iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
weirdo
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-07-03, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn

iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: weirdo »

W związku z pojawieniem się nowej wersji aplikacji iPlus Manager, zamieszczam listę najważniejszych zmian w wersji 1.91:

1. Obsługa modemów Commander oraz Option (z wyjątkiem Option EDGE i Option GPRS) dla MS Windows Vista. Modemy SonyEricsson niestety nie będą działać z Vistą.

2. Zmiana numeracji CSD z krótkiej '123' na długą '+48601100123'. Jest to ułatwienie dla użytkowników w roamingu zagranicznym.

3. Zmiana sposobu zatwierdzania połączenia awaryjnego CSD w przypadku braku możliwości połączenia pakietowego. W wersji 1.91 naciśniecie przycisku Enter w oknie z pytaniem o zmianę na CSD nie skutkuje połączeniem na CSD. Naciśnięcie Enter anuluje to pytanie i połączenie CSD nie zostaje nawiązane. Klient jest zmuszony do świadomego zatwierdzenia połączenia CSD kliknięciem myszką. Połączenie CSD jest płatne dodatkowo.

4. Aplikacja iPlus Manager obsługuje wyższe prędkości HSDPA niż 1.8 Mbit/s. Najwyższą prędkością HSDPA, jaką można osiągnąć jest obecnie 3,6 Mbit/s. Modemy iPlus mogą nie osiągać takich prędkości na aplikacjach INNYCH niż iPlus Manager. Zaleca się korzystanie z iPlus manager, celem optymalnego wykorzystania zasobów najlepszego mobilnego dostępu do internetu, jakim jest iPlus.

5. Nowy przycisk w oknie 'Ustawienia': 'Zarejestruj'. Klient może teraz kliknąć 'Nie rejestruj', i aplikacja nie będzie przypominać o rejestracji.

6. Nowy komunikat w oknie 'Ustawienia'. Na górnej belce okna 'Ustawienia' można przeczytać: 'wersja 1.91 - build 200707090001'

7. Ikona w tzw. tray'u (pasek w prawym dolnym rogu ekranu w Windows) - klikanie na ikonę domku, powoduje 'chowanie' i 'ukazywanie' aplikacji iPlus Manager na ekranie.

8. Optimizer - dodanie nowego APNu, który m.in. umożliwia przyspieszenie ściągania stron WWW. Aplikacja nie zmienia ustawień Klienta, których dokonał w sekcji 'Ustawienia', 'Edycja połączeń'. Nowy APN zostanie dodany do istniejącej listy, nie kasując istniejących wpisów.

Wersja 1.91 aplikacji do pobrania tutaj.
HP Compaq nx7300 + VHB + Option GlobeTrotter HSDPA
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: przewaks »

weirdo pisze:4. Aplikacja iPlus Manager obsługuje wyższe prędkości HSDPA niż 1.8 Mbit/s. Najwyższą prędkością HSDPA, jaką można osiągnąć jest obecnie 3,6 Mbit/s. Modemy iPlus mogą nie osiągać takich prędkości na aplikacjach INNYCH niż iPlus Manager. (...)
Przyznam, iż nie rozumiem jakim cudem modem może nie osiągnąć maksymalnej prędkości kiedy nie korzysta z iPlus Managera. Przecież to tylko program, który steruje urządzeniem. Jeśli weźmiemy oryginalną aplikację dostarczaną przez producenta modemu i użyjemy jej wraz z kartą brandowaną przez iPlusa to wydaje mi się, że i tak będzie mogła pracować z maksymalną prędkością (oczywiście pomijam tu kwestię warunków - zasięg itp.).
Śmieszą mnie więc tego typu informacje jakie operatorzy umieszczają na swoich stronach, a już to szczególnie: :D
Zaleca się korzystanie z iPlus manager, celem optymalnego wykorzystania zasobów najlepszego mobilnego dostępu do internetu, jakim jest iPlus.
Awatar użytkownika
weirdo
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2007-07-03, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: weirdo »

Powiem krótko - zainstalowałem, włączyłem i wróciłem do Dial-Up + NetLimiter Monitor.
Nawiązując do tego co napisałeś @przewaks - moim skromnym zdaniem "czyste" połączenie Dial-Up działa o niebo lepiej niż iPlus Manager, a już na pewno czas jaki trzeba poświęcić na połączenie się z siecią jest dużo krótszy.
Przeprowadziłem mały eksperyment: posadziłem żonę do lapsa z zainstalowanym managerem - po chwili usłyszałem "wyrzuć to dziadostwo i zrób tak jak było wcześniej...".
To tyle jeżeli chodzi o komentarz do aplikacji oferowanej przez Plusa.
HP Compaq nx7300 + VHB + Option GlobeTrotter HSDPA
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: przewaks »

weirdo pisze:"wyrzuć to dziadostwo i zrób tak jak było wcześniej..."
I taka jest właśnie rola iPlus Managera :D
robinio
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-28, 22:49
Lokalizacja: Gliwice

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: robinio »

A ja zainstalowałem nowego iPlus Managera i zauważyłem pewne korzyści. Pracuję wyłącznie na EDGE i teraz częściej osiągam maksymalne wartości transferu. Na wcześniejszej wersji, czy nawet na Dial-up było z tym gorzej.
Niestety tak jak w poprzedniej wersji wyskakuje zbyt często komunikat o treści mniej więcej: "Modem nie jest podłączony". I to strasznie denerwuje.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: mar_kow »

weirdo pisze:...Aplikacja iPlus Manager obsługuje wyższe prędkości HSDPA niż 1.8 Mbit/s. Najwyższą prędkością HSDPA, jaką można osiągnąć jest obecnie 3,6 Mbit/s. Modemy iPlus mogą nie osiągać takich prędkości na aplikacjach INNYCH niż iPlus Manager. Zaleca się korzystanie z iPlus manager, celem optymalnego wykorzystania zasobów najlepszego mobilnego dostępu do internetu, jakim jest iPlus.
...Nie zgadzam sę z powyższym stwierdzeniem zupełnie. Pracowałem na czystym dial-up oraz programem Pogara. Aktualnie wykorzystuję Watchera 3G producenta i jak można wyczytać w moich postach prędkości są bez zarzutu. Nawet załapałem się na testy grubo powyżej 2 Mb/s...
...Właśnie aplikacja stwarza problemy zarówno przy połączeniu jak i w systemie Windows. Po krótkim teście zrezygnowałem z managera i nie zamierzam do niego wracać...
robmar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-08-02, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus Manager - najważniejsze zmiany w wersji 1.91

Post autor: robmar »

weirdo pisze: Nawiązując do tego co napisałeś @przewaks - moim skromnym zdaniem "czyste" połączenie Dial-Up działa o niebo lepiej niż iPlus Manager, a już na pewno czas jaki trzeba poświęcić na połączenie się z siecią jest dużo krótszy.
Z ręki (i często z programu producenta karty też) nie możesz wybrać preferowanego UMTSu, a w niektórych rejonach to jest kluczowe do szybkiego transferu... Więc nawet power-userom iPM się czasem przydaje.
Robert
ODPOWIEDZ