Recenzja Huawei E182e Cyfrowy Polsat Hspa+

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
transm
### BAN ###
Posty: 63
Rejestracja: 2010-01-26, 21:01
Lokalizacja: łowicz

Recenzja Huawei E182e Cyfrowy Polsat Hspa+

Post autor: transm »

[center]Modem Huawei E182e[/center]


[center]Modem pochodzi z dystrybucji
Cyfrowy Polsat

Jest to pełen 3 zakresowy modem z aktywnym torem radiowym anteny zewnętrznej
UMTS/HSDPA/HSUPA/HSPA+ 850/900/2100MHz
EDGE/GPRS GSM 850/900/1800/1900MHz

Modemy e1820 z iplus i era posiadają tylko pasmo 2100MHz i nie maja aktywnego toru radiowego anteny zewnętrznej a szkoda!!

21 Mb/s 5.76 Mb/s
W przyszłości możliwość upgrade do 28.8Mb/s[/center]



[center]Skład zestawu
Modem Huawei e182e

Antena Magnetyczna AK PM/800/5 producent www.buro.pl

Instrukcja obsługi i instalacji

Wizytówka z nr tel w razie problemów

Ulotka promująca Panda Antivirus
[/center]


[center]Obrazek[/center]


[center]Oprogramowanie to przeróbka Mobile Partner.
Połączenie nawiązałem w domu na osiedlu domków
oddalone 10Km od BTS Skierniewice
[/center]

[center]Obrazek[/center]


[center]Test prędkości to stabilne 1 MB/s z serwera noc.gts.pl pisze tu z wnętrza mieszkania modem nie podłączony do anteny powyżej na fotce widać faktyczny stan
modem przełącza sie miedzy pasmem UMTS 850 900
cały test odbył sie w paśmie UMTS 850

Wykonam jeszcze kilka testów modem z antena na zewnątrz wewnątrz
oraz w z ruterem Huawei D100 frimware 108.
Wcześniej testowałem Cyfrowy Polsat na modemie Huawei E169(najnowsze frimware).
Połączenie HSDPA Max to 6MB/s w godzinach nocnych i rannych w dzień różnie max 3mb/s z tym ze modem był wpięty w D100 i znajdował się na parapecie gdzie sygnał był na poziomie -85-90 dbm
[/center]

[center]Poniżej fotki od lewej stan test cyfrowy polsat e182e w mieszkaniu potem modem z antena na parapecie[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

Testowałem wcześniej e1820 w sieci iplus prędkości były podobne a wszystko działo się na łodzi w świeżej infrastrukturze HSPA+ plusa i byłem pod wrażeniem lecz e1820 jak pisałem jest okrojony na potrzeby plusa wystarczający umts 2100 sporo było kłopotów z braku podłączenia anteny zew co wywołało zniechęcenie do tego modemu nie testowałem jeszcze sierry 309 jak by co test ukaże sie na łamach forum ogólnie modem sie nagrzewa cp i już prawie 2 godziny zjadł mi 6 komorowa baterie w d250 co trzyma mi śmiało z wifi 6 godzin non stop w necie, zapewne montaż go w komputerze stacjonarnym będzie luksusem
można spokojnie podłączyć antenę zewnętrzną magnetyczna parapet lub Yagi na pasmo 900Mhz np z DIPOL i uzyskać połączenie nawet na 20KM w zależności od obszaru zawieszenia anten zalesienia i urbanizacji terenu jak i samego ustawienia bts w mojej okolicy bts Aero2 sieje na ponad 20 km jest tez wysoko umieszczony jak i jego położenie geograficzne sprzyjające, za jakiś czas dodam i opisze jak działa z d100.Test wykonuje na potrzeby własne jak dla informacji forumowiczów co do oferty polsatu to myślę ze znajdzie swoich odbiorców w mieście jak i na wsi gdzie tarayfa 3GB + 9 GB noc zadowoli przeciętnego internauty mniej jego dzieci:)
Wielkie podziękowania dla rio bravo za udostępnienie sima testowego.

[center]20:10 28.04.2010[/center]



[center]
Bez obciążenia:

Badanie www.wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=53ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=42ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=40ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=38ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 38 ms, Maksimum = 53 ms, Czas średni = 43 ms


Z obciążeniem:

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=89ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=77ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=87ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=95ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 77 ms, Maksimum = 95 ms, Czas średni = 87 ms[/center]



[center]Obrazek

Obrazek




[/center]

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-04-30, 10:15 ]
Kasuję te duże czcionki, bo czytać się tego nie da np. na telefonie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez transm, łącznie zmieniany 2 razy.
Ryszard2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-01-25, 16:05
Lokalizacja: Białystok

Huawei E182E MIMO - stanowczo odradzam

Post autor: Ryszard2001 »

Użytkowanie Internetu Cyfrowego rozpocząłem w końcu stycznia 2011 r., korzystając z modemu E182E MIMO. Osiągane prędkości nie były oszałamiające, ale modem pracował poprawnie. Trudności zaczęły się w czerwcu, kiedy połączenie internetowe od czasu do czasu ulegało zerwaniu. Początkowo szukałem usterki na moich komputerach. Okazało się jednak, że połączenia ulegają zrywaniu na każdym komputerze, do którego podłączyłem modem.
Skierowałem modem do serwisu, który nie wykrył żadnej usterki. Nie znalazł jej także za drugim razem. Po trzecim skierowaniu modemu do serwisu otrzymałem rzekomo nowy modem, który w krótkim czasie przestał być wykrywany przez mój komputer. Podejrzewam, że nie był nowy. W każdym razie w sposób lekceważący klienta został mu przekazany przez serwis w kawałku plastiku. Zaniosłem go do punktu Cyfrowego Polsatu. Tam potwierdzono usterkę i skierowano modem do serwisu. Odpowiedź serwisu była standardowa: modem działa poprawnie. Druga próba skłonienia serwisu do naprawy modemu aktualnie trwa i pewnie skończy się fiaskiem. Czyli jest to w sumie piąta wizyta moich modemów w serwisie Huawei.
Miałem dotychczas możliwość wypróbowania w sumie pięciu modemów Huawei E182 E MIMO. Dwóch kolejnych „moich” i trzech zastępczych, serwisowych. Daje to możliwość wypowiedzenia się na temat ich cech i jakości Internetu Polsatu. Tym bardziej, że Internet ten uruchomiłem ostatnio, z rozpaczy, także na innych modemach.
Huawei E182E mimo to modem zawodny. Bardzo różna jest jakość anten w tych modemach, co często powoduje konieczność stosowania zewnętrznej anteny. Ona podnosi szybkość transmisji, ale nie zapobiega zrywaniu połączenia. Moje doświadczenie pokazuje, że wszystkie te modemy stosunkowo łatwo zrywają połączenie z siecią. Przynajmniej w takich, jakie u mnie panują. A nie są to warunki złe.
Ostatnio uruchomiłem Internet Cyfrowego Polsatu na Nokii E52 i na Samsungu Galaxy Note. Na Nokii Internet pracuje stabilnie i nie dochodzi do zrywania połączenia. Jednak telefon ten nie nadaje się do szerszego wykorzystania w tej roli z racji słabości kablowego połączenia z komputerem, które jest ograniczone do 0,5 Mb/s.
Zupełnie inne są warunki korzystania z Internetu Cyfrowego Polsatu na Note, gdy przekształca się go w hotspot.
Konsultanci Cyfrowego Polsatu twierdzą, że dla poprawnego funkcjonowania Internetu konieczny jest sygnał najwyżej -90 dBm. Note nie zrywa połączenia nawet jeśli używa się go w pomieszczeniu podnoszącym tłumienie do -105 dBm. Prędkość ulega obniżeniu, ale strony się wczytują.
Note nawet w najtrudniejszych warunkach nigdy nie zerwał połączenia z siecią i jest wyraźnie szybszy od E182E. Maksymalna prędkość na Huaweiu, jaką bardzo rzadko udało mi się uzyskać, wynosiła 6 Mb/s. Samsung często uzyskuje 8Mb/s. Huawei zwykle pracuje na 1-3 Mb/s. Samsung wykazuje się prędkością 2 Mb/s wyższą.
Wnioski.
Huawei E182E przynajmniej w wersji MIMO to bardzo słaby modem, obciążony dodatkowo pseudoserwisem, który klienta kompletnie lekceważy. Dla użytkownika oznacza kłopoty, wędrówki i poszukiwanie alternatywnych rozwiązań.
Ryszard
ODPOWIEDZ