Option GlobeTrotter GT MAX

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Option GlobeTrotter GT MAX

Post autor: Jaco »

Karta Option GlobeTrotter GT MAX umożliwia korzystanie ze wszystkich dostępnych technologii mobilnego przesyłania danych takich jak HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS. Cztery zakresy GSM (850/900/1800/1900 MHz) pozwalają na pracę niemalże w każdym zakątku świata objętym zasięgiem sieci komórkowej. Szybkość transmisji w technologii HSDPA oferuje już prędkości na poziomie 1,8 Mbps a UMTS wynosi obecnie 384 Kb/s. Tam gdzie nie ma zasięgu UMTS korzystać można oczywiście z technologii EDGE. Największą jednak zaletą karty GT MAX są jej gabaryty. Zewnętrzne elementy, a głównie antena zostały zminimalizowane do tego stopnia, że zbędne jest wyjmowanie karty z laptopa podczas chowania do torby. Karta umożliwia dostęp do Internetu, poczty e-mail, folderów FTP czy sieci VPN (Virtual Private Network). Dołączone do karty oprogramowanie pozwala także na wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS oraz dostęp do książki adresowej. Karty oznaczone jako HSDPA ready - wymagają aktualizacji oprogramowania urządzenia. Karty oznaczone jako HSDPA - obsługują HSDPA bez konieczności aktualizacji oprogramowania.

Podstawowe dane techniczne karty:

Nazwa GTmax
Producent Option Ireland
Praca w sieciach HSDPA 2100MHz -1,8 Mbit/s
UMTS 2100 MHz - 384 Kbit/s
EDGE 850/900/1800/1900 MHz -247Kbit/s
GSM/GPRS 850/900/1800/1900 MHz - 64 Kbit/s
System Operacyjny MS Windows 98SE,2000, XP, Vista, Mac OS X*
Antena Wewnętrzna (gniazdo anteny zewnętrznej)
Minimalne wymagania
sprzętowe
Card Slot: Type II Card
Napęd: CD ROM
Dysk: 16MB
RAM: 32MB
Przeglądarka internetowa
Pamięć Pamięć wewnętrzna na potrzeby reprogramowania.
Praca w temperaturze 0° - 55° C
Informacje dodatkowe - Obsługa SMS i książki adresowej,
- wsparcie dla komend AT
- złącze typ II (32 Bitowe)
- dwukolorowa dioda LED informująca o statusie pracy
- wsparcie UMTS QoS

W komplecie z kartą otrzymujemy:
-Kartę
-Oprogramowanie GTMM
-Oprogramowanie BlueConnect Manager
-Instrukcję obsługi

Podobnie jak w opisie karty Option GlobeTrotter Combo Edge zWlan zalecam w razie problemów z zasięgiem zakup odpowiedniej anteny zewnętrznej.Zdecydowanie poprawi osiągi tej karty.

Kartę posiadałem ok miesiąca.Miałem jeden problem ze sterownikami z dołączonymi na płycie.Po zamianie na stery ściągnięte ze strony Ery problem zniknął.

Polecam.
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 13:01 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ASP-System
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-17, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Większy transfer danych 7,2Mbps

Post autor: ASP-System »

Witam, korzystam z tego urządzenia w sieci ERY i jestem bardzo zadowolony. Nie ma żadnych ale to żadnych problemów z jego korzytaniem (przepraszam ma tylko jedną wadę - Mianowicie jej wysuwana antenka, bardzo często się otwiera w torbie podróżnej. W gwarancji można przeczytać że jej złamania nie obejmuje gwarancja. Czyli "urwiesz jej skrzydła", to czeka cię koszt ok 1000PLN na nowy modem). Ostatnio na stronie www.era.pl zobaczyłem że ERA udostępnia (chyba największy, wśród sieci komórkowych) transfer nawet do 7,2Mbps, jednak na razie tylko niektóre modemy mogą ją obsługiwać. Dowiadywałem się w tej sieci kiedy reszta modemów będzie miała taką możliwość przesyłu danych. Poinformowano ,mnie że w najbliższym czasie można się spodziewać aktualizacji oprogramowania do wszystkich kart PCIMA w BLUECONNECT (oczywiście tych z technologią HSDPA) w tym również kart Option GlobeTrotter GT MAX.

Krótko mówiąc powyższe dane tej karty będą musiały ulec aktualizacji.
RUMCAJS

Re: Option GlobeTrotter GT MAX

Post autor: RUMCAJS »

Ja również się dołączam do tego wątku.Bardzo chwalę sobie ten modem.Miałem jedną małą przygodę z nim ale dzięki @Jaco wybrnąłem z sytuacji.@Jaco masz u mnie browara jak kiedy kolwiek dojdzie do spotkania ludzi z forum.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option GlobeTrotter GT MAX

Post autor: Jaco »

RUMCAJS pisze:@Jaco masz u mnie browara jak kiedy kolwiek dojdzie do spotkania ludzi z forum.
Nie mogę się już doczekać. :lol:
ODPOWIEDZ