Router Edimax 3g-6200n

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

tobej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-11, 11:12
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: tobej »

Taką listę można znaleźć tutaj dla firmware 2.20. Polecam przeczytanie pliku release notes z aktualnie wspieranymi modemami w najnowszym firmware 2.24p
cinekoil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-17, 17:55
Lokalizacja: wlkp

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: cinekoil »

Witam
Widze tu długi wątek na temat edimaxa 3g-6200n wiec chciałbym napisać coś z własnych obserwacji.
Mam ten sprzęt od ok półtora roku i w tym czasie urzytkowałem na nim 3 modemy. Wszystkie modemy chodzą u mnie w edge a sporadycznie w hsdpa. Ostatnim moim zakupem jest modem firmy Sierra USB 307 za obecnie ok300zł a wczesniej mialem modem Huawei E-160. Dlaczego zmieniłem modem? ano dlatego ze lubił mi czasem zerwać połączenie a prędkości no nie były zbyt stabilne i za wesołe.
Na temat firmy sierra wyczytalem w necie troche pochlebnych opini i jeszcze wiecej negatywnych o modemach Hunawei i postanowiłem zaryzykować i wydać te 300zł(dla porownania hunawei e-160 kosztuje teraz z 70zł). Co ciekawe faktycznie modem sierry chodzi stabilniej(nie traci połączeń) i ma wieksze osiągi na które hunawei nie było raczej stać przy obecnej antenie jaką mam podłączoną do modemu(zasięg sieci mam biedny, ok60%).
A co do routera to myśle super sprawa jak za te pieniądze. Jedyne problemy to ewentualna zmiana softu(sam fakt zmiany) pod konkretny modem czasem. Ja raz czy dwa zmieniłem i jak widze że chodzi to nie zmieniam. U mnie router chodzi przeważnie 24h/dobe 7dni w tygodniu i czasem jak mi net stanie(naprawde czasem a nie co dzien , dwa czy trzy) to wyłączam go na 30sek z prądu i podłączam z powrotem i już smiga.

Radze tylko postawić na polecany modem bo może faktycznie hunawei jest troche gorszą firmą chociaż generalnie z E-160 bylem zadowolony no ale w porownaniu do sierry to bym jednak hunawei juz niechciał.

A może sie ktoś wypowiedzieć na temat możliwości firewala w tym ruterze? Chodzi mi o zabezpieczenie sie przed włamaniem, wiec może jakieś konkrety, ustawienia, zmiany <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czego... ;)

Pozdr.
ODPOWIEDZ