Nokia 6310i

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Nokia 6310i

Post autor: regedit »

Nokia 6310i


Opis:
Recenzje tę poświęcę telefonowi którego używam do transmisji danych podczas wypadów poza dom.

Nokia 6310i to bardzo udany i solidny produkt tej marki. Jest rozchwytywany i używany przez wiele osób aż do dnia dzisiejszego (np. przeze mnie :P). Telefon ten jest symbolem solidności i trwałości o którą w dzisiejszych czasach bardzo trudno. Szkoda, że Nokia nie kontynuowała produkcji tej serii.

Opisywany model posiada wewnętrzną antenę oraz gniazdo na zewnętrzną, doczepianą baterię (jest ona jednocześnie klapką) która bez problemu wytrzymuje nawet tydzień przy normalnym użytkowaniu. Na uwagę zasługuje bardzo wygodne gniazdo karty sim (w dzisiejszych telefonach wkładanie karty sim nie jest już tak szybkie i banalne). Telefon obsługuje technologie Bluetooth która jak wszyscy wiedzą umożliwia bezprzewodowe podłączenie aparatu np. do laptopa. Dla tych którzy nie mają BT w komputerze z pomocą przyjdzie IRDA.

Przedstawiana Nokia posiada modem GPRS który umożliwia łączność z internetem z prędkością ponad 4KB/s. Niestety nie jest to oszałamiająca prędkość, ale lepsza taka niż żadna. Jedynie GG działa jak należy, zanim załaduje się jakakolwiek strona mijają wieki. Jednak można do tego przywyknąć. Na pocieszenie dodam, że połączenie GPRS w tym modelu jest bardzo stabilne i nawet przy słabym zasięgu szansa na "zerwanie" jest bardzo mała.


Dostępne Technologie:
[tak] GPRS
[nie] EDGE
[nie] UMTS
[nie] HSDPA
[nie] WLAN


Fotki:
Przód obudowy
Tył obudowy
Bateria i gniazdo SIM
Porównianie wielkości


Zalety:
+ Długi czas czuwania
+ Solidna konstrukcja
+ Ergonomia
+ Banalny w konfiguracji
+ Bezproblemowa współpraca z Windows Vista (via BT)
+ Stabilne połączenie
+ Wygodna i szybka podmiana karty SIM
+ Lekki i niewielki
+ Szybko nawiązuje połączenie


Wady:
- Wysoka cena jak na telefon tylko z GPRS
- Brak obsługi chociażby EDGE - żenujące transfery i gigantyczne pingi


Podsumowanie:
Mimo wymienionych wad i bardzo wolnej transmisji danych jest to godny polecenia model i na krótkie wyjazdy, do sprawdzenia poczty, gadu-gadu i allegro wystarczy. Jeśli ktoś ma taki na zbyciu w szafie (bo na pewno nie opłaca się go specjalnie kupować do sporadycznego korzystania z neta, tym bardziej, że za tą cenę można kupić coś z EDGE) a potrzebuje internetu na kilka dni, z powodzeniem może zrobić z niego użytek i włożyć do środka simdatę ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Nokia 6310i

Post autor: Fanta »

Bardzo ładna recenzja.
regedit pisze:włożyć do środka simdatę ;)
Lub Orange Free na kartę :lol:
regedit pisze:+ Lekki i niewielki
Oj chyba nie do końca :wink:
Waga: 111 g
Wymiary (Wys x Szer x Grub): 129 x 47 x 17 mm
To tylko taka moja sugestia, ogólnie opis bardzo ładny...
Pozdrawiam.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6310i

Post autor: Jaco »

Ja miałem ten model na czas usuwania simlocka z modemu.Ma przede wszystkim BT. Necik chodził wolno bo sam GPRS ale na krótkie wypady polecam.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6310i

Post autor: regedit »

Fanta pisze: Lub Orange Free na kartę :lol:
O ile coś takiego w ogóle powstanie, czego sobie wszyscy życzymy ;)
(... bo póki nie ma tego w punktach sprzedaży poręcz to jeszcze nie wiadomo, jestem pesymistą :P)
Fanta pisze: Waga: 111 g
No w sumie nie jest to mało, ale wydawało mi się, że jest lżejszy ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Nokia 6310i

Post autor: Fanta »

regedit pisze:O ile coś takiego w ogóle powstanie, czego sobie wszyscy życzymy ;)
A zerknij sobie TUTAJ.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6310i

Post autor: regedit »

Fanta pisze:
regedit pisze:O ile coś takiego w ogóle powstanie, czego sobie wszyscy życzymy ;)
A zerknij sobie TUTAJ.
Przecież to czytałem, nawet wypowiedziałem się w tym temacie. Chodzi mi o to, że to jeszcze nie oficjalne informacje. Kiedyś na telepolis (na początku tego roku chyba) była informacja, że przyspieszają neostradę, a wcale nie przyśpieszyli. Sepsa zdementowała te informacje. Zainteresowani obeszli się smakiem ;)

Ale te orange na kartę to nie głupi pomysł. Może jeszcze jakaś promocja będzie. Oby to wprowadzili :)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Nokia 6310i

Post autor: Fanta »

regedit pisze:Przecież to czytałem, nawet wypowiedziałem się w tym temacie.
A nie zauważyłem, sorki.
Co by nie było prędzej czy później każdy operator wprowadzi ofertę Per-Paid z dostępem do internetu, oczywiście mam na myśli coś w stylu SimData.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6310i

Post autor: zDaleKi »

Bardzo ładna recenzja :)
Moje gratulacje. Myślę, że trzeba będzie jakiś konkursik zrobić na najlepszą reckę. Ale to dopiero na wakacje najszybciej ;)

I przypominam, że tu nie dyskutujemy o kartach :lol: :lol:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6310i

Post autor: mar_kow »

...Telefon wchodził na rynek jak nowością było połączenie HSCSD - demon prędkości po CSD... GPRS był dołożony jako element ponad czasowy, długo jeszcze polscy operatorzy nie mogli wprowadzić tej technologii transferu danych. Można właściwie powiedzieć że to telefon legenda.
cytat z: http://www.money.pl

"2001-09-27 11:37:00

e-Portfel w Nokii 6310

Z okazji odbywającej się w Londynie konferencji Mobile Commerce World Europe 2001, Nokia zaprezentowała aplikację realizującą funkcje portfela elektronicznego, wykorzystującą do tego celu telefon Nokia 6310. Jest to pierwszy telefon komórkowy Nokia wyposażony w funkcję portfela elektronicznego, umożliwiającą dokonywanie płatności w trybie on-line."

"...Nokia 6310 jest przeznaczona przede wszystkim dla będących w ciągłym ruchu profesjonalistów, którym potrzebne są niezawodne narzędzia i innowacyjne, łatwe w użyciu rozwiązania do wykonywania pracy zawodowej i gospodarowania wolnym czasem. Telefon ten będzie dostępny w handlu w czwartym kwartale 2001"
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6310i

Post autor: wlodus »

Jeżeli chodzi o ten telefon ja go dość negatywnie wspominam.

miałem go około pół roku dostałem go używanego i ogolnie no cóż świetna bateria, która i 14 dni mi też trzymała (do tej pory ten telefon przez to jest tak popularny wśród moich klientów) ale miał dużą wadę.
Wsadzając telefon np do spodni gdzie była trochę ciasna kieszeń wyłączał mi się. Nie wiedziałem co się dzieje, okazało się, że po jakimś czasie wiele modeli tak ma bo styki się wyrabiają i poruszająca bateria go rozłącza. i swoją drogą osobna bateria to też duży minus bo przy kupnie nowej bardzo się odznacza...

Jeżeli chodzi o używanie go do transmisji danych nawet tych chwilowych poza miastowych <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bym się nie zdecydował przez ten telefon
Ostatnio wchodząc do pewnego komisu mieli Motorolę v235 za 120 zł. Mały wydatek a ile mniej nerwów przy używaniu internetu.

Podsumowując telefon dość dobry do długich rozmów ale czasem mało użyteczny
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Nokia 6310i

Post autor: gatto_nero »

Świetny tel, 3 dni temu używałem go do internetu. Jeśli zaś chodzi o telefon tylko jako modem do internetu to lepiej nokie 6310i sprzedać za 250PLN i kupić sobie za 250 motorole v235 z edge.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Mavie

Re: Nokia 6310i

Post autor: Mavie »

Ponadczasowy telefon. Bez namysłu wymieniłbym wszystkie swoje fony na nówkę 6310i :D
Jak się ma laptopa z modemem to ten telefon jest idealny, bo stworzony jest do dzwonienia, a nie do zabawy z wodotryskami.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6310i

Post autor: regedit »

jakby wypuścili taką nokię o podobnych rozmiarach i kształcie tylko:

- jakiś aparat (mógłby się mieścić obok gniazda antenowego :P)
- HSDPA a może w przyszłości WiMAX
- kolorowy wyświetlacz :D
- Symbian
- Wi-Fi
- wbudowany odbiornik GPS
- Latarka
- Zamiast irdy mogłoby być wejście na końcówkę do robienia cappucino :P
- oprócz kart sd wejście na karty visa i mastercard :lol: - teraz kupisz ziemniaki na bazarze płacąc kartą :P
- i ta bateria która by pociągnęła ze 2 tygodnie (marzenie)

6410i comming soon :lol: (joke unfortunately)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Nokia 6310i

Post autor: mar_kow »

regedit pisze:jakby wypuścili taką nokię o podobnych rozmiarach i kształcie tylko: ...
...Proponuję scyzoryk McGayver'a... :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ