Option GlobeTrotter Combo Edge z WLAN

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Option GlobeTrotter Combo Edge z WLAN

Post autor: Jaco »

Ja postaram sie opisać tę kartę z którą prawie zacząłem przygodę z internetem.Karta Option GlobeTrotter Combo Edge z Wlan

Opis

Modem umożliwia bezprzewodowy i bezpieczny dostęp do Internetu, VPN (Virtual Private Network), folderów FTP czy poczty e-mail.


Podstawowe dane techniczne karty:

Nazwa Globetrotter Combo EDGE
Producent Option
Szybkość transmisji WLAN 802.11g 54 Mbps
WLAN 802.11b 11 Mbps

Praca w sieciach WLAN 802.11bg
EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 MHz

GPRS Klasa 10 (4+2, maks. 5)
System Operacyjny MS Windows XP, 2000, 98, ME
Antena Wewnętrzna i wysuwana jako zewnętrzna - bardzo czuła (często lepszy zasięg niż na dopinanej zewnętrznej)
Moc 900 MHz - 2W max. (Klasa 4)
1800 MHz - 1 W max. (Klasa 1)
Pamięć 32 Mb pamięć Flash - pamięć wewnętrzna na potrzeby reprogramowania.
Praca w temperaturze 0° - 55° C
Informacje dodatkowe - Obsługa SMS i książki adresowej,
- wsparcie dla komend AT
- złącze PCMCIA typ II
- kolorowa dioda LED informująca o pracy
- wsparcie dla WEP, WPA
- karta całkowicie schowana w gnieździe komputera

W komplecie z modemem:
- oryginalne opakowanie
- płyta instalacyjna
- instrukcja

Za pośrednictwem sieci WLAN prędkość transmisji może dochodzić do 54 Mbps. Bardzo wygodny interfejs. A sieć - MacDonaldy, KFC, uczelnie, nie zabezpieczone sieci prywatne lub firmowe.Karta oraz oprogramowanie współpracuje również z dostępną w laptopie książka adresową (MS Outlook, Outlook Express), przez co zapewnia pełne wsparcie dla obsługi poczty e-mail. Combo EDGE umożliwia także bardzo wygodne wysyłanie, odbieranie i zarządzanie krótkimi wiadomościami SMS.

Niestety brakuje jeszcze sterów pod Vistę ale prawdopodobnie daje się zainstalować z dołączonej płytki i nie ma problemów.
Jesli nie posiadamy zbyt dobrego zasięgu należy sie zaopatrzyć w antenę zewnętrzną.To zdecydowanie poprawi osiągi tej karty.
Polecam wszystkim którzy mieszkają z dala od wielkich miast i nie mają możliwości skorzystać z dobrodziejstw UMTS czy HSDPA.
Miałem tę kartę ponad rok i spisywała się wyśmienicie.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 13:11 przez Jaco, łącznie zmieniany 3 razy.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Option GlobeTrotter Combo Edge z WLAN

Post autor: NewWalk »

Dodam jeszcze kilka fotek :)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jako sprzedawca dodam, że modemiki się dobrze sprzedają i nie ma z nimi żadnych problemów. Mało awaryjne, dobry zasięg, możliwość podłączenia zewnętrznej anteny :)

polecam
YUIOP28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-08-06, 20:27
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Option GlobeTrotter Combo Edge z WLAN

Post autor: YUIOP28 »

Dodam jako świerzy użytkownik kilku dniowy że modem <font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font> się sprawuje jest stabilny i prawie nie widoczny w laptopie dla laika. :D :shock: :lol:
Właśnie to sprawdziłm. :shock:
Ale do brzegu mam ptytanko może jest do tego modemu jakieśoprogramowanie orginalne dodawane przez producenta w celu naliczania pobieranych danych z netu w celu konroli na bierząco swojego limitu. :D :shock:
Dzienki z góry. :lol:
Modem świetny i godny polecenia dla ludzi którzy naprawdę mieszkają z dala dużych miast i to nie reklma tylko prawda. :lol:
Witek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-09, 15:07
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Option GlobeTrotter Combo Edge z WLAN

Post autor: Witek »

Używałem takiego modemu przez dwa lata i było to moje podstawowe połączenie z internetem. Teraz (po zdjęciu simlocka ery wraz z końcem umowy) nadal go używam ale raczej podczas wyjazdów i w sytuacjach awaryjnych ponieważ mam łącze na kablu. Potwierdzam to, co mówili poprzednicy - modem praktycznie bezawaryjny. W domu (chociaz to tylko 60 km. od centrum Warszawy) musiałem używać anteny zewnętrznej ponieważ zasięg był (i nadal jest) zbyt słaby i to w każdej sieci. Z antenka jednak jest EDGE i wyciąga do 250 kbps.
ODPOWIEDZ