Postępowanie UOKiK przeciew ORANGE

Informacje o nowościach dotyczących dostępu do internetu, usług operatorów/ISP związanych z tematyką forum oraz nowościach (sprzęt, oprogramowanie, technologie) dotyczących internetu.

Moderator: Moderatorzy

AlbinSiwy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-05, 20:51

Postępowanie UOKiK przeciew ORANGE

Postautor: AlbinSiwy » 2022-09-12, 16:27

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Orange Polska po tym, jak otrzymał skargi dotyczące pobierania opłat od dzwoniących na infolinie sieci Orange i nju mobile. - Orange nie powinien obciążać swoich klientów kosztami połączeń z infolinią obsługową w taryfach, w których konsumenci nie są obciążani kosztami za połączenia z numerami komórkowymi.

UOkiK podnosi, że działania Orange Polska "mogą być niezgodne z artykułem 11 ustawy o prawach konsumenta, który stanowi, że jeżeli przedsiębiorca wskazuje numer telefonu przeznaczony do kontaktowania się z nim w sprawie zawartej umowy, opłata dla konsumenta za połączenie z tym numerem nie może być wyższa niż opłata za zwykłe połączenie telefoniczne, zgodnie z pakietem taryfowym dostawcy usług, z którego korzysta konsument".

De facto takie podejście, że połączenia z BOK są wyłączone z unlimited chyba występuje w każdej sieci. Na pewno w Play :)

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2298
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Postępowanie UOKiK przeciew ORANGE

Postautor: piotrzet » 2022-09-12, 16:37

W T-Mobile rozliczane są z pakietu w Plusie to samo. Czyli masz nolimits to za połączenie z BOK nic nie płacisz.
[img]https://www.speedtest.net/result/a/7558274977.png[/img]


Wróć do „NEWSy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość