Modem SonyEricsson GC79

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Modem SonyEricsson GC79

Post autor: Adamgl »

Karte kupiłem na allegro w cenie 190zł nową z simlockiem na siec Plus. Obecnie korzystam na niej z usługi Plus simdata.

1) Dane karty
- Model: SonyEricsson GC79
- Technologie: GPRS/WLAN
- Szybkości: do 53,6 kb/s (GPRS), do 11 Mb/s (WLAN)
- Praca w sieciach GSM/GPRS (900/1800/1900 MHz) oraz dodatkowo HSCSD
- Interfejs Wireless LAN IEEE 802.11b
- Gniazdo PCMCIA Typ II
- Klasa 10 GPRS (4+1 lub 3+2)
- Obsługa faksów
- Wiadomości tekstowe SMS

- Dostępność: obecnie karta jest dostępna tylko u operatora Plus w usłudze iPlus


Karta zapakowana była w pudełko podobne do takich jak na płyty DVD
Obrazek

W środku pudełka znajduje się płyta instalacyjna z programem Plus Menager w wersji 1.2 , skrócona instrukcja instalacji, karta gwarancyjna, oraz modem
Obrazek

Modem posiada dodatkowo własne małe metalowe opakowanie służące do przenoszenia
Obrazek

A oto karta
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tył karty modemowej z miejscem na kartę sim
Obrazek

Kartę należy umieścić w przeznaczonym do tego gnieździe PCMCIA
Obrazek
Obrazek

Karta SE GC79 umożliwia nam niestety połączenia tylko poprzez GPRS szybkość jaka osiągam na niej to minimum miałem 50 kb/s nie jest to jakaś duża szybkość ale do chodzenia po stronach takich jak allegro, forum, sprawdzanie e-maila przez wp działa całkiem dobrze najlepiej sprawdza się na komunikatorach takich jak gg co ciekawe udało mi się nawet przeprowadzić rozmowę przez Skypa co aż mnie zdziwiło. Obecnie korzystam na nim z usługi iPlus simdata czyli płace za 100kb 0,03gr. Wyszło mi to za godzinę około 2zł, zależy jakie strony się otwiera. Więc jak widać nie są to zbyt duże szybkości ale to normalnej pracy wystarczają.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem SonyEricsson GC79

Post autor: zDaleKi »

Dziękujemy za pierwszą recenzję :)
Myślę, że będzie to bardzo dobry początek dla recenzji urządzeń do przesyłu danych.

Czekamy na następne recenzje.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Modem SonyEricsson GC79

Post autor: NewWalk »

Fajny opis.

Też kiedyś brałem pod uwagę ten modem + simdata z plusa. Ale w końcu postawiłem na abonament.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
crow6
Stały użytkownik forum
Posty: 113
Rejestracja: 2006-04-26, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem SonyEricsson GC79

Post autor: crow6 »

W środku pudełka znajduje się płyta instalacyjna z programem Plus Menager w wersji 1.2 , skrócona instrukcja instalacji, karta gwarancyjna, oraz modem
Nalezy dodac, ze sterowniki daja tylko pod Win2K i WinXP.
Do Win9x i WinME trzeba sobie sciagnac ze strony SE (dobrze jest tez sciagnac ich menagera bo jest o niebo lepszy od iPlusa).

Na linuksie chodzi bez problemow. Modem jest podlaczany to tty, do WLANu trzeba ndisy zainstalowac i tez dziala :]
Gott ist ein Popstar ]:->
kast6
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-22, 12:45

Re: Modem SonyEricsson GC79

Post autor: kast6 »

Trzeba tez jeszcze dodac że windows Xp musi byś koiecznie z service packiem II bo nie wykryje poprawnie kraty. Bedzie wariował, cudował na minutę połączy się z siecią a potem lipa. (przynajmniej u mnie takie cuda się działy)...
ODPOWIEDZ