Test anteny LTE Sorensen 1800

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Kiedyś widziałem a teraz udało mi się kupić za 169zł antenę Sorensen LTE-1800 na Allegro.To moja trzecia po IAPT i Cybertech dualna panelowa antena LTE.
Co w zestawie: Antena,cybant i opaski,kable 2x4m (krótkie jak na antenę zewnętrzną).

Test wykonałem za pomocą zestawu:router Edimax lt-6408n i modem ZTE MF-821 z kartą Cyfrowego Polsatu.
Miejsce: Kielce-teren gęsto zabudowany ok 3 km od nadajnika.

Test z zestawem postawionym na parapecie bez anteny zewnętrznej:
Obrazek

Prędkości w zupełności zadowalające zarówno do serfowania po sieci jak i oglądania filmów ale gdzie slogany z reklam: 100MBit/s :)

Szybkie podpięcie anteny za oknem,przeciągnięcie bardzo krótkich kabli z zestawu i ...koniec. W zestawie nie ma konektorów do modemu.Więc wycieczka na miasto,zakupy za 18 zł i sukces-podłączone.
Odpalam router a prędkość spadła :(
I tu kolejny zawód: okazuje się że kąt widzenia anteny jest o wiele mniejszy niż podawane przez producenta 30 stopni.Trzeba dość precyzyjnie ustawić.
Po korekcie (w 5-ciu próbach) prędkości wzrosły:
Obrazek

Nadal nie ma 100 MBit/s :( Ale w porównaniu do anteny IAPT 17dbi ta wypada super a ma tylko 14,6 dbi.Nieco lepsza od produktu Cybertecha na downloadzie, ale w porównaniu do konkurencji na produkcie Sorensena bardzo mocno w górę idzie upload.Mogę bez mała powiedzieć że mam łącze symetryczne :)
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Norfnet pisze:Nadal nie ma 100 MBit/s :(
I nie będzie, zapomnij o takich wynikach w realnych warunkach.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

To wiem-napisałem raczej dla ironii.Ciekawi mnie natomiast ile tak w realu można wyciągnąć?
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Norfnet pisze:ile tak w realu można wyciągnąć?
Masz dobre wyniki, dla sportu i lepszego wyniku zamieszkaj w stacji bazowej.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Norfnet, daj jakiś link do tego producenta/anteny.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Kupiłem na Allegro.Babka z mojego miasta i odebrałem osobiście.Poszukam ulotki z pudełka.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Norfnet pisze:Sorensena bardzo mocno w górę idzie upload
Dobre ustawienie i dopasowanie anteny
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Norfnet, ok. Dzięki.

Andrzejz78, dopasowanie sprzęt-antena jest bardzo ważne. Przekonałem się po swojej małej dookólnej.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:dopasowanie sprzęt-antena jest bardzo ważne
To podstawa szczególnie przy nadawaniu Do odbioru wystarczył by kawałek drutu ;)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

No i ma ktoś jakiegoś linka do tej anteny? ? Jakoś szukam i nie mogę na nic trafić
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: patryk7588 »

wojteks pisze:I nie będzie, zapomnij o takich wynikach w realnych warunkach.
Ja wiem że jesteśmy na naczelnym forum wciskającym wszystkim usługi od Orange, ewentualnie wychwalające pseudo-sieć Play którego LTE działa z prędkością 3G pozostałych operatorów.... ale mógłbyś chociaż nie pisać takich bajek...

Tu są testy Plusowego LTE --> http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=150, są wyniki dochodzące i do 100 jak i do 150 Mb/s...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-05-31, 11:09 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-05-31, 10:09 przez patryk7588, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

W przeciwienstwie do ciebie jestem uzytkownikiem wszystkich operatorow i moje doswiadczenie jest w tym temacie wieksze.Opinie opieram na niezaleznych testach.Bajkopisarstwo to twoja domena
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: atento »

Andrzejz78 pisze:No i ma ktoś jakiegoś linka do tej anteny? ? Jakoś szukam i nie mogę na nic trafić
To chyba ta
http://allegro.pl/antena-dual-lte-14-db ... 94983.html

Kolega z pierwszego tematu jak odłączy ten badziewny router to i prędkości zapewne wzrosną.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

patryk7588 pisze: są wyniki dochodzące i do 100 jak i do 150 Mb/s.
Takich osiągów w realnym użytkowaniu nie da się utrzymać, są na naszym forum wpisy z takimi prędkościami (to tylko test) ale jest też wiele wpisów gdzie użytkownicy LTE mają prędkości niższe niż w HSPA+.
patryk7588 pisze:ale mógłbyś chociaż nie pisać takich bajek
To nie bajka, to realny świat.
patryk7588 pisze:że jesteśmy na naczelnym forum wciskającym wszystkim usługi od Orange
Mam własne doświadczenia z Plusem/CP i wrócę do nich tylko gdy będzie internet/telefon za darmo od nich.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

atento pisze:To chyba ta
Dzięki :ok:
Szukałem w grafikach googla i nic a to na takim allegro jest
Nie mam LTE ale chyba kupię ją do testów w 3G
patryk7588 pisze:wciskającym wszystkim usługi od Orange
Nikt nikomu nic nie wciska tylko proponuje to co akurat u niego dobrze działa
Miałem neta Plusa (3G) osiem lat i zamiast się poprawiać było coraz gorzej W ostatnich miesiącach 5Mb/s to było max co się dało wyciągnąć Po zmianie na Orangę (3G) mam praktycznie cały czas 30Mb/s + znacznie lepszą ofertę niż miałem w Plusie
U kogoś innego może być odwrotnie więc będzie zachwalał innego operatora Plus poszedł w reklamę i efekty widać dziś w prędkościach
wojteks pisze:wrócę do nich tylko gdy będzie internet/telefon za darmo od nich
Byle nie wprowadzili "kapcia" ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Kolega @patryk7588 to funboy Plusa i do niego nie trafiają argumenty, że w innych lokalizacjach jego ukochany operator może działać kiepsko. Jego argument to DL 142Mb/s na LTE Plusa i tak ma być wszędzie. Cóż miłość bywa ślepa. Ja wybieram ofertę, która jest dla mnie najlepsza.Obecnie to LTE bez limitu w Play za darmo. A że DL" tylko" stabilnie15Mb/s , nie jestem fanem prędkości dla sportu i przechwałek. Szkoda, że tylko jeszcze 7 m-cy. Po nowym roku wybiorę znowu najkorzystniejszą opcję nie kierując się sentymentami. Może to będzie T-Mobile, Orange a nawet CP(Plus). W mobilnym wszystko szybko się zmienia :) Może i Plus wróci do czasów z Ipluspobieraczem.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: patryk7588 »

Sam jesteś funboy matek, wszędzie piszesz na jedno kopyto że tylko Orange i Orange...
To że w Plusie jest dwa razy większy limit na LTE niż na 3G chciałeś zgłaszać do UKE, UOKIK, a nawet donieść o tym Jarosławowi Kaczyńskiemu.... ale że Playowe 200GB działa tylko na LTE już dla Ciebie problemem nie było.... Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Co do dzielenia klientów na lepszych i gorszych w zależności od technologii to inaczej byś mówił gdybyś nie miał tego sławnego "142Mb/s"i LTE. LTE bez limitu( po 200GB wcale nie zwalnia) w Play jest za darmo i to jest zasadnicza różnica z Plusowym 2Xwięcej na LTE z "nędznym limitem 50GB w nocy". Gdyby nie działania konkurencji ; Play z LTE, zmiany w T-mobile czy rabaty w Orange to Plus nie dałby ci tych 2xLTE. Orange doradzam ludziom , którzy mieli CDMA a teraz są w zasięgu NetWorks i mogą zyskać duże transfery za niewielkie pieniądze i to dla nich jest najlepsza , naturalna opcja. Dodam, że sam mam też internet CP czyli właściciela" twojego Plusa i T-mobile z HSPA+DC. Jak zdobędziesz doświadczenie w tym temacie to może przejżysz na oczy, że nie warto darzyć ślepą miłością jednego operatora. Ja w każdej ofercie staram się zauważać plusy i minusy. Czego tobie życzę.Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Panowie, upuście trochę pary z kotłów ok? ;)

Nie ma złych i dobrych operatorów. Wszystko zależy od warunku. Ostatnio Orange i Play są polecane bo mają taką a nie inną ofertę. Teraz jednak lepsza pojawiła się w T-Mobile. Oczywiście jeśli mowa o kosztach. Sam teraz nie wiem co zrobić z łączem bo umowa w Orange się kończy, a internet zaczął chodzić tragicznie gdzie dla porównania Play na kartę chodzi bardzo dobrze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: matek451 »

Podzielam zdanie, dlatego wybieram to co dla mnie najlepsze w danej chwili. Ale słowa kolegi, że nasze forum jest miejscem reklamy Orange czy Play uważam za nadużycie. Zresztą podobne, prowokacyjne posty zamieścił w dwóch wątkach. Na dodatek te jego posty nic do nich nie wnoszą. Podobnie jak w tym, który dotyczy anteny LTE i tego się trzymajmy. Antena jak napisał kolega-autor spisuje się dobrze i to jest najważniejsze a nie jakieś bzdety o osiąganiu rekordów na jedynym słusznym LTE w Polsce.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Wrócę jeszcze pośrednio do tej anteny Antena jest sprzedawana bez kabli więc trzeba je we własnym zakresie zorganizować Na szczęście mam dwa kable antenowe ale jeden jest bez wtyku N
Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/wtyk-typu-n-na-kabel- ... 50817.html

Miał już ktoś styczność z takim rozwiązaniem?
Ewentualnie jak to się sprawuje w użytkowaniu?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Ile ja bym dał za taki wtyk kilka lat temu jak antenkę budowałem. Nigdzie tego nie mogłem dostać, a już w ogóle wersji FME. Chyba teraz też ciężko z takim FME.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

W opisie aukcji nie było mowy o kablach ale odbierałem osobiście i dostałem nawet nie upominając się. Kable o dł 4m a więc bez rewelki ale są w komplecie.Jedyne czego nie było to konektory do modemu.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: kmy »

ja.michal pisze:Chyba teraz też ciężko z takim FME
O taki chodzi?
http://www.conrad.pl/Styk-skr%C4%99cany ... &pi=741363
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Nie.
Przyłącze zaciskowe ułatwia instalację tego wtyku FME.
Nie widziałem kmy skręcanego FME.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

atento pisze:Kolega z pierwszego tematu jak odłączy ten badziewny router to i prędkości zapewne wzrosną.
A jaki router polecacie do modemu ZTE MF-821 lub Huawei e398 ? Oczywiście w podobnej cenie.Bo za 400 czy 700 zł to przy osiąganych prędkościach nie kalkuluje mi się dla kilku Mbit/s dokładać kilku stów.
Ostatnio zmieniony 2014-05-31, 10:11 przez Norfnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Udało mi się kupić tą antenę za 169 zł nową w pudełeczku z logo Telia.Wyniki są podobne jak u autora.Łącze zrobiło się powiedzmy symetryczne. Bardzo poprawił się upload,i to kilkunastokrotnie. Mieszkam pod Poznaniem i do najbliższego nadajnika mam ok 7 km w dość trudnym terenie.Download wzrósł około 3 krotnie.Teraz pakiet w Cyfrowym Polsacie wydaje mi się być nieco mały bo wszystko mocno przyspieszyło.
Co ciekawe pomimo że pisze że to LTE 1800 to na Orange 3G zasięg na modemie Huawei e173u-2 poprawił się bardzo mocno i dzięki temu prawie w całości przeszedłem na batony Lion :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Edgar23 pisze:Co ciekawe pomimo że pisze że to LTE 1800 to na Orange 3G zasięg na modemie Huawei e173u-2 poprawił się bardzo mocno
Na 1800 ma (lub powinna mieć) największy zysk
2100 leży w pobliżu więc i na to pasmo się nadaje choć zysk jak i dopasowanie będzie gorsze

[ Dodano: 2014-06-09, 07:26 ]
Edgar23 pisze:Udało mi się kupić tą antenę za 169 zł
A mi się udało wytargować 130zł z przesyłką :hyhy:
Jak dojdzie to napiszę to i owo o tej antenie
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Antena dotarła Wszystko zafoliowane czyli nówka sztuka

Obrazek

Dlugość kabli 4m raczej nie jest odpowiednia ale dla routerów pod dachem powinna być dobra Całość wykonana dość starannie Dodam że złożona jest w taki sposób że mogłem zajrzeć do środka :hyhy: i... nie zobaczyłem tam płytki drukowanej :cfaniak:

Na chwilę obecną pogoda nie pozwala na montaż anteny na dachu
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Dobra cena :)
I tak twierdzę że nie przepłaciłem bo warta.
ODPOWIEDZ