1043ND + Sierra 307 + Cybertech 17 / Antena GSM 20-elementow

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

1043ND + Sierra 307 + Cybertech 17 / Antena GSM 20-elementow

Post autor: r0siu »

Witam wszystkich serdecznie.

Od paru miesięcy jestem użytkownikiem internetu Play Online 99 (6Mbit/s) Na samym początku byłem posiadaczem Sierry 307 + Zalip CDW463AM ale było dość dużo problemów w tej konfiguracji o czym pisałem już na forum:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=33821
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=33203
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=31899

Na szczęście miałem w domu jeszcze router TP-Link TL-WR1043ND na którym co jakiś czas testowałem połączenia. Do marca br byłem bardzo rozczarowany. Na żadnym sprzęcie nie działo w 100% poprawnie. Ciągle były jakieś większe lub mniejsze problemy.

31.03.2012r pojawiło się nowe OpenWRT Gargoyle 1.5.4 (31074) i jest w nim wiele zmian które odczułem. Modem Sierra 307 działa bez żadnego problemu. Zero zrywania połączeń, zero zawieszania. Do dokładnego opisu zapraszam poniżej:

--------------------------------------------------------------------------

1043ND (OpenWRT) + Sierra 307

Jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi potrzebujących stabilności. Nowe oprogramowanie OpenWRT Gargoyle 1.5.4 (31074) wprowadza wiele zmian:


POZYTYWNIE
+modem sierra 307 wykrywany jest bez problemów
+połączenie jest nawiązywane błyskawicznie za równo na Cybertech 17 (2100) jak i Antena GSM 20 (900)
+nie zrywa połączenia
+po zaniku napięcia i restarcie sprzętu wszystko uruchamia się prawidłowo
+brak problemów w transmisji danych przez WI-FI między lapkiem a routerem (w niektórych wcześniejszych wersjach wywalało pingi przy minimalnych zakłóceniach innych sieci)

NEGATYWNIE
-nie zawszę pokazuje siłę sygnału "Siła sygnału: (brak danych)" Czasami wskazuje wygnał czasami nie.

--------------------------------------------------------------------------

Osiągi

Jak widać na screenach poniżej nawet pomimo wysycenia pasma na maxa pingi pozostają na bardzo dobrym poziomie.

SCREEN


--------------------------------------------------------------------------

Speedtest:

Prędkości jakie osiągam na speedtestach to chyba wszystko co oferuje play. Już więcej wysycić łącza nie da się. Widać tu jedną ważną różnicę. Na takich testach zawszę podczas sprawdzania mam wysokie pingi. Przy ściąganiu nawet na maxa są one mniejsze.

SCREEN 1
SCREEN 2


--------------------------------------------------------------------------

Ściąganie:

Podczas ściągania, chyba największą prędkością jaką się da na tym internecie, pingi pozostają na dość niskim poziomie jak na tą transmisje danych

SCREEN


--------------------------------------------------------------------------

Wysyłanie:

Wysyłanie to największy minus mobilnych internetów. Dość wolno i pingi z kosmosu. Ale pomimo tego nie zauważyłem żadnych problemów nawet przy wysyłaniu przez FTP. Nie ma zerwań ani błędów

SCREEN 1
SCREEN 2


Podczas testów pingi puszczałem do
-o2.pl
-kolegi z małej sieci radiowej (dość często obciążonej full z powodu wielu użytkowników na małym paśmie)
-routera 1043nd

Podsumowując:

1043ND + Sierra 307 jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W porównaniu do zalipa. Łącze jest bardziej stabilne w porównaniu z innymi urządzeniami.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: 1043ND + Sierra 307 + Cybertech 17 / Antena GSM 20-elementow

Post autor: YaHooo »

r0siu dzięki za test :ok:
r0siu pisze:Wysyłanie to największy minus mobilnych internetów. Dość wolno i pingi z kosmosu.
Zastanawiam się dlaczego tak masz. Jeśli przy maksymalny DL masz ładne pingi, to przy maksymalnym UL już takie coś. Ja osobiście na UL osiągałem ponad 1.5mb/s ale nie miałem takich pingów. W miarę normalnie dało się korzystać z internetu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ