Router Edimax 3g-6200n

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: wojteks »

MAREKMAREK pisze:Coś takiego jak tu ?
Mniej więcej tak. Ale czasami i tak nie zadziała i znacznie prościej/szybciej jest to pendrive czy zewnętrznym dyskiem zrobić (pomijam prędkości transferu po WiFi)
Nie pomagam na PW!
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Ale pomijając to , to router za tą cenę działa świetnie - co prawda net chodzi trochę wolniej, ale za to na 2 kompy. Sprzedawca proponował zakupić mocniejszą antenkę do wi fi , ale jest to chyba zbędne...
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Cisek »

To w tym routerze można wymienić antenę :szok: ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: sp6huk »

Cisek pisze:To w tym routerze można wymienić antenę :szok: ?
Z tego co mi się wydaje, to jest to antena zamontowana na stałe, bez możliwości zmiany na inną :]
Pawmaster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-08-10, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Pawmaster »

Są 2 rodzaje tych routerów - Jeden z możliwością wymiany anteny (nowsze) i drugi bez takiej możliwości (starsze), różnią się tylko informacją na opakowaniu o możliwości wymiany anteny lub brakiem takiej informacji.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

W tym routerze jest możliwość wykręcenia anteny, wymiany raczej też, skoro sprzedawca proponował mi mocniejszą antenę, nie wiem tylko czy do użytku domowego jest potrzeba wymiany tej anteny ? :cwaniak: Po kupieniu karty sieciowej edimaxa 802.11n , zasięg wifi mam maxymalny, żadnych problemów z zasięgiem przez ścianę ( korzystałem w laptopie ), tak więc antena w tym routerze jest wystarczająca na normalne mieszkanie / dom. [/quote]
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: reilord »

Nie mozna wymusic "3g tylko" z poziomu routera?

Sciagnij sobie instrukcje: http://www.edimax.pl/images/Image/manua ... Manual.zip

I zobacz na stronie 20 (wg stopek) / 21 (wg numeracji acrobata). Tam jest zrzut ekranu gdzie wybiera sie service i tam jest wybrane aktualnie "3G/3.5G Only (UMTS/HSPA/HSDPA)".

Tutaj zrobilem zrzut zrzutowi i zaznaczylem na niebiesko:
Obrazek

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ja mam pytanko, czy mozna jakos monitorowac ilosc wyslanych/odebranych danych z poziomu webGUI?
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Niestety nie można wymusić trybu ' tylko 3G ' z poziomu routera. Ta opcja '' 3G/3.5G Only " w sumie nic nie daje, jej zaznaczenie i tak nie wymusza trybu 3G . W tym przedziale jest właśnie do wyboru wspomniane '' 3G/3.5G Only " i '' CDMA '' . , Szczęście mają ci co posiadają modemy Huawei ( chociaż w innych może też to jest , nie wiem ) . W aplikacji do łączenia się z netem modemów wspomnianej firmy , można wymusić '' tylko 3G '' , i modem to zapamięta po odłączeniu od kompa i podłączeniu do routera. U mnie przynajmniej tak jest ( E220 ) . Więcej > http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=22&t=685
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

Tutaj chodzi o wybor trybu GSM lub CDMA.
Ostatni raz powtarzam: Nawet jesli tutaj wybierzesz UMTS/HSDPA/HSPA a w aplikacji na PC tylko GPRS/EDGE to Edimax polaczy sie poprzez GPRS/EDGE.

Ta opcja jest tylko dla identyfikacji typu modemu, a nie wyboru tylko 3G.

Obrazek
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: reilord »

Rozumiem
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: kemot7 »

Witam.
Czy testował może ktoś ten router z modemem Anydata ADU 500A dostępnym w Orange w ofercie Orange Freedom Pro.

Mieszkam dość daleko od miasta i dotychczasowy internet pracujący na EDGE działa katastrofalnie. Dlatego skłaniam się ku technologii CDMA.

Tylko nie mam pojęcia, czy ten oferowany modem będzie współpracował z Edimaxem. (na liście kompatybilności go nie ma)
Można by pomyśleć o oferowanym terminalu Axesstel MV 410 R lecz cena jest mocno zaporowa. Słyszałem ponadto (w salonie Orange) że urządzenie to ma problemy z zabezpieczeniami wifi i sprzedawca wręcz powiedział mi, że przesył bezprzewodowy jest w nim świadomie blokowany w salonie.
Dlatego też wolałbym pozostać przy Edimaxie.

Pozdrawiam
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

kemot7 pisze:Można by pomyśleć o oferowanym terminalu Axesstel MV 410 R lecz cena jest mocno zaporowa. Słyszałem ponadto (w salonie Orange) że urządzenie to ma problemy z zabezpieczeniami wifi i sprzedawca wręcz powiedział mi, że przesył bezprzewodowy jest w nim świadomie blokowany w salonie.
Dlatego też wolałbym pozostać przy Edimaxie.
Wi-fi mogą wyłączyć w salonie, a nie zablokować, wystarczy wejść przez przeglądarkę do ustawień routera i włączyć połączenie bezprzewodowe...
conrdd
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2010-01-04, 17:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: conrdd »

MAREKMAREK pisze: Szczęście mają ci co posiadają modemy Huawei ( chociaż w innych może też to jest , nie wiem ) . W aplikacji do łączenia się z netem modemów wspomnianej firmy , można wymusić '' tylko 3G '' , i modem to zapamięta po odłączeniu od kompa i podłączeniu do routera. U mnie przynajmniej tak jest ( E220 ) . Więcej > http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=22&t=685
Mam Huawei E180 z iplusa i jedyną aplikacją jaką dostałem (zaszytą zresztą w pamięci modemu) jest iplusowy "menadzer polaczen". Czy jeśli na nim ustawię APN Internet jako domyślny to będzie wymuszał 3G? Czy też APN Internet 3G albo nie ma to znaczenia? (oczywiście wymuszał po podłączeniu modemu do routera edimax)

Patrzyłem tez za softem na stronie Huawei ale nic nie znalazlem pod E180.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: YaHooo »

conrdd pisze:Patrzyłem tez za softem na stronie Huawei ale nic nie znalazlem pod E180.
Zawsze możesz spróbować za pomocą <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> Przy czym inne menadżery muszą być wyłączone.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sql
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-02-19, 10:10
Lokalizacja: ???

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: sql »

Test ruterów - również model Edimax: http://www.frazpc.pl/artykuly/862/Test/ ... a/dla/domu
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Mariusz_DW »

Kupiłem tego Edimaxa ze względu na standard N i jestem zawiedziony.
Jak jest na tym samym piętrze, co kompy to transfery w sieci lokalnej wychodza ok 5MB/s, jednak router trzymam 2 piętra wyżej ze względu na modem 3G i wtedy sygnał Wi-Fi przez 2 stropy jest gorszy niż z Asusa WL-500gPv2. I transfery do 0,5MB/s. Dodatkowo Edi obcina download przez 3G o ok 0,5Mb/s. Z drugiej strony na Asusie mam ograniczony upload do 50kB/s, a na Edim jest blisko 1Mb/s

Chwilowo mam 2 Edimaxy (bo jeden dla wujka wziąłem) i dla testów zmontowałem takie coś, że 1 Edimax na górze ściąga internet 3G. Na dole Asus w trybie Ap-Client to odbiera i podaje kabelkiem przez port WAN do drugiego Edimaxa, który to rozpyla własną siecią, do której podłączam kompy. Dopiero wtedy mam dobrego neta i dobre transfery po sieci lokalnej.

Taki karkołomny wynalazek z 2 sieciami Wi-Fi (2 sieci lokalne), z których w 1 jest tylko AP-Client, a w 2 są kompy :D
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: SQ08 »

To ucinanie transferu na WLAN zostalo przy 2.15 lub 2.16 na pewno naprawione.
Juz nie ma tego problemu no i stabilnosc polaczenia tez sie polepszyla. Dodano tez nowe modemy.
Dalatego polecam wgranie 2.16b.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Co do routera o którym mowa w tym temacie, to chodził świetnie do momentu, kiedy próbowałem zaktualizować oprogramowanie... Błędem była aktualizacja przez wi-fi. Na przyszłość, jak ktoś aktualizuje oprogramowanie w tym routerze, lepiej to robić poprzez kabel sieciowy, dołączony do zestawu. Co do mojego routera, nie obejdzie się bez oddania go na gwarancję... :( W razie wątpliwości, dobrze jest zajrzeć na forum edimaxa http://forum.edimax.pl/index.php , można tam uzyskać pomoc bezpośrednio od osoby kompetentnej z ich firmy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: ja.michal »

MAREKMAREK, aktualizacje routerów zawsze się robi po kablu.
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Noreck »

A co ma piernik do wiatraka? Mam ten sam router i wgrywałem do niego firmware już kilkanaście razy zawsze po wifi i działa świetnie. Co do problemów po wgraniu firmware to na forum edimaxa piszą że czasami aktualizacja uśmierca router i serwis załatwia sprawę. W Twoim przypadku pewnie po lan byłby ten sam efekt. Chyba trafiłeś na felerny egzemplarz. Nie ma co pękać - jest gwarancja - będzie sprzęt wyleczony (wymieniony).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: ja.michal »

Noreck, a to ma piernik do wiatraka, że transmisja bezprzewodowa (zwłaszcza jak jest syf w eterze) ma większą stopę błędów. Do tego przy aktualizacji możesz nieco wcześniej router wyłączać radio w porównaniu do kabla i jakieś końcówki pakietów nie dolecą i jest problem potem.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

A co ma piernik do wiatraka? Mam ten sam router i wgrywałem do niego firmware już kilkanaście razy zawsze po wifi i działa świetnie.
Ja też wgrywałem kilka razy softa przez wi-fi, tylko za tym razem router siadł. Nie mówię że ten router to jakieś dziadostwo czy coś, służył mi dwa miesiące bez zarzutu praktycznie 24/h. Dzielę się tylko swoim doświadczeniem z tym sprzętem. :D
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

Daję linka dla zainteresowanych, ponieważ uważam że jest to naprawdę bardzo opłacalny zakup:
http://allegro.pl/item992592141_router_ ... hsdpa.html
Antena jak i router sprawdzone, działają już u sąsiada ze sobą od kilku miesięcy bezproblemowo :)
Za tę cenę kupimy w bestpartnerze samą antenę, de facto wcale nie lepszą niż ta z aukcji.
Pozdro:)
matis_x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-17, 15:02
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: matis_x »

Słyszałem że ten router strasznie "obcina" prędkość łącza. Ktoś to potwierdzi ??
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

Słyszałem że ten router strasznie "obcina" prędkość łącza. Ktoś to potwierdzi ??
Obcina i to mocno, ale trzeba wziąć pod uwagę że mam stary firmware, od jutra zaczynam testować nowe, bo czytam tutaj że w nich już jest rozwiązany ten problem.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: MAREKMAREK »

Mi już przy starszej wersji softu - 2.12 nie przycina prędkości. :) . Wolę nie kombinować już ze zmianą softu, bo poprzednia próba skończyła się miesięcznym pobytem routera na gwarancji. :D
olbart
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-08, 17:16
Lokalizacja: W-wa

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: olbart »

Witam,

Mam ten router z firmwarem 2.20 oraz modem Huawei e220. Niestety router go nie rozpoznaje. Mam pytanie dla użytkowników takiego zestawu o firmware na jaki wam chodzi ewentualnie inne propozycje.

Olbart
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Noreck »

Zainstaluj firmware 2.16f na pewno rozpozna modem i zestaw ruszy z kopyta.
Edimax 6200n firmware
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: dziobak99 »

Ma może ktoś z was podłączony do tej drukarki modem i drukarke jednocześnie przez usb huba ?
Chciałbym podłączyć drukarkę do tego routera, może być nawet kablem sieciowym, ale chyba firmware nie posiada takiej funkcji żeby podłączyć sieciówką i router udostępniał drukarkę bezprzewodowo...
Noreck
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-11-02, 10:55
Lokalizacja: okolyce Stolycy

Re: Router Edimax 3g-6200n

Post autor: Noreck »

Ja spróbowałem podłączyć modem i kompatybilną drukarkę poprzez huba usb.

Powiem tak. Działało to ok do momentu gdy nie korzystałem z netu. Jak tylko ściągałem lub wysyłałem jakieś dane to jednoczesne drukowanie natychmiast przerywało i po skończeniu transmisji neta zaczynało drukować od początku.

Miałem potem sporo kart A4 zadrukowanych w połowie... ale dało radę to wykorzystać - mam kominek i była rozpałka :)
ODPOWIEDZ