Router Edimax 3g-6200n

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

A ja mam jeszcze takie pytanie, może ktoś się orientuję, czy ten modem będzie na pewno współpracowałem z moim routerem:
http://www.allegro.pl/item859880337_hua ... i_24h.html
Chodzi o to, że ma inny soft, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia prawda?
Znaczy się ja bym kupił z innej aukcji z gwarancją, ale chodzi mi tylko o ten soft Mobile Partner czy to będzie z tym śmigało ?
A i jeszcze jedna aukcja:
http://www.allegro.pl/item867214814_hua ... _nowy.html
Zmieni się w tym łatwo soft ? bo sim-lock to chyba nie problem, a kusi mnie cena bardzo i to że działają one bezproblemowo raczej, siostra ma i nie narzeka:)

[ Dodano: 2009-12-30, 13:55 ]
Już kupiłem inny z ery, więc nieaktualne :)
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: lechowiec »

SQ08 pisze:Ogolnie to 3G-6200n ma ogromna zdolnosc do zmniejszania transferu. U mnie jest to srednio 0.5 Mbps mniej, gdy podlacze moj stick do niego. A na Mac'u bez routera mam jakies 5 Mbps D. i 1.2 Mbps U. Kiedy stick jest wlozony do routera to predkosci D. i U. spadaja nawet o 20 % . Problem ten wystepuje u wielu uzytkownikow tego routera i na kazdej wersji firmware, wiadomo ze chodzi o WLAN, na LAN jest wszystko dobrze.
Fatalna wiadomość. Czy przy niższych prędkościach koło 110 kB/s w sieci 3,5G również ten router będzie stanowił wąskie gardło i spowalniał ruch po wifi??
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

Mi nie spowalnia wcale, mam taki sam download na routerze jak i na modemie podłączonym do kompa :cfaniak:
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Mam pytanie: Czy jak podłącze modem do tego routera, to jest możliwość wymuszenia 3G ? , mam słaby sygnał 3G i dlatego to pytanie.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

Jezeli ustawisz na komputerze w aplikacji do laczenia tylko UMTS , to bedzie sie 3G-6200n tylko poprzez UMTS laczyl. Ogolnie w ustawieniach tego routera nie jest to mozliwe, takie cos ustawiasz na komputerze.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: ja.michal »

SQ08 pisze:Ogolnie w ustawieniach tego routera nie jest to mozliwe, takie cos ustawiasz na komputerze.
A jakieś komendy AT można tam wpisywać?
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

Nie.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: ja.michal »

Jak to mówią: Lypa. :]
conrdd
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-01-04, 17:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: conrdd »

SQ08 pisze:Jezeli ustawisz na komputerze w aplikacji do laczenia tylko UMTS , to bedzie sie 3G-6200n tylko poprzez UMTS laczyl. Ogolnie w ustawieniach tego routera nie jest to mozliwe, takie cos ustawiasz na komputerze.
Hmmmm. Ale przecież korzystając z modemu podłączonego przez router GSM nie korzystamy z żadnej aplikacji na komputerze bo obsługę modemu przejmuje router - dzięki czemu nie ma konieczności pracy przykładowego komputera stacjonarnego podłączonego po Lanie by lapek łączył się z netem po wifi. A na laptopie również nie odpala się żadnej "iplus menadzero podobnej"aplikacji bo tylko laczysz się z routerem po wifi. Podobnie - chyba - zabezpiecza to przed nieopatrznym wejściem w tryb CSD (o co jednak dopytuję w innym miejscu forum).

W ustawieniach routera konfiguruje się dane dotyczące łącza - w moim przypadku polegało to tylko na wpisaniu kodu PIN i po kilku godzinach zmianie numeru z *99# na *99***1# (to drugie miałem we właściwościach "iplus menadzera" ale na pierwszym nr defaultowym też łączyło)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

No i właśnie.. Kupiłem ten router, ale modem po podłączeniu pod router łączy się tylko poprzez EDGE, jak podłącze do kompa, to wraca UMTS ? , Macie pomysł co z tym zrobić ? :)
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

MAREKMAREK pisze:No i właśnie.. Kupiłem ten router, ale modem po podłączeniu pod router łączy się tylko poprzez EDGE, jak podłącze do kompa, to wraca UMTS ? , Macie pomysł co z tym zrobić ? :)
W aplikacji na kompie w ustawieniach wybierz "Tylko 3G/umts" i po problemie :)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Dobra.., na razie hula aż miło na 2 kompach - chyba automatycznie UMTS znalazł ... , mam pytanie nr.2 - Czy jest możliwość przesłania pliku z komputera stacjonarnego do laptopa przez wifi ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: wojteks »

MAREKMAREK pisze:Czy jest możliwość przesłania pliku z komputera stacjonarnego do laptopa przez wifi ?
Jeżeli poprawnie skonfigurujesz PC i laptopa to tak.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

conrdd pisze:Hmmmm. Ale przecież korzystając z modemu podłączonego przez router GSM nie korzystamy z żadnej aplikacji na komputerze bo obsługę modemu przejmuje router - dzięki czemu nie ma konieczności pracy przykładowego komputera stacjonarnego podłączonego po Lanie by lapek łączył się z netem po wifi. A na laptopie również nie odpala się żadnej "iplus menadzero podobnej"aplikacji bo tylko laczysz się z routerem po wifi. Podobnie - chyba - zabezpiecza to przed nieopatrznym wejściem w tryb CSD (o co jednak dopytuję w innym miejscu forum).

W ustawieniach routera konfiguruje się dane dotyczące łącza - w moim przypadku polegało to tylko na wpisaniu kodu PIN i po kilku godzinach zmianie numeru z *99# na *99***1# (to drugie miałem we właściwościach "iplus menadzera" ale na pierwszym nr defaultowym też łączyło)
Po prostu zrob jak mowie, podlacz modem do PC i ustaw w aplikacji do laczenia tylko UMTS i tak sie tez twoj modem polaczy jak bedzie podlaczony do routera.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Coś takiego jak tu ? http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=
Dodam że PC ma windows 7 a lapek XP SP3 .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: wojteks »

MAREKMAREK pisze:Coś takiego jak tu ?
Mniej więcej tak. Ale czasami i tak nie zadziała i znacznie prościej/szybciej jest to pendrive czy zewnętrznym dyskiem zrobić (pomijam prędkości transferu po WiFi)
Nie pomagam na PW!
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Ale pomijając to , to router za tą cenę działa świetnie - co prawda net chodzi trochę wolniej, ale za to na 2 kompy. Sprzedawca proponował zakupić mocniejszą antenkę do wi fi , ale jest to chyba zbędne...
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Cisek »

To w tym routerze można wymienić antenę :szok: ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: sp6huk »

Cisek pisze:To w tym routerze można wymienić antenę :szok: ?
Z tego co mi się wydaje, to jest to antena zamontowana na stałe, bez możliwości zmiany na inną :]
Pawmaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-08-10, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Pawmaster »

Są 2 rodzaje tych routerów - Jeden z możliwością wymiany anteny (nowsze) i drugi bez takiej możliwości (starsze), różnią się tylko informacją na opakowaniu o możliwości wymiany anteny lub brakiem takiej informacji.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

W tym routerze jest możliwość wykręcenia anteny, wymiany raczej też, skoro sprzedawca proponował mi mocniejszą antenę, nie wiem tylko czy do użytku domowego jest potrzeba wymiany tej anteny ? :cwaniak: Po kupieniu karty sieciowej edimaxa 802.11n , zasięg wifi mam maxymalny, żadnych problemów z zasięgiem przez ścianę ( korzystałem w laptopie ), tak więc antena w tym routerze jest wystarczająca na normalne mieszkanie / dom. [/quote]
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: reilord »

Nie mozna wymusic "3g tylko" z poziomu routera?

Sciagnij sobie instrukcje: http://www.edimax.pl/images/Image/manua ... Manual.zip

I zobacz na stronie 20 (wg stopek) / 21 (wg numeracji acrobata). Tam jest zrzut ekranu gdzie wybiera sie service i tam jest wybrane aktualnie "3G/3.5G Only (UMTS/HSPA/HSDPA)".

Tutaj zrobilem zrzut zrzutowi i zaznaczylem na niebiesko:
Obrazek

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ja mam pytanko, czy mozna jakos monitorowac ilosc wyslanych/odebranych danych z poziomu webGUI?
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Niestety nie można wymusić trybu ' tylko 3G ' z poziomu routera. Ta opcja '' 3G/3.5G Only " w sumie nic nie daje, jej zaznaczenie i tak nie wymusza trybu 3G . W tym przedziale jest właśnie do wyboru wspomniane '' 3G/3.5G Only " i '' CDMA '' . , Szczęście mają ci co posiadają modemy Huawei ( chociaż w innych może też to jest , nie wiem ) . W aplikacji do łączenia się z netem modemów wspomnianej firmy , można wymusić '' tylko 3G '' , i modem to zapamięta po odłączeniu od kompa i podłączeniu do routera. U mnie przynajmniej tak jest ( E220 ) . Więcej > http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=22&t=685
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

Tutaj chodzi o wybor trybu GSM lub CDMA.
Ostatni raz powtarzam: Nawet jesli tutaj wybierzesz UMTS/HSDPA/HSPA a w aplikacji na PC tylko GPRS/EDGE to Edimax polaczy sie poprzez GPRS/EDGE.

Ta opcja jest tylko dla identyfikacji typu modemu, a nie wyboru tylko 3G.

Obrazek
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: reilord »

Rozumiem
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: kemot7 »

Witam.
Czy testował może ktoś ten router z modemem Anydata ADU 500A dostępnym w Orange w ofercie Orange Freedom Pro.

Mieszkam dość daleko od miasta i dotychczasowy internet pracujący na EDGE działa katastrofalnie. Dlatego skłaniam się ku technologii CDMA.

Tylko nie mam pojęcia, czy ten oferowany modem będzie współpracował z Edimaxem. (na liście kompatybilności go nie ma)
Można by pomyśleć o oferowanym terminalu Axesstel MV 410 R lecz cena jest mocno zaporowa. Słyszałem ponadto (w salonie Orange) że urządzenie to ma problemy z zabezpieczeniami wifi i sprzedawca wręcz powiedział mi, że przesył bezprzewodowy jest w nim świadomie blokowany w salonie.
Dlatego też wolałbym pozostać przy Edimaxie.

Pozdrawiam
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

kemot7 pisze:Można by pomyśleć o oferowanym terminalu Axesstel MV 410 R lecz cena jest mocno zaporowa. Słyszałem ponadto (w salonie Orange) że urządzenie to ma problemy z zabezpieczeniami wifi i sprzedawca wręcz powiedział mi, że przesył bezprzewodowy jest w nim świadomie blokowany w salonie.
Dlatego też wolałbym pozostać przy Edimaxie.
Wi-fi mogą wyłączyć w salonie, a nie zablokować, wystarczy wejść przez przeglądarkę do ustawień routera i włączyć połączenie bezprzewodowe...
conrdd
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-01-04, 17:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: conrdd »

MAREKMAREK pisze: Szczęście mają ci co posiadają modemy Huawei ( chociaż w innych może też to jest , nie wiem ) . W aplikacji do łączenia się z netem modemów wspomnianej firmy , można wymusić '' tylko 3G '' , i modem to zapamięta po odłączeniu od kompa i podłączeniu do routera. U mnie przynajmniej tak jest ( E220 ) . Więcej > http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=22&t=685
Mam Huawei E180 z iplusa i jedyną aplikacją jaką dostałem (zaszytą zresztą w pamięci modemu) jest iplusowy "menadzer polaczen". Czy jeśli na nim ustawię APN Internet jako domyślny to będzie wymuszał 3G? Czy też APN Internet 3G albo nie ma to znaczenia? (oczywiście wymuszał po podłączeniu modemu do routera edimax)

Patrzyłem tez za softem na stronie Huawei ale nic nie znalazlem pod E180.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: YaHooo »

conrdd pisze:Patrzyłem tez za softem na stronie Huawei ale nic nie znalazlem pod E180.
Zawsze możesz spróbować za pomocą <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> Przy czym inne menadżery muszą być wyłączone.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sql
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-02-19, 10:10
Lokalizacja: ???

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: sql »

Test ruterów - również model Edimax: http://www.frazpc.pl/artykuly/862/Test/ ... a/dla/domu
ODPOWIEDZ