AnyData ADU 635WA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Wojteks chyba jednak teraz ty nie zrozumiałeś mojego postu.Pisze wyraznie czy w ADU 635WA będzie odrazu chodzić CDMA jak i w Axesstelu mv410 bo jak mówiłem wcześniej kolega ma Axesstela podłączył go i odrazu chodził czyli CDMA działało odrazu i nie musiał czekać na aktywację karty wiec czy tak samo będzie w ADU 63WA. Co do czytania postów to czytając je doszedłem do wniosku że dlaczego inni czekają mając ADU 635WA na aktywację karty R-UIM jak użytkownicy Axesstela mv410 po dostarczeniu maja aktywna
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:dlaczego inni czekają mając ADU 635WA na aktywację karty R-UIM jak użytkownicy Axesstela mv410 po dostarczeniu maja aktywna
To kwestia jak się trafi, jedni mieli Axesstele od razu aktywne inni czekali na aktywację. Jakiejkolwiek reguły w tym brak.
Nie pomagam na PW!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Aha czyli muszę zadzwonić pod 510700700 i mówić by aktywowali odrazu lub*800
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Kamirez, Jeśli dobrze obeznaje sie w temacie, to aktywacje oni automatycznie robią. Ja miałem tak ze czekałem miesiąc na aktywacje CDMA i w koncu pieknego dnia mozna sie bylo połączyć :) zalezy kiedy podpisujesz umowe a jak przedluzasz to aktywacja jest wtedy kiedy zaczyna sie nowy okres rozliczeniowy

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-11-04, 15:17 ]
Radzę używać polskich znaków bo słowniki nie wychwytują błędnie napisanych słów!
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 15:16 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

dzięki za wytłumaczenie ale mnie tym nie pocieszyłeś bo modemu dalej nie ma a ja okres mam 9 wiec raczej nie zdążą mi przywieść tego modemu :/ i teraz nie wiem czy w ogóle będzie mi chodził dobrze ten internet gdyż okres próbny w ramach przedłużenia mam 10 dni a zasięg będe miał GSM czyli taki jak teraz
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

ryba825 pisze: Modem kupiony w Orange czy od kogoś odkupiony?
Kupiony w sklepie internetowym Orange.

Wielkie dzięki. Jak tylko znajdę trochę czasu to zaraz go zainstaluję i przetestuję. :)
To znaczy jak? Ja mam opisaną instalację dla Easy Wireless Network w wersji 1.5.1.11.
To znaczy że zalecają włożyć płytkę instalacyjną i kliknąć na ikonkę "instaluj", następnie wyjęcie płyty z napędu i zrestartowanie Windows. Po restarcie podłączenie modemu, i to wszystko. Natomiast na moim zarówno laptopie jak i PC-cie po tej instalacji, restarcie i podłączeniu modemu w Windows włącza się kreator znajdowania sprzętu i żąda płyty instalacyjnej, i to dopiero ów kończy instalację.. Ale może tak właśnie powinna wyglądać poprawna instalacja, tylko nie raczyli w tej instrukcji nawet o tym wspomnieć? :]
Moja wersja instalacyjna to - 1.6.0.14
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez trybun, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Trybun mam pytanie w jakiej odległości od nadajnika mieszkasz?? ile dB antenę kupiłeś ?? Jaką masz prędkość przy sciaganiu??

[ Dodano: 2010-11-04, 16:35 ]
Aha chciałem powiedzieć że karta R-UIM jest już aktywna od samego początku dla tych co przedłużają ale jak np ktoś ma okres rozliczeniowy 15 a modem i kartę dostanie 17 to musi czekać do nowego okresu by zostały zaaktywowane nowe opcje abonamentu.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez, po pierwsze, zapoznaj się dogłębnie z tą http://www.prosteprzecinki.pl/ , tą http://www.pisownia.miniserwis.pl/interpunkcja.html i tą http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629375 stronką.
Po drugie, jeżeli ktoś bierze ruter Axesstel z ofertą Orange Freedom Pro, to normalne że ma włączone CDMA od razu. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej, gdy ja przedłużałem umowę, przy ofercie BE Premium oferta zmieniła się na BE Premium Pro i CDMA było od razu włączone. U mnie to było przejście z oferty na ofertę równoległe, tylko dodane 3 wyrazy w nazwie, karta dualna i modem. Jeżeli ktoś z niższych przechodzi, to chyba musi czekać do końca trwania umowy (o ile płaci wg starej umowy, a nie wg nowej, bo to by było niedopuszczalne płacić np. za Premium, a nie mogąc używać CDMA).
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Ryba fajnie że chcesz mnie uczyć polskiego ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp rozumiem że jak pisze ze a nie że to można zwrócić uwagę bo zle się czyta ale dajmy spokój z przecinkami. Co do 2 sprawy to ok właśnie się dowiedziałem że aktywują odrazu jak się bierze nową umowę a nie jak się przedłuża. Jak ma ktoś okres rozliczeniowy np. 10 a modem dostanie albo wezmie 12 to musi czekać na aktywację nowego pakietu do następnego okresu a jak wezmie 8 to 10 już będzie miał 10 aktywowany pakiet.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp
Więc od teraz będziesz miał więcej czasu.
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez pisze:Ryba fajnie że chcesz mnie uczyć polskiego ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp rozumiem że jak pisze ze a nie że to można zwrócić uwagę bo zle się czyta ale dajmy spokój z przecinkami.
Ktoś wymyślił znaki interpunkcyjne, więc trzeba ich używać, to samo tyczy się WIELKICH liter w stosownych miejscach i polskich znaków diakrytycznych.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:Trybun mam pytanie w jakiej odległości od nadajnika mieszkasz?? ile dB antenę kupiłeś ?? Jaką masz prędkość przy sciaganiu??

[ Dodano: 2010-11-04, 16:35 ]
Aha chciałem powiedzieć że karta R-UIM jest już aktywna od samego początku dla tych co przedłużają ale jak np ktoś ma okres rozliczeniowy 15 a modem i kartę dostanie 17 to musi czekać do nowego okresu by zostały zaaktywowane nowe opcje abonamentu.
Wg. mapy Google 10.5 km. Jednak niezbyt sprzyjający teren - nadajnik zasłania wzgórze.
Czy ty w ogóle czytasz co ja napisałem? Przecież piszę wyraźnie że nie mogę nawet się połączyć poprzez GSM z netem a Ty pytasz o prędkości...

Tak, wiedziałem o tym już w momencie przedłużania umowy. Po prostu stara umowa musi wygasnąć żeby zaczęła obowiązywać nowa.
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:ADU 635WA działa tylko wyłącznie z zasilaniem. Przez USB jest zasilany, gdy nie jest aktywna transmisja danych. Taka jest cena za 2 modemy + koncentrator w jednym.
Ile czasu ja szukałem takiej informacji :) Teraz dalej. Modem mam od kolegi, niestety niekompletny ponieważ jakiś klient w pośpiechu po testach nie oddał mu zasilacza oraz anteny. Antena to nie problem ale jakie są parametry zasilacza? Chcę dobrać a nie chcę spalić :)
...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

blum pisze:jakie są parametry zasilacza?
Model: SP-5200
INPUT: 100-240V
50/60 Hz 0.3A
OUTPUT: 5v - 2A
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

ryba825 Jeszcze polaryzacji gniazda brakuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:Model: SP-5200
INPUT: 100-240V
50/60 Hz 0.3A
OUTPUT: 5v - 2A
Dzięki wielkie :)
krystianb pisze:Jeszcze polaryzacji gniazda brakuje.
To chyba standard będzie bo nie ma nigdzie inaczej?
Ech, ładowarce od Nokii brakuje 1200mA, trzeba pokombinować albo coś kupić ;)
...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

krystianb pisze:Jeszcze polaryzacji gniazda brakuje.
To znaczy?
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:To znaczy?
+ w środku, - na zewnątrz :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-10, 14:23 przez blum, łącznie zmieniany 2 razy.
...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

blum pisze:To chyba standard będzie bo nie ma nigdzie inaczej?
A nic nie wiadomo. A nuż sobie umyślili odwrotnie wyższy potencjał na zewnętrznym pierścieniu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

blum pisze:Ech, ładowarce od Nokii brakuje 1200mA, trzeba pokombinować albo coś kupić
Przez jakiś czas używałem ładowarki od Nokii :hyhy: , ale nie podam Ci jej parametrów, bo już jej nie posiadam.

[ Dodano: 2010-11-10, 14:27 ]
blum pisze:+ w środku, - na zewnątrz
A jak to sprawdzić?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

ryba825 pisze:A jak to sprawdzić?
Nie ma rysunku obok parametrów? To trzeba by miernikiem. Ewentualnie diodą led z rezystorem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:Przez jakiś czas używałem ładowarki od Nokii , ale nie podam Ci jej parametrów, bo już jej nie posiadam.
Z powodzeniem? Ja mam trzy ładowarki Nokii, dwie najlepsze mają 5V/800mA oraz 5,7V/800mA, trzecia ma 5V/350mA. Wystarczyłoby przerobić końcówkę :)
Jeśli modem z baterią podczas połączenia z siecią jest zasilany z baterii a ona jest ładowana z sieci, to wolałbym już podłączyć te 5,7V :)
ryba825 pisze:A jak to sprawdzić?
Miernikiem? Diodę LED podłączyć? Nie znam chyba niczego co byłoby robione inaczej - ładowarki, gniazda zapalniczki w samochodach, baterie...

edit:
Końcówka od Nokii pasuje :super: ta starsza - większa.
Jutro w Warszawie u dziewczyny sprawdzę jak to śmiga bo na donglu jest cienko :(
...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

blum pisze:Z powodzeniem?
Gdy ładowarka była odłączona, to modem wołał o jej podłączenie po około 2h.
krystianb pisze:Nie ma rysunku obok parametrów?
Jest tylko taki rysunek. http://img641.imageshack.us/img641/8764/dsc02087t.jpg
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:Gdy ładowarka była odłączona, to modem wołał o jej podłączenie po około 2h.
Czyli na AC (zasilaniu z sieci) mimo niższego natężenia od oryginalnego zasilacza wszystko działa jak należy?
Rozumiem, że modem miałeś podłączony z baterią ale to by znaczyło tylko, że za krótko ładowałeś. Mniejsze natężenie w ładowarce Nokii da tylko dłuższy czas ładowania baterii od modemu :)
...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

blum pisze:Czyli na AC (zasilaniu z sieci) mimo niższego natężenia od oryginalnego zasilacza wszystko działa jak należy?
Rozumiem, że modem miałeś podłączony z baterią ale to by znaczyło tylko, że za krótko ładowałeś. Mniejsze natężenie w ładowarce Nokii da tylko dłuższy czas ładowania baterii od modemu
Jeżeli 8h działania modemu z baterią z podłączonym zasilaczem i aktywną transmisją danych, to za krótkie ładowanie, to tak. ;)
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

Fakt, nie pomyślałem ale napisałem wcześniej, że jestem dziś trochę mniej niż bardziej ;)
Niższe natężenie to wolniejsze ładowanie ale jednocześnie modem w użyciu czyli nie nadąża ładować jak oryginał. Najważniejsze, że działa :ok:
Dzięki wielkie za pomoc :zdrowko:
...
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

Witam, mam pytanie. Czy w ostatnim czasie ktoś kupił właśnie ten modem, czy Orange jeszcze je oferuje? Muszę przyznać, że sam już nie wiem jak z tym jest. Jestem zdecydowany na Orange Free 59 CDMA, jeszcze przed końcem roku chciałem podpisać umowę ale nie udało mi się to. W moim mieście są dwa salony Orange, w jednym z nich powiedziano mi, że nie mają tego modemu na stanie, miła pani powiedziała, że być może będzie można go zamówić ale nie ma co do tego pewności i dodała żebym przyszedł za 1-2 dni. Po dwóch dniach udałem się tam ponownie jednak z powodu inwentaryzacji było zamknięte. W takim razie udałem się do drugiego punktu sprzedaży Orange. Tam z kolei dowiedziałem się, że modemu AnyData ADU 635WA już nie sprzedają w zamian za to przy umowie na trzy lata mogą zaoferować mi inny modem hybrydowy jednak jego cena to 270 zł. Jak dla mnie to po prostu zbyt drogo i chyba zrezygnuje z podpisania umowy. Jednak może jeszcze można gdzieś dostać ten modem, dlatego pytam czy ktoś ostatnio taki sobie kupił? W esklepie też go nie ma. Jeśli ktoś ma informacje na ten temat byłbym wdzięczny gdyby się odezwał. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Sundance_kid »

R Mad możesz się popytać, może jeszcze gdzieś zalega. A swoją drogą kilku użytkowników pisało o tym, że te modemy są felerne.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: R Mad »

No akurat w tym wątku nie mówi się o nim aż tak źle. :) Poza tym jest to modem na moją kieszeń i niestety nie mam tańszej alternatywy.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

R Mad pisze: Tam z kolei dowiedziałem się, że modemu AnyData ADU 635WA już nie sprzedają w zamian za to przy umowie na trzy lata mogą zaoferować mi inny modem hybrydowy jednak jego cena to 270 zł. Jak dla mnie to po prostu zbyt drogo i chyba zrezygnuje z podpisania umowy.
No ale ten ADU 635WA też nie jest tani. Kupowałem go jakiś miesiąc temu i zapłaciłem w e-sklepie 249 zł w umowie na 2 lata. Abonament 59 zł.
Jeżeli jednak mimo to chcesz go kupić to zatelefonuj do tego e-sklepu i zapytaj czy nie ma go na stanie. Ja tak właśnie zrobiłem, i się znalazł ,imo tego ze na stronie owego sklepu nie było go w ofercie.
ODPOWIEDZ