Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

Otrzymałem dzisiaj tą antenę z 5m kabla, poprawiała mi zasięg Aero2 o 10 % (51%) i 3G T-Mobile z 0 do 30 %.
Miałbym jeszcze lepsze wyniki, ale konektor mi nie dochodzi do końca i czasem wypada.
Z ustawieniem jej, nie ma żadnego problemu, jest bardzo precyzyjna. Zestaw był kompletny, karta gwarancyjna z paragonem.
Jedyne zastrzeżenia mam do pudełka, było oklejone po razie, wszystko w środku latało, ale na szczęście wszystko w całości. :)
Nie wiem tylko, co znaczy ta naklejka ze strzałkami, czy to ma być do góry i do dołu czy poziomo na boki ta antena. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: YaHooo »

Linuxiarz pisze:Nie wiem tylko, co znaczy ta naklejka ze strzałkami,
Oznacza polaryzację anteny.
Linuxiarz pisze:czy to ma być do góry i do dołu czy poziomo na boki ta antena. ;)
Z tego co wiem to często są anteny nodeB w konfiguracji cross polaryzacyjne. Tu kąt jest -45 oraz +45*. Czasem można spotkać polaryzację pionową. Ale musisz ustawić tak aby mieć największe prędkości :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

YaHooo pisze:Czasem można spotkać polaryzację pionową. Ale musisz ustawić tak aby mieć największe prędkości :)
Ustawiłem ją na Południowy - Wschód na wysokości 6m przy domu. I mam 51% zasięgu Aero2, co mi pozwala uzyskać prędkość stabilną rzędu 5 Mb/s. 4G Play też poprawiło z 3% do 19%. Dobrze że <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> mniej kabla, bo by były większe straty jak kiedyś 10m z ATK-20.
Te wejście antenowe w modemach powinny być lepszej jakości, to znaczy wkręcany konektor, nawet gdyby to musiało być kosztem wielkości modemu. Gdy dociskam konektor jest 51%, ale po pewnym czasie konektor sam się wysuwa o milimetr i już kilka % mniej zasięgu. Na razie poratuje się taśmą izolacyjną. ;)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Yanusz »

Używasz tej anteny pod 900MHz? :zdziwko:
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

Yanusz pisze:Używasz tej anteny pod 900MHz?
Tak, póki co nic się nie dzieje, sygnał mam stabilniejszy i mocniejszy niż na gołym modemie.
Na jakim by paśmie nie działała, ważne że się nie buja jak ATK-20 i precyzyjnie można ją ustawić.
3G T-Mobile ładnie mi ściąga z 6,5 km 20-30%. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: YaHooo »

Linuxiarz pisze: Tak, póki co nic się nie dzieje, sygnał mam stabilniejszy i mocniejszy niż na gołym modemie.
Aż pewnego dnia modem przestanie działać ;)
Linuxiarz pisze: Na jakim by paśmie nie działała, ważne że się nie buja jak ATK-20 i precyzyjnie można ją ustawić.
I zwraca część mocy do modemu co powoduje większe nagrzewanie się i przeciążyć może stopnie wejściowe.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

YaHooo pisze:Aż pewnego dnia modem przestanie działać
Jak każdy inny, użytkowany systematycznie. Do Aero 2 używam samego modemu, gdyż sygnał mi w pełni wystarcza, do zapewnienia prędkości regulaminowej BDI. Ale też może tak być, że zmniejszy się zasięg i będę musiał się posiłkować anteną, którą jakby nie mówiąc już mam i daje ona jakieś efekty.
YaHooo pisze:I zwraca część mocy do modemu co powoduje większe nagrzewanie się i przeciążyć może stopnie wejściowe.
Nie ważne, ATK-20 musiałem wysoko dać, panelu już tak nie muszę, choć się powinno. Panelu nic mi nie buja na rurce w porównaniu z ATK-20.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: DejaVu »

Pijo pisze:U mnie przy 17 km od NodeB , panel 15 dBi Cybertecha, 10m kabla h155 poziom sygnału jest taki
Witam! a jak to jest z terenem u Ciebie? chodzi mi o to czy teren czysty czy zalesiony? Sam mieszkam w lesie ;) mam CDMA ale poszukuję alternatywnego internetu na kartę(w razie awarii) obecnie mam Orange Free na kartę jak również karty sim innych operatorów - jako modemu używam telefonu Samsung Wave , ale myślę nad zakupem Huwej e173u2+antena do BTS UMTS najbliżej jest 8km.bliżej są tylko GSM -czy z anteną panelową bym coś uzyskał?A sygnał EDGE mam taki:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: YaHooo »

Linuxiarz pisze:ak każdy inny, użytkowany systematycznie.
Wiesz co to jest dopasowanie energetyczne anten? Myślisz dlaczego tak ważne jest dopasowanie anteny do CB radia? Dla widzimisię projektanta, by wcisnąć kilka zwojów miedzi?
Linuxiarz pisze:Nie ważne,
Tylko potem nie płacz, że Ci modem szybko stracił życie ;)
Linuxiarz pisze:Panelu nic mi nie buja na rurce w porównaniu z ATK-20.
Dobrze zamontowana ATK20 nie powinna się bujać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

DejaVu pisze:czy z anteną panelową bym coś uzyskał?
Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. :)
YaHooo pisze:Wiesz co to jest dopasowanie energetyczne anten?
Nie, ale to nie ma znaczenia dla mnie. Bo jakby się tak trzymać zasad fizyki, musiałbym co chwilę zmieniać antenę na konkretne pasmo, co wiąże się z czasem i kosztami.
YaHooo pisze:Tylko potem nie płacz, że Ci modem szybko stracił życie
Spokojnie, modemów jest dużo na rynku w atrakcyjnych cenach. Nie ma definicji, ile żyje modem w użytkowaniu normalnym a ekstremalnym.
YaHooo pisze:Dobrze zamontowana ATK20 nie powinna się bujać.
Oczywiście, gdy mamy gdzie zamontować na dachu i mamy odpowiednie mocowania. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: YaHooo »

Linuxiarz pisze:Nie, ale to nie ma znaczenia dla mnie.
Widzisz dla Ciebie nie ma znaczenia, ale na forum nie będziemy pozwalać szerzyć herezji.
Linuxiarz pisze:Bo jakby się tak trzymać zasad fizyki, musiałbym co chwilę zmieniać antenę na konkretne pasmo, co wiąże się z czasem i kosztami.
Jak masz antenę na dane pasmo to z niego korzystasz. Nie ma po co bawić się w zmiany.
Linuxiarz pisze:Spokojnie, modemów jest dużo na rynku w atrakcyjnych cenach.
Jeśli chcesz wywalać kasę w błoto to Twoja sprawa, ale nie radź tego innym użytkownikom forum.
Linuxiarz pisze:Nie ma definicji, ile żyje modem w użytkowaniu normalnym a ekstremalnym.
Nie? Radzę poczytać sobie karty katalogowe dowolnych elementów elektronicznych. Zobaczysz czy stała praca w warunkach ekstremalnych nie zwiększa awaryjności.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Yanusz »

Widzę trochę się spam utworzył z temacie testu anteny, także z uwagi na to, że to mój temat, prosiłbym o pisanie do rzeczy. Podsumowując kilka powyższych postów napiszę tak:

<<<Antena Cybertech 17dBi nie jest wskazana do pracy w niskich częstotliwościach>>>
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
Linuxiarz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2011-06-03, 12:03
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: Linuxiarz »

Yanusz pisze:<<<Antena Cybertech 17dBi nie jest wskazana do pracy w niskich częstotliwościach>>>
I tego należy przestrzegać. Aczkolwiek, korzystam z niej na częstotliwości 900 MHz na własną odpowiedzialność w celu poprawienia, ustabilizowania zasięgu. Używanie tego typu anteny na niższe pasma, może doprowadzić do krótszej żywotności modemu, choć nie zostało to potwierdzone żadnymi dowodami, przypadkami.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Test anteny panelowej CYBERTECH 17dBi HSPA+/UMTS/HSDPA

Post autor: YaHooo »

Widzę trochę się spam utworzył z temacie testu anteny, także z uwagi na to, że to mój temat, prosiłbym o pisanie do rzeczy
Prośby swoje kieruj jednak w stronę użytkownika Linuxiarz, ponieważ on głosi herezje. Ja chcę je tylko naprostować.
może doprowadzić do krótszej żywotności modemu, choć nie zostało to potwierdzone żadnymi dowodami, przypadkami.
To, że czegoś nie widziałeś nie oznacza, że nie istnieje.

Tyle ode mnie w temacie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ