ZTE MF283+ z Orange

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darecki54321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-28, 18:38
Lokalizacja: Ełk

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: darecki54321 »

Witam

Mam problem z routerem ZTE 283 i anteną MIMO. Podłączyłem modem bez anteny na parapecie w pokoju i łapało mi DC - HSPA + na 2 kreski . ( mieszkam 6 km od najbliższego BTS a i większego miasta jakim jest EŁK ). Prędkość w speedtescie pokazywało około 20Mbps, ale strasznie nie stabilnie. Prędkość była już satysfakcjonująca, ale w planach miałem kupić antenę. Wybór padł na antenę ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 10m przew. wtyk SMA 800-3000MHz z DIPOLA . Dzisiaj podłączyłem kable z anteny do modemu i ku mojemu zaskoczeniu podniosła się jedna kreska zasięgu, moc sygnału wzrosłą z 101 - 103 dBi na 91 - 93 dBi natomiast prędkość w speedtesie wynosi teraz około 10 Mbps. Nie wiem o co chodzi . Liczyłem że złapie LTE. Znajomy ostatnio testował orange z podobnym modemem tylko innej firmy z anteną panelową i łapało mu LTE budynku o 50 metrów oddalonym od mojego. Czy jest możłiwość w tym modemie wymusić tylko LTE ? Nie mogę tego nigdzie znaleźć na stronie konfiguracyjnej modemu. Może ktoś ma jakieś pomysły . Z góry dzięki . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

Wpisujesz w przeglądarke:
-http://192.168.0.1/
-login domyślny to "admin"
-jeżeli pokaże ci sie komunikat o dostepnej aktualizacji to zrób najpierw,jezeli nie to możesz działać dalej.
-ukaże sie strona głowna z lewej strony naciskasz :"Rozłącz"( trzeba sie rożłaczyć żeby zmienić ustawienia sieci,
-następnie zakładka Ustawienia/Ustawienia Sieci/Wybór sieci zmień tam na "tylko LTE" i naciśnij "Zastosuj"
- I TERAZ WAŻNE, JEŻELI POKAŻE CI SIE BRAK SIECI/BRAK SYGNAŁU TO WŁACZ SPOWROTEM AUTOMATYCZNY WYBÓR POTWIERDZAJĄC "ZASTOSUJ",
- wejdz w ustawienia napisz parametry Siła sygnału,Wersja oprogramowania,Wersja firmware.
-Jeżeli jest ok i masz sygnał i napis u góry LTE to w zakładce "Strona głowna" naciśnij "Połacz"


Powodzenia, pisz o postepach.
darecki54321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-28, 18:38
Lokalizacja: Ełk

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: darecki54321 »

A jak się ma ta antena logarytmiczna do tego routera ? Właśnie czytam że logarytmiczne są beznadziejne do LTE .
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

Zapewne antena to kiszka ale moze w twoim terenie sie sprawdzi.
Napisz jak przebieglo przelaczanie na lte?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: matek451 »

Kupiłeś wielozakresowy szmelc , jedyny efekt jaki uzyskałeś to poprawa sygnału około 10dB. Jest to związane z tym , że przeniosłeś punkt poboru sygnału na zewnątrz stąd ta poprawa o około 10dB, po prostu wyeliminowałeś tłumienie ścian. Na 2100 MHz ta antena z 10m przewodem H-155 ma zerowy o ile nie ujemny zysk( teoretyczny 4dBi jest pochłaniany przez straty na kablu i złączach). Do LTE1800 też się nie nadaje.Oddaj jak najprędzej.
darecki54321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-28, 18:38
Lokalizacja: Ełk

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: darecki54321 »

Matek451 jaką antenę na moje warunki bys wybrał ???

[ Dodano: 2015-07-29, 16:27 ]
OK . zmieniłem na tylko LTE w routerze i łapie bez problemu LTE 1 - 2 kreski ( przeważnie jedna ) . Pobieranie 12 Mb upload około 2Mb . ping 29 - 32 . Zmieniam antenę i zoabczymy wtedy co będzie
dzięki za pomoc DINO
lucaa44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-08-04, 17:04
Lokalizacja: wrocław

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: lucaa44 »

Witam
Zamówiłem niedawno internet mobilny LTE w orange z ruterem domowym o którym mowa w tym temacie czyli zte mf283+. Ten ruter polecił mi sprzedawca jako sprawdzony. Jutro dostanę sprzęt + aktywacje.
Po przeczytaniu tego tematu(i kilku innych w sieci) mam mieszane uczucia co do tego rutera.

Polecacie w ogóle ten ruter czy lepszy byłby Alcatel One Touch Home H850? Macie jakieś doświadczenie z tym drugim? W orange jest dostępny dopiero od niedawna, mało kto go testował, mało info o nim w sieci.(jeden z ciekawszych linków: alcatel-h850)

Mam 14 dni na zwrócenie sprzętu, więc mogę jeszcze zmienić na alcatela(albo w ogóle zrezygnować).
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

Uzywam od kilku miesiecy w domu. Jest ok a szczegolnie po aktualizacji jaka wydal zte/orange.
W pracy mam 3 takie urzadzenia wszystkie pracujace z antenami dual LTE (od uzytkownika SIATA100 z allegro), jedna sztuka od orange z karta orange, a pozostale 2sztuki sa z poza dystrybucji orange (z innym softem bez simlocka) działajace z RBM. Nie ma sie do czego przyczepic stabilnie i fajnie wszystko dziala. <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> taki zestaw antena (siata100) + MF283+ bedzie dzialac dla LTE1800 i HSPA-DC 2100 bez problemu.
titan88
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2015-07-11, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: titan88 »

Ja mialbym prosbe o screeny z ustawien routera. Pytanie, czy da sie przestawiac prace anten z wbudowanej na zewn. i w tryb automatyczny? Co do simlocka, czy ktos probowql go zdjac poprzez zmiane firmware na openmarket? Czy orientujecie sie czy tak sie da?
darecki54321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-28, 18:38
Lokalizacja: Ełk

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: darecki54321 »

Ja nie znalazłem ustawienia pozwalającego zmienić prace anteny z wbudowanej na zewnętrzną .
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

titan88 pisze:Ja mialbym prosbe o screeny z ustawien routera. Pytanie, czy da sie przestawiac prace anten z wbudowanej na zewn. i w tryb automatyczny? Co do simlocka, czy ktos probowql go zdjac poprzez zmiane firmware na openmarket? Czy orientujecie sie czy tak sie da?


Screeny z menu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gigaherc
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-08-27, 16:29
Lokalizacja: TM

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Gigaherc »

Jako ze kończy mi się umowa na orange free net , zasypywano mnie telefonami z oferta przedłużenia wraz z "no limit lte" i routerem zte 283+ , czy komuś udało się osiągnąć lejek na lte ?
anka277
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-30, 14:13

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: anka277 »

Jak się włącza wi-fi na tym routerze?
nikisz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-10, 22:42

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: nikisz »

podpinając 4 komputery do wyjść lan router zaczyna dziwnie się zachowywać ......raz jest net raz niema ......co kilka minut na porcie 1 ukazuje mi się komunikat kabel odłączono......kabel podłączono i tak wkoło po wypięciu z portu 1 net działą ok pozostałe kompy też ......jak się przyjrzałem z tyłu port 1 opisany jest kalo lan/wan i chyba coś zaczyna głupieć ten router po wpięciu 4 kompa w ten port ... jakieś pomysły i propozycje ...jan
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: wojteks »

Dokupić switch?
Nie pomagam na PW!
piotr3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-21, 19:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: piotr3k »

Witam, czy w Orange dalej zakładają simlocka na ten router?
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: Dino »

Tak zakładają. Aczkolwiek zdarzają sie egzemplarze bez simlocka :)

Edit.

Widze ze w sieci Plus/Cyfrowy Polsat ten róuter również w sprzedaży i nawet lepiej opisany (wiecej szczegółów).
Chciałem troszke wyedytować pierwszy post ale "nie idzie" w związku z tym wkleje tu:



Cechy i funkcje

Router pracujący w technologii LTE pozwalającej na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n
4 porty LAN
Możliwość podłączenia anteny zewnętrznej (2 gniazda typu SMA)
Zarządzanie routerem poprzez stronę (WebGUI)
Obsługa zabezpieczeń WEP, WPA, WPA2
Przycisk na obudowie do łączenia w trybie WPS
Firewall, usługi filtrowania MAC, blokowania URL, NAT, DHCP, UPnP, DMZ

Specyfikacja

Wbudowany modem LTE/HSPA+:
LTE Cat 4 (DL do 150 Mbit/s, UL do 50 Mbit/s)
DC-HSPA+ (DL do 42 Mbit/s, UL do 5.76 Mbit/s)
Wspierane częstotliwości:
LTE FDD 2600/1800/DD800 MHz,
DC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS 2100/900 MHz
EDGE/GPRS 1900/1800/850/900 MHz
Porty:
SIM: mini SIM
1 x RJ45 - WAN/LAN 10BaseT/100BaseTX
3 x RJ45 - LAN 10BaseT/100BaseTX
2 x RJ11 - gniazda telefoniczne (do podłączania telefonów stacjonarnych. UWAGA: urządzenie nie wspiera VOIP. Żeby móc realizować połączenia telefoniczne wymagana jest aktywna usługa połączeń głosowych na karcie SIM.)
1 x USB 2.0 (Typ A) - port USB służy jedynie do celów serwisowych.
2 x SMA - antena zewnętrzna (antena nie jest w zestawie)
Wi-Fi: 802.11 b/g/n 2.4 GHz, obsługa do 31 użytkowników
Zużycie energii: maks. 9 W
Zasilanie: 12 V; 1,5 A
Wymiary: 195 x 150 x 55 mm
piotr3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-21, 19:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: piotr3k »

Trafił mi się bez, więc może już nie zakładają.
Awatar użytkownika
jedrek007111
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2010-08-31, 10:08
Lokalizacja: spądoszyn

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: jedrek007111 »

Mój też nie ma simlocka
moll47u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: moll47u »

Czy można skonfigurować ten modem w trybie bridge - tak by dawał np po lan zewnętrzy ip dla jednego urządzenia?
Jeśli nie ma takiej funkcjonalności to który modem LTE takową ma (ze "stacjonarnych, z doczepianymi antenami?)

Mam router DrayTek Vigor 2930V z 2 portami WAN - w jeden wpięta Neostrada (5-6mbit ;-( ) w drugi ruter tp-link 1043 z wpiętym modemem lte (10/10 mbit).
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: luckd »

Czy ten router będzie działał na lte800 w orange?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: radius »

Przeczytaj dokładnie pierwszy post. Szczególnie linię: "LTE/4G: 1800/2600 MHz".
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ja.michal »

Jest podobno byk w specyfikacji od Orange. Podobno ten sprzęt obsługuje LTE800.
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

guliwers pisze: Urządzenie po kablu jest spięte z Asusem RT-N18U

A ZTE muszę restartować bo traci połączenie i wtedy nawet nie mogę wejść w ustawienia routera a ikonki na nim się świecą (nie migają)
Cześć,
Mam dokładnie taki sam problem, do modemu po kablu mam podpięty router ASUS RT-N10U i siec regularnie wiesza się, do tego stopnia, ze muszę ZTE wyłączyć z prądu i ponownie włączyć.

Wczoraj odkrylem jednak coś nowego, ZTE zawiesza się jak mam do niego podpięty router po łączu Ethernet, jednak w tym samym czasie mogę się do niego połączyć z kompa po wifi i on działa. Nie zadowala mnie to, ale sugeruje, że coś jest nie tak z częścią dotyczącą gniazd Ethernet.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, to że ZTE w 100% zawiesza się po Ethernecie jak tylko odpalam ściąganie gry z battle.net. Po podłączeniu się do ZTE przez wifi (nawet jak przez Ethernet nie działa) nie ma tego problemu i mogę całą grę ściągnąć.

Próbowałem wpinania we wszystkie gniazda w ZTE i ten problem występuje w każdym z nich.

Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: ja.michal »

Banalne pytanie, ale czy IP routerów są różne?
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

oczywiście, że tak

przecież cała konfiguracja działa, tylko od czasu do czasu zawiesza się i wtedy tylko wyłączenie i włączenie zasilania pomaga
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: astrin »

Mnie też się chyba trafiła jakaś felerna sztuka. Ping na karcie Orange, przy połączeniu LTE, skacze od kilkudziesięciu do kilkuset ms. Na karcie Play w LTE oraz w Orange HSPA+ DC ten problem nie występuje.

BTS Orange w odległości 6 km, antena 1800 MHz 15dBi MIMO + 5 m kabla, widoczność pomiędzy anteną i BTS'em.
ZTE MF283+ pokazuje tylko siłę sygnału -57 dBm.
Odczyt z Huawei B593s-22:
RSSI:-57
RSRP (dBm):-82
RSRQ (dB):-6

Przy połączeniu LTE, po włączeniu ściągania, maksymalnie obciążającego łącze, połączenie zawiesza się i konieczny jest restart routera. 2 razy w nocy router sam się zrestartował. Dodatkowo maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 50 Mb/s.
Po zmianie routera na B593s-22 ping to stabilne kilkadziesiąt ms, prędkość 90 Mb/s.

Przywracałem router do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało. Router zakupiony z najnowszą wersją softu. Problem z pingiem występuje także bez podłączonej anteny, przy połączeniu komputera kablem jak i po wi-fi. Router działa stabilnie na HSPA+ DC. Przy pobieraniu danych przez kilka godzin nie zawiesił się, ani nie zrestartował.

Zauważyłem też, że podczas maksymalnego obciążenia łącza, w przypadku połączenia LTE nie da się korzystać z interfejsu routera, strony się nie otwierają, przy połączeniu HSPA+ DC otwierają się powoli. Po zatrzymaniu pobierania wszystko wraca do normy.

Podejrzewałem, że za brak stabilności i zaniżoną prędkość transferu może odpowiadać przesterowany sygnał, ale jego parametry chyba to wykluczają.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: MarcinNS »

A po co wy podpinacie do tego dodatkowy router?
skraburski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-03-22, 11:10

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: skraburski »

bo w porownaniu do tomato nie ma on praktycznie zadnych mozliwosci konfiguracji
karol12_124
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-07-03, 22:49
Lokalizacja: Opoczno

Re: ZTE MF283+ z Orange

Post autor: karol12_124 »

skraburski pisze:
guliwers pisze: Urządzenie po kablu jest spięte z Asusem RT-N18U

A ZTE muszę restartować bo traci połączenie i wtedy nawet nie mogę wejść w ustawienia routera a ikonki na nim się świecą (nie migają)
Cześć,
Mam dokładnie taki sam problem, do modemu po kablu mam podpięty router ASUS RT-N10U i siec regularnie wiesza się, do tego stopnia, ze muszę ZTE wyłączyć z prądu i ponownie włączyć.

Wczoraj odkrylem jednak coś nowego, ZTE zawiesza się jak mam do niego podpięty router po łączu Ethernet, jednak w tym samym czasie mogę się do niego połączyć z kompa po wifi i on działa. Nie zadowala mnie to, ale sugeruje, że coś jest nie tak z częścią dotyczącą gniazd Ethernet.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, to że ZTE w 100% zawiesza się po Ethernecie jak tylko odpalam ściąganie gry z battle.net. Po podłączeniu się do ZTE przez wifi (nawet jak przez Ethernet nie działa) nie ma tego problemu i mogę całą grę ściągnąć.

Próbowałem wpinania we wszystkie gniazda w ZTE i ten problem występuje w każdym z nich.

Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić?
Mam dokładnie ten sam problem, ZTE spięty z MR3420 i gdy np robię speedtesta i prędkość pobierania przekroczy 40Mbps wywala sieć na LANie, gdy podłącze siędo niego przez WiFi wszystko działa jak należy :/ Można coś z tym zrobić ?
ODPOWIEDZ