AnyData ADU 635WA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

[center]Witam. Otóż niedawno zakupiłem w salonie Orange nowy, dualny modem AnyData ADU 635WA. Modem ten jest dostępny jak na razie jako jedyny w taryfach Orange Free Optimum, Premium, Platinum. [/center]

[center]Chciałbym bardzo, zaprezentowac oto ten modem przed ewentualnym zakupem :)[/center]

[center]AnyData ADU 635WA[/center]

[center]Obrazek[/center]

[center]Modem działa w technologi CDMA jak i również w GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA. Bardzo dobrze sprawdza się do korzystania z internetu stacjonarnego jak i mobilnego dzięki zastosowaniu dwóch technologi. Posiada dwa wejścia do anten CDMA i GSM. W zestawie jest dołączona antena zewnętrzna CDMA 450 MHz. Bardzo ładny wygląd, bateria trzyma długo. Prostota obsługi. [/center]


[center]Zawartośc opakowania:
- Modem ADU-635WA
- Płyta CD
- Instrukcja obsługi
- Kabel USB
- Zasilacz sieciowy
- Antena zewnętrzna CDMA 450 Mhz
- Karta gwarancyjna
- Uchwyt z baterią
[/center]


[center]Obrazek[/center]


[center]Modem[/center]


[center]Obrazek[/center]


[center]Obok widzimy wejscie do anteny zewnętrznej CDMA oznaczone literką "C", z drugiej strony jest takie same wejscie do GSM oznaczone literką "U".[/center]


[center] |
|
\|/[/center]

[center]Obrazek[/center]


[center]Tył modemu. Z tyłu znajduje się wejscie karty SIM/RUIM.[/center]



[center]Obrazek[/center]


[center]Bateria i uchwyt do modemu[/center]


[center]Obrazek [/center]



[center]Obrazek [/center]


[center]Modem osadzony w bateri[/center]

[center] |
|
\|/[/center]


[center]Obrazek[/center]

[center]Kabel Zasilający[/center]

[center]Obrazek [/center]


[center]Antena zewnętrzna CDMA 450 Mhz[/center]

[center]Obrazek [/center]

[center]Obrazek [/center]

[center]Kabel USB[/center]

[center]Obrazek [/center]

[center]Rozmiary:[/center]

[center]Długośc Modemu:

10 cm

Szerokośc Modemu

5,5 cm

Grubośc Modemu:

1,4 cm[/center]

[center]---------------------------------------------------------------------------[/center]


[center]Długośc kabla USB:

1 m[/center]


[center]---------------------------------------------------------------------------[/center]


[center]Długośc kabla zasilacza:

1 m[/center]


[center]---------------------------------------------------------------------------[/center]

[center]Długośc kabla anteny:

2 m[/center]

[center]---------------------------------------------------------------------------[/center]


[center]Wysokośc anteny:

14 cm[/center]


[center]Mam nadzieję ze pomogłem w podjęciu dezycji zakupu tego modemu :) Pozdrawiam[/center]

[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 22:30 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 2 razy.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Sundance_kid »

czarenty6587 a coś więcej? Tyle można sobie w salonie zobaczyć.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Ja własnie poszukiwałem info o tym modemie przed zakupem i nigdzie nie mogłem zobaczyc tych fot np. anteny nawet w salonie ;] nie bylo modemów i kupowałem widzac tylko modem głowny. Wiec komu sie przyda temu przyda. Nic nie ma o tym modemie więc postanowiłem przynajmniej napsiac tyle co wiem, na razie nie mam aktywacji CDMA wiec wiecej nie mogłem napisac, ale to się na pewno komus przyda.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-01-10, 21:00 ]
Korekta ortografii!
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 20:58 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

czarenty6587 mógłbyś zmierzyć ile trzyma bateria, wymiary modemu (wysokość, szerokość, grubość), długość kabla USB, długość kabla zasilacza, długość kabla anteny, wysokość anteny.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Sundance_kid »

czarenty6587to jak możesz w późniejszym czasie rozwiń ten post :)
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

[ Dodano: 2010-01-10, 22:14 ]
Sundance_kid pisze:czarenty6587to jak możesz w późniejszym czasie rozwiń ten post :)
Oczywiscie:) Mało jest informacji na temat tego modemu. Nawet na stronie orange nic za dużo nie piszą. Co będe wiedzial to napisze :)
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 22:25 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

czarenty6587 mała rada. Edytuj pierwszy post a to że coś istotnego dopisałeś to pisz w nowym poście, będzie wtedy lepszy efekt niż szukać na kilku(nastu) stronach po garstce danych.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Ja dodam od siebie, to że modem dziś wytrzymał około 6h na baterii.
bialy1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-14, 18:17
Lokalizacja: Popowo

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: bialy1984 »

Ja dodam tylko tyle odnośnie ORANGE, że to krętacze i naciągacze jakich mało. Nikomu nie polecam usług internetowych z orange. Zakupiłem niedawno taki zestaw. Prędkości na początku były jeszcze znośne ale wszystko szybko zwolniło jak na ironię po okresie próbnym kiedy to umowa została zawarta. Dzwoniąc i upominając się o większą prędkość odpowiadano mi że nie mam zasięgu pomimo wcześniejszych zapewnień, że zasięg jest znakomity. Sugerowano zakup anteny zewnętrznej kierunkowej bo prędkość internetu nie przekraczała 0,3 Mb/s. Po zakupie anteny nie wiele się zmieniło odnośnie prędkości w ciągu dnia. Po ponownej reklamacji powiedziano mi wprost że nadajnik jest przeciążony z powodu dużej liczby użytkowników i oni nie mają sobie nic do zarzucenia bo w umowie jest sformułowanie "prędkość do 1 Mb/s" w związku z tym jeśli prędkość wynosiła by 0,001 Mb/s to Orange dotrzymuje warunków umowy i nie ma sobie nic do zarzucenia. Nikomu nie polecam tej usługi bo szkoda kasy takimi prędkościami to i na EDGE można śmigać. Chyba że ktoś ma problemy ze snem to wtedy może coś zdziałać.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: sp6huk »

bialy1984 rozumiem twoje rozżalenie, ale tak właśnie działa internet mobilny. Jego działanie uzależnione jest od mocy sygnału i właśnie od obciążenia stacji bazowej. Orange nie musi zapewnić Ci tego do 1 Mb/s właśnie na danym node B z uwagi, że jest to usługa mobilna, jak by chcieli mogą wyłączyć w ogóle stacje bazowe w twojej okolicy i będzie OK. Poza tym takie rzeczy mogą się zdarzyć u innych operatorów nie tylko u Orange. A zapis w umowie do 1 Mb/s stosuje każdy operator, nie tylko w internecie mobilnym.
bialy1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-14, 18:17
Lokalizacja: Popowo

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: bialy1984 »

Tak ale dlaczego nie powiedzą od razu w czym jest problem tylko mydlą oczy a na końcu jak już wszystkie argumenty zawodzą dopiero mówią co jest naprawdę.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Czy tej dyskusji nie da się przenieść do bardziej odpowiedniego tematu niż jej kontynuować w recenzji?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Ten modem ma EDGE. Połączyłem się przez GSM i pobieranie szło koło 100 kb/s.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Ma, ma bo tez ostatnio tez się łączyłęm przez GSM i doscy szybko chodził a w mojej okolicy nie ma UMTS
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

[center]Moje sugestie dotyczące modemu ADU635WA[/center]

Po 4 dniach wyczerpujących testów, modem spisuje się całkiem nieźle. Pomiary prędkości są w normie. Najlepsze osiągi widac w godzinach rannych i późno wieczornych. W godzinach szczytu mozna dołapac 200 - 400 kbps. Oto pare testów:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pingi też nie są wcale złe jak na CDMA i ten modem:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Lecz jest jeszcze jeden szczegół. Otóz bardzo wrażliwe (przynajmniej u mnie) jest wejscie na antene CDMA. Otoz jesli odpowiednio podłączymy antene i dobrze ustawimy wejscie do anteny to zasięg bedzie ok, ale jeśli troszke ruszymy to zasięg spada. nie mowie tu o ułożeniu anteny tylko o łączy anteny do modemu.


Ogólnie mowiąc, modem spisuje się świetnie. :) Polecam
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 11:44 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Dzonydzewo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-26, 22:31
Lokalizacja: Serock

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Dzonydzewo »

Witam.
Odnośnie tego modemu to zgadzam się z przedmówcą. Mam obecnie problem z tym. Słabo mi wyłapuje zasięg CDMA. Wcześniej miałem na maxa i byłem naprawdę zadowolony. Po wielu testach doszedłem do wniosku, że mam uszkodzone gniazdo od anteny CDMA. Gdy próbowałem ustawić antenę w innym położeniu sygnał się nie zmieniał. Nawet antena zewnętrzna nie pomagała. Dopiero po przełożeniu samego modemu w inne miejsce udało mi się złapać sygnał CDMA. Teraz zamierzam go oddać do serwisu, ale wiele nerwów mnie to kosztowało. Kolega, który ma już od dłuższego czasu router MV400 nie narzeka. Sprzęt śmiga bez problemu. Jakbym miał teraz wybór to chyba wybrałbym ten router...
Awatar użytkownika
gogolek92
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-06, 17:05
Lokalizacja: [Maz]

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: gogolek92 »

Jestem już od dłuższego czasu na tym forum. I w końcu postanowiłem napisać moją opinie na temat modemu AnyDATA ADU-635WA dostępnego w Orange. Wiec zaczynamy:
Testuję go już prawie miesiąc w taryfie Business Everywhere Standard Pro (72zł/7GB). I można powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z niego. Po przesiadce z iPlusa w zasięgu EDGE jest dla mnie nieziemsko szybki :) Nie jest za wielki, więc można zawsze go ze sobą zabrać przy laptopie. Wszystko co potrzeba jest w zestawie. Jednak nie jest idealny dla mnie. Internet dla drugiego komputera trzeba udostępniać przez proxy, wiec jest to trochę uciążliwe. Zgodnie z tym co mówili poprzednicy uważam że wejście antenowe jest delikatne, więc trzeba uważać przy podłączaniu/odłączaniu. Chociaż ja z tym wejściem antenowym nie mam problemów. Estetycznie jest dobrze wykonany.

A teraz to co tygrysy lubią najbardziej - testy :] :
Testowałem go tylko w zasięgu CDMA. W drugiej opcji mam połączenie z GPRS, nie mogę wybrać połączenia EDGE. Szkoda, bo kumpel niedaleko ściąga bardzo dobrze EDGE. Nadajnik BTS oddalony jest od mnie o 10-11km po w miarę płaskim terenie i bez większych przeszkód typu las. Usługa w mojej okolicy jest już od roku, więc użytkowników CDMA jest już trochę, bo kto może bierze właśnie internet w Orange ;) . Z internetu korzystam na 1 pietrze domu. Z małą anteną dołączoną z zestawem osiągałem prędkość w granicach 1Mb/s. Zasięg w dołączonej aplikacji wynosił 3/5 kresek lub 4/5 kresek. W godzinach szczytu poniżej, w nocy powyżej 1Mb/s. Prędkość dosyć bardzo skakała, więc postanowiłem kupić antenę kierunkową. Po założeniu anteny szybkość wzrosła a połączenie było bardziej stabilne. Zasięg w aplikacji skoczył na max. 5/5 kresek. Dodam że przed założeniem anteny kierunkowej połączenie czasami(1-3 razy dziennie) traciło zasięg do zera i nie można było się połączyć. Wyskakiwały błędy z uwierzytelnianiem, lub że dostęp został wzbroniony :zdziwko: Wyłączenie i włączenie urządzenia z powrotem przywracało prawidłową pracę. Przejdźmy już do rzeczy:

W godzinach porannych:
Obrazek Obrazek
Pobieranie 5MB trwało 30 sekund ze średnią prędkością 155-175KB/s. To nie jest pełna prędkość tego co jest na speedtestcie. Ukazuje się ona dopiero po włączeniu pobierania trzech plików:
Obrazek

W południowe:
Obrazek Obrazek
Pobieranie 5MB trwało 35 sekund ze średnią prędkością 140-160KB/s.
Obrazek

W godzinach południowych:
Obrazek Obrazek
Pobieranie 5MB trwało 40 sekund ze średnią prędkością 120-140KB/s
Obrazek

W godzinach wieczornych(szczytu):
Obrazek Obrazek
Pobieranie 5MB trwało 60 sekund ze średnią prędkością 70-110KB/s
Obrazek

W godzinach późno wieczornych:
Obrazek Obrazek
Pobieranie 5MB trwało 35 sekund ze średnią prędkością 150-160kb/s
Obrazek

Testy na speedtescie i pingtescie wykonywałem min. trzykrotnie i wybierałem średni wynik z nich. Wszystko jest testowane jak widać w wtorek. Pewnie w weekend będą słabsze wyniki.

Edit:
Bateria trzymała mi dwie godziny i nawet w aplikacji nie spadł poziom naładowania baterii. Niestety nie miałem możliwości przetestowania całkiem ile wytrzyma bateria, ale myślę że te 6h co powiedział ryba825 powinna wytrzymać.
Faktycznie w weekend prędkość była niższa. Tzn. godziny szczytu trwały dłużej, ale zawsze te 1 Mb/s się osiągnie. Praktycznie całym weekendem miałem osiągi na poziomie 1Mbps, oprócz nocy gdzie stacja była miej obciążona.
Tak na offtopic: podoba mi się że w Orange na stronie można sprawdzić ile pozostało limitu do wyczerpania. W plusie chyba takiego czegoś nie ma. Hmm, ciekawe czy to wskazuje prawdziwą wartość, wydaje się że tak. Nie mam jak sprawdzić bo Netmeter zlicza transfer z iPlusa(jeszcze xd) i Orange.
Zostało jeszcze 500MB i zobaczymy jak jest po limicie. Z tego co słyszałem to prędkość po limitowa wynosi 16kb/s. To jest po prostu masakra.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z modemu i go polecam(najlepiej z anteną zew.)

Uff to już koniec. To moja pierwsza recenzja i post na tym forum, więc proszę za ew. błędy nie linczujcie mnie :D
Ostatnio zmieniony 2010-03-08, 19:10 przez gogolek92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: KeyMo »

gogolek92 pisze:Szkoda, bo kumpel niedaleko ściąga bardzo dobrze EDGE
To chyba ja xD
Bardzo dobrze ci chodzi ten necik :) życzę dalszych sukcesów :)

Dodam od siebie że na prędkość w znacznym stopniu wpływa w wysokość zawieszenia antenki (przynajmniej u mnie tak było w teście na modemie przedmówcy :) ). Oczywiście najlepiej jest mieć antenę zewnętrzną kierunkową (polecam Dipola) ale jeśli nie stać to próbujcie wieszać tą podstawową jak tylko ręka sięga :D

U mnie chodził tak:
Obrazek Obrazek

Niestety mimo iż mam bliżej do stacji bazowej od gogolka to mam prędkość znacznie słabszą. Tak że zalecam zakup anteny :)
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Ja też kupiłem antenke kierunkową z DIPOLA i jestem zadowolony :) Szczerze mówiąc ANTENA zakupiona to strzał w dziesiątke. Oto testy w godzinach wieczornych (szcytu) :

Obrazek


Obrazek

Jeszcze tak dobrze nie testowałem anteny ale raczej w godzinach późno wieczornych powinno byc 2.50 Mbps. Zasięg BARDZO STABILNY!!! Nie zrywa połączenia!!! Łączy sie odrazu!!! Polecam ten modem, lecz z anteną zew. spisuje sie jeszcze lepiej :) Mieszkam 12 km od stacji Bts. Antena mam umieszczoną na kominie (jakieś 3.5m). Po zamontowaniu odrazy bylo 5 kresek. Polecam modem i antene z Dipola. Gdy sciagam piosenke lub krótki filmik cały czas mam stabilnie 130 kb/s - 160 kb/s :) NetMeter predkosc caly czas pokazuje 1.4 Mbps - 2.2 Mbps (mówie tu cały czas o godzinach wieczornych 17.00 - 20.00 Gdyż nie miałem okazji testowac rano i poźnym wieczorem. Wczoraj testtowałem własnie w godzinach szczytu. Przez 3 godziny intesywnego siedzenia w necie, ani razu nie zerwało połączenia i prędkośc na NetMeter i na speedttest.net nie spadła poniżej 1.3 Mbps i nie przekroczyła 2.30 Mbps i wydaje mi sie ze w godzinach nocnych bedzie lepiej :) Polecam
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: sp6huk »

czarenty6587 pisze:cały czas mam stabilnie 130 kb/s - 160 kb/s :)
Chyba chciałeś napisać KB/s.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Przeprowadziłem testy modemu AnyData ADU 635WA oraz Anteny zewnętrznej 450 Mhz CDMA zakupionej w sklepie DIPOL. Testy robiłem przez 3 - 4 dni i robiłem je o każdej porze. Nie wiem dlaczego ale na testach jest opóźniona godzina robionych testów. Np robiłem o godzinie 13.00 a na teście widoczna jest godzina 12.00. Nie wiem dlaczego tak jest. Wszystkie testy próbowałem robic po 2 razy. Z 5 zrobionych testów wybierałem 2 najlepsze. Zaczynamy:

6.30 Rano:

ObrazekObrazek

7.30 Rano:

ObrazekObrazek

09.00 Rano:

ObrazekObrazek

11.00 Rano:

Obrazek

13.00 Po południu:

ObrazekObrazek

15.30 Po południu:

ObrazekObrazek

17.00 Po południu:

ObrazekObrazek

19.00 Wieczór:

ObrazekObrazek

20.00 Wieczór:

ObrazekObrazek

21.30 Wieczór:

ObrazekObrazek

23.00 Noc:


ObrazekObrazek

01.00 Noc:

ObrazekObrazek

03.00 Noc:

ObrazekObrazek


Bez anteny kierunkowej prędkośc nie przekraczała 1 Mb/s w godzinach 16.00 - 22.00 i średnio było 600 - 800 Kbps. Z anteną jest bardzo wilelka poprawa jak mozna zauważyc na testach.

Obliczyłem też średnią wyników:

Średnia Download: 2,21 Mbps

Średni Upload: 0.52 Mbps

Średni Ping: 93 Ms
Ostatnio zmieniony 2010-03-14, 14:34 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 5 razy.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

czarenty6587 pisze: Np robiłem o godzinie 13.00 a na teście widoczna jest godzina 12.00. Nie wiem dlaczego tak jest.
Zmień w ustawieniach (settings) "Time Zone" na "CET" to będzie dobrze pokazywało.
Wyniki imponujące. Ja takich niestety nie uzyskuje.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ja.michal »

czarenty6587 pisze:Nie wiem dlaczego ale na testach jest opóźniona godzina robionych testów. Np robiłem o godzinie 13.00 a na teście widoczna jest godzina 12.00.
Czas GMT. U Nas GMT +1.
ryba825 pisze:Zmień w ustawieniach (settings) "Time Zone" na "CET" to będzie dobrze pokazywało.
No i tylko jemu. To działa na zasadzie ciasteczek na dany komputer. Ja mogę sobie ustawić zamiast Mb/s kb/s i to będzie tylko u mnie. Jak ktoś podrzuci linki to będą się ładować z moimi ustawieniami.

Np. teraz pewnie macie Mb/s, a jak mam wszystkie screeny w kb/s. Np. na pierwszym mam 2786 kb/s.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Co do ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

witam czytajac wasze opinie jestem szczesliwie zaskoczony i za kilkanascie dni chce <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten modem. Tylko teraz mam kilka pytan:
- czy ktos testował ten modem w Świetkorzyskim moze nawet w powiecie Staszów (ale wystarczy tylko woj. bo Powiat Staszów ma dostep do 3G i CDMA wiec nie powinno byc zle)
- Prosilbym o dopasowanie anteny kierunkowej do tego modemu dokladnie ile decybeli gdyz moja miejscowosc znajduje sie 14-15 km od Staszowa i mieszkam mozna powiedziec w Dołku oraz od strony Staszowa mam las bym wiedzial jaka kupic i jak ja zawiesic.
- Czy orientuje sie ktos ile trzeba zaplacic za modem przy przedluzeniu OF (sa jakies znizki?)

Prosze o informacje i z góry dziekuje za podane.


od Listopada sprzedam modem Huawei e160 z orange. maksymalna szybkosc to 3,6 mb/s

[ Dodano: 2010-10-08, 12:06 ]
poczytalem wasze opinie i nie rozumiem dlaczego jak ktos ma 300 KB/s to narzeka ludzie jak ja <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sobie neta 2 lata temu z orange z modemem Huawei e160 to ja moglem pomarzyc o takiej szybkosci u mnie jak 20 KB/s bylo to ŁOŁ a co dopiero 300 rozumiem ze ten modem ma wieksze mozliwosci co udowadniaja testy poprzedników ale jak jest 300 min to dla mnie nie trzeba wiecej. A przy ograniczeniach raczej nie trzeba ogromnych predkosci. no chyba ze ktos bierze 38 lub 40gb to tak.

Pozdrawiam i prosze o odp do ostatniego postu

[ Dodano: 2010-10-08, 15:41 ]
hmm mam 4 mapy zasiegu oto one:
ERA
http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_porady/mapa_zasiegu
PLUS
http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl
ORANGE
http://zasieg-orange.wp.pl/
Play
http://internet.playmobile.pl/maps/

Co o tym sadzicie??
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: marens »

Kamirez pisze:nie rozumiem dlaczego jak ktos ma 300 KB/s to narzeka
Mylisz jednostki:
300kbps ~ 38kB/s
160kbps ~ 20kB/s
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

a sory to naprawde lipa hahahahaaha.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Procio »

a sory to naprawde lipa hahahahaaha.
Zależy dla kogo. Jeden korzystał z szybszych łącz inny z wolniejszych. Ten co korzystał z szybkich jest przyzwyczajony do `błyskawicznego` pobierania plików i otwierania się stron, a dla tego co korzystał jedynie z GPRS lub EDGE te prędkości są wysokie i wystarczające i nie ma się tu z czego śmiać...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Naprawde uwierz ze ja korzystalem z tych wolnych. U mnie max predkosc to 20 kB/s a teraz chce <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> neta by bylo ale min 100kB/s a jak widze to <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tylko orange free z modemem 635Wa daje nawet 2MB/s
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Procio »

Kamirez pisze:orange free z modemem 635Wa daje nawet 2MB/s
O ile stacje bazowe nie są przeciążone. Maksymalna prędkość jaką można uzyskać na pustym BTS'ie wynosi 3,1Mbps.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

to jak na moje potrzeby to nawet jak bedzie 200 KB/s to git
ODPOWIEDZ