[iPlus]Wymuszenie HSxPA

Opracowania do FAQ autorstwa użytkowników forum i dyskusje o nich.

Moderator: Moderatorzy

3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: 3G_ »

A po co jakieś wieprze :-) (wieprz.net) kiedy na stronie iplusa jest dobra mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

ŁW pisze:kiedy na stronie iplusa jest dobra mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Tylko, że ta mapka delikatnie mówiąc nie nadaje się do zbyt wielu rzeczy. Nie pokazuje umieszczenia nadajników, a to jest ważne jak się ma np. antenę kierunkową.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

ŁW pisze:A po co jakieś wieprze :-) (wieprz.net) kiedy na stronie iplusa jest dobra
mapka, łącznie z graficznym rozróżnieniem pomiędzy GPRS i EDGE.
Niby racja,ale ta mapka jest do kitu,oglądałem ją już kilkanaście razy i wcale nie byłem od niej mądrzejszy, co do strony,o której mówisz,to udało mi się na nią wejść i okazało się,że nadajnik,na który mam skierowaną antene wcale nie jest plusa,więc takie niezależne opracowania też się przydają. Jutro przekierowuje antene według tej mapki!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:okazało się,że nadajnik,na który mam skierowaną antene wcale nie jest plusa,więc takie niezależne opracowania też się przydają.
Dokładnie po to zostały zrobione :) Zatem zmień położenie anteny i napisz nam jaki to przyniosło skutek.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Z pewnością dam znać,co mi z przestawienia anteny wyszło,bo przekieruje ją na pewno!
I serdeczne dzięki za link do strony.
Jutro się odezwe
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Przed chwilą wywecowałem antenę na inny nadajnik,na razie jestem w fazie testów,w tej chwili moge powiedzieć tylko tyle,że strony ściągane są bez błędów i chyba jest troche szybciej,choć nadal niestety w GPRS,póżniej napisze coś więcej,jak troche potestuje. Jezeli nie wiecie jaką sieć obsługuje nadajnik,na który macie skierowany nadajnik,to polecam stronę
andrzejxxl0 pisze: http://www.wieprz.net/bts
:D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:chyba jest troche szybciej,choć nadal niestety w GPRS,
A według mapki operatora jest tam coś więcej niż GPRS?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Na mapce Plusa jest w tamtych okolicach,tzn:mniejwięcej tam gdzie jest nadajnik,Edge na zewnątrz.Mam jeszcze pytanie,czy na mapce wieprz.net,albo na tej drugiej z BTS'ami można sprawdzić,czy nadajnik obsługuje EDGE i jak mam patrzeć,tzn:jak opisany jest taki nadajnik,bo nie jestem zbyt dobry w te klocki.Co prawda szybko się ucze,ale jak na razie mam spore braki w tej dziedzinie
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 17:08 przez andrzejxxl0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

Z tego co pamiętam na mapce wieprz.net nie ma rozróżnienia GRPS/EDGE. Natomiast http://btsearch.org/ jest tworzona przez zwykłych ludzi i czasem przy spisie może być, że stacja obsługuje EDGE, czasem nie. Ale jest jeszcze taka możliwość, że możesz spojrzeć na "lokalny oddział" strony dla Twojego rejonu http://btsearch.pl/linki.php?kategoria_id=1 i tam może już być zaznaczone która stacja obsługuje EDGE, a która tylko GPRS.

PS Warto pobrać sobie bazę danych w formacie Exela .xls na dysk twardy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Serdeczne dzięki za podpowiedz,zaraz poszukam,aha,chciałem jeszcze powiedzieć,że i tak jest lepiej z przesyłem danych nawet w GPRs,jak przestawiłem antene na nadajnik Plusa,bo nie ma żadnych "zwiech",no i nie mam już teraz komunikatów o błędach na stronie,co wczcześniej było na porządku dziennnym
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

andrzejxxl0 pisze:jest lepiej z przesyłem danych nawet w GPRs,jak przestawiłem antene na nadajnik Plusa,bo nie ma żadnych "zwiech"
Bo zapewne zwiększył Ci się poziom sygnału oraz zmniejszył się procent błędnie przesłanych pakietów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
andrzejxxl0
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2008-10-26, 15:52
Lokalizacja: Rokitno

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: andrzejxxl0 »

Sygnał jest stabilny i w porywach,jak ściągałem sterownik transfer danych przekraczał 10kB/s,troche szperałem na
,jednak na razie nic konkretnego nie znalazłem,ale jeszcze popatrze ,bo jak mówią"kto szuka ten znajdzie". :papa: POZDRAWIAM.
GALL71Kg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-19, 13:09
Lokalizacja: ko?obrzeg

dziadostwo iplusa

Post autor: GALL71Kg »

mam tego neta w iplusie od 3 miesiące i próbowałem już rożnych sposobów konfiguracji modema prucz tych z anteną kierunkową bo nie wiem gdzie bum ja wsadził jak mam modem EXPRESSCARD E800HSDPA 7,2 nowość :cfaniak: i który ma już wbudowaną antenie. .Nierozumnie czemu musimy kombinować by nam ten internet chodził to jest po prostu dziadostwo :klnie: :klnie: i robią nas w balona !!!! by rwać kasę!! a jakoś to będzie !powiem krótko jeżeli zrobili mapę z zasięgiem i jest pokazane ze zasięg mam miec w całym mieście na tym modemie to czemu to nie chodzi???jeżeli nie poprawi się to cza to zwarcic . a i jeszcze jedno mój modem chodzi szybciej na edgu jak w 3g he he szybkość kpina. :zly:
[/b]jeżeli oni udają ze dostarczają nam internet to może my zacznijmy udawać ze plaćimy :cwaniak:


Popraw resztę byków.


[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-04-21, 17:13 ]
Wycinam zbędny już załącznik.
Ostatnio zmieniony 2008-11-19, 22:51 przez GALL71Kg, łącznie zmieniany 3 razy.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Engelbert »

Tak wygląda wyjście antenowe w Twoim modemie.
broken
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-16, 23:16
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: broken »

Wracając do sposobu "wymuszania" HSDPA - wymuszasz tylko renegocjacje z nadajnikiem w przypadku skrajnego zasiegu. Nadajnik czasami sam zrywa sesje HSDPA jesli uzna ze jakosc polaczenia nie jest ok. Nie wiem jak jest w przypadku wielokrotnej proby czy przypadkiem nie wylaczysz sobie netu :) Bo nadajnik bedzie mial juz za duzo np. userow w HSDPA to przelaczy usera na EDGE i nie pozwoli mu sie skojarzyć w HSDPA. Poza tym uzywanie HSDPA w przypadku kiepskiego zasiegu - czyt. ponizej -105dBm jest pseudoszybkie.
GALL71Kg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-19, 13:09
Lokalizacja: ko?obrzeg

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: GALL71Kg »

:zdziwko: oooo ciekawe?? To jednak można, tylko szkoda ze w instrukcji nie ma zmianki o tym, chyba sami nie wiedzą co sprzedają. :cwaniak: Ale i tak wątpie czy to zda egzamin ??? Jaką kolega radzi antenę???

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-19, 23:28 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-11-19, 23:26 przez GALL71Kg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

GALL71Kg pisze:Ale i tak wątpie czy to zda egzamin ???
Oczywiście, że zda to egzamin. Zawsze mam włączone wymuszanie 3g i nawet jak mam silniejszy sygnał 2g to i tak łączę się z UMTS/HSDPA :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: KlonAdam »

Mi nie wierzycie ;P Pisze zawsze sprawdzone rzeczy wiec jestem wiarygodny ;P
GALL71Kg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-19, 13:09
Lokalizacja: ko?obrzeg

YaHooo napisał/a:

Post autor: GALL71Kg »

YaHooo pisze:Oczywiście, że zda to egzamin. Zawsze mam włączone wymuszanie 3g i nawet jak mam silniejszy sygnał 2g to i tak łączę się z UMTS/HSDPA :cwaniak:
I tak kolega zapewniał ze będzie działać a tu nawet nie chce się z siecią połączyć po podłączeniu tej anteny :zly: I co mam teraz z tą anteną zrobić :zly: A to ta antenka sprzedawca tez zalecał http://www.allegro.pl/show_item.php?item=480203263 I kasa w błoto !!!! Doradcy :zly:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-29, 09:21 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-11-29, 09:21 przez GALL71Kg, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: ja.michal »

GALL71Kg, Ty kupiłeś tą antenę co w linku? Dobrze zrozumiałem?

YaHooo, pisał, że antena będzie działać. Ale...
Po 1 nie podałeś o jaką antenę Ci chodziło (czy kierunkowa czy dookólna, czy wielozakresowa czy jedno zakresowa).
Po 2 w :faq: jest temat odnośnie dobierania anten.
Po 3 widać, że nie poczytałeś dokładnie forum.

Ja sam pisałem w kilku miejscach, że miałem antenę dookólną, wielozakresową i tłumiła zysk zamiast go dawać.

Tak więc nie miej pretensji do użytkowników forum za to, że nie sprecyzowałeś pytań i nie poszukałeś dokładnie.

[ Dodano: 2008-11-29, 00:49 ]
A po 4 nie stosujesz się do regulaminu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: YaHooo »

GALL71Kg pisze:a tu nawet nie chce się z siecią połączyć po podłączeniu tej anteny
No to najprawdopodobniej antena jest uszkodzona. Łapie w ogóle jakiś zasięg po podłączeniu tej anteny?
GALL71Kg pisze:A to ta antenka sprzedawca tez zalecał http://www.allegro.pl/show_item.php?item=480203263 I kasa w błoto
Żebyś poczytał kilka wątków o wyborze anteny to byś się dowiedział, że odradzamy na naszym forum anten z Allegro. Nawet sam to robiłem. Żebyś podał jaką antenę chcesz kupić to napisałbym to samo co innym pytającym. A pamiętaj na Allegro każdy zachwala swoje rzeczy które sprzedaje. Widziałeś jakąś aukcję na której byłoby napisane, że antena nie poprawia zasięgu/prędkości?

A tak w ogóle to nie podałeś żadnych szczegółów co do tego jak daleko masz do BTS'a, jaki masz teraz poziom sygnału. My tu nie mamy szklanej kuli i nie wiemy jakie panują u Ciebie warunki. A poza tym napisałeś w wątku o wymuszaniu HSDPA, a nie o wyborze anteny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Jaco »

YaHooo pisze:Żebyś poczytał kilka wątków o wyborze anteny to byś się dowiedział, że odradzamy na naszym forum anten z Allegro.
Zwłaszcza dookólnych na HSDPA/UMTS. Miałem osobiście dookólną ale na GPRS/EDGE i ta sprawowała się wyśmienicie. Była jakieś 20m nad ziemią.
GALL71Kg pisze:A to ta antenka sprzedawca tez zalecał http://www.allegro.pl/show_item.php?item=480203263 I kasa w błoto !!!! Doradcy :zly:
Nigdzie nie widzę w historii twoich postów abyś ją podawał do oceny. Gdybyś to zrobił zapewne nie popełniłbyś błędu jaki zrobiłeś kupując tę antenę.
Nigdy nie wierz sprzedawcy gdyż on zawsze napisze to co tobie by odpowiadało.
Ostatnio zmieniony 2008-11-29, 13:29 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: bob »

GALL71Kg pisze:I kasa w błoto !!!! Doradcy :zly:
Kolega GALL71Kg, ma pretensje do sprzedawców z allegro a nie do forum z tego co widzę. A wywnioskować można z prostego faktu, że nikt na forum nie doradzał tej anteny. :)
kondzio0004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-01, 20:05
Lokalizacja: LechPoznań

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: kondzio0004 »

Mam pytanie bo mam 150 m do polaczenia HSDPA ale nie moge wyswietlic okienka i plus menager 2.0 (mniej wiecej nie moge wejsc w ustawienia itp;lacze sie za pomoca naciskanie tam obok gg obrazku iplus i biore polacz)prosze o pomoc



Z gory dziekuje :D :] ;) :) :papa: :ok:
Kondzio
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: ja.michal »

kondzio0004, wywal iPlus Managera i użyj oryginalnego oprogramowania producenta swojego modemu.
Link masz w podpisie.
kondzio0004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-03-01, 20:05
Lokalizacja: LechPoznań

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: kondzio0004 »

Ja.Michal mam pytanie bo na laptopie z windem XP okienko mi sie wlancza ale na laptopie z vista nie i to wkurza bo mam 150 m do nadajnika HSDPA a mam usluge EDGE. Laptop z vista kupiony zostal 25 stycznia.Procesor 2.0 Ghz a ramy 4 GB
Kondzio
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: ja.michal »

kondzio0004 pisze:na laptopie z windem XP okienko mi sie wlancza ale na laptopie z vista nie
Jakie okienko i gdzie?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: Sundance_kid »

kondzio0004 a po co nam dane o RAMie? Spróbuj zabić ten proces (iPlus manager czy jak mu tam) i uruchomic ponownie. Powinno się pokazać.
Awatar użytkownika
KlonAdam
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-15, 15:40
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: KlonAdam »

Poradnik nieaktualny, Polkomtel S.A. w swojej najnowszej wersji programu iPlus manager 2.1 udostępniła tę opcję automatycznie.
stomach
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-30, 14:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [iPlus]Wymuszenie HSxPA

Post autor: stomach »

YaHooo pisze:Dobrze.

Aha czasem na mapce wieprz.net nie ma rozróżnienia EDGE/GPRS możesz skorzystać ze strony http://btsearch.org/

Witam, ja staram sie znalezc odpowiedz na pytanie gdzie mam wycelowac antene zeby otrzymac/wzmocnic sygnal HSDPA. Dowiedzialem sie w BOKu iPlusa gdzie najlblizej mnie jest nadajnik ale zadna z wyzej wymienionych mapek tego nie pokazuje - wiec potwierdzic nie moge.

Czy jesli stacja na mapie jest oznaczona jako UMTS to juz jest gwarancja ze obsluguje HSxPA ? Czy mam raczej polegac na info operatora?
Pozdrawiam

Stomach
Zablokowany