[NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
darx667
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2008-07-06, 15:35
Lokalizacja: Warmia

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: darx667 »

Dobra tylko co ze mną jak nie mam 3G PLAY'u.Zresztą w żadnej sieci nie mam.Mam teraz neta w Orange i jadę na GPRS/EDGE no i prędkości są tu masakryczne.Niedawno przestawiłem sobie z APN na VPN no i troszkę mi się coś tu poprawiło.Mam nadzieje,że po wakacjach Era,Plus,czy Orange dadzą jakąś inną ofertę bo w listopadzie kończy mi się umowa i trzeba będzie coś wybrać innego :)
Play LTE Unlimited + AirRouter HP + Huawei E3272s-153
Lcf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-26, 13:11

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Lcf »

Rozumiem, ze ten net dziala tylko w zasiegu 3G Play, a co sie stanie jesli wyjde poza zasieg, nie bedzie w ogole netu ?

[ Dodano: 2008-07-08, 10:51 ]
marens pisze:Ciekami mnie "prędkość do 1 Mbit/s", czy przycinają do 1 Mbit/s, czy prędkość orientacyjna. Przy opisie modemu Play Online mamy transfer danych HSDPA do 7.2 Mbps*
Nie mogę znaleźć adnotacji do gwiazdki. Zastanawiam się, czy z gwiazdką chodzi o cięcie do 1 Mbit/s, czy tak mówią aby to ładnie określić. Teoretycznie w Play jest HSDPA 1,8
*Transfer danych HSDPA dla modemu Huawai E220 do 7,2 MBPS, ale rzeczywiste parametry połączeń uzależnione są od warunków sieci, w jakich pracuje modem.
rezmus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-07-04, 22:05
Lokalizacja: Legionowo

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: rezmus »

Tak nie masz netu poza zasiegiem nodeB Play. Co do voip to testowalem dzis polaczenie aplikacja z rodziny betamax na stacjonara po 3G i bardzo ladnie to chodzilo, a jak wiadomo betamax jakoscia sam w sobie nie grzeszy (ale co mozna wymagac za prawie darmo).

[ Dodano: 2008-07-08, 10:17 ]
Testowalem wlasnie betamax na komorke i tez bardzo fajnie to dziala jesli chodzi o jakos polaczenia i opoznienie, czesto gorsza jakos mam przy normalniej rozmowie przez komorke ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: zDaleKi »

Dyskusja na temat VoIP wydzielona tu: > VoIP - czy mamy odpowiednie łącze. Testy łącza <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gooliver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-08, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: gooliver »

Co jest potrzebne do podłączenie internetu w play na dwa komputery?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: zDaleKi »

gooliver pisze:Co jest potrzebne do podłączenie internetu w play na dwa komputery?
To samo co w innych sieciach. Jest o tym w FAQ. Zobacz do mojego podpisu i podziału łącza.

Generalnie masz do wyboru albo router albo komputer z włączonym ICS.
Ale o tym to już w innym temacie możemy podyskutować ;) bo tu robimy kolejne OT i za chwilę trzeba będzie wydzielać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: kill649 »

rezmus pisze:<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ;) Pierwsze wrazenia - strony chodza porownywalnie z kablem, pingi na hsdpa 100ms, lacze jest przyciete do 1mbps, p2p dziala. Jako, ze pewnie jestem jedynem userem w moim miescie na ta chwile z mobi internetem Play (komorkowi abo pewnie w ogole nie siedza, albo znikomo biorac pod uwage cene regularnej transmisji danych w Play), wiec pewnie mam caly PCM dla siebie ;P Zobaczymy jak to sie bedzie zmieniac jak bedzie przybywac userow - u mnie jest tylko 1 punkt, ktory sprzedaje Play abo, wiec pewnie 90% aktywacji przejdzie przez niego. Bede co jakis czas pytal panienke ile sprzedala abo na net i zestawial to z dzialaniem uslugi - mam nadzieje, ze nie bedzie zle ;)
Potwierdzam działa rewelacyjnie :-) nie ma żadnej różnicy co do kabla z wyjątkiem pingow między 60-120ms ale miałem w tym samym miejscu iplus-a ,orange i to w hdspa bylo pomyłką porównując to do play online. Zobaczymy za kilka miesięcy co będzie dalej.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

kill649 pisze:z wyjątkiem pingow między 60-120ms
O faktycznie dobre łącze mam dokładnie takie pingi na Orange u siebie. :)
msobanie
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-11-13, 15:50
Lokalizacja: Szczesne

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: msobanie »

Witam,
Czyli, o ilei dobrze zrozumialem, jesli jestem poza zasiegiem 3G, to neta niet?
Jesli tak, to mocno ogranicza to liczbe potencjalnych klientow.
Brakuje mi jakis 3 km ....
Warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na probe?
Pozdrawiam
Mirek
Siemens ES75, Blueconnect, OpenSuse10.2 - historia
Huawei E170, OrangeFree, router WL-500GP, OpenSuse11.0
Aktualnie: AnyData ADU-635WA,OrangeFree, router WL-500GP v2, Open Suse 11.0 (ale rozglądam się za czymś innym)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: yagi »

msobanie pisze:Czyli, o ilei dobrze zrozumialem, jesli jestem poza zasiegiem 3G, to neta niet?
Musi to byc zasieg macierzysty Play a nie 3G Plusa...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: ja.michal »

msobanie pisze:Brakuje mi jakis 3 km ....
Warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na probe?
Chyba musiałbyś od razu kupić antenę kierunkową, ale E220 niema wyjścia na antenę zewnętrzną.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

z

Post autor: hubert »

Przyznam że zrobiła na mnie oferta Play'a wrażenie ale... nie do końca.
Usługa może działać tylko w większych aglomeracjach, a szczerze mówiąc gdybym już mieszkał w jakimś większym mieście to na pewno bym drapnął jakiś zdecydowane lepszy dostęp do netu, bo na pewno była by taka możliwość, na przykład po kablu, albo podzielić się z kimś neostradą, bez limitu z kilku megabitowym transferem.
I myślę że ze względu na niskie pokrycie sygnałem 3G nie będzie to tak naprawdę bodźcem dla konkurencji aby obniżyć ceny.
Bo gdyby w większości kraju mieli chociaż EDGE, lub nawet GPRS, to by było rzeczywiście coś.
Pozdrawiam.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Boras »

hubert pisze:gdybym już mieszkał w jakimś większym mieście to na pewno bym drapnął jakiś zdecydowane lepszy dostęp do netu, bo na pewno była by taka możliwość, na przykład po kablu, albo podzielić się z kimś neostradą, bez limitu z kilku megabitowym transferem.
Popieram. Jeśli internet Play będzie nadal tylko w większych miastach to nie ma co liczyć na odzew konkurencji, bo klientów dużo nie zbiorą pewnie. A szkoda bo chyba każdy liczy na to, że inni operatorzy coś ruszą z limitami, szybkością etc. Chociaż ja i tak chętnie bym sobie ten internet od Playa zafundował bo w miejscach gdzie przebywam zasięg jest (przynajmniej na mapie) Te 1 GB z Plusa mi nie wystarcza niestety i żałuję, że nie było Playa gdy wybierałem net.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: YaHooo »

hubert pisze:szczerze mówiąc gdybym już mieszkał w jakimś większym mieście to na pewno bym drapnął jakiś zdecydowane lepszy dostęp do netu, bo na pewno była by taka możliwość, na przykład po kablu
Byś się zdziwił, ja np. mieszkając w centrum Białegostoku w domku jednorodzinnym nie mam żadnej dobrej oferty. Neostradę ma sąsiadka i bardzo narzeka na jej słabą jakość.
hubert pisze:albo podzielić się z kimś neostradą, bez limitu z kilku megabitowym transferem.
Dzielenie noestrady poza swój lokal jest sprzeczne z umową oraz karalne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
kill649
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-03, 19:45

Re: z

Post autor: kill649 »

hubert pisze: I myślę że ze względu na niskie pokrycie sygnałem 3G nie będzie to tak naprawdę bodźcem dla konkurencji aby obniżyć ceny.
Bo gdyby w większości kraju mieli chociaż EDGE, lub nawet GPRS, to by było rzeczywiście coś.
Pozdrawiam.
Poczekaj do przyszłych wakacji :-) zobaczysz różnice. Pamiętaj jednak że nie tylko te 28 miast jest w zasięgu PLAY swoimi nadajnikami. O wiele więcej miast ale nie mają tam zrobionej kompletnej sieci dlatego nie piszą tego w ofercie.Ale jest jak najbardziej dostęp 3G Play w takich lokalizacjach.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: trybun »

darx667 pisze:Dobra tylko co ze mną jak nie mam 3G PLAY'u.Zresztą w żadnej sieci nie mam.Mam teraz neta w Orange i jadę na GPRS/EDGE no i prędkości są tu masakryczne.Niedawno przestawiłem sobie z APN na VPN no i troszkę mi się coś tu poprawiło.Mam nadzieje,że po wakacjach Era,Plus,czy Orange dadzą jakąś inną ofertę bo w listopadzie kończy mi się umowa i trzeba będzie coś wybrać innego :)
Zadzwoń na info linię Multimedia. Być może jest u Ciebie zasięg i raczej poproś żeby ci podali numer do regionalnego oddziału Multimedia (w pobliżu Ciebie). Ja zadzwoniłem na centralną infolinię i zapytałem o internet bez przewodowy to odpowiedzieli że w żadnym wypadku wiec zadzwoniłem na regionalną (Konin) i jak najbardziej tak. Technologia WI-MAX transfer 512 kb/s, żadnych limitów, cena 47 zł mies. Sąsiad już ma, Sprawuje się WYBORNIE.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Adamusek xD »

"W ramach kampanii promującej, entuzjastycznie przyjętą przez klientów, ofertę Play Online operator przygotował specjalną limitowaną ofertę z modemem/telefonem Toshiba G450.

Bez zmian pozostają warunki oferty, a cena nowego modemu przy podpisaniu umowy to 69 zł. Toshiba G450 to wyróżniający się designem multimedialny telefon umożliwiający dostęp do Internetu z szybkością HSDPA, a dodatkowo posiada wbudowany odtwarzacz mp3."
Źródło
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Sundance_kid »

Adamusek xD pisze:Internetu z szybkością HSDPA,
do 3,6 Mb/s

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1358# - konstruktor był pijany jak ją tworzył?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

Sundance_kid pisze:konstruktor był pijany jak ją tworzył?
A ja myślę, że był mocno trzeźwy. ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: ja.michal »

bob pisze:był mocno trzeźwy. ;)
Za mocno? :roll:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

ja.michal pisze:Za mocno? :roll:
Może i tak. :rotfl:
Generalnie tyle na rynku nudnych telefonów, że taka odmiana zawsze dobrze robi. ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Sundance_kid »

Klawiatura jak dla mnie :dobani: Pisze smsy bez patrzenia na klawiaturę a przy tym by mi ładna chińszczyzna wychodziła :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: ja.michal »

Mogliby zrobić jakiś modem, który jest jak telefon komórkowy tzn. ma baterię i BT + dodatkowo usb. Jakieś diody mówiące o pracy, slot na sim i włącznik. Taki moduł żeby wrzucić na parapet i bez kabli się łączyć, albo to do czego ja bym to użył do PDA i Pocket PC. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

Sundance_kid pisze:Pisze smsy bez patrzenia na klawiaturę a przy tym by mi ładna chińszczyzna wychodziła :rotfl:
O widzisz ja na przykład wolę zadzwonić niż pisać smsy.
ja.michal pisze:Mogliby zrobić jakiś modem, który jest jak telefon komórkowy tzn. ma baterię i BT + dodatkowo usb. Jakieś diody mówiące o pracy, slot na sim i włącznik.
A nie ma takich ?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Patryk »

bob pisze:A nie ma takich ?
Są (z baterią,USB,nawet z wyświetlaczem i diodami,oraz z wyłącznikiem),ale bez BT niestety
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: ja.michal »

bob pisze:O widzisz ja na przykład wolę zadzwonić niż pisać smsy.
Też tak mam od 1,5 roku. :]
A nie ma takich ?
Nie widziałem takiego modemu typu E220 z modułem BT i baterią jako oddzielne urządzenie.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:Są (z baterią,USB,nawet z wyświetlaczem i diodami,oraz z wyłącznikiem),ale bez BT niestety
A te wszystkie HSDPA telefony nie mają BT ? Bo oczywiście jednak telefony teraz krytykujemy.

[ Dodano: 2008-07-17, 14:40 ]
ja.michal pisze:Też tak mam od 1,5 roku. :]
Wygodniejsze ? ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: ja.michal »

bob, nie chodzi mi o telefon. Chodzi mi tylko o taki modem z własną baterią i BT, żeby można było go użyć w pda i żeby kosztował te 400zł a nie 700 jak telefon z HSDPA.

[ Dodano: 2008-07-17, 14:43 ]
bob pisze:Wygodniejsze ? ;)
Yes :ok: Dlatego Zastanawiam się nad Playem bo mnie wkurza włączanie tych pakietów w TT. A niższa cena jest w Playu no i on też ma jakiś teraz pakiet co się może sam odnawiać, że wychodzi 10gr/min.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: Patryk »

bob pisze:A te wszystkie HSDPA telefony nie mają BT ?
Mają,ale chyba mieliśmy na myśli urządzenia typu modemów firmy Anydata ? :hyhy:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] Play zaprezentował ofertę mobilnego 'Internetu'

Post autor: bob »

ja.michal, wiem o co Ci chodzi tylko ja cały czas odnoszę się do tego telefonu. :)

[ Dodano: 2008-07-17, 14:45 ]
Patryk_ pisze:Mają,ale chyba mieliśmy na myśli urządzenia typu modemów firmy Anydata ? :hyhy:
No nie bo o tej Toshibie chyba pisaliśmy. :hyhy:
ODPOWIEDZ