Sony Ericsson K300i

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Sony Ericsson K300i

Post autor: Darecky »

Witam! Chciałbym przedstawić Wam telefon Sony Ericsson K300i, który używałem jako modem podczas naprawy mojego ED77.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Specyfikacje:
  • GPRS class 8 (4+1) DL 53,6 kbit/s, UL 13,4 kbit/s.
  • HSCSD DL 57.6 kbit/s, UL 14.4 kbit/s
  • CSD
Jak podłączyć:
  • port podczerwieni [IrDa]
    Obrazek
  • kabel USB lub RS232
    Obrazek
Podczerwień [IrDa]
Łączyłem się poprzez podczerwień dopóki nie kupiłem kabla USB. Przepustowość: 4Mb/s. Firma: Kingsun. Cena: 29zł.


Zaletami takiego połączenia są:
  • możliwość podłączenia ładowarki do telefonu podczas sesji GPRS,
  • dla SE k300i nie potrzeba sterowników - windows XP wykrywając telefon instaluje go jako modem standadowy via IrDa i wtedy wystarczy utworzyć tylko połączenie dial-up,
  • gdy zmieniamy telefon na inny z IrDa nie musimy się martwić o kompatybilność - wszystkie telefony posiadające port podczerwieni są obsługiwane przez IrDę w komputerze.
Wady:
  • czasami telefon i komputer się "nie widzą",
  • wolniejszy transfer niż przez kabel,
  • gdy przypadkowo przesuniemy telefon lub IrDę zrywa się połączenie, gdyż telefon nie jest w zasięgu,
  • dłuższy czas oczekiwania na ustanowienie połączenia.
Max ile mogłem wyciągnąć na IrDa+k300i+Orange Free to było 3,5kB/s.
Poza tym połączenie było mało stabilne, a pingi wysokie - 1500-2000ms.

Kabel USB
Kupiłem kabel USB w najbliższym komisie za 22zł [a jak długo sie targowałem!]. Jest to kabel firmy TF1 [Forever] o przepustowości 1Mb/s z gwarancją na 24 miesiące. Co najdziwniejsze, pan z komisu nie chciał mi wystawić żadnego dowodu kupna [a co jeśli by kabel nie działał] i dopiero po małej wymianie zdań wystawił mi paragon.


Zalety połączenia kablem:
  • o wiele wyższa szybkość niż w przypadku IrDy,
  • większa stabilność,
  • nie ma problemu z "widzeniem się",
Wady:
  • problemy z instalacją oprogramowania,
  • konieczność darmowej rejestracji oprogramowania,
  • niestety telefon nie ładuje się z portu USB,
  • nie można podłączyć ładowarki,
  • możliwośc podłączenia tylko kilku telefonów SE,
Transfer osiągany przez k300i+kabel USB+Orange Free był stabilny zawsze w granicach 5kB/s, a pingi wynosiły 700ms-1000ms. Do połączenia się z internetem służy specjalny kreator o nazwie "Dial-up Wizard" który praktycznie wszystko robi za nas. Wystarczy aby podać hasło i nazwę użytkownika.

Sony Ericsson K300i to bradzo dobry telefon również do zwykłego użytkowania. Posiada kolorowy wyświetlacz [65tys.] o rozdzielczości 128x128 pikseli, MMS, aparat VGA, odtwarzacz MP3, JAVA. Jest wspaniałym wyborem do usług takich jak SimData czy Orange Free na kartę. Polecam jednak kupienie kabla USB niż portu podczerwieni. Do usług abonamentowych typu Blueconnect wybrałbym jednak jakiś telefon z EDGE.


Cena tego telefonu to:
  • nowy ok. 300zł,
  • używany ok. 140zł.
Podsumowanie: Jest to najlepszy wybór telefonu zarówno do normalnego użytkowania jak i internetu komórkowego na kartę.

Pełną specyfikację SE K300i znajdziesz TUTAJ

Skrypty do modemu możesz pobrać klikając TUTAJ

Jeszcze kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek


PS: @Jaco - teraz OK?
Ostatnio zmieniony 2007-11-09, 18:03 przez Darecky, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Sony Ericsson K300i

Post autor: Jaco »

I tak to trzeba robić. :lol:
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Sony Ericsson K300i

Post autor: arkoarek »

można kupić kabel z wejściem do ładowarki więc jedna wada odpada ja taki miałem ze 2 lata <font color="#FF00FF"><b>»»korzystałem««</b></font> z takiego modemu
ODPOWIEDZ