Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Post autor: krystianb »

mike_00 pisze:wtyk, kabel raczej nie ma nic do rzeczy skoro zasieg jest na maksa i po nizszej czestotliwosci dziala (edge 900Mhz)
Ma bardzo dużo, istnieje coś takiego jak dopasowanie falowe, przy kiepskim sygnał wysyłany z modemu ulegnie odbiciu i wróci do końcówki mocy, co dla niej jest bardzo niezdrowe.

A w ogóle modem loguje się do sieci? Niezalogowany modem potrafi cuda w zasięgu pokazywać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Post autor: YaHooo »

mike_00 pisze: wtyk, kabel raczej nie ma nic do rzeczy skoro zasieg jest na maksa i po nizszej czestotliwosci dziala (edge 900Mhz)
Oj ma i to wielkie znaczenie. Poza tym sama siła sygnału jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba mieć jeszcze dobrą jakość tego sygnału. No i pytanie dlaczego próbujesz odbierać sygnał 900MHz za pomocą anteny przeznaczonej na pasmo 2100MHz?
mike_00 pisze: nie wiem czy szukac innej firmy anteny, czy meczyc sie w wymiane (naprawe) tego modelu, a wchodzic kilka razy na dach w taka pogode, nie mam ochoty :)
Jeszcze nie jest powiedziane, że to wina anteny, tak więc nie ma co wymieniać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mike_00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-09, 12:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Post autor: mike_00 »

YaHooo pisze:No i pytanie dlaczego próbujesz odbierać sygnał 900MHz za pomocą anteny przeznaczonej na pasmo 2100MHz?

Mi wlasnie zalezy na 2100Mhz, napisalem tylko ze w nizszym pasmie 900 antena dziala, ciekawi mnie dlaczego.


Napisze krok po kroku o co mi chodzi.

Modem bez anteny zewnetrznej! przed polaczeniem z operatorem pokazuje zasieg 1 kreske WCDMA. Klikam POŁĄCZ, wybiera nr dostepu, wysyla autoryzacje i po 3 sekundach jest polaczenie i WCDMA zmienia sie na HSPA - 1 kreska - co jakis czas zrywa polaczenie (słaby sygnal)

Kupilem antene zewnetrzna i podlaczam.
Modem z antena zew. przed polaczeniem z operartorem pokazuje zasieg 5 kresek WCDMA. Klikam POŁĄCZ, wybiera nr dostepu i wysyla autoryzacje dluga, az wkoncu wyskakuje BLAD. (zasieg jest dobry ale nie wysyla i nie odbiera danych, nie zmienia sie na HSPA)


Z ciekawosci zmienilem ustawienie w programie na tylko GSM wtedy jest zasieg 5 kresek EDGE i wszystko dziala.

Sprzedawca zapewnia, ze antena dziala i nigdy nikt nie mial takiego problemu.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-12-10, 18:03 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-12-10, 18:02 przez mike_00, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Post autor: YaHooo »

mike_00 pisze: Mi wlasnie zalezy na 2100Mhz, napisalem tylko ze w nizszym pasmie 900 antena dziala, ciekawi mnie dlaczego.
Moim zdaniem jest coś nie tak. Nie powinieneś mieć tak silnego zasięgu na tej antenie dla pasma 900MHz.
mike_00 pisze: Sprzedawca zapewnia, ze antena dziala i nigdy nikt nie mial takiego problemu.
Jest jeszcze jedna możliwość. Uszkodzone złącze anteny w modemie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Antena 8dB UMTS/HSDPA CYBERTECH

Post autor: Tomek7 »

Miałem podobną sytuację z Orange,ale chodziło o odległość ok 11km i NodeB nie pozwolił nawiązać połączania.Natomiast bez anteny modem pracował na innej stacji która pozwoliła nawiązać połączenie mimo bardzo słabego zasięgu.
ODPOWIEDZ