puli niż na wifi. Np. wifi mam 192.168.1.xxx a na kablu chciałbym mieć np. 192.178.1.xxx. Czy to jest możliwe? Mam dysk sieciowy który jest widoczny spod wifi jedynie jeśli router poda mu adres z puli innej niż komputery bezprzewodowe.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

pasza_sadyka pisze:Mam dysk sieciowy który jest widoczny spod wifi jedynie jeśli router poda mu adres z puli innej niż komputery bezprzewodowe.
Gdzie takie bzdury wyczytałeś? Na tyle co wynika z mojej wiedzy taki zjawisko o jakim piszesz jest niemożliwe, żeby dysk który dostaje ip z innego zakresu był widziany pod innym.

W dysku trzeba ustawić stałe ip, spoza zakresu dhcp (zwykle dhcp dysponuje nr o 2 od 100, albo od 100 do 200) i wtedy bez problemu będzie się można po nim wbijać.

Aha czerwnowy jest tylko dla modów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Huawei D100

Post autor: pasza_sadyka »

krystianb pisze:Gdzie takie bzdury wyczytałeś? Na tyle co wynika z mojej wiedzy taki zjawisko o jakim piszesz jest niemożliwe, żeby dysk który dostaje ip z innego zakresu był widziany pod innym.

W dysku trzeba ustawić stałe ip, spoza zakresu dhcp (zwykle dhcp dysponuje nr o 2 od 100, albo od 100 do 200) i wtedy bez problemu będzie się można po nim wbijać.
Znalazłem rozwiązanie problemu - o dziwo był to niewłaściwy MAC adres dysku, wystarczyła zmiana jednego bitu i wszystko śmiga ok. Ale - to nie były bzdury - mam ten dysk i do tej pory działał z routerem fritz 7140 - w przypadku gdy wszystkie kompy /kabel, wifi/ były w jednej puli adresów dysk widziały tylko kompy podłączone kablem a z wifi nawet pingi nie szły, kiedy zmieniłem w routerze na rozdzielenie puli adresów - kabel inne a wifi inne wszystko było ok - tzn można było się dostać do dysku via wifi. Wierz mi że nakombinowałem się z tym dyskiem na wszelkie możliwe sposoby, dopiero na forum xboxa ktoś rozwiązał problem wskazując na MAC. Za czerwony kolor przepraszam :) W chwili obecnej złego słowa o D100 powiedzieć nie mogę /do tej pory felerność obudowy zwalałem na routery/ no może tylko jeden rj-45 ale jak to już kolega sugerował wyżej wystarczy switch i po problemie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-09-05, 20:59 ]
Nie cytuj całych postów, szczególnie wielopoziomowo.
Ostatnio zmieniony 2009-09-05, 19:58 przez pasza_sadyka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

pasza_sadyka pisze:Znalazłem rozwiązanie problemu - o dziwo był to niewłaściwy MAC adres dysku,
Domyślam się że miałeś 2 identyczne mac'e w jednej sieci, to faktycznie nie miało prawa działać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Huawei D100

Post autor: pasza_sadyka »

Chodziło o bit który wskazywał na tryb multicast obudowy a ponoć większość routerów ma z tym problem.
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum
Mam mały problem,komp nie może się połączyć z routerem Huawei D100 I modemem E220?
Czy coś robię źle,podłączam go tak to jest w opisie,i nic modem świeci na niebiesko a router ma zapalone pierwsze trzy kontrolki a czwarta miga,ale komputer nic nie wykazuje że jest podłączony jakiś nowy sprzęt?!
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

A połączyłeś router za pomocą kabla albo wifi z twoim kompem?
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

bobix pisze:A połączyłeś router za pomocą kabla albo wifi z twoim kompem?
Tak podłączyłem router za pomocą kabla.
Sam modem działa po połączeniu przez usb.

[ Dodano: 2009-09-17, 11:03 ]
A trzeba jeszcze gdzieś ten router rejestrować?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Wejdź w komputerze: start/ustawienia/połączenia sieciowe/ kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz "stan" na połączeniu lokalnym. Napisz co tam pisze.

Jak zachowują się diody "od kabla sieciowego". Tam gdzie podłączasz kabel sieciowy w routerze? Świecą się obydwie, czy tylko jedna, czy nic się nie świeci?
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

Wczoraj jak podłączyłem router i modem do kompa to paliły się dwie kontrolki z boku urządzenia.(zielona i pomarańczowa)
Resztę sprawdzę jeszcze dzisiaj troszkę później po pracy tak około 16.30
Na pewno napiszę bo zależy mi na podłączeniu!
Jak będzie mógł mi ktoś pomóc po w/w godzinie to będę wdzięczny.
Pzdr...
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Na pewno ktoś się znajdzie, miałem ten router więc powinno udać się Tobie pomóc.
Tylko musimy znaleźć przyczynę czy jest po stronie routera czy komputera. Jak paliły się obydwie kontrolki to połowa sukcesu.

Najprawdopodobniej szkopuł tkwi w konfiguracji połączenia sieciowego. Miałeś jakiś inny dostęp "po kablu" w tym komputerze?
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

Witam
Wczoraj nie miałem już czasu na podłączenie routera,ale dzisiaj się tym zajmę i się odezwę po południu.
A kompa kupiłem okazyjnie w lombardzie,ktoś go na pewno wcześniej używał do internetu bo było dużo adresów www zapisanych.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

To daj właściwości połączenia lokalnego klikając prawym przyciskiem myszy dajesz właściwości następnie protokół internetowy TCP/IT a potem właściwości i daj wszędzie na automatycznie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

now3 pisze: bo było dużo adresów www zapisanych.
Pierwsza sprawa przy używanym kompie to dokładny format. Kto wie ile tam robactwa siedzi, lepiej nie ryzykować wycieku cennych własnych danych.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

Witam.
Jestem.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Spróbuj zastosować się do wskazówek wyżej napisanych.
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

marens pisze:Spróbuj zastosować się do wskazówek wyżej napisanych.
Witam.
Format był już zrobiony,komp przeskanowany i nic?
Zrobiłem tak jak jest to opisane powyżej.
Podłączyłem router i modem nadal nic się nie dzieje. :(
I dziwne że wszystkie kontrolki świecą się tak jak powinny,ale połączenia nie ma?
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

Mam już dosyć tego routera :faq:
Co robię źle że nie chce zadziałać?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei D100

Post autor: ja.michal »

now3, :faq: to jest skrót od Frequently Asked Questions a nie to co Ci się wydaje. :]
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Najpierw sprawdź, czy masz zainstalowaną kartę sieciową:
Czy nie ma jakiś X, ?

Obrazek

Następnie napisz jakie masz ustawienia sieci? Czy są automatyczne czy manualne? Powinny być automatyczne. Nie wiemy gdzie szukać problemu. Rozumiem, że na modemie i w routerze świecą się diody koło kabla a modem na niebiesko.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
now3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-17, 07:26
Lokalizacja: INTERNET

Re: Huawei D100

Post autor: now3 »

marens pisze:Najpierw sprawdź, czy masz zainstalowaną kartę sieciową:
Czy nie ma jakiś X, ?
A właśnie miałem się zapytać czy czy nie powinna być zainstalowana karta sieciowa?!Komp tylko wyświetla że jest chyba jakaś karta sieciowa 1394???Ale nie jestem pewien?

marens pisze:Następnie napisz jakie masz ustawienia sieci? Czy są automatyczne czy manualne? Powinny być automatyczne. Nie wiemy gdzie szukać problemu. Rozumiem, że na modemie i w routerze świecą się diody koło kabla a modem na niebiesko.
Tak jak jest napisane,świecą się trzy diody na routerze a jedna miga wszystkie na zielono,
na modemie miga na niebiesko!


[ Dodano: 2009-09-22, 09:11 ]
Połączenie sieci/ogólne/stan/ to nic mi nie wyświetla IP puste i cała reszta też?

[ Dodano: 2009-09-22, 09:12 ]
Ustawienia sieci automatyczne.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-09-22, 10:13 ]
Poprawa cytowania.
Ostatnio zmieniony 2009-09-22, 09:13 przez now3, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Nie masz zainstalowanej karty sieciowej, masz tylko zainstalowane FireWire.
Jest to złącze do kamer, dysków twardych. Wyświetla się w połączeniach sieciowych, ale nie ma z nimi nic wspólnego.

Ściągnij ten program, napisz jaką masz płytę główną to poszukam Ci sterowników do niej.
http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult ... 12798.html
ODPOWIEDZ