Cybertech 15dBi + Huawei E173

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mctl87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-09-15, 08:32
Lokalizacja: Końskie

Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: mctl87 »

W związku z niedawnym zakupem internetu od Plusa oraz anteny panelowej Cybertech 15dBi + 5 metrów kabla + router TP-LINK MR3220 oraz pomocą z waszej strony chciałem zdać małą relację co do mojej pierwszej styczności z internetem bezprzewodowym :)
W pierwszym dniu zaraz po zakupie wiedziałem że muszę postarać się o antenę - na samym modemie w pokoju topnetinfo ledwo wyświetlał EDGE z mocą sygnału w przedziale 20-30%. Na balkonie zaczęło łapać słaby UMTS, ale przecież nie będę w zimę na balkonie z neta korzystać :roll: Do najbliższego nadajnika mam 2 km chociaż tak naprawdę to ustawiłem antenę na drugi nadajnik, oddalony o jakieś 3,5 km bo podobnież lepszy, mniej obciążony i takie tam.
Po założeniu tematu w odpowiednim dziale i pomocy paru osób zdecydowałem się na antenkę 15dBi i choć początkowo myślałem o 17-tce to 15-tka wystarcza mi w zupełności.
Dostawa:
- antena dotarła praktycznie na drugi dzień :zdziwko:
- nie było w niej mocowania na ścianę pomimo, że takowe oczywiście zamówiłem :dobani:
- po krótkiej rozmowie i przedstawieniu problemu brakująca część została dosłana (już nie na drugi dzień ale i tak dobrze że doszła :brawa: )
Ogółem nie mam co do firmy Cybertech większych zastrzeżeń, polecałbym im jedynie dokładniej sprawdzać przesyłki, czy aby na pewno w środku jest wszystko co być powinno.
Montaż nie był bardzo problematyczny, dwie dziury na murze, dwie w oknach żeby przeciągnąć kabel no i parę minut żeby ustawić antenkę w kierunku nadajnika.

Obecnie praktycznie ciągle HSUPA z mocą sygnału 35-45% co przekłada się na poniższe wyniki:
Obrazek

Wynik w sumie średni bo dość często dochodzi do 5Mbit down i 2-2,5Mbit up, choć bywa że i spada do 2-2,5Mbit down i 1-1,5Mbit up ale to już baaardzo rzadko. Ping pozwala w większości przypadków grać on-line bez przeszkód (70-110ms). Choć rzadko to zdarzają się momenty (głównie w południe) że przez 2-3sekundy dziwnie skacze do 1500, widocznie duży ruch czy coś tam innego :P
Dopiero po montażu widzę, że mogłem zamówić 3 albo i 2,5m kabla ale w sumie nie żałuję - i tak jest dobrze a kabelek może się kiedyś przydać.
Muszę jeszcze spróbować kiedyś (nie wiem czy w tym roku :D ) zamontować antenkę z drugiej strony domu i nakierować na ten drugi nadajnik. Jeśli kiedyś do tego dojdzie to na pewno zdam raport :)

P.S Dołączę do posta jakoś na dniach parę zdjęć jak antenka się obecnie przedstawia.
Dzięki wszystkim za pomoc przy wyborze - okazał się jak najbardziej trafny :brawa:
Piotrex44
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2010-06-21, 09:52
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: Piotrex44 »

Nie wiedziałem gdzie dodać info więc podepnę się tutaj jeśli mowa o Cybertech 15dBi a mianowicie chodzi o to że antena naprawdę zdaje egzamin i można próbować na dalekie odległości max jaki udało mi się osiągnąć to ~40Km :ok: (linia prosta) co prawda nie udało się połączyć ale takowy wynik miałem:
Obrazek

Więc przy odległości ~30Km można próbować ważne aby antena była jak najwyżej u mnie 5m.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: YaHooo »

Piotrex44 pisze:max jaki udało mi się osiągnąć to ~40Km :ok: (linia prosta) co prawda nie udało się połączyć ale takowy wynik miałem:
Po prostu to są za duże odległości i nodeB nie pozwoli na zalogowanie się z tak wielkiej odległości.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: Yanusz »

Piotrex44 pisze:CID: 45374
Złapałeś sygnał ze Świdnika? :zdziwko:
Wow. Szacun dla anteny.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze: Wow. Szacun dla anteny.
Ja byłbym sceptyczny, że to zasługa anteny. Po prostu są bardzo dobre warunki propagacyjne i ramki beacon sobie lecą w siną dal :) Bo bez tego nawet najlepsza antena nic nie zdziała.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: Yanusz »

Yanusz pisze: Bo bez tego nawet najlepsza antena nic nie zdziała.
Gdyby to były Kujawy, albo chociaż Mazowsze, to pewnie tak, ale to Wyżyna Lubelska, gdzie teren jest niesamowicie pofalowany i czasem trudno jest złapać cokolwiek z 10km, a co dopiero z 40. :)
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Cybertech 15dBi + Huawei E173

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze:gdzie teren jest niesamowicie pofalowany i czasem trudno jest złapać cokolwiek z 10km, a co dopiero z 40. :)
Oczywiście :) Ja szczerze to nic nie złapałem z dalszej odległości niż 10km ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ