Nokia 6120 classic

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

Obrazek

Wszystkie obrazki poza przykładowym zdjęciem są maksymalnie przycięte i skompresowane.

Witam wszystkich forumowiczów. W dniu dzisiejszym chciałem zaprezentować swój najnowszy nabytek jakim jest telefon firmy NOKIA model 6120 classic. W tym temacie znajdą się zdjęcia opisywanego aparatu oraz wszelkie inne ważne informacje.

Zaczynamy...

Obrazek

Ach ten symbian...
Jest to telefon oparty o technologię 3G. Działa na najnowszym systemie Symbian OS series60 v.3. Dzięki temu jego funkcjonalność jest o wiele większa niż "zwykłych telefonów". Można dokupić odbiornik GPS i wgrać mapy tom-tom. Otworzenie plików Worda i Excela czy Acrobat Readera (PDF) nie stanowi żadnego problemu. Ponadto w sieci znajduje się setki gier i programów bardziej lub mniej użytecznych, przeznaczonych na tą platformę. O ile krążą stereotypy, że symbian jest wolny - w tym telefonie działa naprawdę błyskawicznie! Telefon czyta karty microSDHC (w chwili obecnej dostępne są karty o max. pojemności 8GB - podczas gdy zwykłe karty microSD mają jedynie 2GB pojemności). Na obudowie znajdziemy także wejście mini-USB, micro jack oraz wejście do ładowarki.

"Ziuuuuuu"
Mimo tych udogodnień, najważniejszym atutem tego modelu jest technologia HSDPA do 3,6Mb/s. Z tą przepustowością żadne miejsce nam niestraszne (o ile jest tam zasięg 3G albo chociaż EDGE ;) ) Telefon można załączyć do komputera dołączonym do zestawu (!) kablem USB bądź bezprzewodową bez-kablową technologią Bluetooth. Telefon podczas korzystania z internetu sygnalizuje z jakiej technologii korzysta. (W lewym górnym rogu na złączonym obrazku widoczny jest piktogram 3.5G (czyli HSDPA!). Taki sam symbol pojawia się na głównym ekranie jeśli telefon służy za modem do laptopa czy PC.

Aplikacja standardowa. Pobiera całą stronę bez kompresji - tak jak na komputerze. Można sobie dowolnie powiększać/pomniejszać: 100%/75%/50% dzięki czemu nie trzeba cały czas przesuwać tekstu. Działa HSDPA ale po załadowaniu zaraz gaśnie dlatego na niektórych zdjęciach widać tylko "3G" zamiast "3.5G"

tryb pionowy:

Obrazek Obrazek

tryb poziomy:

Obrazek Obrazek

Aplikacja blueconnect (na bazie opery)
Nie działa na niej HSDPA i tryb poziomy ale za to pobiera dużo mniej danych - kompresja obrazków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Łączność:

[X] GPRS
[X] EDGE (class 32)
[X] UMTS
[X] HSDPA (3,6Mbit)
[_] WLAN


System Operacyjny: Symbian S60 v.3

Transfer Danych:

[X] Bluetooth 2.0 AD2P
[X] USB
[_] IrDA

Aparat fotograficzny:

• 2Mpix (bez Auto-Focusa)
• lampa błyskowa (nie latarka)
• Nagrywanie filmów z rozdzielczością 320x240 (płynne)
• druga kamerka do rozmów wideo CIF+ (z przodu obudowy)

Inne funkcje:

• micro jack
• slot na karty microSDHC (do 8GB)

Inne parametry: (podane przez Nokia Poland)

• Wyświetlacz główny: QVGA, TFT, 16 milionów kolorów (true color) 320 x 240 pikseli, 2 cale
• Aktywny tryb gotowości
• Automatyczna blokada klawiatury
• Objętość: 66 cm3
• Waga: 89 g
• Wymiary: 105 x 46 x 15 mm

Obrazek

Jakość Wykonania

Telefon wykonany jest prawie w całości z plastiku, posiada "metalową" ramkę dookoła i drobne chromowane wstawki - ramka kamerki i otworu "słuchawki". Materiały są dobrze spasowane i nie ma mowy o trzeszczeniu czy ruszaniu się jakiegokolwiek elementu, klapka siedzi bez ruchu... no może prawie ale to naprawdę minimalnie się przesuwa - to nic w porównaniu z innymi telefonami. Przyciski są w miarę wygodne i twarde - wyraźnie słychać klik przy naciskaniu. Zastrzeżenia może jedynie budzić tylna część obudowy. Jakość jest bez zarzutów, jednak jest to czarny błyszczący plastik - bardzo widać na nim palce. Podsumowując jakość wykonania stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie.

System operacyjny

Jak już wcześniej wspomniałem jest to najnowszy symbian. Działa zadziwiająco błyskawicznie i stabilnie - ani jednej zwiechy. Aplikacje się nie zawieszają. Pisanie smsów to bajka. Nawigacja po menu również odbywa się z prędkością światła. Ponadto to platforma z "możliwościami". Nie straszny jej GPS, odtwarzanie plików real playera, divixów itp. Posiada bardzo dobry rozkład opcji i świetny kalendarz. Najbardziej podoba mi się ekran gotowości na którym nie ma wielkiego napisu "Era" ale znajduje się lista zadań do wykonania, zintegrowana z notatkami i kalendarzem. Na dodatek, nokia ta świetnie współpracuje z systemem Windows Vista i najnowszym pakietem Nokia PC Suite którego instalację naprawdę bardzo polecam! Symbian to ogromny plus tego telefonu!

Ekran...

... o rozdzielczości 2 cali jest naprawdę niewielki. Rozdzielczość jest bardzo dobra, wszystko jest takie malutkie :) Nie polecam dla osób z większą wadą wzroku ;) Wspomniana wysoka rozdzielczość (prawie jak HD :P) daje o sobie znać przy przeglądaniu internetu w samej komórce. Widać o wiele więcej niż w innych telefonach.

Szybki jak internet

Jeśli mamy szczęście i znajdujemy się w zasięgu HSDPA zalecam zapiąć pasy. Prędkość przy korzystaniu z tej technologii jest naprawdę oszałamiająca. Należy dodać, że aby zbliżyć się do tych 3Mbitów należy podłączyć się przez kabel. Za pomocą bluetootha osiąga się niższe transfery (do ~1Mb/s) a ponadto niektórzy napotkali się na problem przy ciągłym kilkunastominutowym pobieraniu danych - bluetooth zawieszał się i pozostawało tylko zrestartować telefon.

Nie dla fotografów

Aparat fotograficzny to jedena ze słabszych stron tego telefonu. Zdjęcia wyglądają, jakby były zrobione "przez szmatę", a poza tym nie są wystarczająco ostre. Lampa błyskowa - zapalająca się na sekundę przy robieniu zdjęcia, świeci bardzo mocno, lecz efekty jej świecenia są raczej mizerne. Co ciekawe filmiki wychodzą całkiem przyzwoicie ale kamery cyfrowej i tak nie zastąpią.

Przykładowe zdjęcia z aparatu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prawie jak muzyka. Prawie robi WIELKĄ różnicę!

Może i teraz zabrzmi to nie skromnie, ale tak. Jestem melomanem. Kocham bezstratny i czysty dźwięk. Postanowiłem wypróbować więc jakąś mp3 (niestety format flac nie jest odtwarzany, choć może jest gdzieś w sieci odpowiedni codec - update: JEST, "core pack"). Jako, że mp3 jest formatem stratnym, zarzuciłem na wewnętrzną pamięć jakiś kawałek z bitrate 320kb/s. Z głośniczka wydobywa się jakieś pierdu pierdu, podłączam słuchawki a raczej dołączony zestaw słuchawkowy i.......

........DRAMAT!!! Pozostawię to bez komentarza. Naprawdę, gorzej być nie może. Pewnie podłączenie innych słuchawek przez przejściówkę micro -> mini jack rozwiązało by częściowo sprawę, a na pewno znacząco by ją poprawiło, jednak przejścióweczka nie jest już dołączona do zestawu. Ot taki zonk. Wolałbym ją zamiast tych nokijskich, całkowicie bezużytecznych i beznadziejnych słuchawek :/

Bateria

również nie jest mocną stroną telefonu. Przy w miarę oszczędnym korzystaniu z telefonu starcza ona w praktyce na około 3 doby. Jeśli zamierzasz zabawiać się gierkami i innymi bajerami przygotuj sie na codzienne podłączanie telefonu do gniazdka.


Podsumowanie

Telefon ten jest niewątpliwie ciekawą propozycją, szczególnie dla tych, którym zależy na telefonie umożliwiającym szybką transmisję danych. Symbian działa znakomicie i nie stwarza żadnych problemów. Spory ale nie ogromny ekran o dużej rozdzielczości umożliwia komfortowe przeglądanie internetu (nawet w trybie poziomym) jednak tylko osobom "widzącym" (nie chciałem obrazić tu okularników :P). Aparat jest wbrew pozorom, niewielkich rozmiarów. Na zdjęciach wydaje się dużo większy. Zauważyłem, że bardzo wygodnie i szybko piszę się na nim smsy. Po naciśnięciu "wyślij" nie trzeba czekać na wysłanie wiadomości. Od razu można wrócić do głównego ekranu.

Jeśli potrzebujesz telefon do internetu - nie masz się nad czym zastanawiać. Jeśli chcesz porobić sobie zdjęcia, nie zależy Ci na symbianie i masz trochę więcej mamony na koncie - polecam np. Nokię N73 ;)


Obrazek

Porównanie wielkości:__Widok z tyłu:_________Włączony ekran: ______Podświetlenie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek

Programy i gry na Symbiana s60 v.3


P.S. Postaram się w miarę możliwości zrobić lepsze zdjęcia i pododawać różne aplikacje na symbiana.
Ostatnio zmieniony 2007-12-01, 21:17 przez regedit, łącznie zmieniany 9 razy.
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: zDaleKi »

Naprawdę recenzje Wasze są coraz bardziej profesjonalnie, będzie z czego wybierać przy następnej edycji konkursu ;)

Dla mnie jedynie w tym telefonie brakuje WiFi. No może jeszcze wbudowanego odbiornika GPS, bo tego chyba tam nie ma? Gdybyś tak wiedział ile kosztuje do niego GPS, to czekam na PW ;) Oraz jakiś filmik jak działa ten GPS w samochodzie.
Dodaj też jeżeli możesz widok forum nie tylko na stronie głównej ale w jakimś wątku, to mnie też bardzo ciekawi.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

GPS nie jest wbudowany ale można zakupić zewnętrzny. Są dwa modele:

Obrazek Obrazek

Ten większy po lewej na allegro chodzi po ok 250zł a ten bardziej kompaktowy po prawej ok 350zł. Dodam, że można kupić też niefirmowy odbiornik w granicach 150-200zł. Być może w najbliższym czasie będę mógł wypróbować funkcję gps - napiszę o tym na forum ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: zDaleKi »

Dzięki za dodatkowe informacje, głównie za dodatkowe fotki :]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

Drobny update:

Po zainstalowaniu core pack (kodeki) - odtwarzane są divixy (bez zmniejszania częstotliwości) i w 25fps na pełnym ekranie (poziomo) :szok:

Odtwarzane są też wszystkie typowe formaty audio, również te bezstratne tj. FLAC, MPC, WMA, OGG.... no i oczywiście MP3

Tak więc po dołączeniu normalnych słuchawek kto wie... przyjdzie przejściówka micro->minijack to podzielę się wrażeniami
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

Niestety nie mogę już edytować swojego pierwszego posta więc aktualizacja tutaj:

Normalne czytelne zrzuty z ekranu:

Ekran startowy i menu
Obrazek Obrazek

Internet (przeglądanie w pionie)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Internet (przeglądanie w poziomie)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Różności i Ciekawostki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

emTube - aplikacja do oglądanie filmików na youtube. Można też odtwarzać ściągnięte jeśli ktoś nie ma wifi w komórce a szkoda mu kasy na gprs ;) Jakość obrazu jak na stronie - trochę pikseloza ale to zależy od filmiku. Bardzo ostry obraz można uzyskać otwierając pliki .avi (dvix/xvid) w core player ;)


"Wizjer" aparatu
Obrazek
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
darkmonk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-20, 09:31
Lokalizacja: Knurów

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: darkmonk »

Witam !

Wczoraj kupiłem ten telefon i jestem w trakcie odkrywania jego dobrodziejstw :) Ale przydałaby mi się mała pomoc. Mianowicie chodzi mi o odtwarzanie filmów w tym telefonie. Wrzucam przeróżne filmy na telefon przez pc suite to folderu video i nie potrafię ich odtworzyć. Zainstalowałem już core pack , ale nic to nie daje. Może ktoś chętny napisze tutaj mały turtorial co i jak trzeba zrobić żeby wszystko działało :)
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

Filmy trzeba otwierać przez core player, przez explorator się nie da.

1. Uruchom Core Pack
Obrazek

2. Menu -> Open Files
Obrazek

3. Wybierz lokalizację (C: - pamięć wew, E: - pamięć zew (karta pamięci))
Obrazek

4. Wyszukaj plik np. avi (dvix/xvid). Nie trzeba zmniejszać rozdzielczości ani kompresować na format mp4 (jak np. w ipod'zie). Wrzucasz jak leci.
Obrazek

5. Podczas oglądania filmu warto rozciągnąć go na pełny ekran
Menu -> Options -> Fullscreen
Obrazek

6. Załóż okulary i weź do ręki lupę :lol:
Obrazek
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
darkmonk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-20, 09:31
Lokalizacja: Knurów

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: darkmonk »

poradziłem sobie w inny sposób ... zaistalowałem divx player i filmy śmigają :) Z tym Core jest cos nie tak u mnie, nie wykrywa żadnych filmów , ale to nie ostotne :)

THX
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Mikolaj211 »

regedit, możesz powiedzieć, czy nowe słuchawki poprawiły jakość muzyki?? Bo prawdopodobnie stanę się właścicielem tego telefonu. I jeszcze jedno pytanie: czy internet w nim bierze bardzo dużo baterii? Bo ktoś pisał na jakimś forum, że pełna bateria siada w nim w dwie godziny, jak się korzysta HSDPA....
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:I jeszcze jedno pytanie: czy internet w nim bierze bardzo dużo baterii? Bo ktoś pisał na jakimś forum, że pełna bateria siada w nim w dwie godziny, jak się korzysta HSDPA
Niestety to prawda,ale to nie wina telefonu,tylko po prostu UMTS jest prądożerny.

W takim małym smartphonie ciężko zmiescić większa baterię,niż jest...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

1) Znacznie dłużej niż 2 godziny. Ale nie za długo

2) Po przez zastosowanie przejściówki z 2,5 na 3,5 jacka i podłączeniu normalnych słuchawek jakość dźwięku jest nawet nawet. Niestety po ustawieniu EQ dźwięk strasznie "pierdzi" (przestery). Na standardowych ustawieniach jest w miarę. Pewnie 99% osobom to starczy. Ja zaliczam się do tego 1% która oczekuje muzyki najlepszej jakości ;)

Tak czy inaczej polecam core player do słuchania muzyki bo standardowy szumi w tle. Jakby nie patrzeć telefon, jakikolwiek, nie nadaje się do słuchania muzyki na dłuższą metę. W drodze do pracy / szkoły owszem tak ale w domu polecam słuchanie muzyki np. na iPodzie / Cowonie / iRiverze ewentualnie Creativie i na dobrych (Sennheiser/Koss/Bose itp) dużych słuchawkach ;)

Słuchanie muzyki na telefonie to tak jak słuchanie muzyki na "MP4 PLAYER" za 50zł z allegro :lol: Trochę mija się z celem ;)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Patryk »

regedit pisze:Znacznie dłużej niż 2 godziny.
Przy ciągłym transferze via HSDPA ?
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: regedit »

Przy ciągłym to nie wiem, ale przy ciągłym przeglądaniu stron WWW (~2 może 3/min) to na pewno więcej niż 2 godziny
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Patryk »

na NSU pojawił się w końcu wyczekiwany finalny,poprawiony firmware 4.21 (wycofany z początkiem stycznia przez Nokię z powodu wielu błędów :( )

Wczoraj przeflashowałem telefon...wrażenia: przede wszystkim interfejs użytkownika,jak i programy symbianowe chodzą jeszcze szybciej !
Niestety coś za coś - gry Java,tak samo,jak w "starym" 4.21,zwolniły,i to znacznie.
Ja nie gram,więc mi to obojętne - wolę szybszego Symbiana od javy :D

Poprawiono także problem z rozłączaniem się połączenia modemowgo Bluetooth,i najprawdopodobniej wprowadzono HSDPA co najmniej 3.6 (tak przynajmniej było w "starym" 4.21) - ale to sprawdzę dopiero po południu,jak będę w zasięgu tej technologii ;)

Oczywiście w miarę zapoznawania sie z nowym softem będe się dzielił z Wami wrażeniami z jego użytkowania :)
nokier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-15, 02:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: nokier »

a jak uwazasz poprawil to bardziej soft czy ten patch do visty o ktorym pisales ? - czy na pewno juz nie rozlacza ? bo u mojego kolegi rozlaczalo raz na 3 logowania - dlatego nie kupilem tego phona od niego
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: seboo »

tez mam z tym telefonem - taki sam problem !!! Czy Ktos sobie z nim poradzil ???
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Patryk »

nokier pisze:a jak uwazasz poprawil to bardziej soft czy ten patch do visty o ktorym pisales ?
Potestowałem dłuższy czas - i niestety nadal się rozłącza.
Dużo rzadziej,ale nadal.
Piocz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-30, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Piocz »

Witam wszystkich serdecznie.
Jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę od razu nie krzyczeć typy "wypełnij profil" itp, itd. Zaraz się wszystkim zajmę.

Moje pytanie brzmi : skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten "core pack".
Pozdrawiam
Piocz

Już znalazłem.
Dzięki chętnym za pomoc.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Jo_gurt »

Piocz, widzisz jakie skuteczne forum? :rotfl:

PS. Za profil się nie czepiamy. Za to czepiamy się za 2864 inne rzeczy :hyhy:
Awatar użytkownika
benek81
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-11-04, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: benek81 »

Hmm, no właśnie tak zastanawiam się nad wyborem tego modelu, co on ma szczególnie fajnego?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Jaco »

benek81 pisze:co on ma szczególnie fajnego?
Poczytaj sobie http://www.nokia.pl/link?cid=PLAIN_TEXT_262433 :cwaniak:
Ostatnio zmieniony 2008-11-06, 08:31 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
benek81
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2008-11-04, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: benek81 »

Dzięki za linkacza :ok:
abe

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: abe »

Mam pytanie czy ktoś z Was wie jak ustawić żeby przesyłając coś z innego telefonu przez bluetooth do N6120 aby od razu zapisywało się na kartę pamięci. Z góry dziekuje. Pozdrawiam
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nokia 6120 classic

Post autor: Tomisek »

Zainstalowałęm nowe oprogramowanie - 6.01 - znaczny przeskok - ciekawe czy coś wniesie nowego zwłaszcza w połąćzeniu jako modem przez BT
ODPOWIEDZ