Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Jako że dysponuję swoim nowym nabytkiem - modemem Sierra Wireless AirCard 875 (poprzednia której używałem - wersja amerykańska 860) - podzielę się swoimi doświadczeniami...

Karta AirCard 875 firmy Sierra Wireless działa w sieciach GSM/GPRS/EDGE/HSDPA/UMTS.

-działa w 4 częstotliwościach - 850/900/1800/1900MHz Tri Band 3G
- GSM/EDGE/GPRS (850/900/1800/1900 Mhz)
- HSDPA/UMTS (850/1900/2100 Mhz)
· światowy roaming w sieciach GSM/GPRS/EDGE/HSDPA/UMTS
· łatwa instalacja, prosta obsługa

Predkość:
- GPRS: max. 85 kb/s
- EDGE: max. 216 kb/s
- UMTS (2100MHz) : max. 384 kb/s
- HSDPA (2100MHz): max. 3,6 Mbit/s do celowo w przyszłości 7,2 Mbit/s

Po wgraniu nakładki programowej VoiceTool można poprzez zestaw słuchawkowy (Nokii micro jack 2,5) odbierać i wykonywać połączenia głosowe... Modyfikacja karty jest na stałe przez wzgląd na pamięć wewnętrzną karty
...Karta jest rewelacyjna!!! W najbliższy weekend będę w Warszawie więc przetestuję HSDPA... Wyniki zamieszczę na forum.
...Jeżeli ktoś chce programik modyfikujący kartę - wyślę na maila. Bardzo ciężko go znaleźć - zajęło mi to kilka godzin...
Karta jest dostępna na Allegro już za 449 zł - przebija funkcjonalnością większość oferowanych...
...Fotki:
[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/AirCard---fotka.gif[/img] [img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/aircard875_3.jpg[/img]
Instalacja banalnie prosta - mam XP prof - wystarczy zainstalować sterowniki (UWAGA!! - przed włożeniem modemu do slotu!!) i działa... Posiada wewnętrzną pamięć więc raz skonfigurowany (przez sprzedawcę i na wszystkie sieci) można używać na wielu laptopach... (sterowniki to ok.15 MB zmieszczą się na "kluczu")

EDIT
...Właśnie pracuję będąc połączony w sieci Plusa w technologii HSDPA. Teren - WARSZAWA REMBERTÓW. Zasięg 4 kreseczki na modemie (max - 5). Download - 310-285 kB/s - czyli ponad 2Mbit/s (więcej niż zakłada Plus - 1.8Mbit/s). Sygnał w ogóle się nie zrywa - cały czas nawet w spoczynku w zakresie HSDPA...
...Spotkałem się z postami że zasięg HSDPA pływa przełączając się do UMTS - przynajmniej w przypadku tego modemu to bajka wyssana z palca...
...Modemik rewelacyjny - polecam wszystkim!! Opłaca się go kupić - na Allegro już za 449 zł. Zasięgałem opinii - podobno nie do zdarcia, nie zdarzyły się reklamacje (przynajmniej sprzedawca tak twierdzi)...
...Pełna kontrola jeśli chodzi o koszty (simdata) wystarczy wklikać *100# i przycisk "zadzwoń" i mamy ile i do kiedy... (modyfikacja karty programem Voice Tool)... (Można oczywiście dzwonić i odbierać połączenia przez zestaw słuchawkowy Nokii micro jack 2,5)...
...Pełna kontrola kosztów - modem sam zlicza połączenia wysłane i odebrane dane. Można robić sobie rozliczenia miesięczne, stare kasować...
[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/Watcher%203G.gif[/img]
[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/test%20HSDPA%202.JPG[/img]

P R O G R A M Y:

Jeśli ktoś potrzebuje Voice Tool do modemu AirCard 875/875U :
[url=http://mariusz_k3.w.interia.pl/VoiceTool_v2.0.0.1.rar]K L I K[/url]
Do modemu AirCard 860/850:
[url=http://mariusz_k3.w.interia.pl/VoiceTool_v2.0.0.0.rar]K L I K[/url]

WSPARCIE dla Visty:
K L I K

Voice Tool działają jednak tylko pod XP !!


ZE WZGLĘDU NA ZADAWANE PYTANIA:

Programiki są całkowicie legalne pobrane z amerykańskich i kanadyjskich stron operatorów komórkowych. (np: http://www.telstra.com.au/business/help/downloads.htm ) Do 850/860-tek nie pamiętam już stronki. Udostępniam je całkowicie BEZINTERESOWNIE nawet tym, którzy wcześniej nie chcieli mi pomóc... :|
...Do rozmów jest potrzebny zestaw słuchawkowo-mikrofonowy HS-7 z wejściem micro jack 2,5 taki jak do Nokii ( http://www.allegro.pl/item219006130_ory ... _1600.html ) Podłącza się go do wejścia na modemie (jest dwa: antenowe i na słuchawki). Na 3G Watcherze pojawia się ikonka ze słuchawkami. Jeżeli ktoś dzwoni sygnał wołania jest generowany na głośnikach laptopa... Oczywiście połączenie głosowe ma priorytet i transmisja jest automatycznie zawieszana...



MODEM Sierra Wireless AIRCARD 750

Format : PC Card typ II
GPRS : klasa 12
Antena : zewnętrzna, odłączana
Obsługiwane systemy operacyjne : Windows 95, 98, NT4.0, 2000, Me, XP, Pocket PC, PPC2002, HPC2000

Obrazek

MODEM AirCard 775 EDGE/GPRS

Najwieksze zalety:
- działa w 4 częstotliwościach - 850/900/1800/1900MHz
- maksymalna transmisja do 216 Kbps.
- możliwość wykonywania rozmów telefonicznych
- światowy roaming w sieciach EDGE/GSM/GPRS
- składana antenka zewnętrzna znacznie poprawiająca szybkość
transmisji. Wykonana z elastycznego materiału oraz połączona z
modemem poprzez przegub co uniemożliwia jej wyłamanie.

Najważniejsze dane techniczne:
Format : PC Card typ II
EDGE : klasa 12
Antena : zewnętrzna, odłączana
Obsługiwane systemy operacyjne : Windows 98SE, NT4.0, 2000, Me, XP, Pocket PC2002, 2003, HPC2000, CE4.1, CE4.2

MODEM AirCard 850 GPRS/EDGE//UMTS/HSDPA

DANE TECHNICZNE :
• karta standardu PCMCIA II
• tryb pracy GPRS , EDGE, UMTS , HSPDA (do 1,8 Mb/s)
• odłączana antena zewnętrzna (w komplecie)
• oprogramowanie dla Win2000 i Win XP
- działa na 5 częstotliwościach - 850/900/1800/1900/2100 MHz

Obrazek

MODEM AirCard 860 GPRS/EDGE//UMTS/HSDPA

DANE TECHNICZNE :
• karta standardu PCMCIA II
• tryb pracy GPRS , EDGE, UMTS , HSPDA (do 1,8 Mb/s)
- UMTS/HSDPA pracuje na niedostępnej w Europie częstotliwości 850 MHz
• odłączana antena zewnętrzna (w komplecie)
• oprogramowanie dla Win2000 i Win XP
- działa w 4 częstotliwościach - 850/900/1800/1900/ MHz


Obrazek

NAJNOWSZE DZIECKO SIERRY: Sierra Wireless AirCard® 875U

[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/sierra_aircard875u_l.JPG[/img]

Aircard 875U jest jednym z nielicznych modemów HSDPA na złącze USB dostępnych na rynku. Najnowszy produkt w rodzinie produktów serii AirCard.

Przeznaczony zarówno dla posiadaczy komputerów stacjonarnych, jak i przenośnych. Alternatywa dla modemów Expresscard i PCMCIA. Wspiera wszystkie dostępne technologie transmisji danych, w tym najszybsze obecnie dostępne łącza HSDPA 7,2 Mb/s.

Specyfikacja:
- Prędkość transferu od 3,6 do 7,2 Mb/s w sieciach HSDPA
- Transfer do 384 kb/s w sieciach UMTS, do 216 kb/s w sieciach EDGE
- Obsługuje częstotliwości 2100,1900,1800,900,850 Mhz
- Wszechstronne zastosowanie (złącze USB posiada każdy komputer)
- Antena wewnętrzna o dużym zysku
- Bateria Li-Poly 380mA
- Miniaturowe wymiary: 93 x 39 x 20 mm
- Waga: 60g
- Brak blokady simlock (działa we wszystkich sieciach)

Wymagania sprzętowe:
- system operacyjny Windows 2000 (SP4), XP (SP1), Vista, MAC OS X
- 32 MB RAM, 32 MB wolnego miejsca na dysku
- procesor typu Pentium min. 150Mhz
- wolne złącze USB 2.0
- przeglądarka internetowa Internet Explorer 5.5 lub nowsza

W zestawie:
- modem USB Sierra Wireless AC875U
- instrukcja, software i sterowniki na CD
- opakowanie
- karta gwarancyjna

Ostatnia cena z Allegro: 750 zł w opcji "kup teraz"
Ostatnio zmieniony 2007-11-06, 16:31 przez mar_kow, łącznie zmieniany 42 razy.
obe1978
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-10, 09:24

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: obe1978 »

świetny tekst! tylko czemu brzmi jak jawna reklama tej karty sprzedawanej na allegro? osobiści zanim się przekonam chciałbym poznać też opinie innych użytkowników, może ma ktoś coś jeszcze do powiedzenia?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

... Nie jest to reklama - tylko opis naprawdę dobrego sprzętu...
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: Maciek »

Niedługo kupuje lapka także już wiem jaką kartę do niego wrzucę :wink: bardzo dobry opis :) żadna reklama :wink: A tak na poboczu to logo na modemie chyba cingular'a ?
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: regedit »

tujboo pisze:A tak na poboczu to logo na modemie chyba cingular'a ?
tak
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
obe1978
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-10, 09:24

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: obe1978 »

No to teraz ja coś napisze, wcześniej pisałem, że czyjaś wypowiedź brzmi jak reklama.
Więc:
karta jest całkiem fajniutka, działa oczywiście szybciej od EDGE ale bardzo dużo zależy od zasięgu, prosty i przyjazny soft ma tylko jedno niedociągnięcie mianowicie po zapamiętaniu numeru PIN on i tak zawsze przy logowaniu chce aby go zaakceptować klikając OK, ponadto często też zapamiętany kod jakimś dziwnym sposobem okazuje się nieprawidłowy :(
Ale mały to problem, można z tym żyć, generalnie biorąc pod uwagę niedużą cenę to chyba mogę polecić - ale dodam, że nie mam porównania do innych kart tej klasy :/
wankus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-08, 19:46
Lokalizacja: wawa

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: wankus »

to ja dorzuce kilka slow - mam coprawda aircarda 850 czyli "tylko" 1.8mbit, ale to mi w zupelnosci wystarcza.
karta rzeczywiscie cala chowa sie w slocie pcmcia, tylko doysc filigranowa antenka wystaje, warto pomyslec nad jakims bezpiecznym miejscem w lapku zeby ja mocowac. co do antenki - w IBM t41 gniazdo pcmcia jest stosunkowo blisko przodu laptopa wiec przy antence ustawionej pionowo nie da sie sprawnie pisac na klawiaturze - ja klade antenke i wyginam ja w bok. nieco slabszy sygnal ale dziala bez zarzutu.

co do pracy - genialny program 3g watcher, oczywiscie z nakladka voice - prostota i genialna praca.

praca modemu - nie rozlacza netu, plynnie przelacza sie miedzy hsdpa 3g edge gprs - wlasnie teraz siedze w pociagu z poznania, w poznaniu latal hsdpa (srednie predkosci ok 130kB/s) a w trasie roznie - przelacza sie miedzy egde a gprs, ani razu nie zerwal. aha - uzywam iplusa.

w zasadzie nie widze slabych stron. nawet baterii lapka nie zre za bardzo. ok. 3h pracy i zjadlo dopiero 30% baterii.

na allegro mozna go kupic za ~400zl - ja kupilem u usera welcom czy cos takiego i jestem naprawde mega zadowolony. polecam.
DELL 700m + AirCard 850 + iplus = 1.7Mbit (w wawie)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

...Czyli kolejny z "rodziny" modemów okazuje się rewelacyjny... Moja pierwsza 860-tka mimo wersji UMTS/HSDPA na częstotliwości 850 MHz czyli nie działająca w Europie "nadrabiała" w EDGE... 875-tka w pełnym zakresie śmiga rewelacyjnie - a teraz kolejna pozytywna opinia...
wankus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-08, 19:46
Lokalizacja: wawa

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: wankus »

to dodam jeszcze - dzis od rana musze pracowac na iplusie, net stacjonarny padl. sciagam wlasnie instalke php, 22MB - caly czas stabilne 186kB/s, wawa, powisle, sygnal -86dBm.
jak dla mnie rewelka.
DELL 700m + AirCard 850 + iplus = 1.7Mbit (w wawie)
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: StyQ »

Właśnie odpaliłem mojego nowego modemika (jak w temacie). Jestem w jakiejś dziurze pod Kaliszem (16 km od miasta).Zasięg 82dBm, ładnie chodzi po EDGE. Kontrolki palą się dwie zielona (włączenie) i 2G na niebiesko. Tu UMTS nie ma.
dentarg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-10, 11:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: dentarg »

Pytanie odnośnie modemu (mam taki :)). Czy on rzeczywiście jest 7.2 Mbps ready ? Bo na stronie producenta nie ma o tym ANI SŁOWA. Nie widzę, też upgradów firmware, które by to umożliwiały.

W Lublinie HSDPA jest na razie 3,6 Mbps, więc w praktyce nie mogę sprawdzić. Ktoś może doświadczył 7,2 Mbps na tym modemie (wiem, że plus testuje to w 3mieście).

pzdr,
Dentarg
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: Fanta »

Kolego @dentarg to jest dział: Testy, recenzje, opisy, staramy się nie zadawać tutaj pytań. Opisz problem w dziale Modemy GSM, tylko w już istniejącym temacie o AirCard.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Raclo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-10, 06:56

Nakładka programowa VoiceTool do Aircard 850

Post autor: Raclo »

Witam
Korzystam z Aircarda 850 i jestem bardzo zadowolony. Niestety w oprogramowaniu dostałem standardowego 3G Watchera bez VoiceToola. Działa pięknie bez zarzutów. Wkurza mnie że muszę wyjąć kartę SIM i stan konta sprawdzać w telefonie. Przypadkiem znalazłem na forum twoje informacje. Programik ściągnąłem w wersji dla Aircard850.
Ale nie potrafię go zainstalować. Czy jest jakiś specjalny sposób. Pojawia się komunikat.
Failed to apply patch
You may insert another modem or hit Cancel to quit.
Korzystam z SIMDATY. Mam Windows XP. Zawsze mogę przejść na Orange Free na kartę, tam stan konta można sprawdzać na stronie Orange, ale to nie jest rozwiązanie problemu.
Będę wdzięczny za pomoc
Raclo :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

...Po podłączeniu modemu przy wgrywaniu programiku należy pokombinować z wyłączonym modemem (3G Watcher: "Tools" "Turn radio off"). Nie ma jakoś na to reguły, miałem 860-tkę którą bez problemu sflashowałem programikiem. Natomiast przy 875 też kombinowałem. Można ewentualnie wgrać najnowszy soft do modemu - ze stronki Sierry: http://www.sierrawireless.com/support/s ... tform_id=1
Raclo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-10, 06:56

VoiceTool do Aircard 850

Post autor: Raclo »

Już wszystko działa. Jestem wdzięczny
Przy sflashowywaniu modemu 3G Watcher musiał być włączony w tle. A ja wcześniej próbowałem uruchomić VoiceTool bez uruchomionego Watchera.
Pozdrawiam Raclo
radekgers
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-05-03, 23:49

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: radekgers »

Oficjalnie dołączam do fanklubu aircard 875. Co prawda dopiero od wczoraj jej używam, ale w porównaniu ze starym globetrotterem co miałem bez porównania stabilniej pracuje :-)
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: assasyn »

tutaj http://www.telstra.com.au/business/help ... ads.htm#13
lub tutaj http://www.sierrawireless.com/support/s ... form_id=11
mozna znalez aktualizacje zarowno firmware jak i sterownikow do karty
telstra chwali sie ze udostepnia firmware i stery dla predkosci 7,2
nalezy najpierw zainstalować firmware
potem wyjac karte i zainstalować nowego watchera
wlozyc karte - winda wykryje ja i od nowa zainstaluje.

Mam aircard z cingulara smiga z tym softem i firmwarem jak złoto :)
AirCard 875 + licencja gprs "No limit"
radekgers
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-05-03, 23:49

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: radekgers »

Dodam, że sierra wireless umieściła sterowniki do aircardów w najnowszym jądrze linuxa. Używam aktualnie nowego Ubuntu, aircard 875 została od razu wykryta jako zwykły modem i wszystko działa :-)

A swoją drogą telstra na swojej stronie podaje w miare prawdziwe dane, a nie tak jak polscy operatorzy ;-)
Piszą, że przy 7.2mbps typowe osiągane prędkości to 550kbps-3mbps a jedynie czasami może udać się osiągnąć maksimum 6mbps ;-)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

radekgers pisze:...A swoją drogą telstra na swojej stronie podaje w miare prawdziwe dane, a nie tak jak polscy operatorzy ;-)...
To prawda, tyle że oni stawiają na jakość a nie na ilość, jak to się u nas dzieje. Wyprzedzają nas o dobrych kilka lat zarówno pod względem czasu wprowadzenia technologii jak i kosztów usług w stosunku do dochodów. Miejmy nadzieję że u nas w końcu też tak będzie... :lol:
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: canidy »

Ponieważ w temacie nie ma ograniczenia do modelu Aircarda postanowiłem i od siebie coś dorzucić.

Sierra Wireless AirCard MC8755 – przeznaczona głównie do laptopów Fujitsu Siemens i IBM/Lenovo

Ważne - wykorzystuje port wewnętrzny MiniPCI Express

Obrazek Obrazek

Obsługiwane technologie: HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS

Zakres częstotliwości:
GPRS: Klasa 4 (850/900 MHz), Klasa 1 (1800/1900 MHz)
EDGE: Klasa E2 (850/900/1800/1900 MHz)

UMTS/HSDPA: Klasa 3 (2100 MHz) – 1,8 Mbps download i 384 kbps upload

Napięcie 3.0 – 3,6 V

Współpraca z antenami 50 Ohm.

Certyfikaty: RoHS compliant.
Wymiary: wysokość: 51mm, szerokość: 30mm, grubość: 4.75mm
Waga: 12 gram

Zasada podłączenia w laptopie analogiczna do modemu opisanego TUTAJ czyli Dell 5505.
integralny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: Poznań

SIERRA AIRCARD 875 - MODEM HSDPA

Post autor: integralny »

mam aircarda 875 i jestem MEGA zadowolony

sygnal mam praktycznie non stop - ladnie przeskakuje z hsdpa na inne jesli tymczasowo brakuje

polecam ten modemik wszystkim ktorzy sie wahają
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez integralny, łącznie zmieniany 1 raz.
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

mar_kow, mam do Ciebie pytanie, czy konieczne jest używanie tej aplikacji 3G Watcher, czy też można korzystać z aplikacji IPlusa?
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Próbowałem wiele rzeczy ale 3G Watcher jest najlepszy pod względem obsługi modemu. Zresztą jest to aplikacja producenta. Inne również współpracują, włącznie z oprogramowaniem Nokii PC Suite. Dodatkowo w Watcherze masz możliwość rozmów głosowych co mnie najbardziej interesuje.
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Funkcje głosowe, rozmowy, w moim przypadku nie będą wykorzystywane. A próbowałeś może zestawić prostego dial-upa?
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Nie próbowałem bo potrzebuję funkcji głosowych. Na początku tylko instalowałem jakiegoś managera Cingulara ale nie chodziło to dobrze. Aplikacje iPlusa, PC Suite pracują wolniej od Watchera.
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Mam kartę w lapie. Działa całkiem całkiem. Nie wiedzieć czemu Windows utworzył mi sam sieć bezprzewodową. Aplikacja Iplus w ogóle jej nie widzi. Zrobiły się same również dwa profile Polkomtel i Polkomtel 1. Pierwszy ma APN internet, drugi - plusgsm.pl. Nic z tego nie rozumiem.
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

APN internet to pewnie już wcześniej ustawiona usługa. Modem ma stałą pamięć więc co się wprowadzi to pamięta nawet po przełożeniu do drugiego komputera. To że jest WiFi to drugi fakt. Podobno po zainstalowaniu managera ze strony Sierry można używać go jako karty radiowej. Ale też nigdzie nie ma szczegółów na ten temat. A że mam WiFi na pokładzie lapa to nie "gryzłem" tematu.
Ważne że modem pracuje bez problemów, stabilnie i szybko... :D
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Z tymi Apn, to chciałbym mieć pewność, że mi w rachunek coś nie nabije.
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Modem łączy się tylko z jednym APN - można go tylko wyedytować aby sprawdzić ustawienia czy na pewno jest pakietowa GPRS. A APN "internet" to standardowa nazwa połączenia pakietowego na pewno PlusGSM.
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Gdzie w Watchere mogę sprawdzić tą edycję połączenia?
Pozdro
ODPOWIEDZ