Mobile mini WiFi 3G router no name Hame A1 Hame A15

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateush
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2014-12-09, 15:41
Lokalizacja: małopolskie

Mobile mini WiFi 3G router no name Hame A1 Hame A15

Post autor: mateush »

Posiadam taki router i chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat tego sprzętu.

Na rynku występuje on pod różnymi nazwami. Prawdopodobnie oryginalnie jest to produkt Hame. Oto kilka wersji:

Hame A1 (z power bankiem):
Obrazek

Hame A2 (z pojemniejszym power bankiem):
Obrazek

Hame A15 bez power banka:
Obrazek

Media Tech ICON MT4214 (Hame A1):
Obrazek

Overmax Area (Hame A1):
Obrazek

Oraz jako zupełne no name, np:
Obrazek

Ja posiadam wersję bez brandu i bez baterii (praca stacjonarna).
Obrazek

Zdecydowałem się na zakup głównie ze względu na cenę (około 29zł z wysyłką) oraz kompatybilność z modemem ZTE MF669.
Router trafił do mnie z oprogramowaniem w wersji 2.1.3.8. Domyślnie ustawiony był język Chiński, ale dosyć łatwo można przełączyć na ENG.
Nie posiadam niestety własnego screena:
Obrazek

Największą wadą tego routera, a jak się okazało oprogramowania 2.1.3.8 było to, że połączenie z siecią można było uzyskać w następujący sposób.
  • podłączenie samego routera do zasilacza
    czekanie aż zacznie migać niebieska dioda informująca o gotowości urządzenia
    podłączenie modemu
Po jakimś czasie połączenie z siecią było zestawiane. Jeśli połączenie z siecią się nie powiodło należało wyjąć modem i podłączyć z powrotem.

Zacząłem interesować wnętrzem urządzenia. Na pokładzie jest Ralink RT5350F.
Obrazek
Okazało się, że można zainstalować OpenWRT:
http://my-embedded.blogspot.com/2013/12 ... 5350f.html
Ale ja poprzestałem na aktualizacji firmware. Najpierw wgrałem wersję 2.1.4.4. Było jeszcze gorzej. Router nie wykrył nawet mojego modemu. Później próbowałem wgrać oprogramowanie 2.1.3.9, chyba najpopularniejsze. Niestety w połowie downgrade'u wyskakiwał error. Pewnie dlatego że aktualizacje wykonywałem hardcorowo - przez WiFi. Za którymś razem się udało.
Jakie korzyści daje oprogramowanie 2.1.3.9?
Przede wszystkim idealnie działający auto dial-up. Połączenie jest wznawiane aż do skutku, po resecie router łączy się z siecią 3G bez konieczności wyjmowania modemu.
Z zasilaczem 5V 1A (wtyk micro USB) sprawuje się bardzo dobrze.

Zdjęcia których użyłem pochodzą z Internetu, część z nich jest mojego autorstwa
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 18:14 przez mateush, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ