AnyData ADU 635WA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

Przy abonamencie 59 zł i umowie na 36 miesięcy kosztuje on tylko 49 zł i to głownie dlatego tak mi na nim zależy, po prostu jest tani. Z drugiej strony w e-sklepie również przy umowie na trzy lata można mieć Anydata ADU 770 za 150zł, modem ten chyba jest lepszy, cena też wysoka ale chyba warto zapłacić. Mimo wszystko pójdę za Twoją radą i zadzwonię do e-sklepu i spróbuje dowiedzieć się czegoś w sprawie AnyData ADU 635WA, może uda mi się go jeszcze dostać.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze:Przy abonamencie 59 zł i umowie na 36 miesięcy kosztuje on tylko 49 zł i to głownie dlatego tak mi na nim zależy, po prostu jest tani. Z drugiej strony w e-sklepie również przy umowie na trzy lata można mieć Anydata ADU 770 za 150zł, modem ten chyba jest lepszy, cena też wysoka ale chyba warto zapłacić. Mimo wszystko pójdę za Twoją radą i zadzwonię do e-sklepu i spróbuje dowiedzieć się czegoś w sprawie AnyData ADU 635WA, może uda mi się go jeszcze dostać.
Tak, przy umowie na 3 lata to on kosztował 49 zł. A w umowie na 2 lata 349, ale ja miałem 100 zł rabatu z tytułu przedłożenia umowy.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale ja bym Ci odradzał kupno tego modemu. Przede wszystkim ma bardzo słabe antenki wewnętrzne. Tak że jeżeli jesteś oddalony na dalszą odległość od nadajnika to musisz pomyśleć o kosztach zakupu anten zewnętrznych. No i sam modem jest bardzo awaryjny, - jego działanie w pasmie GSM/UMTS trwało u mnie z 5 minut i się definitywnie skończyło, nie chce łączyć w tym standardzie do dziś.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

U mnie dobrze działa GSM/UMTS. Teraz jestem na UMTS i osiąga prędkość 4,5 Mb/s.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

ryba825 pisze:U mnie dobrze działa GSM/UMTS. Teraz jestem na UMTS i osiąga prędkość 4,5 Mb/s.
Pewnie nadajnik jest blisko Ciebie. Bu u mnie o UMTS mogę tylko pomarzyć Na wyświetlaczu jest zasięg na 2-3 kreski GPRS. Ale i tak nie chce się połączyć w tym standardzie. Spróbuję oddać dzisiaj modem do naprawy.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

"U mnie" znaczy w Łomiankach, na kilka dni się przeniosłem. ;)
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

trybun pisze:Tak, przy umowie na 3 lata to on kosztował 49 zł. A w umowie na 2 lata 349, ale ja miałem 100 zł rabatu z tytułu przedłożenia umowy.

Zrobisz oczywiście jak zechcesz, ale ja bym Ci odradzał kupno tego modemu. Przede wszystkim ma bardzo słabe antenki wewnętrzne. Tak że jeżeli jesteś oddalony na dalszą odległość od nadajnika to musisz pomyśleć o kosztach zakupu anten zewnętrznych. No i sam modem jest bardzo awaryjny, - jego działanie w pasmie GSM/UMTS trwało u mnie z 5 minut i się definitywnie skończyło, nie chce łączyć w tym standardzie do dziś.
U mnie i tak potrzebna będzie dodatkowo antena zewnętrzna. Jakiś czas temu pożyczyłem od kolegi modem AnyData ADU 635WA, działał dobrze ale na tej małej antence miałem tylko 1-2 kreski zasięgu, więc okazuje się, że bez względu na to czy wybiorę ten modem czy inny antena zewnętrzna będzie niezbędna. Bardziej martwią mnie inne wady AnyData ADU 635WA, poczytałem trochę i okazuje się, że jest tego sporo. Teraz zastanawiam się nad tym czy mimo wszystko nie wydać trochę więcej i nie kupić ANYDATA ADU-770WH.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze:U mnie i tak potrzebna będzie dodatkowo antena zewnętrzna. Jakiś czas temu pożyczyłem od kolegi modem AnyData ADU 635WA, działał dobrze ale na tej małej antence miałem tylko 1-2 kreski zasięgu, więc okazuje się, że bez względu na to czy wybiorę ten modem czy inny antena zewnętrzna będzie niezbędna. Bardziej martwią mnie inne wady AnyData ADU 635WA, poczytałem trochę i okazuje się, że jest tego sporo. Teraz zastanawiam się nad tym czy mimo wszystko nie wydać trochę więcej i nie kupić ANYDATA ADU-770WH.
Z tego co tu na forum piszą użytkownicy, to ten ADU-770WH ma bardzo dobre antenki, więc może nie będzie potrzebne wydawanie pieniędzy na zakup tych anten zewnętrznych. Tak że finansowo na tym zyskasz.. a i modem będziesz przypuszczalnie miał lepszy, sprawniejszy.

[ Dodano: 2011-01-04, 15:37 ]
ryba825 pisze:"U mnie" znaczy w Łomiankach, na kilka dni się przeniosłem. ;)
Czyli - niedługo powrót na ziemię, i do szarej rzeczywistości... :mrgreen:
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

trybun pisze: Z tego co tu na forum piszą użytkownicy, to ten ADU-770WH ma bardzo dobre antenki, więc może nie będzie potrzebne wydawanie pieniędzy na zakup tych anten zewnętrznych. Tak że finansowo na tym zyskasz.. a i modem będziesz przypuszczalnie miał lepszy, sprawniejszy.
A ja będę dalej się upierał przy tym, że nawet do ADU-770WH będzie mi potrzebna dodatkowo antena zewnętrzna. Wszystko dlatego, że w moim domu mam dość specyficzny zasięg CDMA (zresztą nie tylko). Kiedy pożyczyłem od kolegi ADU 635WA to miałem ciągłe problemy z zasięgiem i udało mi się znaleźć tylko jedno miejsce w którym miałem słaby ale jednak stabilny zasięg i mogłem w końcu się połączyć. Dodam, że do najbliższego nadajnika CDMA mam jakieś 8-9 km.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze:A ja będę dalej się upierał przy tym, że nawet do ADU-770WH będzie mi potrzebna dodatkowo antena zewnętrzna. Wszystko dlatego, że w moim domu mam dość specyficzny zasięg CDMA (zresztą nie tylko). Kiedy pożyczyłem od kolegi ADU 635WA to miałem ciągłe problemy z zasięgiem i udało mi się znaleźć tylko jedno miejsce w którym miałem słaby ale jednak stabilny zasięg i mogłem w końcu się połączyć. Dodam, że do najbliższego nadajnika CDMA mam jakieś 8-9 km.
Swoje zdanie nt. mocy antenek ADU-770WA opieram na opiniach użytkowników które wyczytałem w necie. Być może one nie odpowiadają prawdzie. Ale tak na chłopski rozum - to jest nowy modem, wygląda na to że jest to jakby usprawnienie modemu ADU-635WA a ten ma naprawdę fatalne anteny. Mam ten modem i do nadajnika CDMA 11 km A do GSM 7 km i w obydwu przypadkach nie mogę się obejść bez anten zewnętrznych. W GSM to tak wygląda że położony obok modemu telefon pokazują maksymalny zasięg, a na modemie nie ma go wcale!! Tak więc istnieje szansa że w tym ADU-770WH usunięto tą wadę słabych antenek.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

W takim razie mam nadzieje, że ADU-770WH faktycznie jest ulepszoną wersją ADU 635WA i zasięg będzie będzie lepszy, może nawet obędzie się bez anteny.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze:W takim razie mam nadzieje, że ADU-770WH faktycznie jest ulepszoną wersją ADU 635WA i zasięg będzie będzie lepszy, może nawet obędzie się bez anteny.
Przecież przy zakupie przez internet masz możliwość zrezygnowania, nawet bez podawania przyczyn z zakupu. A więc niewiele ryzykujesz. Masz 10 dni na wypróbowanie tego modemu.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

Dziś mój kolega potwierdził jedną z wad AnyData ADU 635WA. Ze stabilnych trzech kresek sygnału CDMA zrobiła się zaledwie jedna. Nie mógł sobie z tym poradzić, jednak po długich próbach okazało się, że to gniazdo anteny coś szwankowało. Po tym jak kilka razy wypiął i wpiął antenę do gniazda sygnał powrócił do pierwotnego stanu. Myślę, że nie ma co brać tego modemu. Teraz jestem już na pewno zdecydowany na ADU-770WH.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Sundance_kid »

R Mad mój tata ma ten modem od roku i śmiga jak nówka sztuka. A zauważ, że 770 tez może okazac się felerna.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

W sumie racja, jednak i tak nie pozostaje mi nic innego jak zamówić ADU-770WH bo ADU 635WA już nigdzie nie mogę dostać. Ostatnio pytałem w kilku salonach niestety nie mają ich już na stanie i nie można ich zamówić.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze:W sumie racja, jednak i tak nie pozostaje mi nic innego jak zamówić ADU-770WH bo ADU 635WA już nigdzie nie mogę dostać. Ostatnio pytałem w kilku salonach niestety nie mają ich już na stanie i nie można ich zamówić.
A nie zapomnij po zakupie podzielić się z nami swoimi uwagami nt. tego ADU-770WH i jego antenek. ;)
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

Witam. Więc pozwolę sobie umieścić informacje na temat modemu ADU 770 ponieważ go posiadam ....Modem AnyData ADU 770 jest najlepszy jaki miałem do tej pory posiada on bardzo silną antenę wewnątrz ale i jest dołączona małaantenka na wejście zewnętrzne posiada ładowarkę ,baterię, kabel USB mini,antenkę, instrukcje obsługi, płytę CD , ale instaluję się z pamięci wewnętrznej . Zasięg CDMA w mojej lokalizacji Jest pełen nawet gdy nie korzystam z anteny zewnętrznej .Instalacja EXPRESOWA . ROBI DUŻE ZAKŁÓCENIA PRZY GŁOŚNIKACH Z OBUDOWĄ PLASTIKOWĄ ALE PRZY DREWNIANYCH NIC SIĘ NIE DZIEJĘ I TO POTWIERDZA ZE MA MOCNĄ ANTENĘ WEWNĘTRZNĄ !! ;-) Jeśli jakieś pytania to pisać !.
Naprawdę polecam :brawa:
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

Czyli rozumiem, że modem nie sprawia większych problemów. Ile trzyma bateria?
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> ile trzyma bateria modem jest podłączony pod USB więc się non stop ładuje .Jak się naładuje to tylko dioda się zmienia ze bateria naładowana . Bateria jest tylko po to ze jeżeli twój port ma słabe napięcie to bateria to podciąga xD Pisze tak w instrukcji
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

kamill4566 pisze: ROBI DUŻE ZAKŁÓCENIA PRZY GŁOŚNIKACH Z OBUDOWĄ PLASTIKOWĄ ALE PRZY DREWNIANYCH NIC SIĘ NIE DZIEJĘ I TO POTWIERDZA ZE MA MOCNĄ ANTENĘ WEWNĘTRZNĄ !! ;-) Jeśli jakieś pytania to pisać !.
Naprawdę polecam :brawa:
Jak daleko masz do nadajnika i jaki zasięg pokazuje modem?
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

Do nadajnika mam jakieś 10 KM w UNISŁAWICACH a dalej to po 20 km ale to już włocławek. Więc przy odległości 10 KM Zasięg CDMA mam pełny. Przy podczepieniu anteny a gdy odczepię antenę to zasięg skacze z 4 na 5 kresek nigdy niżej :) Więc myślę ze to nieźle
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

A jak z zasięgiem UMTS?
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

UMTS to już z włocławka 20 km odległości ale niestety nie łapię UMTS .Ale z Kowala to już 10 KM róznicy i przy użyciu anteny łapał 1-2 kreski :) Ale predkosc lipna UMTS na 2 kreskach
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

To jak to w końcu jest? Można do tego modemu podpiąć dwie anteny czy jedną? Nie znam się na tym zbyt dobrze ale CDMA i UMTS to inne technologie i częstotliwości.
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

O Soory pomyliło mi sie Z innym mo0demem byłem blizej uMTS
ALE Z ADU 770 Mozna podpiąć jedna antenę CDMA . Do UMTS niema możliwosci podpięcia anteny . XD Sygnał trzyma stabilnie . hehe
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

kamill4566 pisze:Do nadajnika mam jakieś 10 KM w UNISŁAWICACH a dalej to po 20 km ale to już włocławek. Więc przy odległości 10 KM Zasięg CDMA mam pełny. Przy podczepieniu anteny a gdy odczepię antenę to zasięg skacze z 4 na 5 kresek nigdy niżej :) Więc myślę ze to nieźle
Ja mam do nadajnika CDMA dokładnie 11,2 km. i sygnał, bez anteny zewnętrznej tylko czasem się pokazuje, na jedną kreskę. Jednak na drodze do tego nadajnika jest wzgórze, a więc tak do końca nie wiadomo nadal czy ten AnyData 770WH ma lepsze antenki wewnętrzne od mojego 635WA.. :kwasny:
kamill4566
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-12-19, 19:41
Lokalizacja: 20 km od Włocławka

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: kamill4566 »

Ja za przeszkodę mam mały lasek tylko dalej pare domów pola łąki stawy ... Więc na próbę weź ADU 770 i sprawdź jak działać będzie .
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: fulo »

Dla mnie przeszkodą dla modemu jest spory lasek, nie widzę BTS`a ale zasięg CDMA mam na full.
R Mad pisze:Czyli rozumiem, że modem nie sprawia większych problemów. Ile trzyma bateria?
Ja bynajmniej użytkowałem modem ostro, dopiero po 3 dniu zauważyłem spadek naładowania baterii w menedżerze Easy Wireless Network.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

kamill4566 pisze:Ja za przeszkodę mam mały lasek tylko dalej pare domów pola łąki stawy ... Więc na próbę weź ADU 770 i sprawdź jak działać będzie .
Czyli jednak możliwość że nie zrobili nic na lepsze z tymi antenkami istnieje...

Nie, ja dopiero przed miesiącem podpisałem umowę i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> modem 635WA. Tak w ogóle to chcę się tylko zorientować czy coś tracę że mam ten 636WA a nie 770WH.
klawiatura30
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-13, 18:36
Lokalizacja: Gniewino

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: klawiatura30 »

Ja również posiadam ADU 770. Zgadzam się z tym, że modem ma bardzo silną antenę. Korzystam z GPRS <CDMA mi włączą 5 lutego - jak w życie wejdzie nowa umowa> i na ten czas wyłączam głośniki, bo hałas niesamowity. :D Ale też osiągi świetne. Posiadałem przedtem modem OPTION Icon, który ledwo wyciągał 100 kb/s na edge, a ten na GPRS <tak program pokazuje> wyciąga bez problemu w uploadzie i downloadzie po 250kb/s , a nawet więcej <upload raz był 337 kb/s>. Myślę wiec, że osiągi są zadowalające. A co do CDMA napiszę po 5 utym gdy mi je odblokują. :)

Ogólnie rzecz biorąc modem jest bardzo dobry i szczerze go polecam. :ok:


dodam jeszcze, że modem uzyskuje full zasięg w pokoju , w którym telefony nawet nie mają. aktualnie mam 4/5.
irasiad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-22, 20:18
Lokalizacja: RP

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: irasiad »

witam Szanowne Forum... :)
czy ktoś orientuje się jaki router da się skonfigurować z modemem AnyData ADU-770 WA?
wrzuciłem to hasło w "szukajkę" ale bez rezultatu...
ODPOWIEDZ