Test anteny LTE Sorensen 1800

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: zimplusowany »

Tak to u mnie wygląda na Sorensenie 17dbi+MR3420 V.2+HUB+E398
Obrazek
Do nadajnika 2,45 km, dobra widoczność, bez większych przeszkód terenowych. Borykam się jednak z problemem rozłączania modemu na WiFi. Aktywny HUB 2A nic w tej sprawie nie zmienił, najnowsza wersja softu z anglojęzycznej strony TP-Link też nic nie dała. Pozostaje chyba jeszcze tylko próba wgrania alternatywnego softu Gargoyle, ale zbyt wielkich nadziei sobie nie robię. Trzeba będzie pozbyć się tego routera i zainwestować w coś porządniejszego.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: penknife »

Jeżeli planujesz kombinować nadal z dotychczasowym sprzętem to wymień zasilacz routera na mocniejszy(więcej Amper i tyle samo Volt).
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: zimplusowany »

penknife pisze:Jeżeli planujesz kombinować nadal z dotychczasowym sprzętem to wymień zasilacz routera na mocniejszy(więcej Amper i tyle samo Volt).
Wzmocniłem dziś zasilanie (nowy zasilacz 2A - oryginał 1A) i zobaczę, jak teraz będzie się zachowywał router. Na szczęście już długo nie będę się męczył z MR3420. Zamówiłem używkę Dovado Tiny.
franzelot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-16, 19:21
Lokalizacja: Toruń

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: franzelot »

@ja.michal i tutaj był pies pogrzebany.
Podłączałem anteny do modemy w różnej konfiguracji, czyli bez anteny, z małą anteną domową (chyba 3 lub 5dBi) później jedno gniazdo modemu (polaryzacja pionowa) z tą anteną, do której link podałem wcześniej, później w to samo gniazdo kabel od polaryzacji pionowej, następnie oba gniazda modemu podłączone do anteny i także z zamianą polaryzacji.
Jeśli chodzi o poziomy sygnału z anteną zewnętrzną to -81dBi , 45% to był maks, ale podejrzewam że antena nie jest dobrze ustawiona. Najlepszy sygnał uzyskałem na tej małej domowej antenie -79dBI, 61%. Natomiast transfer wycisnąłem na zewnętrznej antenie 15/3,5Mbit. Chciałbym żeby było chociaż 20Mbit/s. Jak ustawiać antenę żeby jaki sygnał osiągnąć? Jeśli macie propozycje jakichś innych anten chętnie posłucham.
Link do screena z BTS i moim miejscem zamieszkania, mieszkam w Toruniu. Jakiekolwiek propozycje będą pomocne.
http://zapodaj.net/3aa6bf015fcd1.jpg.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

franzelot, skoro mieszkasz w Toruniu to sprawdź na jakiej częstotliwości łączysz się z LTE Playa. Play ma w Toruniu LTE na 1800 MHz , ale i 2100 MHz. Na 2100 MHz jest mniej i może wolniej działać. Równie dobrze może być odwrotnie.
franzelot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-16, 19:21
Lokalizacja: Toruń

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: franzelot »

No sprawdzę, tylko czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego po podłączeniu obydwu kabli do modemu transfer spadał?
Obydwa w informacjach mają LTE na 1800MHz, chyba wezmę na szybko jeszcze kartę T-Mobile do sprawdzenia, tylko, że Oni nie mają ciekawej oferty. I pomajstruję przy antenie, widzę, że jeszcze jest trzeci BTS w odległości 1,2km.
Jakiego poziomu sygnału szukać? Jaki powinien być mniej więcej? Mało dBi (tzn. bliżej zera skoro jest pokazywany w jednostkach ujemnych) i dużo %.
I co z propozycjami anten. Na oddanie tej mam jeszcze kilka dni.
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: elcidx »

A podłączałeś gniazda na odwrót? Bo polaryzacja tez ma znaczenie.
Tu jest podpis.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Spytaj sprzedawcę tej extra mocnej anteny o ile w ogóle zapewnia jakieś wsparcie. Już same obrazki na tej stronie Allegro "zachęcają " do zakupu( panienka i chata na fotach niczego sobie). Typowy nachalny marketing. Na widok czegoś takiego zamykam stronę bez czytania. Tak jak pisałem chińszczyzna no-name opakowana w polskie kolorowe pudełko.
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: elcidx »

40dBi
Nawet nie patrzyłem co masz no ale sory, jak kupiłeś taki szajs.
Zamiast w tej cenie kupić Cybertecha 15 dB dual mimo, no ale wiadomo, że 15 to mniej niż 40 i szkoda kasy :P

No to ja się nie dziwię Twoim problemom :)
Jak chcesz dobrą i sprawdzoną antenę to proszę: http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
Tu jest podpis.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: radius »

Czy to są jakieś żarty?!

Ta sama antena, lecz o różnym zysku?!

a) 15 dBi: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 76941.html

b) 17 dBi: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 09884.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

mantoch pisze:Czy to są jakieś żarty?!
Nie, to coś jak kreatywna księgowość, nikt nie sprawdzi różnicy 15 a 17dBi (bo kto normalny ma to czym zmierzyć) a 30 to po prostu na wzór konkurencji 2x15dBi.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: radius »

Czyli nie ma co zawracać sobie głowy i jak coś to kupować 15 dBi wierząc, że 17 dBi to ściema?
etopiryna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-01-11, 16:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: etopiryna »

Ale jedna jest bez przewodów a druga z przewodami.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: penknife »

Weź pod uwagę to czy antena ma wyprowadzone złącza na kable, czy od razu kable.
W pierwszym przypadku wymiana kabli wymaga tylko demontażu starych, montażu nowych kabli i zabezpieczeniu złącz przed wodą (taśma samo-[s]galwanizująca[/s]wulkanizująca).
W drugim otwieranie obudowy co wiąże się z utratą gwarancji producenta anteny, następnie wykonaniem montażu nowych kabli oraz złożenie anteny w całość.
Ostatnio zmieniony 2015-06-28, 18:20 przez penknife, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elcidx
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2014-08-26, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: elcidx »

W cybertechu masz normalnie przykręcane kable, i możesz z nimi robić co chcesz.
Tu jest podpis.
Blackber
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-17, 07:56
Lokalizacja: Danzig

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Blackber »

Co wy za dziwactwa piszecie? Przecież w Sorensenie macie gniazda do przewodów na zewnątrz.Gdzie w środku chcecie coś podłączać? Kable są osobno z wtykami N a nie na stałe.
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Penknife ,twojemu poprzednikowi chodziło chyba o to że na podanych wyżej aukcjach jest napisane że przedmiotem jednej z nich jest sama antena bez przewodów a na drugiej antena z 2 przewodami o dł.6m stąd różnica w cenie .
A po co uszczelniać złącze N ? To nie BNC i we wtyku masz przecież uszczelkę.N to złącze hermetyczne.
Co do Cybertecha to ma zarówno anteny z gniazdami antenowymi jak i z kablami na stałe.
Kable na stałe mają dużą zaletę: brak dodatkowego złącza powodującego tłumienie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Edgar23 pisze:A po co uszczelniać złącze N
Moim zdaniem warto każde złącze antenowe owinąć izolacją samowulkanizującą, po jej rozcięciu w razie potrzeby złącza wyglądają na zewnątrz jak nowe, zresztą wszechobecna chińszczyzna nie grzeszy jakością. Tak samo warto kabel w miejscu wejścia do złącza podwinąć taką taśmą, szczególnie w przypadku złącz zaciskanych.
Nie pomagam na PW!
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: penknife »

Edgar23, nie sprawdziłem linków aukcji wczoraj
wojteks ma rację zawsze lepiej zabezpieczyć złącza (przy modyfikacji dodatkowa czynność, a złącze z biegiem czasu pozostaje jak nowe)
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: cegulla »

Miał ktoś styczność z tym cudem ? Niby jakiś nowy produkt ;)

http://allegro.pl/antena-lte-sorensen-1 ... 70221.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Tak, było o nim wspominane na forum, nie polecam wyrobów tego niby duńskego producenta. Opis to bełkot marketingowy.
Nie pomagam na PW!
MajerM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-09, 09:18

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: MajerM »

Witam.

Jestem nowy na forum, na razie odczytałem cały ten temat gdyż interesował mnie zakup w miarę sprawdzonej anteny do LTE.
Mało nie skusiłem się na 40dBi :facepalm: ale po dojściu do połowy tematu, zdecydowałem się jednak na Sorensena.
Ponieważ potrzebuje anteny, która zbierze sygnał z około 7km (nad morzem) zdecydowałem na najmocniejszą 17dBi, a dokładnie : Antena LTE MIMO Sorensen 17dbi 8m SR-17Pdla graczy (czy jest to tylko marketing, ciężko powiedzieć, przetestuję to Wam powiem).
Dodam, że szukałem również w google podpowiedzi, ale to dopiero bełkot, każdy ma swoje przemyślenia i nie wielu powie zdecydowanie "tak" lub "nie".
W tym temacie przynajmniej kilku użytkowników, w tym Andrzejz78 - Guru bezprzewodowy, poleciło anteny tego producenta.

Dla tych którzy mówią, że Sorensen nie wystawia paragonów itp, od lutego 2015 roku Sorensen jest firmą zarejestrowaną w Polsce.
Na alledrogo podany jest NIP i można sobie w CEDIG sprawdzić. Co do paragonów, to Sorensen nie miał obowiązku ich wystawiać ze względu na polskie prawo, jeśli sprzedawał w zeszłym roku anten klientom prywatnym za mniej niż 1666,67 netto miesięcznie (narastająco do 20tys rocznie), to i w tym roku będzie sprzedawał bez paragonu, zgodnie z prawem.
Andrzejz78, kupował od tego samego Pana Marcina Ślusarczyka, mającego firmę obecnie gdzieś w Kielcach.

Mam nadzieję, że antena do mnie dotrze w stanie: szczelnym, izolowanym, hermetycznym! i że parametry będą faktycznie takie jak chwali się tym producent. Gdy będę miał antenę na miejscu oraz przetestowane połączenie u mnie i nad morzem to powiem Wam jak się spisuje.
koks1970
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-01-12, 17:57
Lokalizacja: opole

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: koks1970 »

Ale ściema. Tak jak cała firma Sorensen z Danii której nie było i nie ma. Teraz firma przeniosła się do Polski i nazywa się sorensen-polska (albo to filia tej nie istniejącej sorensen). Kłamie od początku. I na dodatek jakieś nowe prawo weszło dla firm? Każdy orze jak może.
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Brylant19 »

Nie wiem co wam odbija z tą Danią.
Gościu powiedział że jest z Danii? Nazwa firmy kojarząca się z czymś solidnym to zabieg marketingowy i często wykorzysywany(patrz kruger & matz). Polska w nazwie firmy dodaje w domyśle rozmiaru firmie i sprawia wrażenie, że za firma stoi poważny światowy koncern.

Za to nie można nikogo oskarżać, ludzie.

Co do tego Pana który prowadzi Sorensena to muszę powiedzieć że jest uczciwy i wszystko ok w mojej transakcji przebiegło. Ale jest trochę bajkopisarz,choć pozytywnie:-)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: krystianb »

Brylant19 pisze:Nie wiem co wam odbija z tą Danią.
Poszukaj sobie starych aukcji, albo starszych zdjęć tyłu anteny z logiem "sorensen inc." i co było pod nim napisane.
Zdaje się, że "producentowi" który wtedy naklejał nalepki gdzieś w garażu jakaś instytucja dobrała się do zadka i nagle "made in denmark" znikło z nalepek. Jak dobrze poszukasz to i na aktualnych aukcjach znajdziesz jedno zdjęcie ze starą nalepką.
Ale musisz się pospieszyć, bo ów rzeczony "producent" nasze forum czyta i mam też podejrzenia, że pisze przynajmniej z kilu kont. Parę nawet bana dostało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Mario80 »

MajerM pisze:Witam.

Jestem nowy na forum, na razie odczytałem cały ten temat gdyż interesował mnie zakup w miarę sprawdzonej anteny do LTE.
Mało nie skusiłem się na 40dBi :facepalm: ale po dojściu do połowy tematu, zdecydowałem się jednak na Sorensena.
Ponieważ potrzebuje anteny, która zbierze sygnał z około 7km (nad morzem) zdecydowałem na najmocniejszą 17dBi, a dokładnie : Antena LTE MIMO Sorensen 17dbi 8m SR-17Pdla graczy (czy jest to tylko marketing, ciężko powiedzieć, przetestuję to Wam powiem).
Dodam, że szukałem również w google podpowiedzi, ale to dopiero bełkot, każdy ma swoje przemyślenia i nie wielu powie zdecydowanie "tak" lub "nie".
W tym temacie przynajmniej kilku użytkowników, w tym Andrzejz78 - Guru bezprzewodowy, poleciło anteny tego producenta.

Dla tych którzy mówią, że Sorensen nie wystawia paragonów itp, od lutego 2015 roku Sorensen jest firmą zarejestrowaną w Polsce.
Na alledrogo podany jest NIP i można sobie w CEDIG sprawdzić. Co do paragonów, to Sorensen nie miał obowiązku ich wystawiać ze względu na polskie prawo, jeśli sprzedawał w zeszłym roku anten klientom prywatnym za mniej niż 1666,67 netto miesięcznie (narastająco do 20tys rocznie), to i w tym roku będzie sprzedawał bez paragonu, zgodnie z prawem.
Andrzejz78, kupował od tego samego Pana Marcina Ślusarczyka, mającego firmę obecnie gdzieś w Kielcach.

Mam nadzieję, że antena do mnie dotrze w stanie: szczelnym, izolowanym, hermetycznym! i że parametry będą faktycznie takie jak chwali się tym producent. Gdy będę miał antenę na miejscu oraz przetestowane połączenie u mnie i nad morzem to powiem Wam jak się spisuje.
Antena zakupiona?
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: st128 »

Witam, dziś przetestowałem antenke Sorensen LTE 17dbi 1800mhz lte od uzytkownika Sorensen-polska ,osiągi podobne do cybertecha 15dbi dual pane lte.na dodatkowy plus mozna zaliczyc jej odpinane kable na wtyk N.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Mario80 »

radius pisze:Czy to są jakieś żarty?!

Ta sama antena, lecz o różnym zysku?!

a) 15 dBi: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 76941.html

b) 17 dBi: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 09884.html
Post troche stary, ale od sprzedawcy otrzymalem taka oto odpowiedz dotyczaca roznic:
"Między innymi odległością dipoli od ekranu a więc i kątem widzenia".

Ile w tym prawdy i co to daje?? Nie wiem.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: zurek »

st128 pisze:Witam, dziś przetestowałem antenke Sorensen LTE 17dbi 1800mhz lte od uzytkownika Sorensen-polska ,osiągi podobne do cybertecha 15dbi dual pane lte.na dodatkowy plus mozna zaliczyc jej odpinane kable na wtyk N.

W Cybertechu też możesz zamówić antenę ze złączami N...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: zurek »

Mario80 pisze: Post troche stary, ale od sprzedawcy otrzymalem taka oto odpowiedz dotyczaca roznic:
"Między innymi odległością dipoli od ekranu a więc i kątem widzenia".

Ile w tym prawdy i co to daje?? Nie wiem.

Tego to Ci nikt nie powie ... Czy to jest tylko bełkot marketingowy czy prawda :)
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ODPOWIEDZ