AnyData ADU 635WA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

jejkob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-01, 21:40
Lokalizacja: Lubasz

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: jejkob »

no wiec mam ten modem, ale bez baterii nie działa, czy ktoś mi może wytłumaczyć gdzie jest błąd?? czy coś robię źle?? po podłączeniu modemu bez baterii, jest podłączenie zapytanie o pin, łączenie i automatyczne rozłączenie, po czym ponowne połączenie z zapytaniem o pin, po wpisaniu łączy i rozłącza i tak cały czas. Co mam zrobić by działał bez zasilania??
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:Aha wiec to co chciałem wiedzieć to wiem wielkie dzięki za pomoc niestety dalej czekam na modem i się doczekać nie mogę bo nie mają ich na magazynie <cry>

Tak czy inaczej bardzo dziękuje za udzielone info. Mam nadzieje że macie jeszcze jakieś istotne informacje na temat tego modemu oraz mam nadzieje ze się nimi podzielicie bo jak wiemy w poradnikach nie wiele zapisują na temat modemów.
Tak, mam bardzo istotne informacje o tym modemie i oprogramowaniu do niego dołączonym.. Jest to kit wręcz niewyobrażalny, jak na standardy XXI w.. Już na etapie instalacji sprawia problemy, - po zgodnie z instrukcja zainstalowaniu sterowników wchodzę na "panel sterowania Windows xp i widzę żółte wykrzykniki przy zainstalowanym sprzęcie. Instalację można dokończyć tylko kreatorem wyszukiwania sprzętu Windows.. Druga sprawa, - mam ten modem już z 1.5 tygodnia, i jak na razie udało mi sie tylko 2 razy połączyć z netem. Na paśmie GSM. To było zaraz po zainstalowaniu, i na karcie z telefonu. Teraz nie chce się łączyć na żadnej karcie. Nie można zobaczyć żadnych komunikatów w tym okienku informacyjnym aplikacji, ponieważ komunikaty pokazują i giną błyskawicznie, uniemożliwiając przeczytanie. Trzecia sprawa - wczoraj zamontowałem antenę zewnętrzną na dachu, i sygnał CDMA pokazuje pełny zasięg... jednak do dokładnie 23-ciej sekundy - później powoli kreska po kresce zanika całkowicie, i nie ma sygnału.. Po wyłączeniu aplikacji i rozłączeniu modemu z kompem sytuacji się powtarza - sygnał maksymalny po 23-ciej sekundzie zanika. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi??

Moja wiara że te problemy biorą się tylko i wyłącznie z nieaktywnej jeszcze karty RUIM jest coraz słabsza. A zaczynam zabierać przekonania że do obsługi CDMA będę musiał kupić na Allegro ruter obsługujący to pasmo. Szkoda jednak tych pieniędzy wydanych na to koreańskie badziewie i antenę zewnętrzną. Także tego uwiązania się na dwa lata umową.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

jejkob pisze:no wiec mam ten modem, ale bez baterii nie działa, czy ktoś mi może wytłumaczyć gdzie jest błąd?? czy coś robię źle?? po podłączeniu modemu bez baterii, jest podłączenie zapytanie o pin, łączenie i automatyczne rozłączenie, po czym ponowne połączenie z zapytaniem o pin, po wpisaniu łączy i rozłącza i tak cały czas. Co mam zrobić by działał bez zasilania??
ADU 635WA działa tylko wyłącznie z zasilaniem. Przez USB jest zasilany, gdy nie jest aktywna transmisja danych. Taka jest cena za 2 modemy + koncentrator w jednym.

[ Dodano: 2010-11-03, 14:12 ]
trybun pisze:Jest to kit wręcz niewyobrażalny, jak na standardy XXI w.. Już na etapie instalacji sprawia problemy, - po zgodnie z instrukcja zainstalowaniu sterowników wchodzę na "panel sterowania Windows xp i widzę żółte wykrzykniki przy zainstalowanym sprzęcie. Instalację można dokończyć tylko kreatorem wyszukiwania sprzętu Windows..
Nie wiem jak na XP, ale na Viście HP 32-bit i 7 HP 64-bit sterowniki się bez problemu zainstalowały, a mój laptop ma już ponad 3 lata. Najpierw z płytki instalujesz odpowiednie sterowniki (jeśli nie ma się płytki, to znajdzie się sterowniki na stronie http://www.sterowniki.bez-kabli.pl/anyd ... data_d.htm , te są dla XP http://rapidshare.com/files/271033887/a ... -635WA.zip), uruchamiasz komputer ponownie, podłączasz modem, on się instaluje i powinno działać.
trybun pisze:Druga sprawa, - mam ten modem już z 1.5 tygodnia, i jak na razie udało mi sie tylko 2 razy połączyć z netem. Na paśmie GSM. To było zaraz po zainstalowaniu, i na karcie z telefonu. Teraz nie chce się łączyć na żadnej karcie. Nie można zobaczyć żadnych komunikatów w tym okienku informacyjnym aplikacji, ponieważ komunikaty pokazują i giną błyskawicznie, uniemożliwiając przeczytanie.
Spróbuj "złapać" komunikaty poprzez na przykład nagrywanie tego co się dzieje na monitorze, w internecie znajdziesz stosowne programy.
trybun pisze:Trzecia sprawa - wczoraj zamontowałem antenę zewnętrzną na dachu, i sygnał CDMA pokazuje pełny zasięg... jednak do dokładnie 23-ciej sekundy - później powoli kreska po kresce zanika całkowicie, i nie ma sygnału.. Po wyłączeniu aplikacji i rozłączeniu modemu z kompem sytuacji się powtarza - sygnał maksymalny po 23-ciej sekundzie zanika. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi??
Prawdopodobnie jeszcze nie jest włączone CDMA na twoim numerze. Możesz to sprawdzić dzwoniąc pod numer *800.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

U mnie modem działa pół roku i nic sie nie dzieje. Zainstalowałem bez problemu i odrazu chodził w CDMA, mozliwe ze masz karte Ruim nie zaktywowaną to Ci się nie połączy lub brak zasięgu :)
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Chciałem się was zapytać jak daleko mieszkacie od nadajnika i jakie anteny zewnętrzne kupiliście chodzi o DB. Chcę się dowiedzieć jakiej anteny mam szukać.

Kolejna sprawa to chciałbym aby ktoś mi powiedział czy jednostka DB jest równa jednostce Km czyli

1DB=1Km

Ja myślę że tak ale specjalistą nie jestem a chciałbym wiedzieć
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

ja mieszkam 12 km od nadajnika i zakupiłem 10 elementową antene. Moc sygnału zalezy nie tylko od odległosci ale tez od iloscie uztykowników podłączonej do jednej stacji bazowej :)
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:czy jednostka DB jest równa jednostce Km czyli
Zdecydowanie NIE. Jednostka km to kilometr, dB to decybel i jest to miara logarytmiczna nie związana z odległością.
Nie ma zbyt wielkiego wyboru anten do CDMA.
http://www.dipol.com.pl/anteny-450-mhz,4382.htm
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 18:57 przez wojteks, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Hmm ok to wiem o co chodzi wiec może ktoś wie np ile dB trzeba by zgarnąć 1km tak na oko chyba ze ktoś naprawdę wie ile trzeba.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Kamirez, co ty sie uczepiles tych dB i Km?!
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez, nie da się policzyć ile db potrzeba na km.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

co do pytania Czarentego to z ciekawości się pytam i nic w tym nadzwyczajnego.

co do odpowiedzi Ryby to wielkie dzięki wiem że to był głupi temat ale kto pyta nie błądzi

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-11-03, 20:02 ]
Następny post napisany bez dużych liter na początku zdania nagrodzę kolejnym ostrzeżeniem!
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Nie wiem jak na XP, ale na Viście HP 32-bit i 7 HP 64-bit sterowniki się bez problemu zainstalowały, a mój laptop ma już ponad 3 lata. Najpierw z płytki instalujesz odpowiednie sterowniki (jeśli nie ma się płytki, to znajdzie się sterowniki na stronie http://www.sterowniki.bez-kabli.pl/anyd ... data_d.htm , te są dla XP http://rapidshare.com/files/271033887/a ... -635WA.zip), uruchamiasz komputer ponownie, podłączasz modem, on się instaluje i powinno działać
.

A więc wygląda na to że tak ta instalacja sterowników tak przebiega.. Jednak w instrukcji dostarczonej z modemem opis instalacji ma przebiegać inaczej. Płytkę z sterownikami dostałem z modemem, tym niemniej dzięki za link do strony z innymi sterownikami. - W wielu wątkach na forum użytkownicy piszą że instalacja starszej wersji pomaga..
Spróbuj "złapać" komunikaty poprzez na przykład nagrywanie tego co się dzieje na monitorze, w internecie znajdziesz stosowne programy.
Wiesz może jakie są to programy?

Prawdopodobnie jeszcze nie jest włączone CDMA na twoim numerze. Możesz to sprawdzić dzwoniąc pod numer *800.
Tak, moja karta GSM/R-UIM jest aktywna tylko w paśmie GSM. CDMA będzie zaktywowana dopiero za 3 tygodnie (trochę się pospieszyłem z przedłużeniem umowy).. Jednak to nic nie zmienia - sygnał CDMA zanika tylko na tej antenie zewnętrznej, - gdy wyjdę na zewnątrz z laptopem o tym modemem to sygnał oscyluje na dwie trzy kreski, ale nie zanika całkowicie nigdy.
No i co mnie również niepokoi to brak możliwości połączenia na tym modemie poprzez GSM. Karta jest aktywna na to pasmo a on uparcie odmawia połączenia. :(

[ Dodano: 2010-11-03, 21:01 ]
czarenty6587 pisze:U mnie modem działa pół roku i nic sie nie dzieje. Zainstalowałem bez problemu i odrazu chodził w CDMA, mozliwe ze masz karte Ruim nie zaktywowaną to Ci się nie połączy lub brak zasięgu :)
Mam kartę jeszcze nie aktywną na CDMA. Ale dlaczego zanika sygnał z tego pasma i to tak się dzieje tylko na antenie zewnętrznej. I dlaczego nie mogę się połączyć w standardzie GSM skoro mam na to pasmo aktywną kartę? Nawet na zewnątrz, na laptopie przy sygnale na 3 kreski! Mój poprzedni modem (ED77) łączy się z netem poprzez GSM z wewnątrz domu bez żadnych problemów..
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

trybun pisze:I dlaczego nie mogę się połączyć w standardzie GSM skoro mam na to pasmo aktywną kartę?
Modem kupiony w Orange czy od kogoś odkupiony?
trybun pisze:Wiesz może jakie są to programy?
Na przykład http://www.bbsoftware.co.uk/BBFlashBack_FreePlayer.aspx

[ Dodano: 2010-11-03, 21:37 ]
trybun pisze:Jednak w instrukcji dostarczonej z modemem opis instalacji ma przebiegać inaczej.
To znaczy jak? Ja mam opisaną instalację dla Easy Wireless Network w wersji 1.5.1.11.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Witam ponownie czytając wasze wypowiedzi jestem zdziwiony dlaczego niektórzy piszą że maja nieaktywne CDMA. I tu mam pytanie:

-Czy jeżeli kolega mieszkający 1-1,5km odemnie ma Axesstela mv410 i chodzi mu a oczywiście ma tylko na pasmo CDMA to znaczy że jak i ja dostane ADU 635WA to mi też bedzie chodzić?? według mnie tak bo Axesstel raczej ma karte R-UIM
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:czytając wasze wypowiedzi jestem zdziwiony dlaczego niektórzy piszą że maja nieaktywne CDMA.
Polecam czytanie ze zrozumieniem tego co napisali inni.
Kamirez pisze:ma Axesstela mv410 i chodzi mu
No i co w związku z tym, to że koledze chodzi to chyba dobrze?
Kamirez pisze:że jak i ja dostane ADU 635WA to mi też bedzie chodzić?? według mnie tak bo Axesstel raczej ma karte R-UIM
Ale o co Ty właściwie pytasz?
Z ADU dostaniesz dualną kartę SIM/R-UIM, jeżeli to nowa aktywacja to CDMA zacznie działać do 7 dni.
Nie pomagam na PW!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Wojteks chyba jednak teraz ty nie zrozumiałeś mojego postu.Pisze wyraznie czy w ADU 635WA będzie odrazu chodzić CDMA jak i w Axesstelu mv410 bo jak mówiłem wcześniej kolega ma Axesstela podłączył go i odrazu chodził czyli CDMA działało odrazu i nie musiał czekać na aktywację karty wiec czy tak samo będzie w ADU 63WA. Co do czytania postów to czytając je doszedłem do wniosku że dlaczego inni czekają mając ADU 635WA na aktywację karty R-UIM jak użytkownicy Axesstela mv410 po dostarczeniu maja aktywna
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:dlaczego inni czekają mając ADU 635WA na aktywację karty R-UIM jak użytkownicy Axesstela mv410 po dostarczeniu maja aktywna
To kwestia jak się trafi, jedni mieli Axesstele od razu aktywne inni czekali na aktywację. Jakiejkolwiek reguły w tym brak.
Nie pomagam na PW!
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Aha czyli muszę zadzwonić pod 510700700 i mówić by aktywowali odrazu lub*800
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: czarenty6587 »

Kamirez, Jeśli dobrze obeznaje sie w temacie, to aktywacje oni automatycznie robią. Ja miałem tak ze czekałem miesiąc na aktywacje CDMA i w koncu pieknego dnia mozna sie bylo połączyć :) zalezy kiedy podpisujesz umowe a jak przedluzasz to aktywacja jest wtedy kiedy zaczyna sie nowy okres rozliczeniowy

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-11-04, 15:17 ]
Radzę używać polskich znaków bo słowniki nie wychwytują błędnie napisanych słów!
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 15:16 przez czarenty6587, łącznie zmieniany 1 raz.
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

dzięki za wytłumaczenie ale mnie tym nie pocieszyłeś bo modemu dalej nie ma a ja okres mam 9 wiec raczej nie zdążą mi przywieść tego modemu :/ i teraz nie wiem czy w ogóle będzie mi chodził dobrze ten internet gdyż okres próbny w ramach przedłużenia mam 10 dni a zasięg będe miał GSM czyli taki jak teraz
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

ryba825 pisze: Modem kupiony w Orange czy od kogoś odkupiony?
Kupiony w sklepie internetowym Orange.

Wielkie dzięki. Jak tylko znajdę trochę czasu to zaraz go zainstaluję i przetestuję. :)
To znaczy jak? Ja mam opisaną instalację dla Easy Wireless Network w wersji 1.5.1.11.
To znaczy że zalecają włożyć płytkę instalacyjną i kliknąć na ikonkę "instaluj", następnie wyjęcie płyty z napędu i zrestartowanie Windows. Po restarcie podłączenie modemu, i to wszystko. Natomiast na moim zarówno laptopie jak i PC-cie po tej instalacji, restarcie i podłączeniu modemu w Windows włącza się kreator znajdowania sprzętu i żąda płyty instalacyjnej, i to dopiero ów kończy instalację.. Ale może tak właśnie powinna wyglądać poprawna instalacja, tylko nie raczyli w tej instrukcji nawet o tym wspomnieć? :]
Moja wersja instalacyjna to - 1.6.0.14
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez trybun, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Trybun mam pytanie w jakiej odległości od nadajnika mieszkasz?? ile dB antenę kupiłeś ?? Jaką masz prędkość przy sciaganiu??

[ Dodano: 2010-11-04, 16:35 ]
Aha chciałem powiedzieć że karta R-UIM jest już aktywna od samego początku dla tych co przedłużają ale jak np ktoś ma okres rozliczeniowy 15 a modem i kartę dostanie 17 to musi czekać do nowego okresu by zostały zaaktywowane nowe opcje abonamentu.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez, po pierwsze, zapoznaj się dogłębnie z tą http://www.prosteprzecinki.pl/ , tą http://www.pisownia.miniserwis.pl/interpunkcja.html i tą http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629375 stronką.
Po drugie, jeżeli ktoś bierze ruter Axesstel z ofertą Orange Freedom Pro, to normalne że ma włączone CDMA od razu. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej, gdy ja przedłużałem umowę, przy ofercie BE Premium oferta zmieniła się na BE Premium Pro i CDMA było od razu włączone. U mnie to było przejście z oferty na ofertę równoległe, tylko dodane 3 wyrazy w nazwie, karta dualna i modem. Jeżeli ktoś z niższych przechodzi, to chyba musi czekać do końca trwania umowy (o ile płaci wg starej umowy, a nie wg nowej, bo to by było niedopuszczalne płacić np. za Premium, a nie mogąc używać CDMA).
Kamirez
### BAN ###
Posty: 48
Rejestracja: 2010-10-06, 17:16
Lokalizacja: Strzegomek

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: Kamirez »

Ryba fajnie że chcesz mnie uczyć polskiego ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp rozumiem że jak pisze ze a nie że to można zwrócić uwagę bo zle się czyta ale dajmy spokój z przecinkami. Co do 2 sprawy to ok właśnie się dowiedziałem że aktywują odrazu jak się bierze nową umowę a nie jak się przedłuża. Jak ma ktoś okres rozliczeniowy np. 10 a modem dostanie albo wezmie 12 to musi czekać na aktywację nowego pakietu do następnego okresu a jak wezmie 8 to 10 już będzie miał 10 aktywowany pakiet.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: wojteks »

Kamirez pisze:ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp
Więc od teraz będziesz miał więcej czasu.
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

Kamirez pisze:Ryba fajnie że chcesz mnie uczyć polskiego ale ja nie mam czasu by stawiać przecinek itp rozumiem że jak pisze ze a nie że to można zwrócić uwagę bo zle się czyta ale dajmy spokój z przecinkami.
Ktoś wymyślił znaki interpunkcyjne, więc trzeba ich używać, to samo tyczy się WIELKICH liter w stosownych miejscach i polskich znaków diakrytycznych.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: trybun »

Kamirez pisze:Trybun mam pytanie w jakiej odległości od nadajnika mieszkasz?? ile dB antenę kupiłeś ?? Jaką masz prędkość przy sciaganiu??

[ Dodano: 2010-11-04, 16:35 ]
Aha chciałem powiedzieć że karta R-UIM jest już aktywna od samego początku dla tych co przedłużają ale jak np ktoś ma okres rozliczeniowy 15 a modem i kartę dostanie 17 to musi czekać do nowego okresu by zostały zaaktywowane nowe opcje abonamentu.
Wg. mapy Google 10.5 km. Jednak niezbyt sprzyjający teren - nadajnik zasłania wzgórze.
Czy ty w ogóle czytasz co ja napisałem? Przecież piszę wyraźnie że nie mogę nawet się połączyć poprzez GSM z netem a Ty pytasz o prędkości...

Tak, wiedziałem o tym już w momencie przedłużania umowy. Po prostu stara umowa musi wygasnąć żeby zaczęła obowiązywać nowa.
blum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-10, 10:30
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: blum »

ryba825 pisze:ADU 635WA działa tylko wyłącznie z zasilaniem. Przez USB jest zasilany, gdy nie jest aktywna transmisja danych. Taka jest cena za 2 modemy + koncentrator w jednym.
Ile czasu ja szukałem takiej informacji :) Teraz dalej. Modem mam od kolegi, niestety niekompletny ponieważ jakiś klient w pośpiechu po testach nie oddał mu zasilacza oraz anteny. Antena to nie problem ale jakie są parametry zasilacza? Chcę dobrać a nie chcę spalić :)
...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: ryba825 »

blum pisze:jakie są parametry zasilacza?
Model: SP-5200
INPUT: 100-240V
50/60 Hz 0.3A
OUTPUT: 5v - 2A
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: AnyData ADU 635WA

Post autor: krystianb »

ryba825 Jeszcze polaryzacji gniazda brakuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ