TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

oldinek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-05-31, 14:56
Lokalizacja: Polska

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: oldinek »

Nie mam siły walczyć z Orange. Mieszam w Siedlcach około 80 tyś kudzi. Pójść do salonu Orange jest jeszcze gorzej. Wiem że na karcie jest nadruk LTE. Na telefonie karta jest wykrywana przyjmuje PIN ale nie lączy się z siecią Orange. Powiedziano mi że to karta tylko do internetu. A co do CDMA zasugerowałem się nim bo wyczytałem że to właśnie zakres Internetu radiowego. Jesli chodzi o polecony sprzęt to nie chcę za bardzo szaleć z kasą.
Chcę tylko wiedzieć czy dany sprzęt będzie działał w sieci radiowej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: matek451 »

Karta internetowa działa nie tylko w modemie ale też w telefonie. Jeśli nie łączy się z siecią to wygląda, że USIM jest nieaktywny. W Siedlcach jest zasięg LTE i 3G w Orange i to z niego warto korzystać a nie z wolnego CDMA. Potrzebujesz modemu/routera z LTE/3G. Ale najważniejsze to sprawdzić kartę Orange czy działa w LTE/3G. Pewnie wycieczki do salonu nie unikniesz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: ja.michal »

oldinek, w Siedlcach CDMA będzie marnie działać o ile w ogóle. Jest dziura jeśli chodzi o zasięg CDMA. Najlepiej sprawuje się tam HSPA+ DC i LTE. Wiem bo bywam czasem w tym mieście. ;)

Zaloguj się na Mój Orange i sprawdź jaką masz taryfę. Jeśli jest to Free Net to musisz mieć dostęp do wszystkich technologii. Dzwoń wtedy do BOK, przedstaw sytuację i niech ci aktywują dostęp do 2G/3G.

W salonie na Kilińskiego również powinieneś wszystko załatwić. Najlepiej do nich iść koło południa w środku tygodnia. Nie ma wtedy takich kolejek.
oldinek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-05-31, 14:56
Lokalizacja: Polska

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: oldinek »

Witam.
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi :)
Czyli czeka mnie wycieczka do salonu i już mi się włosy (których nie mam) na głowie jeżą.
Pozdrawiam wszystkich.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: ja.michal »

Spokojnie, tam nie biją. ;)
oldinek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-05-31, 14:56
Lokalizacja: Polska

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: oldinek »

ja.michal pisze:Spokojnie, tam nie biją. ;)
Tylko kazdy mówi co innego... Dam Wam znać jak sprawa sie przedstawia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TEST Axesstel MV400 z WI-FI

Post autor: matek451 »

Instrukcję dostałeś więc się jej trzymaj. W razie czego weź kartę ze sobą i niech konsultant sam spróbuje połaczyć się na niej z 3G/LTE w Orange.
Michaelpet

TEST Axesstel MV400 z WI FI

Post autor: Michaelpet »

No dla mnie crop 1:1 ma tylko jedna definicje. W kazdym razie test pokazuje, ze nie trafil sie u nas jeszcze ktos, kto by wyciagnal z tego sprzetu 100 mozliwosci...
ODPOWIEDZ