[iPlus]Wymuszenie HSxPA

Opracowania do FAQ autorstwa użytkowników forum i dyskusje o nich.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

[iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: KlonAdam »

Witam.

Jesteś w zasięgu 3G/HSPA (HSDPA/HSUPA) a iPlus Manager ciągle Ci połącza z EDGE bo ma silniejszy sygnał? Czy chciałbyś mieć szybsze połączenie, a ciągle się męczysz z 236,8 kbps?
O to opis jak i co robić by wymusić 3G/HSPA

1. Odnajdujemy ikonkę naszego iPlus Manager'a
Obrazek
(naciśnięcie na obrazek spowoduje jego powiększenie, waga: 3 372 bajtów)

2. Wchodzimy w Narzędzia -> Ustawienia.
Obrazek
(naciśnięcie na obrazek spowoduje jego powiększenie, waga: 30 235 bajtów)

3. W zakładce Aplikacja, W polu Łącz domyślnie przez: (1) wybieramy APN Internet 3G. Teraz potwierdzenie zmian (2): OK.
Obrazek
(naciśnięcie na obrazek spowoduje jego powiększenie, waga: 48 772 bajtów)

4. Trzeba chwilkę odczekać aż zmniejszy się zasięg, wynik połączenia 3G i w naszym modemie zacznim migac piekna niebieska dioda (-), nic więcej nie pozostało jak nacisnąć "Połącz" (1)
Obrazek
(naciśnięcie na obrazek spowoduje jego powiększenie, waga: 30 009 bajtów)


Aktualizacja poradnika 27.11.2009r. do wersji programu 2.1
Ostatnio zmieniony 2009-11-27, 11:31 przez KlonAdam, łącznie zmieniany 3 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: zDaleKi »

Przenoszę z "Testy, recenzje, opisy", bo ten dział jest do czego innego, do -> "FAQ - opracowania użytkowników".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Niby wszystko pięknie,ale jak wymusić samo EDGE?,bo na nic innego nie moge liczyć tam gdzie mieszkam.
:(

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-10-27, 23:56 ]
Nie krzycz!
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 16:35 przez andrzejxxl0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 chcesz wymusić samo EDGE, bez GPRS? Jeżeli tak to nie ma na to prostego sposobu. Jedynie antena kierunkowa wycelowana w BTS z EDGE, albo Nokia z uruchomionym Netmonitorem i wymuszanie odpowiedniego kanału. Bo zapewne znajdujesz się w miejscu gdzie sygnał BTS z GPRS jest silniejszy niż tego z EDGE.

Jeżeli chcesz wymusić GPRS/EDGE to wystarczy w punkcie 4 zmienić atrybut Tylko HSPA/3G na Tylko EDGE/GPRS
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: zDaleKi »

EDGE jest tylko "rozwinięciem" GPRS dlatego nie można robić takich sztuczek.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Engelbert »

Czy chciałbyś mieć szybsze połączenie, a ciągle sie męczysz z 256kbps?
236,8 kbps, o ile chodzi Ci oczywiście o EDGE.
I pozostają nam dwie ostatnie czynności Zapisz (4) i OK (5)
Nie do końca - po kliknięciu zapisz musimy jeszcze po lewej stronie wybrać z "Łącz domyślnie przez" utworzoną właśnie konfigurację. Jeśli tego nie zmienimy dalej będziemy się łączyli przez standardowe ustawienia.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Khalbar »

BliSki pisze:EDGE jest tylko "rozwinięciem" GPRS dlatego nie można robić takich sztuczek.
A czy HSPA nie jest przypadkiem rozwinięciem UMTS ?


I czy jak jest sie w zasięgu 3g to łapie się UMTS i HSPA na raz czy można korzystać z UMTS a nie z HSPA ?
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Mam antenę kierunkową wycelowaną w nadajnik i myślałem, że to rozwiąże problem, jednak nadal mam jedynie gprs. ,Modem jakiego używam, to huawei e800 i myślałem, że może jest jakiś sposób żeby wymusić edge. Zanim kupiłem antenę edge mi sie pojawiało sporadycznie.

[ Dodano: 2008-10-28, 15:01 ]
BliSki pisze:EDGE jest tylko "rozwinięciem" GPRS dlatego nie można robić takich s
ztuczek.
Wiec moge zapomnieć o EDGE?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-28, 15:26 ]
Nie pisz wyłącznie wielkimi literami.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-10-28, 16:02 ]
Poprawiłem litery na normalne!
Ostatnio zmieniony 2008-10-28, 16:02 przez andrzejxxl0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: KlonAdam »

Engelbert pisze:236,8 kbps, o ile chodzi Ci oczywiście o EDGE.
Zaokrągliłem :cfaniak:
Engelbert pisze:Nie do końca - po kliknięciu zapisz musimy jeszcze po lewej stronie wybrać z "Łącz domyślnie przez" utworzoną właśnie konfigurację. Jeśli tego nie zmienimy dalej będziemy się łączyli przez standardowe ustawienia.
Po stworzeniu nowego profilu samo przechodzi w ten stan.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Engelbert »

Po stworzeniu nowego profilu samo przechodzi w ten stan.
Nie, nie przechodzi. Na górze, polu "Wybierz połączenie" jest nowa konfiguracja, ale po lewej w "Łącz domyślnie przez" (które jest w tej sytuacji najważniejsze) dalej jest wcześniejsza konfiguracja.
Przed chwilą dla pewności to sprawdziłem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 a ten nadajnik w który masz wywecowaną antenę obsługuje EDGE? Popatrz ma inne nadajniki w Twojej okolicy (nawet te dalsze) i wyceluj w nie antenę. Skorzystaj z mapki http://www.wieprz.net/bts
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Pzepraszam.Miałem właczony[Caps LOCK]-to tyle,co do wielkich liter.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

Dobrze.

Aha czasem na mapce wieprz.net nie ma rozróżnienia EDGE/GPRS możesz skorzystać ze strony http://btsearch.org/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: KlonAdam »

Poprwione...
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

YaHooo pisze:andrzejxxl0 a ten nadajnik w który masz wywecowaną antenę obsługuje EDGE? Popatrz ma inne nadajniki w Twojej okolicy (nawet te dalsze) i wyceluj w nie antenę. Skorzystaj z mapki http://www.wieprz.net/bts
Próbowałem skorzystać z mapki,jednak mi nie wchodzi,póżniej spróbuje jeszcze przez: Google-maps,bo coś mi sie sypie w laptopie,to pewnie wina Visty,ale dziękuje za podpowiedz!
Próbowałem z obydwu adresów,te mapki,nic z tego,poprostu,po zbliżeniu mapki nic nie wyświetla,ale dzięki,za szczere chęci,spróbuje jeszcze raz póżniej.Pozdrawiam i dziękuje!

[ Dodano: 2008-10-28, 17:19 ]
Jak tylko będe wiedział,gdzie jest nadajnik,to wyceluje antene i dam znać,czy to coś pomogło.Pozdrawiam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: 3G_ »

A po co jakieś wieprze :-) (wieprz.net) kiedy na stronie iplusa jest dobra mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

ŁW pisze:kiedy na stronie iplusa jest dobra mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Tylko, że ta mapka delikatnie mówiąc nie nadaje się do zbyt wielu rzeczy. Nie pokazuje umieszczenia nadajników, a to jest ważne jak się ma np. antenę kierunkową.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

ŁW pisze:A po co jakieś wieprze :-) (wieprz.net) kiedy na stronie iplusa jest dobra
mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Niby racja,ale ta mapka jest do kitu,oglądałem ją już kilkanaście razy i wcale nie byłem od niej mądrzejszy, co do strony,o której mówisz,to udało mi się na nią wejść i okazało się,że nadajnik,na który mam skierowaną antene wcale nie jest plusa,więc takie niezależne opracowania też się przydają. Jutro przekierowuje antene według tej mapki!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:okazało się,że nadajnik,na który mam skierowaną antene wcale nie jest plusa,więc takie niezależne opracowania też się przydają.
Dokładnie po to zostały zrobione :) Zatem zmień położenie anteny i napisz nam jaki to przyniosło skutek.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Z pewnością dam znać,co mi z przestawienia anteny wyszło,bo przekieruje ją na pewno!
I serdeczne dzięki za link do strony.
Jutro się odezwe
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Przed chwilą wywecowałem antenę na inny nadajnik,na razie jestem w fazie testów,w tej chwili moge powiedzieć tylko tyle,że strony ściągane są bez błędów i chyba jest troche szybciej,choć nadal niestety w GPRS,póżniej napisze coś więcej,jak troche potestuje. Jezeli nie wiecie jaką sieć obsługuje nadajnik,na który macie skierowany nadajnik,to polecam stronę
andrzejxxl0 pisze: http://www.wieprz.net/bts
:D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:chyba jest troche szybciej,choć nadal niestety w GPRS,
A według mapki operatora jest tam coś więcej niż GPRS?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Na mapce Plusa jest w tamtych okolicach,tzn:mniejwięcej tam gdzie jest nadajnik,Edge na zewnątrz.Mam jeszcze pytanie,czy na mapce wieprz.net,albo na tej drugiej z BTS'ami można sprawdzić,czy nadajnik obsługuje EDGE i jak mam patrzeć,tzn:jak opisany jest taki nadajnik,bo nie jestem zbyt dobry w te klocki.Co prawda szybko się ucze,ale jak na razie mam spore braki w tej dziedzinie
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 17:08 przez andrzejxxl0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

Z tego co pamiętam na mapce wieprz.net nie ma rozróżnienia GRPS/EDGE. Natomiast http://btsearch.org/ jest tworzona przez zwykłych ludzi i czasem przy spisie może być, że stacja obsługuje EDGE, czasem nie. Ale jest jeszcze taka możliwość, że możesz spojrzeć na "lokalny oddział" strony dla Twojego rejonu http://btsearch.pl/linki.php?kategoria_id=1 i tam może już być zaznaczone która stacja obsługuje EDGE, a która tylko GPRS.

PS Warto pobrać sobie bazę danych w formacie Exela .xls na dysk twardy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Serdeczne dzięki za podpowiedz,zaraz poszukam,aha,chciałem jeszcze powiedzieć,że i tak jest lepiej z przesyłem danych nawet w GPRs,jak przestawiłem antene na nadajnik Plusa,bo nie ma żadnych "zwiech",no i nie mam już teraz komunikatów o błędach na stronie,co wczcześniej było na porządku dziennnym
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:jest lepiej z przesyłem danych nawet w GPRs,jak przestawiłem antene na nadajnik Plusa,bo nie ma żadnych "zwiech"
Bo zapewne zwiększył Ci się poziom sygnału oraz zmniejszył się procent błędnie przesłanych pakietów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Sygnał jest stabilny i w porywach,jak ściągałem sterownik transfer danych przekraczał 10kB/s,troche szperałem na
,jednak na razie nic konkretnego nie znalazłem,ale jeszcze popatrze ,bo jak mówią"kto szuka ten znajdzie". :papa: POZDRAWIAM.
GALL71Kg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-19, 13:09
Lokalizacja: ko?obrzeg

dziadostwo iplusa

Post autor: GALL71Kg »

mam tego neta w iplusie od 3 miesiące i próbowałem już rożnych sposobów konfiguracji modema prucz tych z anteną kierunkową bo nie wiem gdzie bum ja wsadził jak mam modem EXPRESSCARD E800HSDPA 7,2 nowość :cfaniak: i który ma już wbudowaną antenie. .Nierozumnie czemu musimy kombinować by nam ten internet chodził to jest po prostu dziadostwo :klnie: :klnie: i robią nas w balona !!!! by rwać kasę!! a jakoś to będzie !powiem krótko jeżeli zrobili mapę z zasięgiem i jest pokazane ze zasięg mam miec w całym mieście na tym modemie to czemu to nie chodzi???jeżeli nie poprawi się to cza to zwarcic . a i jeszcze jedno mój modem chodzi szybciej na edgu jak w 3g he he szybkość kpina. :zly:
[/b]jeżeli oni udają ze dostarczają nam internet to może my zacznijmy udawać ze plaćimy :cwaniak:


Popraw resztę byków.


[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-04-21, 17:13 ]
Wycinam zbędny już załącznik.
Ostatnio zmieniony 2008-11-19, 22:51 przez GALL71Kg, łącznie zmieniany 3 razy.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Engelbert »

Tak wygląda wyjście antenowe w Twoim modemie.
broken
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-16, 23:16
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: broken »

Wracając do sposobu "wymuszania" HSDPA - wymuszasz tylko renegocjacje z nadajnikiem w przypadku skrajnego zasiegu. Nadajnik czasami sam zrywa sesje HSDPA jesli uzna ze jakosc polaczenia nie jest ok. Nie wiem jak jest w przypadku wielokrotnej proby czy przypadkiem nie wylaczysz sobie netu :) Bo nadajnik bedzie mial juz za duzo np. userow w HSDPA to przelaczy usera na EDGE i nie pozwoli mu sie skojarzyć w HSDPA. Poza tym uzywanie HSDPA w przypadku kiepskiego zasiegu - czyt. ponizej -105dBm jest pseudoszybkie.
Zablokowany