ZTE MF283+ z Orange

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

piotr3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-21, 19:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: piotr3k »

Witam, czy w Orange dalej zakładają simlocka na ten router?
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

Tak zakładają. Aczkolwiek zdarzają sie egzemplarze bez simlocka :)

Edit.

Widze ze w sieci Plus/Cyfrowy Polsat ten róuter również w sprzedaży i nawet lepiej opisany (wiecej szczegółów).
Chciałem troszke wyedytować pierwszy post ale "nie idzie" w związku z tym wkleje tu:



Cechy i funkcje

Router pracujący w technologii LTE pozwalającej na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n
4 porty LAN
Możliwość podłączenia anteny zewnętrznej (2 gniazda typu SMA)
Zarządzanie routerem poprzez stronę (WebGUI)
Obsługa zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2
Przycisk na obudowie do łączenia w trybie WPS
Firewall, usługi filtrowania MAC, blokowania URL, NAT, DHCP, UPnP, DMZ

Specyfikacja

Wbudowany modem LTE/HSPA+:
LTE Cat 4 (DL do 150 Mbit/s, UL do 50 Mbit/s)
DC-HSPA+ (DL do 42 Mbit/s, UL do 5.76 Mbit/s)
Wspierane częstotliwości:
LTE FDD 2600/1800/DD800 MHz,
DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS 2100/900 MHz
EDGE/GPRS 1900/1800/850/900 MHz
Porty:
SIM: mini SIM
1 x RJ45 - WAN/LAN 10BaseT/100BaseTX
3 x RJ45 - LAN 10BaseT/100BaseTX
2 x RJ11 - gniazda telefoniczne (do podłączania telefonów stacjonarnych. UWAGA: urządzenie nie wspiera VOIP. Żeby móc realizować połączenia telefoniczne wymagana jest aktywna usługa połączeń głosowych na karcie SIM.)
1 x USB 2.0 (Typ A) - port USB służy jedynie do celów serwisowych.
2 x SMA - antena zewnętrzna (antena nie jest w zestawie)
Wi-Fi: 802.11 b/g/n 2.4 GHz, obsługa do 31 użytkowników
Zużycie energii: maks. 9 W
Zasilanie: 12 V; 1,5 A
Wymiary: 195 x 150 x 55 mm
piotr3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-21, 19:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: piotr3k »

Trafił mi się bez, więc może już nie zakładają.
Awatar użytkownika
jedrek007111
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2010-08-31, 10:08
Lokalizacja: spądoszyn

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: jedrek007111 »

Mój też nie ma simlocka
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: moll47u »

Czy można skonfigurować ten modem w trybie bridge - tak by dawał np po lan zewnętrzy ip dla jednego urządzenia?
Jeśli nie ma takiej funkcjonalności to który modem LTE takową ma (ze "stacjonarnych, z doczepianymi antenami?)

Mam router DrayTek Vigor 2930V z 2 portami WAN - w jeden wpięta Neostrada (5-6mbit ;-( ) w drugi ruter tp-link 1043 z wpiętym modemem lte (10/10 mbit).
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: luckd »

Czy ten router będzie działał na lte800 w orange?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: radius »

Przeczytaj dokładnie pierwszy post. Szczególnie linię: "LTE/4G: 1800/2600 MHz".
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ja.michal »

Jest podobno byk w specyfikacji od Orange. Podobno ten sprzęt obsługuje LTE800.
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

guliwers pisze: Urządzenie po kablu jest spięte z Asusem RT-N18U

A ZTE muszę restartować bo traci połączenie i wtedy nawet nie mogę wejść w ustawienia routera a ikonki na nim się świecą (nie migają)
Cześć,
Mam dokładnie taki sam problem, do modemu po kablu mam podpięty router ASUS RT-N10U i siec regularnie wiesza się, do tego stopnia, ze muszę ZTE wyłączyć z prądu i ponownie włączyć.

Wczoraj odkrylem jednak coś nowego, ZTE zawiesza się jak mam do niego podpięty router po łączu Ethernet, jednak w tym samym czasie mogę się do niego połączyć z kompa po wifi i on działa. Nie zadowala mnie to, ale sugeruje, że coś jest nie tak z częścią dotyczącą gniazd Ethernet.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, to że ZTE w 100% zawiesza się po Ethernecie jak tylko odpalam ściąganie gry z battle.net. Po podłączeniu się do ZTE przez wifi (nawet jak przez Ethernet nie działa) nie ma tego problemu i mogę całą grę ściągnąć.

Próbowałem wpinania we wszystkie gniazda w ZTE i ten problem występuje w każdym z nich.

Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ja.michal »

Banalne pytanie, ale czy IP routerów są różne?
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

oczywiście, że tak

przecież cała konfiguracja działa, tylko od czasu do czasu zawiesza się i wtedy tylko wyłączenie i włączenie zasilania pomaga
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: astrin »

Mnie też się chyba trafiła jakaś felerna sztuka. Ping na karcie Orange, przy połączeniu LTE, skacze od kilkudziesięciu do kilkuset ms. Na karcie Play w LTE oraz w Orange HSPA+ DC ten problem nie występuje.

BTS Orange w odległości 6 km, antena 1800 MHz 15dBi MIMO + 5 m kabla, widoczność pomiędzy anteną i BTS'em.
ZTE MF283+ pokazuje tylko siłę sygnału -57 dBm.
Odczyt z Huawei B593s-22:
RSSI:-57
RSRP (dBm):-82
RSRQ (dB):-6

Przy połączeniu LTE, po włączeniu ściągania, maksymalnie obciążającego łącze, połączenie zawiesza się i konieczny jest restart routera. 2 razy w nocy router sam się zrestartował. Dodatkowo maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 50 Mb/s.
Po zmianie routera na B593s-22 ping to stabilne kilkadziesiąt ms, prędkość 90 Mb/s.

Przywracałem router do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało. Router zakupiony z najnowszą wersją softu. Problem z pingiem występuje także bez podłączonej anteny, przy połączeniu komputera kablem jak i po wi-fi. Router działa stabilnie na HSPA+ DC. Przy pobieraniu danych przez kilka godzin nie zawiesił się, ani nie zrestartował.

Zauważyłem też, że podczas maksymalnego obciążenia łącza, w przypadku połączenia LTE nie da się korzystać z interfejsu routera, strony się nie otwierają, przy połączeniu HSPA+ DC otwierają się powoli. Po zatrzymaniu pobierania wszystko wraca do normy.

Podejrzewałem, że za brak stabilności i zaniżoną prędkość transferu może odpowiadać przesterowany sygnał, ale jego parametry chyba to wykluczają.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: MarcinNS »

A po co wy podpinacie do tego dodatkowy router?
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

bo w porownaniu do tomato nie ma on praktycznie zadnych mozliwosci konfiguracji
karol12_124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-03, 22:49
Lokalizacja: Opoczno

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: karol12_124 »

skraburski pisze:
guliwers pisze: Urządzenie po kablu jest spięte z Asusem RT-N18U

A ZTE muszę restartować bo traci połączenie i wtedy nawet nie mogę wejść w ustawienia routera a ikonki na nim się świecą (nie migają)
Cześć,
Mam dokładnie taki sam problem, do modemu po kablu mam podpięty router ASUS RT-N10U i siec regularnie wiesza się, do tego stopnia, ze muszę ZTE wyłączyć z prądu i ponownie włączyć.

Wczoraj odkrylem jednak coś nowego, ZTE zawiesza się jak mam do niego podpięty router po łączu Ethernet, jednak w tym samym czasie mogę się do niego połączyć z kompa po wifi i on działa. Nie zadowala mnie to, ale sugeruje, że coś jest nie tak z częścią dotyczącą gniazd Ethernet.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, to że ZTE w 100% zawiesza się po Ethernecie jak tylko odpalam ściąganie gry z battle.net. Po podłączeniu się do ZTE przez wifi (nawet jak przez Ethernet nie działa) nie ma tego problemu i mogę całą grę ściągnąć.

Próbowałem wpinania we wszystkie gniazda w ZTE i ten problem występuje w każdym z nich.

Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?
Mam dokładnie ten sam problem, ZTE spięty z MR3420 i gdy np robię speedtesta i prędkość pobierania przekroczy 40Mbps wywala sieć na LANie, gdy podłącze siędo niego przez WiFi wszystko działa jak należy :/ Można coś z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: wojteks »

karol12_124 pisze:Można coś z tym zrobić ?
Wymiana MR3420 na coś lepszego powinna pomóc.
Nie pomagam na PW!
karol12_124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-03, 22:49
Lokalizacja: Opoczno

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: karol12_124 »

wojteks pisze:
karol12_124 pisze:Można coś z tym zrobić ?
Wymiana MR3420 na coś lepszego powinna pomóc.
Ale to nie wina MR'a tylko ZTE :) Laptop podłączony bezpośrednio po LANie do ZTE też traci internet, po wifi działa.
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

U mnie niestety problem dalej się utrzymuje :( Chyba zgłoszę usterkę do Orange, może po prostu mam uszkodzony MF283+
karol12_124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-03, 22:49
Lokalizacja: Opoczno

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: karol12_124 »

skraburski pisze:U mnie niestety problem dalej się utrzymuje :( Chyba zgłoszę usterkę do Orange, może po prostu mam uszkodzony MF283+
Raczej mało prawdopodobne, mam dokładnie to samo co u ciebie, przy dużej prędkości pobierania przestaje działać LAN w ZTE.. Pomaga tylko restart przez WWW przez WiFi albo odłączenie na chwilę z gniazdka :/
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Patryk56 »

Ja mam podobne problemy, ale nie potrzeba dużej prędkości. Router się rozłącza nawet w spoczynku, jest jakiś niestabilny. Teraz zastanawiam się co kupić w zamian - byle sprzęt działał bez zawiech ...
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

karol12_124 pisze:
skraburski pisze:U mnie niestety problem dalej się utrzymuje :( Chyba zgłoszę usterkę do Orange, może po prostu mam uszkodzony MF283+
albo odłączenie na chwilę z gniazdka :/
u mnie router jest na strychu :( na szczescie mam bezpiecznik na strych pod ręką :D
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: samboman »

Z tego co widzę to po zaniku zasilania ten router sam się włącza, ale nie łączy się automatycznie z LTE. Trzeba się do niego zalogować i kliknąć "Połącz".
Jest jakiś sposób aby temu zaradzić, czy pozostaje jedynie UPS?
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

U mnie łączy się automatycznie.
Wejdz w ustawienia -> Ustawienia sieci ->Ustawienia Połączenia
i sprawdz czy masz Tryb połączenia WAN ustawiony na automatyczny

U mnie problemy występują dalej, ale jak jest cieplej to jakby mniej.

Pozdr.
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: samboman »

A tryb połączenia WAN odpowiada w tym urządzeniu za łączenie z LTE? Muszę to sprawdzić..
U mnie nie występuje problem opisywany przez Ciebie, nigdy się nie zawiesza itp. Mam za to niekiedy zaniki w napięcia w sieci i wtedy rozłącza mi się połączenie LTE.

pozdrawiam
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

tak, WAN to LTE w tym przypadku
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ksx4system »

Dino pisze: Simlock Orange fabrycznie.
Dino pisze: Zdjęcie simlocka przez Orange 77 zł zgodnie z regulaminem (do 24 h)
Zdjęcie simlocka przez simlock24.pl 59 zł 25 min ( podajesz IMEI robisz przelew DotPay otrzymujesz maila i SMS wkładasz "obca karte do routera" wpisujesz wygenerowany kod i juz).
Obrazek
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ppludrok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-09, 17:37

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ppludrok »

Dzień dobry wszystkim, chciałbym prosić o pomoc. Sprawa pilna więc błagam, nie opieprzajcie mnie, że już było, że nie tu bo temat mega pilny a poza tym ja totalnie zielony jestem. Proszę o wyrozumiałość :)
Router jak w temacie z internetem Orange. Od dwóch dni palą się 3 lampki (zasilanie, wifi i trzecia 3g/4g ale ta ostatnio na czerwono. Na kompie komunikat połączenie zabezpieczone. Net nie działa na żadnym kompie. Reset nie pomaga, wyłączenie również. Pomoc techniczna Orange twierdzi, że problem z ruterem. Salon Orange twierdzi, że reklamacja trwa całe tygodnie a ja potrzebuję na już już już :( Co robić? Znacie jakiś serwis w Łodzi ewentualnie możecie polecić mi jakiś tani ruter co by internet (bezprzewodowo) hulał już jutro?
Dziękuję :)
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ml13 »

Jakiś Tani mobilny router, moze znajdziesz na szybko. koszt airboxa to około 100zł, tylko kupuj wersje 2 plus bo 2 moze ma wps ale wifi ma słabe i mam z nim osobiście niemiłe doświadczenia. Ewentulnie e5372 którego bardzo polecam, służu mi 2 lata i wciąż niezastąpiony (mimo utopienia, upadków itd...). Czerwona lampka moze sie swiecic gdy nie podałeś kodu pin lub podałeś zły, pozdrawiam.
Obrazek
ppludrok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-09, 17:37

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ppludrok »

Ruter działa. Dzięki. Zawiesił się i trzeba było go jeszcze raz na stronie uruchomić. THX
Slartibartfast
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-28, 12:19

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Slartibartfast »

Witajcie,
To mój pierwszy post na forum :)
Mam ten router (w wersji już bez USB) w Orange, proszę o pomoc w rozwiązaniu następujących problemów:

1. Od kilku dni dioda 3G/4G mruga w cyklu 2x niebieski +2x czerwony (szybko) - nie zauważyłem wpływu na działanie netu. Restart nie pomaga

2. Jak w tym routerze zmienić nazwę sieci LAN? Na Liveboxie zmieniając SID wifi zmieniała się również nazwa LAN, tu mam "fabryczny nieczytelny ciąg znaków typu CG0F... (nie pamiętam dokładnie). To może przez fakt, że MF283+ ma opcję multiSID, której nie miał Livebox, ale brak zmiany LAN jest denerwujące (ogólnie konfiguracja uboga)

3. Jakie anteny dokupić do MF283+ na LTE800 (ale i do pozostałych częstotliwości)? Na razie nie planuję wyprowadzać poza budynek, tylko zamontować bezpośrednio na routerze (mam sygnał w okolicach -70 dBm)
ODPOWIEDZ