Soft 3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta i działanie AERO 2

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kris68
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2010-02-14, 08:49
Lokalizacja: Bochnia

Soft 3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta i działanie AERO 2

Post autor: kris68 »

Kupilem dzisiaj router TP -Link MR 3420 wgralem najnowsze oprogramowanie i pliczek bin do obsługi modemu Huawei E3131 który posiadam do Aero 2 . Niestety router nie jest rozpoznawany z karta Aero @ co mnie smuci bo głownie dlatego go kupiłem. Czy jest ktos kto wie jak na orginalnym sofcie TP - Linka i Huawei 3131 mozna podłaczyc Aero 2. Na ktoryms forum czytalem ze firmware 3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta do tp-link MR3420 obsluguje Aero 2 w 3131. Ma ktos moze ten pliczek - jezeli tak bede wdzieczny o przyslanie na mail [email protected]. Podobno tam jest w opcjach do wyboru z polskich operatorów własnie AERO 2 . Chyba ze ktos ma inny pomysł zeby zmusic modem do wspolpracy z routerem MR 3420 i karta Aero 2 - chyba ze trzeba czekac - a moze cos przestawic ? Bede bardzo, bardzo wdzieczny za uwagi w moim poscie i jakakolwiek pomoc. Krzysztof.

EDYCJA / ROZWIĄZANIE

Tak wiec musiałem sobie poradzić z rozwiązaniem - może na razie nikt sie tym nie
zajmował a komuś sie przyda .

Wiec jezeli kupiliśmy b.dobry router TL-MR 3420 i mamy modem z PLAY -
HUAWEI E 3131 - możemy doskonale działać w 3 G takze na modemie z PLUSA HUAWEI
E 173 - jak sie okazuje najnowsze oprogramowanie na stronie wcale nie jest najlepiej dopracowane i ma braki - musimy sie posłużyć wersja oprogramowania BETA z Marca które niby ma mniej polskich operatorów ale przy ręcznym ustawieniu na darmowy PLAY doskonale łapie na Huawei 3131 Aero 2 i osiaga swoje maksymalne prędkości ( w miarę możliwości oczywiscie). Tak samo jak ustawimy w routerze modem Huawei E 173 Plusa za chwile bardzo ładnie śmiga nam net i mamy jasno niebieski kolor połączenia. Modemy w stosunku do tego co czytałem wcale nie sa prądozerne i u mnie bo tak wygodniej zeby sie modem nie wylamał są na 35 cm kabelku USB - żadnych problemów z sygnałem. Zanim podam linki napisze tylko ze moze ktos probować z najnowszym softem ze strony i plikiem bin do E 3131 ale AERO 2 na tym nie osiągnie.
Zeby już nie nudzić podaje linki , na wszelki wypadek dwa do oprogramowania i dwa do pliku bin do E 3131 :

3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta :

soft na DROPBOX 3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta

na serwerze GG soft 3.12.19 Build 120307 Rel.63030n Beta

Pliczek bin. Huawei_E3131_for_TP-LINK_3420 :

na DROPBOX pliczek bin do E 3131

na serwerze GG pliczek bin do E 3131

Żeby była jasność i ktoś nie zarzucił mi zawracania ludziom w głowach :

Ze strony TP Linka ani oprogramowanie ( ostatnie dostępne) :

Firmware Version:
mr3420v1_en_3_12_21_up(120523)

Hardware Version:
MR3420 v1 00000000

ani ich plik bin. do HUAWEI E 3131

nie udalo mi się mimo długich zabiegów zmusić modemu HUAWEI E 3131 i routera
TL - MR 3420 do współpracy z AERO 2 o co mi głównie chodziło natomiast wyzej opisane do pobrania pliki mi na to pozwoliły.
Moze nie mam wiedzy zeby softu ze strony TP - LINK zmusić do współpracy - i są ludzie którzy to potrafią - ale nikt tego dokładnie nie poruszył albo ja nie znalazłem - a bez stresu dzieki softom z moich linków AERO 2 na tym routerze jak i inne polskie sieci porządnie działaja. Owszem soft to BETA i chyba nie działa tam ten kolorowy wskaźnik sygnału - ale router rozpoznaje wreszcie modem i pisze wreszcie CONNECTING czego na sofcie firmowym uzyskać nie mogłem.

Byłbym świnią gdybym nie napisał z czyjej pomocy skorzystałem i od kogo są pliki więc wymienię ich niekoniecznie w kolejnosci alfabetycznej - mam nadzieje ze nikt mnie tu za to nie zabije ani nie dostane warna ale pomagałem sobie w pisaniu tego tutka - Forum mam nadzieje tu nie zabronionym : Elektroda.



model3100,
maox,
i oczywiscie jakubd którym serdecznie dziękuję i bez ich pomocy nie udało by mi sie uruchomic na tym sprzecie AERO 2. Dziekuję.


Może choć jednej osobie przyda sie mój opis i nie bedzie musiała biegać po róznych stronach - i tak bedę zadowolony - bo nieraz tu na forum ludzie mi pomogli więc i ja sie staram pomoc. Pozdrawiam Krzysztof.

P.S. Przepraszam za zdublowanie postu ale tamtego w spisie forum nie mogłem znaleźc - prosze moderatora w razie potrzeby o usunięcie zdublowanego postu i zostawienia go tam gdzie jest jego miejsce.



Na orginalnym firmowym sofcie wydanym 3 dni temu a wiec 23.07.2012r. o oznaczeniu 3.12.21 Build 120523 Rel.37880n sofcie tez juz bardzo dobrze dziala zarowno AERO 2 jak i iPlus.
Strona z softami :
TL-MR3420_V1_120523
ODPOWIEDZ