Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: przewaks »

Menu Tools->Connections.

Prawdą jest, że 3G Watcher, jak mu coś odbije co się co jakiś czas zdarza, tworzy sobie domyślne profile. Mam ustawione przykładowo Orange Internet i Orange VPN a tu nie wiadomo skąd bierze się Idea Poland. Trochę to denerwujące ale zauważyłem, że takie rzeczy powstają kiedy aplikacja zostanie źle zamknięta lub karta zostanie wyjęta w trakcie działania programu.

Co do karty sieci bezprzewodowej - po zainstalowaniu Aircarda faktycznie tworzona jest nowa karta sieci bezprzewodowej, która jest wykorzystywana do transmisji danych podczas aktywnego połączenia. Próbowałem użyć programu @pogara ale niestety, nie udało mi się odpowiednio skonfigurować aplikacji. Jeśli już wpisałem nazwę modemu do pliku konfiguracyjnego, to program się uruchamiał ale ani nie pytał o PIN ani też nie był w stanie nawiązać połączenia - jakby w ogóle nie uruchamiał karty. Dlatego też pozostałem przy 3G Watcherze.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez przewaks, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Trochę to śmiesznie wygląda. Z Optionem nie miałem takich akcji softwerowych. wszystko zachowywało się regulaminowo. Co do działania samej karty - nie mam zastrzeżeń póki co.
Pozdro
radekgers
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-05-03, 23:49

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: radekgers »

Dziwna sprawa... zaktualizowałem firmware ze strony operatora Telstra (ten na 7.2mbps), nie zainstalowałem jednak nowego watchera/sterowników. Przez kilka dni wszystko działało ok, dziś rano karta poprosiła o pin, watcher pokazał, że normalnie zalogowała się do sieci, lecz dioda na karcie się nie zapaliła. Nie było możliwości również ustalenia połączenia. Łącząc się telefonem komórkowym na stronie sierrawireless znalazłem jeszcze nowszy firmware niż na stronie Telstry, z datą 11/14/07. Ściągnąłem, zaktualizowałem i modem znów ożył :-) Póki co działa. Nadal ze starym watcherem :P
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Na oprogramowanie 7,2 Mb/s trzeba uważać. Operatorzy się prześciagają w reklamach ale w rzeczywiśtości jest jednak inaczej. Dlatego też soft może być nie do końca stabilny. Jak osiągną stabilne połączenie do 3,6 Mb/s to będzie już sukces... :)
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: przewaks »

Nie no, jeśli już producent na oficjalnej stronie udostępnia nowy firmware do pobrania, to nie może on być nie stabilny chyba, źle to by o producencie świadczyło :)
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Nie wiem czy zauważyłeś ale firmowy firmware pojawił się na długo po tym jak operatorzy zaoferowali go na swoich stronach... :D
Nie wgrywałem go, bo nie jest mi w ogóle potrzebny. Jeżeli stabilna prędkość osiągnie zakładane wcześniej 3,6 Mb/s to będę szczęśliwy. Praktycznie jeżdżąc po Polsce przez większość czasu pracuję na GPRS/EDGE - UMTS/HSDPA zdarza się naprawdę tylko w większych miastach.
Owszem będąc np. na półrocznym szkoleniu w Wawie przyjemnie się pracuje na wyższych prędkościach :) ale wtedy już uruchamiam iPlusa w abonamencie bo dane szybko znikają.
Zauważyłem pewną prawidłowość że GPRS na modemie "chodzi" szybciej niż na dotychczas używanych telefonach Nokii. Musi mieć jakąś wewnętrzną kompresję danych, ale na stronach techniczny język angielski to dla mnie "węzeł gordyjski". Dostępna jest jeszcze wersja francuska ale to jeszcze większa porażka... :)
Z EDGE mniej więcej jest porównywalnie a UMTS/HS nie sprawdzałem.
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Przewaks, a jaki jest symbol tego ostatniego firmware'u?

[ Dodano: 2007-12-02, 20:33 ]
A może Ty mar_kow znasz symbol najnowszego firmware'u. Szukam w sieci, ale jakoś nie mogę trafić.
Pozdro
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Nie szukałem - wejdź na stronę Sierry, na pewno będzie. Na stronkach Telstry jest specjalny 3G Watcher - niby wersja turbo. Ściągnij, przetestuj jak masz chęć i zamieść wyniki na Forum ;)
gtmax
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-04-25, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: gtmax »

Otóż tak, znalazłem na stronach Sierry nowego Watchera z Telstra i nowy firmware. Zgodnie z instrukcją ściągnąłem i zainstalowałem po kolei jak należy, najpierw watcher a potem upgrade. Nie widzę żadnej różnicy z jakości czy szybkości połączenia. Podobno Plus ma w Trójmieście 7.2 MB. Jak do tej pory nie udało mi się uzyskać lepszego wyniku niż 346KB na Netmeterze. O wynikach typu 5 czy 6MB można raczej zapomnieć. Przynajmniej na AC875.

[ Dodano: 2007-12-02, 21:53 ]
Dodam jeszcze, że w toolsach musiałem zmienić profil, bo domyślny ustawił sie Telstra z automatu. Reszta bez zmian.
Pozdro
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: wojteks »

gtmax pisze:Nie widzę żadnej różnicy z jakości czy szybkości połączenia. Podobno Plus ma w Trójmieście 7.2 MB. Jak do tej pory nie udało mi się uzyskać lepszego wyniku niż 346KB na Netmeterze. O wynikach typu 5 czy 6MB można raczej zapomnieć.

Maksymalna prędkość połączenia w HSDPA to 7,2 Mbita (a nie jak napisałeś 7.2 MBajta).

Te 364 kBajty to masz przy połączeniu 3,6 Mbita, teoretycznie przy połączeniu 7,2 Mbita będzie prędkość ściągania jakieś 728 kBajtów maksymalnie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

wojteks pisze:[...] przy połączeniu 7,2 Mbita będzie prędkość ściągania jakieś 728 kBajtów maksymalnie.
Chciałbym widzieć tego szczęśliwaca... :D Jak na razie nie ma sensu nic wgrywać bo 7,2 Mb/s to niestety czysta teoria... :(
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Modemy Sierra Wireless AirCard - info+programiki

Post autor: mar_kow »

Jako że nie mogę edytować recenzji modemów AirCard ze względu na czas dodaję opis kolejnych modeli które pojawiły się na rynku (Allegro).

Sierra Wireless AirCard® 880
PC Card modem HSUPA/HSDPA 7.2 Mbps

[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/modem%20PC%20Card.jpg[/img]

AirCard 880 to najnowsza karta typu PCMCIA z serii AirCard. Skonstruowana przez znaną kanadyjską firmę Sierra Wireless. Następczyni bestsellerowej Aircard 875, oferuje teraz transfer upload 2,1 Mb/s. Posiada 3-zakresową antenę GSM 2100/1900/1800/900/850 Mhz, dzięki czemu możesz łączyć się z Internetem na całym świecie! Obsługuje transfer download do 7.2 Mb/s oraz upload do 2.1 Mb/s !!!

Modem reprezentuje znakomity stosunek jakości do ceny - wytrzymała obudowa anteny eliminuje możliwość jej uszkodzenia. Program Communication Manager odpowiada za stabilne połączenie i obsługę wiadomości SMS. Wreszcie, co najważniejsze, obsługuje najnowszy system operacyjny Windows Vista. Współpracuje z Watcher i VPN Software.

Specyfikacja:
Maksymalna prędkośći transferu do 7.2 Mb/s w sieciach HSPA
Transfer rzędu 384 kb/s w UMTS, 216 kb/s w EDGE i 85 kb/s w GPRS
Obsługa wszystkich częstotliwości 2100,1900,1800,900,850 Mhz
Wyjście na antenę zewnętrzną


Wymagania sprzętowe:
wolne gniazdo PCMCIA typ II
system operacyjny Microsoft Windows 2000/XP/Vista/Mac OS X
procesor 300MHz, 256MB RAM, 40MB wolnego miejsca na dysku
Internet Explorer 5.5 lub nowszy

Sierra Wireless AirCard® 880E

[img]http://mariusz_k3.w.interia.pl/modem%20ExpressCard.jpg[/img]

AirCard 880E to najnowsza karta typu Expresscard z serii AirCard. Skonstruowana przez znaną kanadyjską firmę Sierra Wireless. Następczyni bestsellerowej Aircard 875 w wydaniu na złącze Express, oferuje teraz transfer upload 2,1 Mb/s. Posiada 3-zakresową antenę GSM 2100/1900/1800/900/850 Mhz, dzięki czemu możesz łączyć się z Internetem na całym świecie! Obsługuje transfer download do 7.2 Mb/s oraz upload do 2.1 Mb/s !!!

Modem reprezentuje znakomity stosunek jakości do ceny - wytrzymała obudowa anteny eliminuje możliwość jej uszkodzenia. Program Communication Manager odpowiada za stabilne połączenie i obsługę wiadomości SMS. Co najważniejsze, obsługuje najnowszy system operacyjny Windows Vista. Współpracuje z Watcher i VPN Software.


Specyfikacja:
Maksymalna prędkośći transferu do 7.2 Mb/s w sieciach HSPA
Transfer rzędu 384 kb/s w UMTS, 216 kb/s w EDGE i 85 kb/s w GPRS
Obsługa wszystkich częstotliwości 2100,1900,1800,900,850 Mhz
Wyjście na antenę zewnętrzną

Wymagania sprzętowe:
wolne gniazdo PCI Express
system operacyjny Microsoft Windows 2000/XP/Vista/Mac OS X
procesor 300MHz, 256MB RAM, 40MB wolnego miejsca na dysku
Internet Explorer 5.5 lub nowszy
ODPOWIEDZ