AnyData ADU 635WA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Procio »

Kamirez pisze:to jak na moje potrzeby to nawet jak bedzie 200 KB/s to git
Raz piszesz 100, drugi 200 - zdecyduj się :roll:

Pamiętaj! Internet mobilny nie może zapewnić Ci stałych prędkości. Raz może transfer wynosić grubo ponad 200Kb/s, a drugim razem poniżej 100KB/s.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

jak bedzie min 100 to bedzie dobrze
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Mój net do 27 pazdziernika

Post autor: Kamirez »

no to pochwale sie wam niezawodna predkoscia neta jaki do 27 pazdziernika mam w domu:

na tej stronie sa testy

http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/n ... rnetu.aspx

Obejrzecie i zgodzicie sie z moja opinia ze jest MASAKRA!!!!
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Co do ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:witam czytajac wasze opinie jestem szczesliwie zaskoczony i za kilkanascie dni chce <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten modem. Tylko teraz mam kilka pytan:
- czy ktos testował ten modem w Świetkorzyskim moze nawet w powiecie Staszów (ale wystarczy tylko woj. bo Powiat Staszów ma dostep do 3G i CDMA wiec nie powinno byc zle)
- Prosilbym o dopasowanie anteny kierunkowej do tego modemu dokladnie ile decybeli gdyz moja miejscowosc znajduje sie 14-15 km od Staszowa i mieszkam mozna powiedziec w Dołku oraz od strony Staszowa mam las bym wiedzial jaka kupic i jak ja zawiesic.
- Czy orientuje sie ktos ile trzeba zaplacic za modem przy przedluzeniu OF (sa jakies znizki?)

Prosze o informacje i z góry dziekuje za podane.
Kamirez, Nie testowałem co prawda tego modemu w świętokrzyskim, ale mam też dokładnie do masztu emitującego sygnał CDMA 14 km. I sygnał tylko czasem się pokazuje na moment.Ten modem ma tak słabe antenki wewnętrzne że nie mogę złapać stabilnego sygnału GPRS z odległości 6 km. w miejscu gdzie telefon pokazuje maksymalną moc sygnału. Tak że ten modem leży w kartonie, a ja używam starego, 6-cio letniego ED77, i pilnie poszukuje jakichś anten zewnętrznych do tego "Data 635 WA". Objechałem cały Poznań wzdłuż i w szerz i jakoś nie miałem okazji nawet wpaść na ich trop. Jednym słowem - jeżeli masz do nadajnika dużą odległość i brak możliwości zakupu anteny zewnętrznej to odradzam ten zakup.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

hmm wiesz ja korzystam z Huawei e160g i mam 3 krechy EDGE to jest poprostu masakra. Jeżeli masz 635WA to czemu korzystasz z GPRS?? CDMA powinno lepiej chodzić. Co do anteny to na allegro sa anteny dobrej jakości przynajmniej tak mi się wydaje. 100 zeta zapłacisz i taka antenę z DIPOLA 13 dB kupisz. Z tego co mówili inni to ten modem działa właśnie extra z taka antena. Zastanów się bo po co ma leżeć w kartonie jak może niezle się sprawować

[ Dodano: 2010-10-22, 21:59 ]
a ja jak nie kupie anteny w orange lub na allegro to w Sandomierzu jest sklep DIPOL i tam zakupie antene.

[ Dodano: 2010-10-22, 22:02 ]
sorki teraz doczytalem wiec CDMA masz slabe a nie GPRS. To musisz kupic sobie ta antene na 1000%
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:hmm wiesz ja korzystam z Huawei e160g i mam 3 krechy EDGE to jest poprostu masakra. Jeżeli masz 635WA to czemu korzystasz z GPRS?? CDMA powinno lepiej chodzić. Co do anteny to na allegro sa anteny dobrej jakości przynajmniej tak mi się wydaje. 100 zeta zapłacisz i taka antenę z DIPOLA 13 dB kupisz. Z tego co mówili inni to ten modem działa właśnie extra z taka antena. Zastanów się bo po co ma leżeć w kartonie jak może niezle się sprawować

[ Dodano: 2010-10-22, 21:59 ]
a ja jak nie kupie anteny w orange lub na allegro to w Sandomierzu jest sklep DIPOL i tam zakupie antene.

[ Dodano: 2010-10-22, 22:02 ]
sorki teraz doczytalem wiec CDMA masz slabe a nie GPRS. To musisz kupic sobie ta antene na 1000%
Niedawno przedłużyłem umowę przez internet. I do obowiązywania nowej mogę korzystać tylko z standardu GSM/UMTS. Na zaaktywowanie usług CDMA jest jeszcze ponad miesiąc czasu.
Jednak na tym nowym modemie nie mogę się łączyć nawet przez GSM. Sygnał zarówno GSM jak i CDMA jest minimalny i często zanika, tak że uniemożliwia normalne korzystanie z netu. Nie ma najmniejszych wątpliwości że po zaaktywowaniu CDMA słaby sygnał uniemożliwi mi również łączność w tym standardzie..

No nie wiem, sprawdzałem na Allegro i w różnych sklepach netowych, jednak anten zewnętrznych do tego modemu nie widziałem. On ma jakieś nietypowe złącze do anten zewnętrznych. Mało tego - nawet samego wtyku do takiego gniazda nie znalazłem.
W sklepie "DIPOLU" sa anteny na to pasmo, ale z tego co widzę, to wejście na modem mają na skrętkę, a nie na wtyk. A Data 635WA ma wejście anteny zewnętrznej na wtyk.

Miałbym prośbę - jakbyś miał jakieś namiary na sklep/y netowy/e z takimi antenami to byłbym bardzo zobowiązany gdybyś udzielił mi takiej informacji.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

trybun pisze:CDMA jest minimalny i często zanika, tak że uniemożliwia normalne korzystanie z netu. Nie ma najmniejszych wątpliwości że po zaaktywowaniu CDMA słaby sygnał uniemożliwi mi również łączność w tym standardzie..
I tu się najprawdopodobniej mylisz. Nie da się sprawdzić sygnału cdma bez aktywnej karty u-rim. To co pokazuje modem ni jak ma się do rzeczywistego poziomu.
trybun pisze:W sklepie "DIPOLU" sa anteny na to pasmo, ale z tego co widzę, to wejście na modem mają na skrętkę, a nie na wtyk. A Data 635WA ma wejście anteny zewnętrznej na wtyk.
W dipolu wszystko jest tylko w 2 kawałkach:
http://www.dipol.com.pl/antena_komunika ... _A7011.htm
http://www.dipol.com.pl/konektor_wtyk_f ... E83208.htm
Po połączeniu obu złącz FME mamy antenę do anydaty.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Na allegro spokojnie kupisz taką antenę

Trzymaj link tutaj jest mnóstwo takich anten.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... =ADU+635WA
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Dzisiaj przedłużyłem umowę na OF. Postanowiłem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> abonament za 59 4gb + 2gb za przedłużenie i modem Anydata ADU 635WA czas pokaże jakie będą wyniki licze na pozytywy. Oczywiscie jak nie zapomne to napisze wszystkie wyniki moze wtedy inni bedą wiedzieli czy jest sens brać tą oferte. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> czekam.

Chcialbym aby ci co wiedza cos czego tu nie napisano podzielili sie gdyz to moze np. mi pomóc


Z góry dziekuje

Kamil
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

krystianb pisze:I tu się najprawdopodobniej mylisz. Nie da się sprawdzić sygnału cdma bez aktywnej karty u-rim. To co pokazuje modem ni jak ma się do rzeczywistego poziomu. W dipolu wszystko jest tylko w 2 kawałkach:
http://www.dipol.com.pl/antena_komunika ... _A7011.htm
http://www.dipol.com.pl/konektor_wtyk_f ... E83208.htm
Po połączeniu obu złącz FME mamy antenę do anydaty.
Kamirez, krystianb, dziękuję z linki. Jutro na pewno z nich coś wybiorę. :)

krystianb, być może się mylę, co do mocy tego sygnału, ale mam już w tej materii jakieś doświadczenie. Otóż rok temu <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> "na próbę" OFP z Routerem axesstel-mv 410. Aktywowano mi kartę dopiero pod koniec drugiego dnia, i po aktywacji moc sygnału wcale nie wzrosła. Obecnie na tym modemie i dualnej karcie sieć cdma jest wykrywana ale sygnał jest minimalny. - Na takim samym poziomie jak GPRS. A poziom tego sygnału uniemożliwia stabilność tego łącza. Pożyczyłem od kolegi laptop i wyszedłem z domu z tym modemem. Na zewnątrz łaczy się z netem bez problemu. I nawet dość znośnie się sprawuje w "serfowaniu" po WWW. Oczywiście tylko w GPRS/EDGE. A i sygnał pokazywany z sieci CDMA wzrósł do 3-ech kresek. Tak że może z kierunkową anteną zewnętrzną z tego modemu jeszcze będę miał pożytek.

Jeszcze raz dziękuję panowie za linki. :)

[ Dodano: 2010-10-25, 21:01 ]
Kamirez pisze:Dzisiaj przedłużyłem umowę na OF. Postanowiłem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> abonament za 59 4gb + 2gb za przedłużenie i modem Anydata ADU 635WA czas pokaże jakie będą wyniki licze na pozytywy. Oczywiscie jak nie zapomne to napisze wszystkie wyniki moze wtedy inni bedą wiedzieli czy jest sens brać tą oferte. »»na razie«« czekam.

Chcialbym aby ci co wiedza cos czego tu nie napisano podzielili sie gdyz to moze np. mi pomóc


Z góry dziekuje

Kamil
Kamirez, tą umowę przedłużałeś w BOK-u czy w sklepie internetowym Orange? I czy masz w tej starej umowie kartę dualną SIM/RUIM? Jeżeli masz tylko kartę pojedynczą SIM to zadzwoń do nich i przypomnij o takiej karcie.. Mi zapomnieli dołożyć taką kartę do przesyłki i miałem trochę problemów z wymianą tej tej starej karty na nową - dualną. Nie wspominając już o kosztach, nowa karta kosztuje 25 zł.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

trybun pisze:Obecnie na tym modemie i dualnej karcie sieć cdma jest wykrywana ale sygnał jest minimalny. - Na takim samym poziomie jak GPRS. A poziom tego sygnału uniemożliwia stabilność tego łącza.
2 różne technologie. CDMA w przeciwieństwie do edge/gprs o wiele lepiej radzi sobie przy słabym sygnale.
trybun pisze:z Routerem axesstel-mv 410. Aktywowano mi kartę dopiero pod koniec drugiego dnia, i po aktywacji moc sygnału wcale nie wzrosła.
To dziwne, większość ludzi raportuje, że przed aktywacją karty router różne bzdury pokazuje. Zasięg na chwilę się pojawia a potem ginie, za jakiś czas znów to samo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Trybun pamietaj że im krótszy kabel w antenie tym ona jest lepsza wiec jak masz dużo środków na taki sprzęt to kupuj ten który jest droższy bo jest lepiej wykonany. Sa tam takie anteny
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

Kamirez pisze:krótszy kabel w antenie tym ona jest lepsza wiec jak masz dużo środków na taki sprzęt to kupuj ten który jest droższy bo jest lepiej wykonany
Przy 450MHz tłumienie h155 to jakiś 1dBi na 5m, nie ma sensu kupować nic droższego. Unikać trzeba tylko tych najcieńszych kabli.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

hmm no tak ale jezeli ktos ma kase na to a bardzo slaby zasieg to nawet te 2-3dbi sa wazne

[ Dodano: 2010-10-26, 10:37 ]
Trybun napisał

Kamirez, tą umowę przedłużałeś w BOK-u czy w sklepie internetowym Orange? I czy masz w tej starej umowie kartę dualną SIM/RUIM? Jeżeli masz tylko kartę pojedynczą SIM to zadzwoń do nich i przypomnij o takiej karcie.. Mi zapomnieli dołożyć taką kartę do przesyłki i miałem trochę problemów z wymianą tej tej starej karty na nową - dualną. Nie wspominając już o kosztach, nowa karta kosztuje 25 zł.

umowę przedlużyłem w sklepie internetowym a dokładnie dzwoniac pod 510 700 700

mam karte SIM i według mnie jak przedłużam to karta zostaje wiec nie powinno byc problemu
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: piotrek2308 »

Kamirez pisze:mam karte SIM i według mnie jak przedłużam to karta zostaje wiec nie powinno byc problemu
Chyba się mylisz. Bez karty dualnej nie będzie Ci chodzić CDMA. A twoja obecna karta nie jest dualna.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Hmm wiec jak daja ten modem to dadza tez karte. Nie wiem, mam nadzieje ze tak.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-10-26, 17:50 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-10-26, 16:49 przez Kamirez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

krystianb pisze: 2 różne technologie. CDMA w przeciwieństwie do edge/gprs o wiele lepiej radzi sobie przy słabym sygnale.

To dziwne, większość ludzi raportuje, że przed aktywacją karty router różne bzdury pokazuje. Zasięg na chwilę się pojawia a potem ginie, za jakiś czas znów to samo.
No to jest jakieś pocieszenie. Choć na aktywnej karcie SIM w tym modemie ciężko się połączyć z neten - sygnał pojawia się i zanika. Na starym modemie ED77 jest sygnał prawie maksymalny i łącze stabilne. Ale jak zechciałeś zauważyć - w CDMA może być lepiej, zwłaszcza z anteną zewnętrzną.

[ Dodano: 2010-10-27, 11:00 ]
Kamirez pisze:Trybun pamietaj że im krótszy kabel w antenie tym ona jest lepsza wiec jak masz dużo środków na taki sprzęt to kupuj ten który jest droższy bo jest lepiej wykonany. Sa tam takie anteny
Tak wiem, czytałem coś na ten temat. Jednak lokalizacja mojego kompa w domu jest taka że 10 m kabla to absolutne minimum. I tak będę miał niewielkie pole manewru przy mocowaniu tej anteny.
A o co chodzi z tym sprzętem? Ja zamówiłem antenę w DIPOL-u za 62 zł. z 10-cio m. kablem. Czy jest coś od niej lepszego?

[ Dodano: 2010-10-27, 11:09 ]
Kamirez pisze:



umowę przedlużyłem w sklepie internetowym a dokładnie dzwoniac pod 510 700 700

mam karte SIM i według mnie jak przedłużam to karta zostaje wiec nie powinno byc problemu
Kamirez. Jeżeli Twoja obecna karta SIM jest pojedyncza a nie dualna a nowej nie przyślą Ci w przesyłce (tak jak mi), to na pewno będziesz miał problem.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

co do anteny to trudno stracisz tam 2-3 db ale nie powinno to zagrozic stabilności ktora daje ta antena. Co do dualnej karty to mysle ze nie zapomna a jak zapomna to im przypomne:p
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:co do anteny to trudno stracisz tam 2-3 db ale nie powinno to zagrozic stabilności ktora daje ta antena. Co do dualnej karty to mysle ze nie zapomna a jak zapomna to im przypomne:p
Dotarła do mnie zamówiona w DIPOL-u antena. Zmontowałem ja i podłączyłem na próbę. - Gdy leżała ma stole w pomieszczeniu obok modemu, sygnał wskoczył na trzy kreski, po wystawieniu jej za okno (bez jakiegoś precyzyjnego ustawianie i celowanie w nadajnik) sygnał pokazywał maksymalny zasięg. Jednak jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu - modem nie chce się łączyć poprzez standard GSM. Nawet przy ręcznym wyborze GPRS-u samoistnie przełącza się na pasmo CDMA. Pewnie będę musiał reinstalować ten programik do łączenia z netem...
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: mały73 »

Wyłącz automatyczny wybór sieci. Wtedy ręcznie sobie ustawisz przez co chcesz się łączyć
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

A wiec pomogło jak bedziesz mial mozliwosc to zrob kilka tescików i wrzuc.

Pamietaj ze jezeli chcesz korzystac z GSM i chcesz miec lepszy zasieg to wepnij antene pod port "G" bo aktualnie masz pod portem "C"
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

mały73 pisze:Wyłącz automatyczny wybór sieci. Wtedy ręcznie sobie ustawisz przez co chcesz się łączyć
Nic taka operacja nie dawała - po kliknięciu na połącz i tak się przełączało samoistnie na CDMA. Jednak po restarcie kompa i odłączeniu modemu wszystko już jest w porządku.

[ Dodano: 2010-10-30, 09:03 ]
Kamirez pisze:A wiec pomogło jak bedziesz mial mozliwosc to zrob kilka tescików i wrzuc.

Pamietaj ze jezeli chcesz korzystac z GSM i chcesz miec lepszy zasieg to wepnij antene pod port "G" bo aktualnie masz pod portem "C"
No na te testy będę musiał jeszcze poczekać miesiąc czasu - tyle mi zostało do zaktywowania CDMA.

Tak, wiem że ten modem ma 2 wejścia na anteny zewnętrzne, ale ja kupiłem tylko jedną, - na CDMA. A to zupełnie inna częstotliwość niż w GSM, więc przełożenie wtyczki do wejścia "U"nic nie da.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

mam prosbe niech ktoś opisze jak działa program do ADU 635WA i czy on coś pomaga.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze: i czy on coś pomaga.
Bez tego programu nie włączy się CDMA.

Następne zdanie zaczęte z małej litery skutkuje zakazem pisania na forum!
Nie pomagam na PW!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Hmm ok a czy w nim można sprawdzić z jaką szybkościa pracuje internet oraz jaki jest zasięg??
jejkob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-01, 21:40
Lokalizacja: Lubasz

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: jejkob »

witam, mam pytanko, czy ten modem może działać bez baterii?? jak długo działa bateria i czy są jakieś inne modele z tej kategorii. Bardzo proszę o info. pozdrawiam
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Modem moze działac bez baterii, ale jak duługo to nie wiem bo nie sprawdzałem. Są inne modele z firmy anydata ale ten jak mi wiadomo jako jedyny jest modemem dualnym, czyli GSM i CDMA.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Ja chciałem ponowić pytanie i do tego jeszcze je trochę rozbudować.

A więc:

Czy mógłby ktoś dokładnie opisać działanie oprogramowania do ADU 635WA czyli:

1. Czy dzięki temu programowi dowiemy się ile kresek zasięgu mamy? ( chociaż to musi być )
2. Czy dowiemy się ile transferu wykorzystaliśmy w ciągu miesiąca ??
3. Nie wiem jakie jest tamto oprogramowanie ale np w Blueconnect można sprawdzic jaka szybkość downloadu i uploadu czy w tym tak samo jest taka opcja??


Jeżeli nie ma to NETMETER i git chociaż panowie z ANYDATY mogli by sie postarać o takie szczegóły ( moja opinia)
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez pisze:1. Czy dzięki temu programowi dowiemy się ile kresek zasięgu mamy? ( chociaż to musi być )
Tak.
Kamirez pisze:2. Czy dowiemy się ile transferu wykorzystaliśmy w ciągu miesiąca ??
Nie, liczy tylko bieżącą sesję.
Kamirez pisze:3. Nie wiem jakie jest tamto oprogramowanie ale np w Blueconnect można sprawdzic jaka szybkość downloadu i uploadu czy w tym tak samo jest taka opcja??
Pokazuje aktualna prędkość pobierania i wysyłania oraz maksymalną prędkość wysyłania i pobierania, której nie należy brać pod uwagę.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Aha wiec to co chciałem wiedzieć to wiem wielkie dzięki za pomoc niestety dalej czekam na modem i się doczekać nie mogę bo nie mają ich na magazynie <cry>

Tak czy inaczej bardzo dziękuje za udzielone info. Mam nadzieje że macie jeszcze jakieś istotne informacje na temat tego modemu oraz mam nadzieje ze się nimi podzielicie bo jak wiemy w poradnikach nie wiele zapisują na temat modemów.
ODPOWIEDZ